Ekran Başından Kaldırmayan 5 Dizi Önerisi

Merhaba! Dizi

Bir sürü güzel Kore dizisi var ve aralarından seçim yapmak bazen zor olabiliyor. Sizin için izleyip beğendiğim son yılların dizilerinden oluşan bir öneri listesi hazırladım. Farklı türlerden güzel diziler seçtim, böylece istediğiniz türden olanı izleyebilirsiniz. ?

İlk dizimizle başlayalım;

Chicago Typewriter

İlk dizi önerisi: Chicago Typewriter

Han Seju (Yoo Ahın) çok popüler bir yazardır, görünümü nedeniyle idol yazar olarak adlandırılmıştır. Jeon Seol (Lim Soojung) ise farklı meslek dalları denemiş, bazı sebeplerden dolayı onları bırakıp bulduğu her işi yapma işinde çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda Han Seju’nun büyük bir hayranıdır. Han Seju’nun başının belada olduğu bir günde Seol onu kurtarır. Makine gibi içerik üreten Seju o günden sonra bir şey yazamaz. Bir gün kendi ofisinde, masasında oturmuş yazı yazan bir adam görür: Hayalet yazar Yoo Jinoh ( Go Kyungpyo). Zaman geçtikçe üçlünün gizemli anıları da aydınlanmaya başlar.

 • Bu dizi ile ilgili ilk söyleyebileceğim şey roman gibi olduğu sanırım. Kitapları, okumayı, yazmayı seviyorsanız çok daha keyif alarak izleyeceğinizi düşünüyorum diziyi.
 • Farklı bir konusu var, hikayesi çok sürükleyici; çekim mekanları, kitap dolu odalar çok güzel, oyuncuları çok yetenekli isimlerden.
 • Geçmiş hayat, reenkarnasyondan da bahsettiği için fantastik, romantik bir dizi diyebiliriz sanırım türüne, aynı zamanda farklı dönemleri de izleyebileceğimiz çok keyifli bir dönem dizisi de sayılabilir.
 • Ben diziyi o kadar çok beğendim ki uzunca bir yorum yazdım diziye.

Aman dikkat, diziyi izlemeden yorumu okumayın! Chicago Typewriter Yorumu

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

İkinci dizi önerisi: Kim Bokjoo

Üniversitede beden eğitimi bölümünde okuyan Kim BokJoo (Lee SungKyung) sınıfındaki başarılı genç haltercilerden biridir. Jung JoonHyung (Nam JooHyuk) ise aynı üniversitedeki iyi yüzücülerden biridir, fakat bazı problemlerinden dolayı sıkıntı yaşamaktadır. Çocukken tanışmış olan bu ikili seneler sonra üniversitede tekrar karşılaşırlar.

 • Dizi çok eğlenceli! Gençlik dizilerinde en fazla müzikle uğraşan öğrenciler görüyoruz ama Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo’da halterci de var, yüzücü de var, jimnastikçi de var. Ben sporla ilgilenen öğrencilerin hayatlarını izlerken çok keyif aldım.
 • Dizideki arkadaşlık bağları, ilişkiler çok güzel, çok saf. BokJoo ve iki arkadaşının dostlukları favorim oldu. Tebessümle izliyorsunuz onları.
 • Dizinin türü için romantik komedi, gençlik diyebiliriz.

Keyifle izleyeceğiniz, eğlenceli bir gençlik dizisi arıyorsanız hemen başlayın!

Duel

Üçüncü dizi önerisi: Duel

Dedektif Jang DeukCheon (Jung JaeYoung)’ın lösemi hastası kızı tedaviye götürüldüğü sırada kaçırılır. Kızını kaçıranı bulmaya çalışan dedektif bir genci yakalar. Genç Sung Joon ( Yang SeJong) hiçbir şey hatırlamadığını söylemektedir. Kızını kurtarmak için deliye dönmüş olan dedektif o sırada karşısında bir adam görür. Suçlu diye yakaladığı gence tıpatıp benzeyen başka biri.Yakalamaya çalışsa da elinden kaçırır. SungJoon anılarını geri kazanmaya çalışırken dedektifin kızını bulup gerçek suçluyu yakalamaya çalışırlar.

