Vagabond Yorum-Birlikte Seyredelim!

Başrollerini Suzy ve Lee SeungKi’nin paylaşığı Vagabond geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başladı. 2019 Kore dizileri arasında en çok beklenen dizilerden biriydi Vagabond ve ilk yayınlanan bölümleri benim ilgimi oldukça çekti.  En iyi Kore aksiyon dizileri arasında adından çokça söz ettireceğini umduğum Vagabond’u heyecanla izliyorum.

Diziyi böyle uzun süre beklemişken farklı bir şey yapmak istedim. Birçoğumuz izlediğimiz dizilerle ilgili yorumları keyifle ve merakla okuyoruz. (Kore bloglarını takip ediyorsanız muhtemelen siz de yorumları  severek okuyanlardansınız:))

Bu heyecanlı Kore dizisini bölüm bölüm birlikte izlemeye ne dersiniz?

Her bölümden sonra gelip yorum ekleyeceğim. Sizler de duygularınızı, yorumlarınızı bırakmayı unutmayın!

Diziyi henüz izlemeye başlamamış olanlar  Vagabond konusu ve diziyle ilgili diğer bilgiler için buraya bakabilir.

[Bir süredir “birlikte seyredelim” yazılarını severek takip ediyordum ve son olarak sevdiğim bir blog olan anlatmona da gördüm. Birlikte seyredip heyecana ortak olmak gerçekten çok keyifli oluyor umarım Vagabond’u birlikte izlerken çokça eğleniriz!😊 ]

Vagabond 1. Bölüm Yorumu

vagabond yorum, vagabond konusu kore
Dizinin ilk karelerinden Cha DalGun.

Elinde bir silahla bekleyen Cha DalGun’u göstererek başlıyor dizimiz. Bir süre sonra bekleyiş sona eriyor. Yaklaşan bir aracın lastiklerini patlatarak durmasına sebep oluyor keskin nişancılar. Az sonra arabadan bir kadın iniyor ve Cha DalGun’a onu vurması emrediliyor. Fakat Cha DalGun kadının yüzünü görünce duraklıyor ve kadın her kimse Cha DalGun’un onu tanıdığını anlıyoruz.

Cha DalGun’u bir keskin nişancı sansam da dizi kısa bir girişten sonra geçmişe dönüyor ve DalGun’un bir dublör olduğunu görüyoruz. Ailesi vefat etmiş, kimsesiz yeğenine sahip çıkan DalGun bir dublör olarak için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Vagabond ilk iki bölümüyle bana tam bir film izliyormuş gibi hissettirdi. Özellikle, yeğeni ile birlikte geçirdikleri zamanları genelde filmlerde karşımıza çıkan kamera kaydından izleniyormuş  şeklinde göstermeleri hoşuma gitti.

vagabond yorum, 2019 kore dizileri

‘Kore hava kuvvetlerini yönetecek olan savaş uçakları’ hakkında bir sunum izledik. Birbirleriyle rekabet eden şirketler gördük.

Bir süre sonra bu sunumda gördüğümüz bir görevlinin bir takım adamlar tarafından kovalandığını görüyoruz. Ve maalesef öğreniyoruz ki Cha DalGun’un yeğeninin de içinde bulunduğu Fas uçağı düşürülecek. Adam unu haber vermek ve bu saldırıyı önlemek için elinden geleni yapsa da maalesef engel olamıyor.

İçinde yüzlerce insanın, onlarca çocuğun olduğu uçak düşürülüyor…

vagabond yorum
Cha DalGun’un yeğeninin ölümünü öğrendiği an.

Daha sonra uçağın düşme sebebi olarak uçaktan kaynaklanan bir arıza öne sürülüyor. Anlıyoruz ki uçağın şirketini karalamak için yapılan bir planın ürünü bu saldırı da. İnsanların para için, güç için nasıl yaratıklara dönüştüklerini gösteren yapımları seviyorum. Son zamanlarda Arthdal Chronicles dizisinde güç savaşının insanları nasıl değiştirdiğine tanık olmuştuk. Maalesef yaşadığımız dünyanın acı bir gerçeği olarak Vagabond da da karşımıza çıktı. Kirli planlarının bir parçası olarak yüzlerce insanı öldürüp, yüzlerce aileyi mahvettiler.

