Kore Dizi Önerileri-Son Yılların En İyi Kore Dizileri!

Son yıllara ait en iyi Kore dizileri ve mini yorumlarını içeren Kore dizi önerileri listesiyle herkese merhaba!

Bildiğiniz gibi Kore dizi önerileri blog ‘u Minihanok’da şu ana kadar birçok Kore dizi önerisi paylaştım ve paylaşmaya devam ediyorum. Bu Kore dizi tanıtımları ve yorumları çoğunlukla ayrı ayrı yazılarda yer alıyor. Böylelikle her dizi tanıtımında güzel Kore dizileri konuları, oyuncu kadroları, yorumları, izleme linkleri ve daha birçok şeyle sizi karşılıyor. Dizilerin hem mini yorum hem de Türkçe altyazılı bölümleri de olduğu için bu yazılar çok seviliyor, fakat “hangi Kore dizisini izlesem?” diyerek izlemeye değer bir dizi arayanların uzun zamandır beklediğini bildiğim bir şey var: Güzel ve kaliteli Kore dizileri içeren ve en iyi Kore dizileri önerileri bulabileceğiniz bir liste!

“Hangi Kore dizisini izlemeliyim?” diyenler için farklı türlerde en sevilen Kore dizileri bulabileceğiniz liste nihayet hazır!

En iyi Kore dizilerinden oluşan bir Kore dizi önerileri listesi hazırlamak uzun zamandır aklımdaydı. Bu şekilde daha önce sadece 5 tane diziden oluşan Kore dizi öneri listesi oluşturmuştum. Fakat içinde farklı türlerden birçok Kore dizi onerisi olan kapsamlı bir liste uzun zamandır bekleniyordu. Nihayet sizler için seçtiğim birbirinden güzel dizilerden oluşan listemiz hazır!

kore-dizi-önerileri,en-iyi-kore-dizileri, kore-dizi-blog

Bu yazılara da bakmak isyeyebilirsiniz;

Son yılların en sevilen Kore dizileri nden oluşan Kore dizi tavsiyeleri listemize geçmeden önce bu yazılara da bakabilirsiniz!

[Kategori] Kore dizileri 2019-2020

Ayrı ayrı yazılarda bulabileceğiniz Kore dizi önerileri çoğunlukla 2019- 2020 Kore dizileri arasındaki yapımlardan. Hem yayınlanıp bitmiş diziler hem de güncel 2020 dizileri arasında bence en kaliteli ve mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri olduğunu düşündüğüm yapımları hem tanıtıyor hem de kısaca yorumluyorum. Burada çoğunluğu 2019 ve 2020 yıllarına ait en iyi Kore dizileri olan bu yapımların konuları, yorumları, oyuncuları, bilgileri ve Türkçe altyazılı izleme linklerini içeren ayrıntılı yazılarını bulabilirsiniz.

[Liste] En yeni Kore dizileri! 2020 Kore dizileri

[Mini Liste] Meraklılara 5 en iyi Kore dizisi!

[Film] Kore film önerileri arayanlara; En iyi 3 Kore gerilim filmi!

 

Minihanok Kore dizi önerileri listesinde neler var ve bu listeyi diğer listelerden ayıran ne?

Eminim çoğunuz “en iyi Kore dizisi, Kore dizileri en iyi yapımlar” yazdığında karşısına birçok Kore dizi önerisi çıkmıştır. Bu Kore dizi tavsiyeleri arasında da çoğunlukla Boys Over Flowers, Goblin, 49 Days, W- Two Worlds , Descendants of the Sun , Healer gibi çok güzel diziler var. Bu diziler en iyi asya dizileri arasında da anılıyor. Fakat bu en popüler Kore dizileri bence dizi önerisi arayanların çoğunun zaten izlemiş olduğu yapımlar. Birçoğu da geçmiş yıllara ait.

Bu yüzden ben Minihanok Kore dizisi önerileri listesinde geçmiş yıllara ait, en çok izlenen Kore dizileri ya da herkesin bildiği dizilere yer vermek istemedim. Daha çok yeni Kore dizisi önerileri içeriyor listemiz. Nadir olarak geçmiş senelere ait mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğüm dizilere de yer verdim fakat çoğunlukla son zamanların en iyi Kore dizileri ve en sevilen Kore dizileri içeriyor liste. İnşallah bu Kore dizi önerisi listesi içinde çok severek, keyifle izleyeceğiniz yapımlar bulabilirsiniz!

 

Minihanok Kore dizi tavsiyeleri listesinde romantik-komedi, aksiyon, gizem, gençlik türünde birçok sürükleyici Kore dizileri var! Peki, son yılların en iyi Kore dizileri listesinde başka neler bulunuyor?

En güzel Kore dizileri listesinde dizilerin konusu ve bilgileri yanında izleyeceklere fikir olması için diğer Kore dizi önerileri yazılarımda yaptığım gibi minik birer Kore dizi yorumları da ekliyorum. Ayrıca merak ettiğiniz dizilerin detaylı konusu,yorumu ve bölümleri olan detaylı yazılarına ulaşmak için başlıklarına tıklamanız yeterli!

Meraklılar için listedeki Kore dizileri imdb puanları da yanlarında yer alıyor.

Dizileri izlemeden önce imdb puanlarına bakanlar için ben dizilerin imdb puanlarını da ekledim. Listedeki çoğu dizide imdb yüksek Kore dizileri arasında. (Elbette, en iyi Kore dizileri imdb puanı en yüksek Kore dizileri olmuyor her zaman :)) Yine de merak edenler, resimlerin hemen altından bakabilir.

Haydi, daha fazla zaman kaybetmeden son yılların en iyi Kore dizileri içeren öneri listesine başlayalım! Beğendiğiniz ve merak ettiğiniz dizilerin başlıklarına tıklayarak ayrıntılı yazılarına da bakablirsiniz!

Yorum bırakmayı unutmayın, keyifli okumalar!

