Leverage Konusu-Muhteşem Bir Ekip!

Aksiyon türündeki Kore dizilerini sever misiniz?

2019 Kore dizileri arasında yerini alan Leverage geçtiğimiz hafta yayımlanmaya başladı. Aksiyon-gerilim türündeki dizi 16 bölüm olarak TV Chosun’da yayımlanacak. İyi bir Kore suç dizisi olmayı vaat eden dizinin senaristliğini Min JiHyung yaparken yönetmenliğini Nam KiHoon yapıyor.

Kore aksiyon dizilerini ve polisiye Kore dizilerini sevenler için güzel bir haberim var. Birçok güzel polisiye Kore dizisinin konusunu ve yorumunu burada bulabilirsiniz.

Polisiye Kore dizileri sevmeyenler de hemen türlerine göre Kore dizileri arasından hoşlarına giden bir diziye başlayabilir. Romantik-komedi Kore dizileri sevenler için şu sıralar büyük bir keyifle izlediğim Extraordinary You dizisini de tavsiye ederim. (Bence dizi en iyi 2019 Kore dizileri arasında yerini çoktan aldı. Bu mükemmel Kore dizisini sakın kaçırmayın!)

Leverage Konusu

Leverage konusuna bakalım;

Lee TaeJoon işinde oldukça iyi bir sigorta araştırmacısıdır. Bir gün lösemi hastası oğlu için bir umut olduğunu öğrenir. Henüz geliştirilme aşamasında olan bir ilaç vardır. Bu ilacı elde etmek için bir grup hırsızla birlikte ilacın verilerini çalması gerekmektedir. Oğlu için her şeyi yapmaya hazır olan TaeJoon bu teklifi kabul eder. Fakat işler planlandığı gibi gitmez ve bir komploya kurban giderler. TaeJoon ve bu olaydan zarar görenler bir araya gelir ve intikamlarını almak için bir ekip kurar.

Leverage hasta oğlu için prensiplerini bir kenara bırakarak bir soyguna katılan babayı göstererek başlıyor.

Leverage Oyuncuları ve Karakterleri

leverage konusu, leverage kore, kore dizileri 2019

Leverage ekibi.

Oğlu için prensiplerini bir kenara bırakarak kalkıştığı işle hayatı değişen sigorta araştırmacısı Lee TaeJoon’u Lee DongGun canlandırıyor. Kendisi en son Angel’s Last Mission: Love dizisinde rol almış. Yakından takip ettiğim bir oyuncu değildi bu yüzden Leverage Lee DongGun ‘u başrolde izlediğim ilk dizi olacak.

Yetenekli bir güvenlik uzmanı olan Roy Ryu’yu Kim Kwon canlandırıyor. Kim Kwon’u en son çok sevdiğim 2019 Kore dizilerinden biri olan He is Psychometric‘de izlemiştim. He is Psychometric’te çok etkileyici bir oyunculuk sergilemişti, yeni bir dizisini sabırsızlıkla bekliyordum. Yakın zamanda başrollerde de görebilmeyi umuyorum.

(Fantastik Kore dizileri sevenlere He is Psychometric‘i öneririm!)

Aşırı çevik hırsızımız Ko NaByeol’ü sevilen genç oyuncu Kim SaeRon canlandırıyor. Kim SaeRon’u en son okul konulu Kore dizileri arasında olan Hi! School Love On dizisinde izlemiştim. (Okul konulu Kore dizilerini ve fantastik Kore dizilerini sevenler buraya bakabilir.) Kim SaeRon’un karakteri biraz abartılı geldi bana ilk iki bölümde. Havalı bir karakter göstermeye çalışırken biraz inandırıcılığını yitirmesine sebep olmuşlar. Umarım sonraki bölümlerde daha doğal, ayakları yere basan bir karakter izleriz.

Ekibin ihtiyacı olan birçok bilgiye sahip, teknoloji uzmanı Jung UiSung’u Yeo HoiHyeon canlandırıyor. (Daha önce en iyi Kore dizilerinden biri olan While You Were Sleeping dizisinde de rol almış. Romantik Kore dizileri sevenler varsa bu güzel diziyi de öneriyorum!)

Leverage izle;

Diziye hemen başlamak isteyenler için Leverage birinci bölüm linki burada!

İzlemeyi Düşünenlere

Mini Leverage yorum yazısına başlayalım;

2019 Kore dizilerinden biri de Leverage oldu. Polisiye-suç dizilerini sevdiğim için merakla başladım ben de diziye. Dizinin ilk bölümlerinde hikayeye giriş yapıldı. İlerleyen bölümlerde ekibin birbirine alışmasıyla beraber çok daha keyifli bir dizi izleyeceğimizi düşünüyorum. Romantik Kore dizileri yerine macera dizilerini tercih edenler diziye bir şans vermeli!

Mini Dizi Sözlüğü;

Hırsız: 도둑 (doduk)

İlaç: 약 (yak)

Ekip: 팀 (tim)

Polis: 경찰 (kyongçal)

Olay: 사건 (sakon)

Tehlike: 위험 (vihom)

Minihanok’a ilk defa gelenler için hatırlatalım, her Kore dizi önerisinden sonra dizide geçen kelimelerin yukarıdaki gibi listesi ekli. Böylece Korece öğrenenler dizide geçen başlıca kelimeleri öğrenebilir, izlerken pekiştirebilir:) Kendi kendine Korece öğrenenler de Korece kitap önerilerine, Korece kelime yazılarına ve K-Pop ile Korece derslerine bakabilir~

Hangi diziyi izliyorsunuz? Sizin için en iyi Kore dizileri hangileri? 2019 Kore dizileri arasında en beğendiğiniz yapım hangisi?

Değerli yorumlarınızı bırakmayı unutmayın!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?