Love in Sadness Dizi Tanıtımı-Dizi Önerisi!

Psikopat bir adamla evli bir kadın, tek kaçış yolunu yüzünü değiştirmekte bulursa ne olur? 2019 Kore dizilerinden, romantik-dram türünde izleyeceğimiz Love in Sadness Kore dizisi çarpıcı bir hikayeyi anlatacak!

 [“Ben romantik dizi istiyorum ama dram olmasın” diyenlerdenseniz, yazıya geçmeden önce sizler için daha uygun diziler bırakıyorum. Birbirinden güzel 2019 Kore dizilerini burada!]

Şubat ayında başlayan Love in Sadness Nisan ayında bitecek. MBC kanalında hafta sonları yayınlanan dizi ilk bölümünden beri yüksek reyting alıyor. Dizi, bir bölümü yarım saat olmak üzere toplam 40 bölüm. Romantik-dram türündeki dizinin yönetmenliğini  Choi YiSub ve Yoo BeomSang yaparken senaryo yazarlığını Song JungRim yapıyor.

 

Love in Sadness Konusu

Evlendikten sonra Yoon Mari’nin hayatı kabusa döner. Kocası onu takıntı haline getirmiştir ve yanından ayırmamaktadır. Yoon MaRi sürekli şiddet gördüğü için kaçmaya çalışsa da hep yakalanmıştır. Bir gün, kocasının kendisini asla bulamamasını sağlayacak bir çare bulur. Bunun için plastik cerrah Seo JungWon’un yardımını ister. Seo JungWon, Yoon Mari’ye yardım eder fakat bu yeni tehlikelerin başlangıcı olur.

 

Love in Sadness Oyuncuları ve Karakterleri;

love-in-sadness,love in sadness konusu, kore dizi
love-in-sadness-park-hanbyul

Evlendikten kısa bir süre sonra Yoon MaRi’nin  hayatı kabusa dönmüştür. Kibar ve iyi kalpli bir insan görüntüsü sergileyen kocası, MaRi’yi takıntı haline getirmiştir. Yoon MaRi ne dışarıya tek başına çıkabilmektedir ne de arkadaşlarıyla özgürce görüşebilmektedir. Resim yapmayı çok sevmektedir ve sadece resim yaparken rahatlar. Bir gün resim yaparken dinlediği bir radyo programında plastik cerrah olan Seo JungWon’u görür. Kocasından kurtulup özgürce yaşayabilmek için aklına çılgınca bir çare gelir.

Dizimizin kadın başrolünü Park HanByul canlandırıyor. Daha önce Park HanByul’un  başrol olduğu bir dizi izlememiştim fakat karakterin duygularını çok güzel yansıttığını düşünüyorum. Oh My Lady, Borg Mom Park HanByul’un oynadığı dizilerden. (Not:Yoon MaRi’yi ilk iki bölümde canlandıran oyuncu Park Hana.)

love-in-sadness, kore dizi,
love-in-sadness-ji-hyunwoo

Seo JungWon başarılı bir plastik cerrahtır. Çok sevdiği karısı beş sene önce  bir kaza geçirmiştir ve o zamandan beri uyanmamıştır. Bir gün Seo JungWon’un karşısına bir kadın çıkar ve hayatını kurtarması için ondan yardım ister. Başta kadının isteğini gerçekleştiremeyeceğini söylese de sonrasında kadına yardım eder Seo JungWon. İçinde bulunduğu ruh hali yüzünden aldığı bir karar daha sonra başlarına bir sürü iş açacaktır.