En İyi Kore Dizileri /Kore Dizi Önerileri Listesi

en-iyi-kore-dizileri,kore-dizi-önerileri

en-iyi-kore-dizileri-taht-winter-the-wind-blows

That Winter, The Wind Blows

Tür: romantik-dram Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2013 IMDb: 7.8

That Winter, The Wind Blows Konusu: Oh Soo geçirdiği zor çocukluk ve gençlik hayatının ardından ünlü bir kumarbaz olmuştur. Oh Young ise zengin bir şirketin biricik kızıdır ve görme engellidir. Bir gün senelerdir görmediği ağabeyinden bir mektup gelir ve kimsenin haberi olmadan ağabeyini bulmaya gider. Fakat gittiği yerde ağabeyini değil, onunla aynı ismi paylaşan kumarbaz Oh Soo’yu bulur. İkili doğru düzgün konuşamadan Oh Soo’nun peşine polisler düşünce Oh Young ağabeyini bulamaz. Aradan tam bir yıl geçer. Kumarbaz Oh Soo hapisten yeni çıkmıştır ve çok fazla borcu vardır. Borcunu nasıl ödeyeceğini düşünürken inanılmaz bir fırsat ayağına gelir. Kumarbaz Oh Soo zengin şirketin varisi sanılmıştır. Oh Soo başka çaresi olmadığı için bu yalanı sürdürmeye karar verir ve Oh Young’un ağabeyi rolü yapmaya başlar. Fakat paralarını almak için yaklaştığı Oh Young’a aşık olunca planları alt üst olur.

Mini Yorum: That Winter, The Wind Blows seneler önce yayımlanmış bir dizi olsa da ben geçtiğimiz günlerde izleme fırsatı buldum ve diziye bayıldım! Hatta o kadar çok beğendim ki normalde en iyi yeni Kore dizilerine tanıtım yazarken hemen bu diziye de yazdım. Dizi muhteşem bir romantik-dram Kore dizisi. Hatta son zamanlarda izlediğim en iyi romantik Kore dizisi bile diyebilirim. Bu diziyi hala izlemediyseniz ve eski Kore dizilerinin muhteşem havasını özlediyseniz bu dizi tam size göre!


Mutlaka İzlenmesi Gereken Kore Dizileri: Arthdal Chronicles

en-iyi-kore-dizileri, en-muhteşem-kore-dizileri

en-iyi-kore-dizileri-2019

Tür: tarih-romantik-aksiyon Bölüm Sayısı: 18 Yıl: 2019 IMDb:8.2

Arthdal Chronicles konusu: Antik Çağ’da Arthdal ismindeki bir diyarda insanlar ve diğer ırklar yaşamaktadır. Nweantallar da, insanlara oranla daha güçlü ve gelişmiş bir ırktır. Bir zaman sonra Nweantalların varlıkları insanların çıkarlarına ters düşer. Tagon isminde bir genç bir plan yapar ve insanlar bütün Nweantal ırkını katleder. Bu sıralarda özel bir çocuk olan EunSeom dünyaya gelir. İnsanlar EunSeom’u bulursa öldüreceklerdir. Gördüğü bir rüyanın da etkisiyle o topraklarda daha fazla kalmamaları gerektiğini düşünen EunSom’un annesi, onu alır ve çok uzaklara gider. Uzun çabalar sonucu, güvende olacaklarına inandıkları bir diyara varırlar. Fakat vardıkları yer düşündükleri gibi bir yer değildir. EunSeom’un annesi korktuğu şeylerin başına geldiğini görür. Seneler geçer, EunSeom büyür. Yaşadığı halktan bazı noktalarda farklıdır ve ölmeden önce annesinin söylediği şeyler kafasını karıştırmaktadır. Araştırmak için yolculuk yapmayı düşünürken hiç beklemediği şeyler olur. EunSeom doğduğu topraklara geri dönmek zorunda kalır.

Mini Yorum: Arthdal Chronicles muhteşem bir kurgusal dünyada muhteşem karakterlerin hikayesine tanık ediyor bizi. Dizi 2019 Kore dizileri içinde açık ara en iyi Kore dizilerinden biriydi. Uzun zamandır hiçbir diziden bu kadar etkilenmemiş, hiçbir dizinin hikayesine bu kadar ortak olmamıştım. Dizi sizi hemen içine alıyor ve karakterlerle birlikte yaşıyorsunuz her şeyi. En iyi Kore dizi oyuncuları dendiği zaman çoğumuzun aklına ilk gelen kişilerden Song JoongKi muhteşem karakterler canlandırıyor dizide. Ben diziyi o kadar çok beğendim ki dizinin sadece kendi tanıtımında değil bir çok 2019 Kore dizi önerisi yazımda da bu diziden bahsettim. Arthdal Chronicles düşündüren, duygulandıran dolu dolu bir Kore dizisi. Bir Netflix Kore yapımı olan diziyi hala izlemediyseniz Arthdal Chronicles yeni sezonu gelmeden bir an önce izleyin!


Kore Dizi Önerileri: Reunited Worlds

reunited-worlds-konusu, reunited-worlds-kore-dizi,en-iyi-kore-dizileri, kore-dizi-onerileri

Tür: fantastik-romantik Bölüm Sayısı: 40 (yarımşaar saat) Yıl: 2017 IMDB: 7.3

Reunited Worlds Konusu:Sung HaeSungdört kardeşi ve büyükannesi ile berabermutluvesakinbir hayat sürmekte olan liseli bir gençtir. Arkadaşları tarafından çok sevilen birdostolduğu gibi ilgili ve fedakar birağabeydirde. Bir çok sevdiği arkadaşıJungWonve kardeşleri ona sürpriz hazırlarken bir durumdan ötürü HaeSung’u okula uğramaya ikna ederler. HaeSung eve dönmeden önce okula uğradığındakorkunçbir şeyle karşılaşır; okuldaölmeküzere olan biröğrencivardır. Haesung tam bisikletine atlayıp yardım çağırmaya gitmek üzere okuldan ayrılırken feci biraraba kazasıgeçirir vehayatını kaybeder.