Yüzlerce insanın ölümüyle ilgili açıklama yapmaya çıkarken bile makyajından şikayetçi bir Cumhurbaşkanı da izliyoruz dizide.

Genelde hukuk dizilerinde siyasilerin iki yüzlülükleri, temiz görüntülerin arkasındaki kirli gerçekler vurgulanıyor Kore dizilerinde. Vagabond da birçok noktaya dikkat çekecek cesur bir dizi olacak gibi görünüyor.

vagabond konu, vagabond

Lee SeungGi’yi uzun zamandır izlememiştim. Oyunculuğu gerçekten iyi olan aktörlerden biri. Dizi boyunca buna tanık olacağımızı düşünüyorum.

Bu kazadan sonra yakınlarını uçak kazasında kaybeden aileler,yakınlarını minik bir törenle uğurlamak için Fas’a götürülüyor. Cha DalGun uçaktan indikten sonra bir adamla karşılaşıyor; Biz izleyicilerin daha önce uçağı patlatırken gördüğü adamla. Yeğeninin uçakta çektiği videoda tesadüfen çıkan saldırganı DalGun tanıyor ve peşine düşüyor.

Fas’ta konsoloslukta çalışan ve bir istihbarat ajanı olan  Go HaeRi ile de bu sırada karşılaşıyorlar.

bae suzy vagabond
Vagabond ‘un istihbarat ajanı Go HaeRi

Şüpheli ve DalGun arasında heyecan dolu bir kovalama başlıyor. Kovalama sahneleri nefes kesiciydi.Kore dizilerinden aşina olduğumuz Seul sokakları yerine Fas’ta çekilmiş sahneleri izlemek de ayrı bir heyecan kattı diziye. Yıllarını dövüş sanatlarına vermiş olmak DalGun’un çok işine yarasa da uzun bir kovalamadan sonra adamı elinden kaçırıyor.

kore blog, kore dizi

2019 Kore dizileri arasında parlayacak olan aksiyon dizilerinden biri olacak bence Vagabond. Oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Bakalım neler olacak~

Vagabond birinci bölüm linki 

Vagabond 2. Bölüm Yorumu

İkinci bölümde büyük bir heyecanla başlıyor.

Şuçlanılan uçak şirketinin sözcüsü olan adamın aile yakınlarıyla konuşmasını izliyoruz. Şirketi iyice bir hedef haline getirmekte kullanılan piyonlardan biri belli oluyor adamın. Aile yakınlarına kendi ailesini de uçak kazasında kaybettiğini söylüyor ve onları iyice dolduruşa getiriyor.

O sırada DalGun içeri giriyor ve herkese kazadan kurtulan bir adam olduğunu söylüyor. Burada adamı gördüğünü düşündüğü Go HaeRi’den yardım istese de o adamı hatırlamadığını söylüyor.

vagabond yorum, vagabond izle

Uçağın düşeceğini haber vermeye çalışan adamı bir arabanın içinde öldürdüklerini görmüştük daha önce. Katilin siyah uzun bir yağmurluk giydiğini göstermişlerdi. Aynı gün HaeRi’yi de uzun siyah bir yağmurlukla görünce onun katil olduğunu düşünmüştüm. Hatta uçağın düşmesine sebebiyet verenlerden biri olduğunu sandığım için de kötü bir karakter olduğunu düşünmüştüm. İkinci bölümde gördük ki siyah yağmurluğuyla farklı bir yerde  bulunmuş.

HaeRi’nin başta DalGun’a bilerek yardım etmediğini ve adamı hatırlamadığını söyleyerek yalan söylediğini düşünsem de böyle olmadığı ortaya çıktı. O da düştü bu uçak kazası gizeminin peşine.