 • Duel güzel bir bilimkurgu dizisi. Konusu izlediğim dizilerden çok farklı olduğu için her bölümü merakla izledim. Klonlar, deneyler.. Heyecan, aksiyon ve gizem dolu!
 • Oyuncularını parlatan bir dizi olmuş Duel, özellikle Yang Sejong bu dizide 3 farklı karakteri apayrı insanlar gibi oynayarak favori oyuncularımdan biri oldu.
 • Sürükleyici bir dizi ve izleyiciyi şaşırtarak hayret içinde bırakıyor.

Thirty But Seventeen

Dördüncü dizi önerisi: Thirty But Seeventeen

Keman çalmayı çok seven Woo SeoRi (Shin HyeSun) ve çizim yapmayı seven Gong WooJin (Yang SeoJong) 17 yaşında lise öğrencileridir. WooJin SeoRi’yi uzaktan görmüş olsa da ikisi bizzat tanışmamıştır. Bir gün SeoRi otobüs kazası geçirir ve komaya girer. 13 yıl sonra SeoRi uyanır, kendisini kazanın olduğu zamanda sanmaktadır. 30 yaşında olduğunu kabullenmekte zorluk yaşar. Ne arkadaşlarından haber alabilir ne de ailesinden. Hastaneden ailesini bulmak üzere ayrılır ve evlerinin olduğu yere gider. Ev 11 yıl önce başka bir aileye, Gong WooJin’in ailesine satılmıştır. WooJin kazadan sonra içine kapanık biri olmuştur, insanlardan uzak bir yaşam sürmeye çalışmaktadır. SeoRi hala kendilerine ait olduğunu zannettiği eve gittiğinde karşılaşırlar. SeoRi yeni yaşına uygun davranıp, kendi ayakları üstünde durmaya çalışırken bir yandan da ailesini arar.

 • Thirty But Seventeen bu hafta son iki bölümü yayınlanacak yeni bir Kore dizisi.
 • Biri 13 yıl sonra komadan çıksa ne olur, ne yapar çok merak ettim ve ilgiyle izlemeye başladım diziyi.
 • Hikayesi çok güzel, hem renkli hem de çok keyifli bir dizi bence.
 • Oyuncu kadrosu da çok renkli, canlandırdıkları karakterlerin her birini izlemek çok keyifli.

Dizinin oyuncularını ve genel fikirlerimi merak ederseniz daha ayrıntılı olarak buradan okuyabilirsiniz.Thirty But Seventeen Dizi Tanıtımı ~

While You Were SleepingBeşinci dizi önerisi: While you were sleeping

Nam Hong-Joo (Suzy) gördüğü rüyalar gerçekleştiği için gergin bir hayat sürmektedir. Bir gün ceza savcısı Jung Jae-Chan ( Lee JongSuk) ile karşılaşırlar. Jung JaeChan karşı evde kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Bir gün rüyasında HongJoo’nun başının belaya girdiğini görür. Onu kurtarır ve birlikte, gördükleri kötü rüyaların gerçekleşmesini engellemeye çalışırlar.

 • Her sabah kalkıp ilk iş gördüğü rüyaları yazan HongJoo’yu Suzy canlandırıyor. Suzy oyunculuğunu çok geliştirmiş bence, izlerken kendisini çok beğendim. Lee JongSuk’un oynadığı dizilerin neredeyse hepsini çok keyif alarak izliyorum, güzel yapımlarda rol alıyor; bu dizide keyifle izlediğim farklı bir yapım.
 • Karakterler , özellikle Jong Suk’un oynadığı JaeChan karakteri, çok komik ve eğlenceli tiplerdi. Çok doğal ve eğlenceli karakterlerle dolu dizi.
 • Rüyalarla ilgili olduğu için hem kafa karıştırıcı hem de gizemli bir havası var dizinin.
 • Dizideki ilişkiler de çok güzel, favorim Wootak-HongJoo-JaeChan üçlüsü.
 • Dizinin türü için romantik, gizem, gerilim, komedi diyebiliriz.

İlk dizi öneri listemiz böyle. Ben beş diziyi de çok keyif alarak izledim. Beşi de sürükleyici diziler, karakterler çok eğlenceli, diziyi nasıl bitirdiğinizi anlamıyorsunuz.

Sizin de keyifle izlemeniz dileğiyle~

Fikir ve önerilerinizi paylaşmayı unutmayın! ?

 

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?