Bu kazanın ardından tam12 yılgeçer. Ailesi ve arkadaşları sıkıntılı günler geçirirken HaeSung bir andasapasağlambir şekilde karşılarına çıkar. Üstelik hala tam 12 yıl önce olduğu gibi görünmektedir, 19 yaşında bir liseli gibi! HaeSung’ungelişiailesi ve arkadaşlarının hayatındaşoketkisi yapar.Fakat HaeSung geldiği dünyada bir katil olarak tanındığını öğrenir. HaeSung tekrar geldiği dünyayaalışmayave neler olduğunu anlamaya çalışırkenmasumiyetinide kanıtlamak zorundadır.

Mini Yorum: 2017 Kore dizilerinden biri olan Reunited Worlds benim yakın zamanda izlediğim ve bunca zamandır nasıl izlememiş olduğum dizilerden biri. Tekrar dünyaya dönen bir gencin hayatını anlatan dizi o kadar güzel ve etkileyici ki. Her bölümü heyecanla izliyorsunuz ve karakterlerle beraber dertlerine ortak oluyor, bazen gülüyor bazen duygulanıyorsunuz. Dizi anlattığı sıcacık dostlukları, aşkı ile bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biri. Bu güzel diziyi de mutlaka izleyin!


Masters Sun

en-iyi-kore-dizileri,masters-sun

gelmiş-geçmiş-en-iyi-fantastik-kore-dizileri-arasında

Tür: romantik-fantastik-gizem Bölüm Sayısı: 17 Yıl: 2014 IMDb: 8.3

Masters’s Sun konusu: GongShil geçirdiği bir kaza sonrası inanılmaz bir yetenek kazanmıştır: Hayaletleri görebilmektedir! Hayaletleri gördüğü yetmiyormuş gibi bir de hayaletlerin ondan istediği şeyleri yerine getirmek zorunda kalmaktadır. Aksi halde hayaletler onu korkutup rahatsız etmektedirler. Bundan bıkmış olan GongShil yine bir hayaletin istediğini yerine getirmek için bir yere gitmişken yağmura yakalanır ve hayaletlerin de yardımıyla bir araba onun için durmak zorunda kalır. Arabanın içinde Kingdom isimli bir alışveriş merkezinin kibirli mi kibirli başkanı oturmaktadır. Hayaletlere inanmadığı gibi az önce hayaletlerin çok kızacağı bir şey yapmıştır. Arabaya mecburen GongShil’i alırlar ve bu sırada çok tuhaf bir şey fark eder GongShil. Adamın koluna dokunduğunda inanılmaz bir şekilde bütün hayaletler kaybolmaktadır! Her anını korkuyla geçirmekte olan GongShil bu mucize karşısında şaşkına uğrar ve kurtarıcısını bırakmaz. Joo JoongWon’a yakın olmak için onun alışveriş merkezinde işe başlar. Hayaletlere inanmayan Joo JoongWon bir anda kendisini hayaletlerle dolu çılgın bir dünyanın içinde bulur!

Mini Yorum: Gelelim benim için en iyi romantik Kore dizileri ve en iyi fantastik Kore dizileri arasında ilk 3’te her zaman yerini koruyan diziye! Master’s Sun Kore dizisini ilk kez bir başka dizinin bölüm sonunda çıkan fragmanda görmüştüm. Korku türünü çok sevmesem de Master’s Sun fragmanları hem çok korkunç hem de çok ilgi çekiciydi. (korkmayın dizi korkunç bir dizi değil.) Dizi o kadar güzel ve eğlenceli ki! Bölümleri art arda izleyeceğiniz ve hep hatırlayacağınız bir yapım. Ayrıca dizinin birçok şarkısı bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizi müzikleri arasında. So JiSub, Gong HyoJin ve Seo InGuk’un başrollerini paylaştığı bu muhteşem bir Kore dizisini hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden başlayın!


Sizce en iyi fantastik Kore dizileri hangileri?


Duel

en-iyi-kore-dizileri,

en-iyi-bilim-kurgu-kore-dizileri-duel

Tür: aksiyon-fantastik Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2017 IMDb: 7.6

Duel Konusu: Dedektif Jang DeukCheon ’ın lösemi hastası kızı tedaviye götürüldüğü sırada kaçırılır. Kızını kaçıranı bulmaya çalışan dedektif bir genci yakalar. Genç Sung Joon hiçbir şey hatırlamadığını söylemektedir. Kızını kurtarmak için deliye dönmüş olan dedektif o sırada karşısında bir adam görür. Suçlu diye yakaladığı gence tıpatıp benzeyen başka biri! Yakalamaya çalışsa da elinden kaçırır. SungJoon anılarını geri kazanmaya çalışırken dedektifin kızını bulup gerçek suçluyu yakalamaya çalışırlar. Bu macerada karşılarına karanlık bir dünya çıkacaktır!

Mini Yorum: Daha önce klonlar, deneylerle dolu bir bilim kurgu Kore dizisi izlemiş miydiniz? Duel konusu ile bir çok Kore dizisinden ayrılan harika bir yapım. Klonların hayatta kalma mücadelesini anlatan bu diziyi ben çok severek izlemiştim. Yang SeJoong bu dizide 3 farklı karakteri bambaşka bir şekilde canlandırarak benim en sevilen Koreli erkek oyuncular listemde yer almıştı. Muhteşem bir konu ve kurgunun yanında gerçekten inanılmaz bir oyunculuk da izliyoruz. Duel kesinlikle en iyi bilim kurgu Kore dizileri arasında ilk sıraları hak ediyor. Hem bilim kurgu hem aksiyon Kore dizileri sevenlerdenseniz bu muhteşem diziyi kaçırmayın!