 Ji HyunWoo Love in Sadness Kore dizisinde başarılı bir cerrahı canlandırıyor. İlk kez Queen InHyun’s Man dizisiyle tanıdığım Ji HyunWoo sevdiğim oyunculardan biridir. (Henüz izlemeyenler varsa Quenn InHyun’s Man dizisini şiddetle tavsiye ederim😄.) Trot Lovers, Angry Mom rol aldığı diğer dizilerden birkaçı. Bu dizide sakin ve düşünceli bir karakteri canlandırıyor olsa da ilerleyen bölümlerde karakterin farklı yönlerini göreceğimizi tahmin ediyorum.

minihanok, kore blog, love in sadness konusu
love-in-saness-ryu-sooyoung

Kang InWook başarılı bir iş adamıdır. Dışarıdan iyi bir kişiliği varmış gibi görünse de insanlarla sağlıklı ilişkiler kuramayan biridir. Bir nedenden dolayı karısı Yoon Mari’yi takıntı haline getirmiştir. Bir gün Yoon MaRi tekrar ortadan kaybolur. Çılgına dönen Kang InWook onu aramaya başlar.

Dizimizin kötü karakterini Ryu SooYoung canlandırıyor. Aşırı hırslı ve aşırı takıntılı KangInWook’u başarılı bir şekilde yansıtıyor Ryu SooYoung. My Father is Strange, Two Weeks Ryu SooYoung’un rol aldığı dizilerden birkaçı.

 

love in sadness kore, kdrama love in sadness
dizi-karakterleri

İzlemeyi Düşünenlere; 

Mini Love in Sadness Yorumu

Diziyi izlemeden önce yorum okumayı sevenlerdenseniz sizler için mini bir Love in Sadness dizi yorum yazısı yazacağım! Yorum, dizi ile ilgili heyecan kaçıracak bir bilgi içermiyor, merak etmeyin!😄

Dizi; hayatta kalmak, özgürce yaşamak için çırpınan bir kadının bir doktordan yardım istedikten sonra değişen hayatını anlatıyor . Dizinin hikayesi, çekimi ve özellikle müzikleri harika! İlk bölümünden itibaren hikayenin içine giriyorsunuz. Dizi yavaş ilerlese de her bölüm heyecanla dolu ve sizi kesinlikle sıkmıyor izlerken.

Love in Sadness müzikleri  gerçekten muhteşem. Ben Kore dizi müziklerini, diziler bittikten seneler sonra bile bayılarak dinleyenlerden biriyim. Hatta çok sevdiğim Kore dizi müziklerini bir liste olarak paylaşmıştım burada. Bu yüzden, bu dizinin müziklerine de bayıldım!

Diziyle ilgili en çok hoşuma giden şeylerden biri  özlenilen eski Kore dizilerindeki havayı hissetmiş olmam. Son zamanlarda yayınlanan Kore dizilerinin birçoğunda  farklı ülkelerin havası olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan dizimiz izlerken eski Kore dizilerinin de tadını verdi bana. Karakterler ve aralarındaki ilişkiler çok güzel, çok naif.

Dram seviyorsanız (“severim ama beni depresyona sokmasın” diyenler de dahil😄) ,hikayesi ve karakterleri güzel sıkılmadan izleyeceğiniz bir dizi arıyorsanız bu güzel diziye bir şans vermenizi öneriyorum. Şimdiden keyifli seyirler~

Mini Love in Sadness Sözlüğü:

Love in Sadness ne demek? Dizimizin adı, “üzüntü içinde aşk“, ya da “acı içinde aşk” anlamına geliyor.

Bildiğiniz gibi, her Kore dizi önerisi altında bahsedilen dizide kullanılan başlıca kelimeler var. Bu şekilde hem Korece çalışanların faydalanmasını hem de yeni kelimeler öğrenmeyi sevenlerin diziyi daha çok keyif alarak izlemesini umuyorum! Lafı açılmışken, Korece öğrenenler Minihanok’daki diğer Korece öğrenim yazılarına, kaynak önerilerine bakmayı unutmasın!

Doktor:의사 (ıysa)

Kurtarmak:구하다 (kuhada)

Koca(eş):남편 (nampyon) 

Karı(eş):아내 (ane)

Yüz:얼굴 (olgul)

Resim:그림 (kırim)

Ameliyat:수술 (susul)

Kaçmak:도망하다 (domanghada)

Love in Sadness İzle

Hemen izlemek isteyenler için birinci bölüm burada!

Sizler diziyi izlediniz mi? Sizce izlemeye değer bir dizi mi? Yorum bırakmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.