DalGun kendisine inanan kimse bulamayınca çareyi video kaydını kullanmakta buluyor. Video kayıtlarıyla Go HaeRi’ye gidiyor ve orada onun bir ajan olduğunu öğreniyor. Başta karanlık ve oldukça zeki gördüğümüz HaeRi’nin pek de inanılmaz bir ajan olmadığını hissettiriyorlar bence. İlerde gelişimini göreceğimizi düşünüyorum.vagabond suzy lee seunggi

DalGun HaeRi’den yardım istiyor ve görüntülerin kopyasını ona veriyor.

vagabond yorum, 2019 kore

DalGun dışarıdayken odasına biri giriyor ve bilgisayarını çalıyor. Saldırganın görüntüleri böylece kayboluyor. (Neyse ki öncesinde HaeRi’ye verdiği görüntüler vardı.)

HaeRi görüntüleri istihbarattaki bir arkadaşına gönderiyor. Videoda duyulduğu kadarıyla şüphelinin sözleri çıkarılıyor ve HaeRi  şüpheli ve pilot arasında bir konuşma geçtiğini fark ediyor.

Pilotun uçak kalkmadan önceki tavırları, telefonda konuşurken ki bakışları bana tuhaf gelmişti. Daha sonra uçak düşerken ki çırpınışını görünce adamdan boşuna şüphelendiğimi düşünmüştüm. Fakat büyük ihtimalle o da suç ortaklarından biri. Anlamadığım şey saldırgan uçaktan bir şekilde kurtulmuş olsa da pilotun kurtulup kurtulmadığı. Hadi saldırgan paraşütle atladı uçak düşmeden önce. Pilot son ana kadar uçaktaydı,o kurtuldu mu? Muhtemelen ölmüştür ama kendi canı tatlı olacağından göz göre göre ölüme gideceğini de sanmıyorum pilotun. Bakalım, ilerleyen bölümlerde ortaya çıkar.

Ailelerin yakınlarını uğurladıkları sahne çok duygusaldı. Ne duygularla gönderdiler… Kimisi gezmeye kimisi ülkesini temsil etmeye gitti ama katledildiler.kore dizi konusu

DalGun bilgisayarını çaldığını düşündüğü adama saldırdığı için tutuklanıyor Başına daha büyük işler açmak üzereyken  diğerlerinin yardımıyla kurtuluyor.

İkinci bölümde heyecanın yüksek olduğu, keyifli bir bölümdü. HaeRi’nin DalGun’a yardım etmeye başlamasıyla ikilimizi tehlike dolu bir serüven bekleyecek gibi.

Keyifli seyirler~

Vagabond ikinci bölüm linki.

Vagabond 3. Bölüm Yorumu

Vagabond 3. bölüm de büyük bir heyecanla başladı.

HaeRi’nin meslektaşı DalGun’u rüşvet karşılığında çıkartmıştı. İkili çıktıktan sonra bir benzin istasyonuna uğruyor. HoShik DalGun’a içecek bir şeyler almasını söylüyor ve DalGun girdiği markette bir saldırıya uğruyor. DalGun’un mükemmel sezgisi ve refleksleri onu bu saldırıdan da ciddi bir yara almadan kurtarıyor fakat kaçarken HoShik vuruluyor.

Bu sırada uçağın kara kutusundan çıkan konuşmalarla videodaki konuşmaları karşılaştıran HaeRi yeni bir şey daha keşfediyor: Konuşmada geçen her bir saat, uçağın arızalandığı saatlerle uyuşuyor.

Vagabond dizi boyunca hiçbir karaktere güvenilmeyeceğini gösterdi bize bu bölüm.

HoShık’ın de HaeRi’nin danıştığı doktorunda kirli oyunun bir parçası olduğunu öğreniyoruz.vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog

Kaçan HoShık’i yakalama görevi ikilimize düşüyor. (Aslında HoShik’in neden kaçtığını çok anlayamadım. Neticede HaeRi’yi öldürme emri vermişti ve o öldükten sonra bu işlerin arkasında onun olduğunu hemen öğrenemezlerdi. )

HoShik intihar ederek kendisini öldürdükten sonra ikilimiz resmen ölüme meydan okudu. Keskin nişancı tarafından vurulmamak için uzun bir mücadele verdiler ve tam adamın olduğu yere gitmişlerdi ki adamı bir başka grup alıp götürdü.vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog

HaeRi üstlerini arayıp uçak kazasının arkasında bir terör saldırısı olduğunu söyleyince Kore’ye çağrıldı. Kore’ye dönmek için bir fırsat kollayan HaeRi DalGun’u da dönmeye ikna etti.