En İyi Kore Dizileri: Strangers From Hell

en iyi 2019 kore dizileri,

en-iyi-kore-dizileri-2019-strangers-from-hell

Tür: gerilim-gizem Bölüm Sayısı: 10 Yıl: 2019 IMDb: 8.3

Strangers From Hell konusu: Jong Woo 27 yaşında genç bir adamdır. Bir gün kasabadaki yaşamını bırakır ve Seul’e taşınır. Seul’deki hayat pahalılığına alışık olmadığı için kalacak bir yer bulmakta zorlanır. Kısa bir süre sonra İnternette ucuz bir oda ilanı görür. Bu şaşırtıcı derecedeki ucuz odayı kaçırmak istemediği için hemen odaya bakmaya gider. Oldukça uzak bir yerde yer alan Cennet Stüdyo Daireleri isimli yerdeki oda Jong Woo’yu biraz hayal kırıklığına uğratsa da para biriktirmesi gerektiği için burada kalmaya karar verir. Fakat daha ilk günden dairedeki asıl problemin odanın boyutu ve temizlik imkanları olmadığı ortaya çıkar. Dairedeki diğer odalarda kalan kişilerin hepsi rahatsızlık verici bir şekilde tuhaftır. Jung Woo gidecek başka bir yer bulana kadar bu garip insanlarla yaşamaya başlar.

Mini Yorum: Webtoon uyarlaması Kore dizileri 2019 yılında seyirciyle buluştu. Strangers From Hell en iyi webtoon uyarlaması Kore dizilerinden biri! (ne yazık ki Itaewon Class vb. gibi bir patlama yapamadı. Fakat izleyen herkesin bayıldığını söyleyebilirim.) Bu dizi hakkında ne söylesem eksik kalacaktır çünkü gelmiş geçmiş en farklı ve çarpıcı Kore dizilerinden biriydi. Özellikle korku-gerilim türü sevenlere şiddetle öneriyorum bu diziyi. En iyi 2019 Kore dizileri nden olan Strangers From Hell ‘in her bölümü çok ama çok heyecanlı. Dizideki gerilim havası o kadar iyi sağlanmış ki diziyi tüyleriniz diken diken olarak izliyorsunuz. Bu dizi bence mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerinden biriydi. Bu yüzden Kore dizi önerileri listemiz de de yer vermek istedim. Korku-gerilim türü sevenler bu diziyi mutlaka izleyin. İzledikten sonra bu çılgın dizi hakkındaki yorumlarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum! (tekrar hatırlatayım başlıklara tıklayarak dizilerin detaylı yazılarına ulaşabilirsiniz!)


100 Days My Prince

en iyi romantik kore dizileri

en-iyi-romantik-kore-dizileri-ve-en-iyi-tarihi-kore-dizileri-türünde

Tür: tarihi-romantik Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2018IMDb: 7.1

100 Days My Prince Konusu: Lee Yeol Joseon Hanedanlığı kralının kardeşinin oğludur. Yi Suh ise eski bir saray komutanın kızıdır. Kralın kardeşi saraydaki bazı güç sahibi adamlarla işbirliği yapar, kralı ve kendilerine engel olacaklarını düşündükleri insanları öldürürler. Yi Suh’un babası da öldürülenlerden biridir.Yeni kral tahta geçmiştir. Seneler geçer. Bu sırada ülkede kuraklık vardır uzun süredir yağmur yağmamaktadır. Saraydakiler bu uğursuzluğu Veliaht Prens olan Lee Yeol’ün evlenmemesine bağlar. Evlenmek istemediği için, bekar olan herkesin evlenmesi emrini veren veliaht prens bir gün bir saldırıya uğrar. Uyandığında bir köydedir ve hiçbir şey hatırlamamaktadır. Kendisini bulan kişiye inanır ve onlarla, köyde yaşamaya başlar.

Mini Yorum: Sırada en iyi tarihi Kore dizileri arasında benim için ilk 10’da yer alan muhteşem bir Kore dizi önerisi var. Kore dizileri tarihi yapımlarda rengarenk yiyecekler ve geleneksel kıyafetler, heyecan ve entrika dolu saraylar, muhteşem müziklerle bizleri bambaşka bir dünyaya götürüyor. 100 Days My Prince hem çok duygusal bir Kore dizisiydi hem de bir o kadar komik bir diziydi. Hafızasını kaybedip halkın içinde yaşamaya çalışan veliaht prensi izlemek o kadar eğlenceli ki. Veliaht prensimizi, idol- kore dizi oyuncuları arasında parlayan, D.O canlandırıyor. 100 Days My Prince Kore dizisini başta tarihi Kore dizi severler ve EXO-L olmak üzere bütün Kore dizi önerisi arayanlara öneriyorum.


The Secret Life of My Secretary

sekreter patron konulu kore dizileri

sekreter-patron-konulu-kore-dizileri

Tür: romantik-komedi Bölüm Sayısı: 32(yarım saat) Yıl: 2019 IMDb: 7.3

The Secret Life of My Secretary Konusu: Jung GalHee bir şirkette yönetici olan Do Minİk’in sekreteridir. GalHee bu şirkette sekreterlik yapmaya başlayalı henüz bir yıl olmuştur ve kalıcı bir eleman olabilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Patronu Minİk ise geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden her sene sekreterini değiştirmektedir. Bir yıl dolduğu için GalHee ile de yollarını ayırır. GalHee ile yollarını ayırdıktan kısa bir süre sonra arkadaşıyla buluşmak üzere buluşma yerine gittiğinde saldırıya uğrar. O sırada orada bulunan GalHee yardımına yetişse de Minİk yüksek bir yerden düşer ve kafasına darbe alır. Bu olay yüzünden yüz körlüğü hastalığına yakalanır. Kısa bir süre önce kovduğu sekreteri Jung GalHee’nin yüzü dışında kimsenin yüzünü ayırt edememektedir. GalHee işini kazanmaya çalışırken patronuna bir çok konuda yardımcı olmaya başlar. Patronun yüz körlüğü hastalığı yüzünden kısa sürede işler birbirine karışacaktır.

Mini Yorum: Sekreter-patron konulu Kore dizileri birçok Kore dizi severin en sevdiği yapımlar arasında. Fakat benim çok büyük bir beklentiyle başlayıp biraz hayal kırıklığına uğradığım What’s Wrong Secretary Kim dizisinden sonra bu türe bir ön yargım oluşmuştu. (Ben diziyi çok beğenmemiştim fakat siz yine de bir şans verin. Dizi yayımlandığı zaman birçok “en iyi Kore dizileri 2018” listelerinde yer aldı çünkü:)) Fakat The Secret Life of My Secretary dizisini çok ama çok sevdim. Klasik konusuna rağmen dizi hem çok sürükleyiciydi hem de karakterleri çok tatlıydı. Sıcacık bir romantik-komedi Kore dizisi arıyorsanız bu diziye de mutlaka bir şans verin!


