My Annoying Brother Film Tanıtımı

My Annoying Brother

Hazır tatilde gelmiş, güzel film arayışları başlamışken çok beğendiğim bir filmin tanıtımıyla geldim.?Minihanok’un ilk film tanıtımı 2016 yapımı olan My Annoying Brother filmi. Yaklaşık iki saatlik bir film olan My Annoying Brother komedi-dram türünde. Filmi izlediyseniz yorum yazısına beklerim!

Kore filmlerini seviyorsanız, birbirinden heyecanlı  korku-gerilim film önerileri yazısına da bakabilirsiniz.

My Annoying Brother Konusu

Ko DoYoung gelecek vadeden bir judocudur. Bir karşılaşma sırasında başına sert bir darbe alır ve bu darbe yüzünden görme yetisini kaybeder. Ağabeyi Ko DoShik ise dolandırıcılık suçundan hapis yatmakta olan bir suçludur. Kardeşinin görme engelli oluşunu bahane ederek hapisten ayrılmak için izin ister. Kardeşine göz kulak olacaktır. Eve gittiğinde DoYoung’u hayata küsmüş, bütün gününü yatarak geçirir halde bulur. 15 yıldır birbirlerinden ayrı yaşamaktadırlar bu yüzden birlikte yaşamak istemez DoYoung. DoShik’in ise tekrar hapise dönmemek için bir yıl kadar kardeşiyle yaşaması gerekmektedir.

Film geçirdiği kazadan sonra hayata küsen DoYoung ve kardeşine bakmak bahanesiyle hapisten kurtulan DoShik’in seneler sonra birlikte yaşamaya başlamalarıyla gelişen hikayesini anlatıyor.

İzlemeyi düşünenler için kısaca fikirlerimi belirtmeden önce oyuncularımıza bakalım.

My Annoying Brother Oyuncuları ve Karakterleri

My Annoying Brother
My Annoying Brother

Filmin ana karakterlerinden biri olan DoYoung’u Kyungsoo canlandırıyor. En son 100 Days My Prince dizisinde izlediğim KyungSoo her yapımında oyunculuğunu çok beğendiğim isimlerden. Çok başarılı bir şarkıcı olmasının yanında gerçekten çok başarılı bir oyuncu da aynı zamanda. Bu filmde de çok iyi bir iş çıkartmış keyifle seyrettim.

Filmimizin serseri abisi DoShik’i Kore’nin sevilen aktörlerinden Jo JongSuk canlandırıyor. Two Cops, Jealousy Incarnate gibi sevilen dizilerde rol almış olan JongSuk filmde de ağabey karakterine çok güzel hayat vermiş. Ben severek izledim onu da.

My Annoying Brother

DoYoung’un koçluğunu yapan Lee SooHyun karakterini ise Park ShinHye canlandırıyor. Film ağabey kardeş ilişkisini baz aldığı için Park ShinHye’yi çok görmüyoruz ama karakterini sevdim. Park ShinHye başarılı bulduğum, yapımlarını da severek izlediğim oyunculardan biridir.

Gelelim film hakkında kısaca yorumumuza.?

My Annoying Brother uzun zamandır izlemeyi düşündüğüm ama bir türlü açıp izleyemediğim bir filmdi. Fragman ve afişlerden filmin sıradan bir komedi filmi olduğunu düşünmüştüm. Sadece güldürmeyi amaçlayan boş esprilerle dolu filmlerden hoşlanmıyorum. O yüzden öncelikle söylemek istediğim; My Annoying Brother o boş şakalarla dolu komedi filmlerinden biri değil. İçinde her türlü duyguyu; sevgiyi, umutsuzluğu, umudu, mutluluğu bulabileceğiniz hem güleceğiniz hem duygulanacağınız güzel bir film.

my annoying brother minihanok
My Annoying Brother

İki kardeşi anlatan bu filmin hikayesini de çok sevdim ben. Güzel ayrıntılarla dolu bir film. Karakterleri ve ilişkileri de çok güzel çok dokunaklı. Zaten iyi olan oyuncuları da çok başarılı buldum ben. İki saat boyunca gerçekten ağabey ve kardeş izliyoruz.

Yaklaşık iki saat olmasına rağmen ne zaman başladı ne zaman bitti hiç anlayamadım. Bu yüzden sıkılmadan izleyeceğinizi düşündüğüm sürükleyici bir film olduğunu da söyleyebilirim My Annoying Brother’ın. 

Güzel bir film  arıyorsanız, My Annoying Brother’ı mutlaka izleyin derim. İzledikten sonra yorumlara bekliyorum. Keyifli seyirler~?

Filmi izleyenleri yorum yazısına birlikte film hakkında sohbet etmeye bekliyorum:)