DalGun’un, yeğeninin katillerini yakalamaya adanmışlığını çok iyi yansıtmışlar bence. Kaybettiği yeğeni için elinden hiçbir şey gelmeyen bu yüzden de kendi hayatını ortaya koyma pahasına savaşan DalGun’u çok iyi canlandırıyor Lee SeungKi.

vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog
Vagabond Fas’ta gördüğümüz muhtemelen son sahnelerden biri.

İstihbarat biriminde bir arama yapıldı ve bütün veriler toplandı. Ve nasıl olduysa sisteme bulaşan bir virüs terör saldırısının kanıtı olan videoyu kullanılamaz hale getirdi.

İstihbaratta çalışan Ki TaeWook her ne kadar virüsü bulaştırma imasına sert bir şekilde çıkışıp masum olduğunu iddia etse de belli ki o da bu işin bir parçası. İlerde çok daha karanlık taraflarını görecek gibiyiz.vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog

 

Bu sırada uçak saldırısını gerçekleştiren saldırgan da öldürüldü. (Bu iğrenç karakterlerin her birinin eninde sonunda başına korkunç şeyler geliyor. Birer zavallı gibi ölüp gidiyorlar ve ardlarında bıraktıkları şeyler yüzlerce ceset, yüzlerce acılı aile oluyor!)

Şimdilik dizinin ana kötülerinden biri olan, diğer uçak firmasının temsilcisi olduğunu düşündüğüm Jessica Lee de birçok işi yine bildiği yollarla halletti bu bölüm. Desteğini almak istedikleri bir siyasiyi çirkin bir yolla tuzağına düşürdü. Bu kadar kendinden emin bir şekilde görüşmeleri bile kabul etmeyen adamın hemencecik tuzağa düşmesi biraz saçma geldi bana. 3 adamı yüzünden gittiği yerde kendisi de tuzağa düştü. Ellerinde şantaj malzemesi olduğu için gitmişti 3 adam, birbirlerinin zayıflıkları için buluşmuşlardı Jessica Lee ile. E madem tuzak olduğunu gördünüz niye daha fazla şantaj malzemesi verdiniz ellerine? Çok da etkilemedi gerçi bu durum bu beyleri de siyasi beyi de. Netice de ahlak ve doğrulara kıymet vermek yerine güce ve güçlüye tapan kişiler oldukları ortaya çıktı.

Uçak kazasını araştırmaya başlayan istihbarata bilinmeyen bir emir geldi ve kapattılar dosyayı, fark ettikleri garipliklere rağmen.

İkilimiz Kore’ye döndü. (Atışmalarını izlemek çok eğlenceli. Vagabond da çok güzel bir ikili izleyeceğiz belli ki.) Uçak kazasının failleri DalGun’u öldürtmek için bir kadın tutmuştu. İlk plan hava limanında öldürtmekti, neyse ki yine DalGun’un muhteşem refleksleri ve sezgisi işin içine girdi. Bir saldırı olduğunu kanıtlayamasa da sağ çıktı hava limanından. (DalGun’ “başroller ölmez” klişesinin canlı bir örneği:). Ölmeyeceğini bilsem de bu sahneleri heyecanla ve keyifle izliyorum.)

Vagabond üçüncü bölüm linki

Vagabond 4. Bölüm Yorumu

Hava limanından HaeRi’nin arkadaşıyla ayrıldı ikili. Gittikleri restoranın dışında DalGun yeğeninin annesiyle konuşurken yanına bir adam yaklaştı. Gazeteci olduğunu söyleyen adam elinde başka kanıtlarda olduğunu söyleyerek DalGun’u görüşmeye çağırdı. Bir başka tanık da olduğunu söyleyip DalGun’la birlikte otele gittiler.  DalGun biraz süre geçip de gazeteci kendisini çağırmayınca buluşmanın yapılacağı odaya çıktı ve gazeteciyi ölmek üzereyken buldu. Orada da bir adamın saldırısına uğradı, adamı takip etseler de ellerinden kaçırdılar.