Sizce en iyi 2018 Kore dizileri hangileriydi?


kore-dizi-önerileri-en-iyi-kore-dizileri-2018-just-between-lovers-çifti

Just Between Lovers

Tür: romantik-dram Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2018 IMDb: 8.1

Just Between Lovers konusu: Ha MoonSo oyunculuk yapan kız kardeşinin çekimleri için kardeşiyle birlikte alışveriş merkezine gider. Çekimler için hazırlıklar sürdüğü sırada, MoonSo arkadaşıyla buluşmak için üst kata çıkar. O sırada alışveriş merkezi sallanmaya başlar ve bir süre sonra çöker. İnsanlar yaralanır ve onlarcası da hayatını kaybeder. MoonSo’nun kardeşi hayatını kaybedenler arasındadır. MoonSo ise kaza sırasındaki anılarını hatırlamıyordur. Lee KangDo aynı kazada yaralanmış ve babasını kaybetmiştir.Seneler geçer. MoonSo maket binalar yapmakta, KangDo ise inşaatlarda çalışmaktadır. Yıkılan alışveriş merkezinin yerine yapılacak yapının projesinde çalışmaya başlarlar. İkili zorluklarla dolu hayatlarında birbirleri için sığınak olacaktır.

Mini Yorum: Just Between Lovers birbirlerinin yarasını saran insanların hikayesinin anlatıldığı çok güzel ve özel bir dizi. Dizi dram-romantik Kore dizilerinden biri fakat izlerken içinizi sıkan ve sizi bunaltan bir yapım değil kesinlikle. Aksine çok samimi ve sıcak bir dizi. Bence en iyi romantik-dram Kore dizilerinden biri olan Just Between Lovers her Kore dizi sever tarafından mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri arasında.


dr.romantic, kore blog, kore dizi yorum

Romantic Doctor, Teacher Kim

Tür: romantik-medikal Bölüm Sayısı: 20 Yıl: 2016-2017 IMDb: 8.0

Romantic Doctor, Teacher Kim konusu: Kang DongJoo çocukluğunda yaşadığı acı verici bir olay yüzünden doktor olmuştur. Hastanedeki ilk yıllarında acilde çalışmaktadır ve kendisi gibi doktor olan Yoon SeoJung’u sevmektedir. Fakat bir gün Yoon SeoJung bir kaza geçirir ve kazadan sonra ortadan kaybolur. Aradan seneler geçer. Kang DongJoo aynı hastanede başarılı bir cerrah olarak çalışmaktadır. Yeteneklerini herkese kanıtlamak istese de hastanede yetenekli olanlardan çok, güçlü insanlarla bağlantısı olanların öne çıktığını gördüğü için canı sıkılmaktadır. Bir gün önemli bir hastayı ameliyat etmekle görevlendirilir. DongJoo bunu bir fırsat olarak gördüğü için kabul eder fakat işler planladığı gibi gitmez. Ameliyattan kısa bir süre sonra geçici olduğu söylenerek farklı bir hastaneye gönderilir. DongJoo gönülsüzce gittiği bu taşra hastanesinde hiç beklemediği kişilerle karşılaşacak ve hayatı değişecektir.

Mini Yorum: Yakın zamanda 2. sezonuyla da en çok izlenen Kore dizileri arasına giren Romantic Doctor, Teacher Kim en iyi medikal Kore dizilerinden biri! Bir taşra hastanesinde birbirinden renkli ve çılgın doktorların çeşit çeşit vakalarla uğraşmasını bir yandan da aralarındaki ilişkiyi izliyoruz. Başta Kim Hoca olmak üzere dizideki bütün karakterler ve hikayeleri çok güzel. İlgi çekici hastalarla da dizinin temposu bir an bile düşmüyor. Normalde medikal Kore dizilerinde sıkılan biriyim fakat bu diziyi büyük bir heyecan ve keyifle izledim. Bu yüzden bu dizi sadece medikal Kore dizisi severlere değil, Kore dizi önerileri soran herkese önereceğim ilk dizilerden biri oldu. Çılgın Kim Hoca ve birbirinden çılgın ve havalı doktorların yaşamına tanık olmak isterseniz diziyi kaçırmayın!


Life on Mars

en-iyi-kore-dizileri-2018-polisiye

Tür: fantastik-gizem Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2018 IMDb: 8.1

Life on Mars konusu: Han TaeJoo işini titizlikle yapan bir dedektiftir. Bir gün kadınları öldüren bir seri katilin davasını alır. Mahkeme günü geldiğinde Han TaeJoo savcıları şaşırtır. Yakalanan şüphelinin ceza alması beklenirken TaeJoo’nun söylediği bazı şeyler yüzünden şüpheli kanıt yetersizliğinden serbest bırakılır. Mahkemenin üzerinden kısa bir süre geçmiştir ki şüphelinin başka bir kadını kaçırdığı haberi gelir. TaeJoo kendisi için değerli olan bu kadını bulmak için uğraşırken bir kaza geçirir. Uyanıp kendisine geldiğinde çok tuhaf bir manzarayla karşılaşır. Şehir hatırladığı halinden çok farklıdır. Binalar,insanlar,insanların kılık kıyafetleri vb. her şey değişmiştir. Han TaeJoo 1988 yılına gitmiştir! Başına gelenleri hemen kabullenemese de kendi zamanına dönmek için bir seri cinayet davasını çözmek zorunda kalacaktır.

Mini Yorum: Kore polisiye dizileri benim için her zaman ayrı bir yerde yer almıştır. Birbirinden heyecanlı davalar, anlatılmak istenen şeyler, sürükleyici muhteşem diziler. Fakat bu diziler arasında biri var ki benim için gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri arasına. Life on Mars sizi karakterimizle birlikte seneler öncesine götürüyor. Aile, dostluk, aşk…Her bölümünde duygulanacağınız, sonunu merak ederken bir yandan da bitmesini istemeyeceğiniz sıcacık bir Kore dizisi! Fantastik ve polisiye dizi severler; Signal ve Tunnel dizilerini sevdiyseniz bu muhteşem diziye de en iyi polisiye Kore dizileri listenizde yer verin!


Witch’s Court

Tür: hukuk-romantik Bölüm Sayısı: 16 Yıl:2017 IMDb:7.5

Witch’s Court konusu: Sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş olan Ma YiDeum savcılık yapmaktadır. Bir gün üstlerinden birinin bir gazeteciyi taciz ettiğine şahit olur. Başkalarının işlerine karışıp başını belaya sokmak istememektedir. Kendisine olayı soran yeni savcı Yeo JinWook’a hiçbir şey görmediğini söylemiş olsa da daha sonra gelip gördüğü şeyleri dürüstçe anlatır. Bu olay yüzünden çalıştığı birim değiştirilir ve yalnızca cinsel suçlarla uğraşan bir birime gönderilir. Yeo JinWook da gönüllü olarak aynı birime gelmiştir.

Mini Hanok: Kore hukuk dizilerini sever misiniz? Witch’s Court dizisi özellikle hukuk türündeki Kore dizi severlerin çok beğeneceğini düşündüğüm bir yapım. Dizide romantizm de var fakat I Hear Your Voice, Your Honor vb. romantik-hukuk Kore dizileri ile karşılaştırıldığında daha çok hukuk türüne ait bir dizi bence. Böyle dediğim için diziyi sıkıcı sanmayın aksine en iyi Kore dizileri listesinde yer alacak kadar güzel ve kaliteli bir diziydi. Gelmiş geçmiş en çılgın Kore dizi karakterlerinden biri olan Ma YiDeum’ın maceralarını izliyoruz dizide. Birçok önemli noktaya değinen, cesur bir dizi izlemek isterseniz bu diziye de mutlaka bir şans verin!

En iyi Kore dizileri hukuk türündeki Witch’s Court dizisini izledikten sonra yorum yazısına da beklerim!


Kingdom

en-iyi-netflix-kore-dizileri

Tür: fantastik-tarihi Bölüm Sayısı: 12 Yıl: 2019-2020 IMDb: 8.3

Kingdom konusu: Joseon Kralı gözlerden kaybolmuştur ve tuhaf bir hastalığa yakalandığı söylenmektedir. Kralın oğlu veliaht prens babasına ne olduğunu öğrenmek için yanına kadar gider ama karşıt güçler tarafından durdurulur. Babasını görmesine engel olunur fakat bu sırada korkunç bir yaratığın gölgesini görmüştür. Bu sırada kıtlıkla boğuşan halk asla yememeleri bir şeyi yer ve korkunç bir hastalık inanılmaz bir hızla bütün ülkeye yayılır. Yüzlerce insan zombiye dönüşmüştür ve bu sayı her geçtikleri yerde katlanarak artmaktadır. Saray dışında korumasız kalan veliaht prens bu felaketten kurtulmak ve halkını hayatta tutmak için mücadele etmeye başlar. Peki, bu felaketten kurtulmak mümkün müdür?

Mini Yorum: Bir Netflix Kore dizisi olan Kingdom yüzyıllar öncesindeki Kore’de geçen bir tarihi zombi dizisi. Dizi ilk bölümünden itibaren sizi bu tehlike dolu dünyaya sokuyor. Film kalitesinde heyecan dolu bir dizi. Sadece keyifli bir seyir sunmuyor aynı zamanda izlerken düşündürüyor da Kingdom. Zombi yapımlarını sevenler en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer alan bu muhteşem macerayı da kaçırmasın!


Pinocchio

Tür: romantik-gençlik Bölüm Sayısı:20 Yıl: 2015 IMDb:8.3

Pinocchio konusu: Choi DalPo, annesi babası ve ağabeyiyle mutlu bir yaşam sürmektedir. Fakat bir gün bir itfaiye şefi olan babası bir olaya karışır ve iftiraya uğrar. Medyanın kışkırtmasıyla halk DalPo ve ailesinin hayatını cehenneme çevirir. Baskılara dayanamayan annesi intihar edince aileleri dağılır ve bu olaydan sonra DalPo evlat edinilir. Kendisini evlat edinen yaşlı adamın bir de torunu vardır. DalPo hemen hemen aynı yaşlarda olduğu bu kıza hem arkadaşlık hem amcalık yaparken birlikte büyürler. Bir meslek seçme zamanları geldiğinde ikisininde seçimi muhabirlik olur. Fakat Choi InHa’nın çok büyük bir engeli vardır: ne zaman söylese hıçkırmaktadır! InHa pinokyo isimli bu sendromu ve DalPo da içindeki intikam hırsıyla muhabirlik yapmaya başlarlar.

Mini Yorum: Yalan söyleyememek bir muhabir için neden engel olabilir? Pinocchio en çok izlenen Kore dizileri arasında olsa da hala izlememiş olanlar olabilir diye Kore dizi önerileri listeme eklemek istedim. Çünkü hem en iyi romantik Kore dizileri arasındaydı hem de başından sonuna derslerle dolu bir diziydi. Çiftimiz muhteşem ama bunun dışında bence diziyi bu kadar güzel yapan asıl şey muhabirlerin ilginç yaşamına ışık tutması. Bir haber nasıl hazırlanır, ne kadarı doğru ne kadarı yalandır, kanallar arasında nasıl bir rekabet vardır? Hepsi çok güzel yansıtılıyor dizide. En iyi Kore dizi oyuncuları arasında her zaman isimleri geçen Lee JongSuk ve Park ShinHye‘nin bu muhteşem dizisini hala izlemediyseniz vakit kaybetmeden başlayın!


Extraordinary You

extraordinary you konusu,kore blog,minihanok kore

Haru ve DanOh

Tür: fantastik-romantik Bölüm Sayısı: 32 (yarım saat) Yıl: 2019 IMDb:8.0

Extraordinary You konusu: DanOh zengin bir ailenin biricik kızlarıdır. Kalp hastalığı dışında hayatında büyük bir sorun yoktur, yaşıtları gibi liseye gitmektedir. Birden hayatında bazı tuhaflıklarolduğunu fark eder. Hatırlayamadığı birçok anısı vardır ve zaman zaman kendisini anlamlandıramadığı bazı durumlarda ve yerlerde bulmaktadır. İlk önce bunun bir sağlık problemi olduğunu sansada kısa bir süre sonra hayatındaki bütün bu garipliklerin sebebini anlar ve şok olur. Kendisi birwebtoon(çizgi roman) karakteridir!Bu gerçeğe alışamadan bir de yakın zamanda webtoon’dan çıkarılma ihtimali olduğunu anlayan DanOh kendi kaderini çizmeye karar verir. Ne pahasına olursa olsun webtoon yazarının istediği hayatı değil kendi istediği hayatı yaşayacaktır. Kaderinideğiştirmeyeçalışırken webtoon’da ilk önce ismi bile olmayanHaruile tanışır.

Mini Yorum: Evet, gelelim benim için bir başka en iyi 2019 Kore dizisine! Extraordinary You blogda ayrıntılı yazısını yazarken söylediğim gibi gerçekten bağımlılık yapan Kore dizileri arasında! Böyle diyorum çünkü dizinin özellikle ilk yarısını bir sonraki bölümde ne olacağını aşırı merak ederek izledim. Dizinin bir bölümü bitiyor ve hemen diğerini açıyorsunuz. İnanılmaz bir konu, muhteşem bir dizi. En iyi Kore dizileri 2019 yılı listemde ilk üç içinde yer alan bu diziyi de şiddetle öneriyorum!


Kore dizileri romantik-komedi türündeki, fantastik türündeki dizileriyle çoğumuzun kalbini çaldı. Peki, sizin için en iyi romantik komedi Kore dizileri hangisi?


Vagabond

kore-dizileri-aksiyon

Tür: aksiyon-romantik Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2019 IMDb: 8.3

Vagabond konusu: Cha Gun dövüşsanatlarında oldukça yetenekli olan ve hayatınıdublörlükyaparak geçiren bir adamdır. Ailesi öldükten sonra kimsesiz kalan yeğeni de onunla kalmaktadır. Yeğeni tekvando takımındadır ve bir gün tekvando takımıyla birlikteFas’agitmek üzere yola çıkar. Uçak korkunç bir şekildedüşerve Cha Gun’un yeğeni de dahil bütün yolcularhayatını kaybeder.Düşen uçağınşirketi, kazada yakınlarını kaybeden aile fertlerini ailelerinin törenlerini yapabilmeleri için Fas’a götürür. Cha Dal Gun uçaktan indikten sonra bir adam görür. Aynı adamı yeğeninin gönderdiği videoda görmüştür; Kazanın olduğu uçakta çektiği bir videoda. Cha Dal Gun uçaktaki bütün yolcuların öldüğü söylenirken gördüğü şey karşısında şaşkına döner. Yeğeninin acısıyla sarsılan Cha Dal Gun gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışırken yolları bir istihbarat ajanı olan Go HaeRi ile kesişir.

Mini Yorum: Vagabond bu sene en çok izlenen , en iyi Netflix Kore dizilerinden biri. Çok bilindiği için listeye almayacaktım fakat Kore dizileri aksiyon türünde de bir dizimiz olsun istedim listede. Bu yüzden en iyi aksiyon Kore dizileri arasındaki Vagabond’u seçtim. Dizi bir diziden çok film kalitesinde, adeta bir Hollywood filmi izliyorsunuz. Hem çekilen mekanlar çok güzel, hem hikaye hem karakterler. Ne olacak, kim kazanacak derken finale geliyorsunuz. (Vagabond 2. sezon bekleniyor bu arada. Neyse izlemeyenler için finalden bahsetmeyelim.) Dizi aksiyon ve romantizm türünde en iyi 2019 Kore dizileri arasındaydı. Hatta belki bu türde en iyi 2019 Kore dizisiydi. Bu diziyi de mutlaka izleyin!

 


Kore dizileri izle: Kore dizileri izlemek için site soranlar olursa Koreantürk ve OnlineDizi sitelerine bakabilir.


Listedeki dizilerden hangilerini izlemiştiniz? Sizce en iyi Kore dizileri listesinde hangi diziler olmalı?

Sizler için bence en iyi Kore dizileri ve mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri arasında diziler seçerek bir liste oluşturmaya çalıştım. İnşallah bu listeden daha önce izlemediğiniz güzel yapımlar bulur, şu sıkıntılı günlerde biraz da olsa keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sizlerin yorumları benim için çok değerli, bu yüzden çıkmadan önce yorum bırakırsanız çok mutlu olurum:) Birbirinden güzel Kore dizi önerileri, Korece yazıları, Kore kültürü hakkında eğlenceli yazılardan da hemen haberdar olmak isterseniz abone olmayı unutmayın! Abone olduktan sonra bütün dizi önerileri size mail olarak gelecek:)

Bu yazıyı okuyanlara hangi Kore dizisini önerirsiniz? Sizce mutlaka izlenmesi gereken en iyi Kore dizileri hangileri?

Yorumlarınızı ve Kore dizi önerilerinizi bırakmayı unutmayın. Şimdiden keyifli seyirler!

 

You may also like...

16 Responses

 1. munisshi dedi ki:

  my holo love, be melodramatic, the best hit, psychopath diary, cheese in the trap, reply 1988 ve the light in your eyes benim favori dizilerim. hayatın içinden, aile, romantik, polisiye, dramatik, fantastik her telden var

 2. minihanok dedi ki:

  Reply serisi çok bilindiği için listeye almamıştım. Gerçekten çok güzel ve özel bir seri… The light in your eyes dizisini henüz izlemedim, en yakın zamanda sans verecegim?Guzel yorumlariniz ivin tesekkurler~

 3. Ayse dedi ki:

  İnternete izlenmesi gereken kore dizileri yazdığımda hep klasik şeylerle karşılaşıp sıkılırdım. Bilmediğim, görmediğim dizileri sayende keşfettim. Ben de yazdıklarından bazılarını çook severek izlemiştim o yüzden zevkine güveniyorum. İzlemediklerimi de listeme aldım. Son günlerde my golden life ı izliyorum çünkü onun öncesinde angels last mission love izlemiştim ve kızın oyunculuğunu çok beğenmiştim. My Golden Life dizisini de tavsiye ederim 🙂 kendi en beğendiğim dizileri de şöyle sırasız yazayım
  Eucla waikiki, moon lovers, pinocciho, itaewon class, my mister, love in the moonlight, the coffee prince, strong girl bong soon, search www, goblin, legend of the blue sea, heirs, oh my Venus, tomorrow with you, mr. Sunshine, arthdal chronicles.. Bunlar en sevdiklerim 🙂 arada açıp bazı bölümlerini tekrar izliyorum 🙂 hepsini gözüm kapalı tavsiye ederim. Sevgiler…

 4. minihanok dedi ki:

  Bu uzun ve değerli yorum için çok teşekkür ederim! Bu listeyi hazırlarken Kore dizisi denince akla gelen ilk dizilerin çoğunu çok sevsem de eklemek istemedim,çünkü çok güzel oldukları için gerçekten birçok listede varlar. Hazırladığım listede de elbette eksiklikler vardır ama yorumunuz beni çok mutlu etti, içinden izlemediğiniz güzel diziler bulabilmenize çok sevindim. My Golden Life’ı bende izlemeyi çok istiyorum, oyunculuğu gerçekten çok başarılı Shin HyeSun’un. Yazdığınız diğer Kore dizileri de kesinlikle çok güzeller. Aralarından Mr. Sunshine ve My Mister’ı çok merak ediyorum. Fakat dram yönleri ağır bastığı için biraz bekletiyorum:) İzlediğim zaman mutlaka blogda da bahsederim, o zamanda yorumlarınızı beklerim:)
  Tekrar çok teşekkürler. Güzel dizilerle keyifli günler dilerim~

 5. Anonim dedi ki:

  Bence de Oh My Venüs mutlaka olmalıydı başka listelerde de pek karşıma çıkmadı çünkü ?

 6. minihanok dedi ki:

  O da çok güzel bir diziydi. Yorumunuzu görenler de merak edip bakacaktır:)

 7. Anonim dedi ki:

  Doctors dizisi mükemmele yakın kimse beğenmemiş
  1 numarada Fight for My Way ama yine kimse beğenmiyor

 8. minihanok dedi ki:

  Doctors dizisini izlemedim fakat Fight for my way hep en sevilen en iyi Kore dizileri arasinda karsima cikiyor. O yuzden koymamistim?

 9. Aramun dedi ki:

  Ben pek fazla beğenemedim bu fantastik dizileri ozelliklede kırmızı kazaklı sekreteri ve exraordibary i bana çok saçma gelmişti bitirmeye zorlandım burdaki bi suri dizi yerine goblin, two word , el Alahambra , signal moon lovers bunlar daha güzel

 10. minihanok dedi ki:

  Elbette, sizin için öyle olabilir. Ben de Extraordinary You ‘yu izlediğim birçok Kore dizisinden daha çok beğenmiştim. Goblin, Signal vb gerçekten çok güzel diziler haklısınız. Fakat yazımda da belirttiğim gibi google’a en iyi Kore dizileri ya da Kore dizi önerileri yazdığınızda her listede mutlaka karşınıza çıkıyorlar. Bu yüzden ben de herkesin bildiği değilde, popüler de olsa son senelere ait herkesin izlemediği yapımlar arasından seçmeye çalıştım bu dizileri. Belki ilerde sizin dediklerinizi de eklerim:)

 11. diaryofmeri dedi ki:

  Birçoğu listemde olan diziler bir kısmını da izledim?Harika bir liste olmuş?

 12. minihanok dedi ki:

  Çok teşekkürler:) Sizin blogunuz da birbirinden güzel yazılarla dolu, hemen geliyorum:)

 13. Tefo dedi ki:

  benim cok begendıgım diziyi begenmemişsiniz saygı duyarım 5 6 aydır kore dizilerinı izlemeye basladım dedıgınız gibi en begenılen listeler aramalarda onerılerde cok degısmıyor ama genel olarak şunu soylersem oyuncularda bir diziyi bazen kurtaramıyor yada senaryo sıkabılıyor ve herkesin bakış açısı aldıgı zevk beklentisi farklı olabiliyor kişisel yaklaşmamak lazım… Ornek hotel de luna cok keyifle izledim bir kaç bölüm ve sonu bekledıgım degıldı ama kusursuz olmasın zaten belkide oyle olması gerekiyordu dedim kişisel yaklaşsam şuan diziyi begenmedıgımı söylerdım VS emegine saglık saygılar sizi takip edeceğim yeni yazılarınızı bekliyorum.

 14. minihanok dedi ki:

  Hangi diziden bahsediyorsunuz? Listede göremediğiniz için beğenmediğimi düşündüyseniz belki izlememiş de olabilirim diziyi. Bu yorumu tekrar görürseniz diziyi yazın lütfen 🙂 Elbette öyle, bazen bir oyuncu alıp götürüyor diziyi bazen muhteşem bir kadro bile olsa izlenmiyor. Ya da tam tersi hiç tanınmayan oyuncular harika bir konuyla bir araya gelince akıp gidiyor dizi. Buna rağmen burada Kore dizi önerileri yapıyorum, bu yüzden beğendiğim dizileri de paylaşmam gerekli:) Ins listeden beğeneceğiniz diziler bulabilirsiniz:)
  Yorumunuz için çok teşekkürler.

 15. kafayikuruyemis dedi ki:

  sayfan çok güzel çok beğendim gerçekten dizi önerilerini merakla takip ediyorum 😉

 16. minihanok dedi ki:

  Çok teşekkürler:)

Ne düşünüyorsunuz?