Dizide karşımıza çıkan karakterlerin çoğu ikiyüzlü olduğu için bu gazeteciyi de kiralık katilin planının bir parçası sanmıştım. Fakat daha sonra saldırıya uğradığını ve son nefesini verirken DalGun’a bir kanıt verdiğini gördük.

DalGun ailelerin bir toplantısına daha katıldı ve olaya sebep oldu. İkinci bölümün yorumunda pilotun ölüp ölmediğini tam anlamadığımı söylemiştim. Ölmediği ve eşinin de bu işin içinde olduğu ortaya çıktı.vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog

Saldırıda eşini ve doğmamış bebeğini kaybeden adamın içini döktüğü sahne çok dokunaklıydı. İnsanın fırsatı varken yapmadığı şeyler ne kadar can yakıcı olabiliyor…

HaeRi Hoon’dan bahsettikten sonra DalGun’un ona teşekkür etmesi de bir diğer dokunaklı sahneydi.

Eşi, doğmamış çocuğu, biricik kardeşi, annesi veya babası acımasızca katledilmiş insanların yanında utanmadan oturup hikayeler anlattı pilotun eşi…

DalGun ve HaeRi Dynamic şirketinin başkanına olanları anlattı. Zaten neler döndüğünden haberdardı adam.  vagabond yorum, vagabond konusu, kore blogİkiliyi bir süre kendi evinde misafir etmeyi teklif etti.

vagabond yorum, vagabond konusu, kore blog

Saldırıda eşini kaybeden adam DalGun’a özür mahiyetinde yemek ısmarlamak isteyince DalGun güvende olduğu evden ayrıldı. Ve heyecan dolu bir kovalama başladı kiralık katil ve DalGunlar arasında. Ölümden kıl payı kurtuldular ve diğer adam da böylelikle bu işin arkasında birileri olduğunu anladı.

4. bölüm Vagabond yorumu buraya kadardı. Dizi başladığı gibi devam ediyor. Bir saatlik bölümleri beş dakikalık videolar gibi göz açıp kapayıncaya kadar izliyorum! Bakalım ilerde neler olacak~

Vagabond dördüncü bölüm linki

Siz diziyi beğendiniz mi? Hangi bölümdesiniz? İlerde neler olacağını düşünüyorsunuz?

Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın~ 🙂

“Vagabond Yorum-Birlikte Seyredelim!” için 4 yorum

 1. Bu diziyi ben de çok merak ediyordum ikisi de çok beğendiğim oyuncular. Ama daha izlemeye başlamadım. Bütün bölümler yüklendiğinde izlemeyi düşünüyorum. 1. bölüm kısmını azıcık okumuş bulundum ama olsun.😅 Blogunu çok sevdim yakından takipçilerinden biri de ben olacağım artık. 🙋🏼‍♀️

  1. Son sürat devam ediyor dizi. Tamamlanmasini beklemek iyi fikir, haftada iki bölüm yetmiyor😆
   Çok tesekkurler❤❤Ben de sizin güzel blogunuzun takipcisiyim🌸🌸

 2. Diziyi ben de çok merak ediyordum. Ama daha izlemeye başlamadım. Biraz daha bölümlerin birikmesini bekleyeceğim, sonra da ben de yorumunu yazmayı düşünüyorum. Ama bu fikir çok güzel bölüm bölüm işliyor olman🙂 gerçi ben biraz spoiler yedim gibi oldu ama olsun 😅 blogunu çok sevdim artık bir takipçin de ben olacağım🙏🏻

  1. Hay Allah 🙈Neyseki sadece iki bolumun yorumu vardi😆diziyi izlediğinizde yine beklerim😊
   Çok,çok teşekkürler. Keyifli okumalar😊❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir