Gerilim Filmi Severlere Birbirinden Heyecanlı 3 Film Önerisi!

Gerilim filmlerini çok sevenlerden misiniz?

Korku-gerilim film severlerin çoğu Kore filmlerini severek izliyor. Bu yazımda benim de çok severek izlediğim, izleyiciden de iyi not almış 3 kaliteli gerilim filmini tanıtacağım! (3 film de gerilim ve gizemin ön planda olduğu filmler bu yüzden gerilim filmleri sevmesine rağmen “Ben hayaletli, ruhlu filmleri izleyemiyorum” diyenler de keyifle izleyebilir.??)

Forgotten/Night of Memory

Gerilim filmi önerisi minihanok

Küçük kardeş JinSeok’u canlandıran Kang Haneul ve ağabey YooSeok’u canlandıran Kim MuYeol.

Listemizin ilk filmi 2017 yapımı bir film olan Forgotten. Süresi 1 saat 50 dakika olan filmimizin IMDb puanı ise 7,3/10.

Anne baba ve 2 oğullarından oluşan bir aile yeni bir eve taşınır. Yeni evlerinin bir odası ev sahibi tarafından eşya deposu yapılarak kapatılmıştır. Bu yüzden ağabey ve kardeş aynı odayı paylaşmak durumunda kalır fakat çok iyi anlaştıkları için bunu sorun etmezler. Her şey çok güzel giderken evin küçük oğlu olan JinSeok kilitli odadan bazı sesler duyduğunu zanneder. Ailenin kalan üyeleri herhangi bir ses duymadıklarını söyledikleri için JinSeok da yanıldığını düşünür ve bunu daha fazla kafasına takmaz. Kısa bir süre sonra ağabeyi gözlerinin önünde bir takım adamlar tarafından kaçırılır. Polis ağabeyini bulamaz fakat ilginç bir şekilde tam 19 gün sonra ağabeyi geri döner. 19 gün boyunca yaşadıklarını hatırlamamaktadır. Artık JinSeok’un ne ağabeyi ne de hayatı eskisi gibi olacaktır.

Bir film hiç aklıma gelmeyecek şekilde ilerleyerek beni şaşırtıyorsa hem çok beğeniyorum hem de uzun süre aklımdan çıkmıyor. Forgotten iyi yazılmış,şaşırtıcı senaryoya sahip bir gerilim filmi.

Forgotten’ın konusunu okuyunca tipik bir korku filmi gibi görünse de kesinlikle öyle değil. Filmin heyecanını kaçırmamak için ayrıntılara girmemeye çalıştım bu yüzden siz filmi izledikten sonra burada yazandan çok, çok daha fazlasının filmde olduğunu göreceksiniz.?

Forgotten son yıllarda izlediğim en kaliteli gerilim filmlerinden bir tanesi. İyi yapılmış bir gerilim filmi bekliyordum fakat filmde beklediğimden çok daha fazlasını buldum. Kang Haneul başta olmak üzere kadro çok yetenekli oyuncularla dolu. Gerilim, gizem (ve elbette Haneul severlerin) çok beğenerek izleyeceğini düşünüyorum Forgotten’ı.

(Forgotten’ın fragmanını buradan izleyebilirsiniz.)

 

 

 

Hansel ve Gretel

Hansel ve Gretel filminde ailenin yaşadığı ev.

Listemizin ikinci filmi 2007 yapımı bir film olan Hansel ve Gretel. Masal tadındaki filmimizin süresi 1 saat 57 dakika ve IMDb puanı 6,8/10.

EunSoo arabasıyla ormanlık bir alandan geçerken kaza yapar. Bir sonra kendisine gelip gözlerini açtığında başucunda kendisini izlemekte olan bir kızla karşılaşır. Kız evlerinin ormanın içinde olduğunu söyleyince EunSoo geceyi geçirecek bir yer bulma ümidiyle kızı takip eder. Az sonra karşılarına çok güzel bir ev ve aile çıkar. Anne baba ve 3 küçük çocuktan oluşan bu sevimli aile EunSoo’yu evlerinde misafir eder. Her tarafı birbirinden güzel oyuncaklarla, sofraları pastalar ve şekerlemelerle dolu masaldan fırlamış gibi görünen bu evde başlarda her şey yolunda olsa da zamanla işler tuhaflaşır ve EunSoo acilen oradan ayrılmanın yollarını aramaya başlar.

Hansel ve Gretel masal tadında fantastik bir film. Hem geriliyor hem duygulanıyorsunuz film boyunca.

Hansel ve Gretel hem gerilim hem dram unsurları barındıran çok güzel bir film. Filmde en çok hoşuma giden şeylerden biri kullanılan her bir eşyanın (oyuncaklar,kıyafetler,yiyecekler,mobilyalar) filmin tuhaf ve masalsı havasına olan katkısı. Güzel bir oyuncağın bile çok tuhaf göründüğü film hem korku-gerilim hem de fantastik filmler izlemeyi sevenlerin hoşuna gidecektir.

(Hansel ve Gretel’in fragmanını buradan izleyebilirsiniz.)

 

 

Psikometri

kim bum psychometri minihanok gerilim

Psikometri filminde Kim Bum’un canlandırdığı karakter olan Kim Joon.

Listemizin son filmi 2013 yapımı gizem-gerilim film olan Psikometri. Süresi 1 saat 47 dakika olan filmimizin IMBd puanı ise 6,6/10.

Polis memuru Yang ChonDong kayıp bir kız çocuğu vakasıyla karşılaşır. Amirleri bu olayı çok önemsemedikleri için çözümüne öncelik sırası vermese de ChonDong kızı aramaya başlar. Araştırması netice vermez ve kısa bir süre sonra kızın cesedi bulunur. Bu olayın sorumluluğu ChonDong’a kalır ve uzaklaştırma alır. Bir gün kızın cinayetiyle ilgili haberleri izlerken bir şey dikkatini çeker. Olay yerini daha önce bir yerde görmüştür: Duvarları boyamasını engellemeye çalıştığı bir gencin duvara çizdiği resimde. Resme bakmak için tekrar gider ve cinayetin ayrıntılarıyla resmedildiğini görür. Katili bulmak için genci aramaya başlar ve karşılaştığı genç sıradan biri değildir.

Psikometri kaliteli bir polisiye – gerilim filmi.

Psikometri de gerilim dolu çok kaliteli bir film.İlk kez filmi Kim Bum rol alıyor diye izlemiştim fakat hikayesini çok beğendiğim için daha sonra tekrar tekrar izlediğim bir film oldu. Cinayet davalarının çözüldüğü filmleri seviyorsanız keyifle izleyeceğiniz etkileyici bir film Psikometri. ( Filmi izleyip beğenenler psikometri ile ilgili farklı yapımlar da izlemek isterse He is Psychometric dizisini öneririm. Yakın zamanda yayınlanmış olan dizi de hem polisiye hem de gerilim sevenlerin çok beğeneceği bir yapım.)

(Psikometri’nin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.)

 

Son olarak listede yer alan 3 film olan Forgotten, Hansel ve Gretel ve Psikometri benim çok keyif alarak izlediğim filmler. Filmler için genel bir fikir olsun ve merak edenler olabilir diye IMDb puanlarını da koydum fakat 3 filmde birbirinden güzel bence. Forgotten’ı biraz daha psikolojik-gerilim severler, Hansel ve Gretel’i fantastik film severler, Psikometri’yi de polisiye-gerilim severler tercih edebilir. Fakat gerilim filmleri sevenlerin 3 filmi de severek izleyeceğini düşünüyorum.

Sizin en sevdiğiniz gerilim filmi nedir? Listedeki filmlerden izlediğiniz var mı? Henüz izlemediyseniz izledikten sonra yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!??

Keyifli Seyirler~~

You may also like...

6 Responses

 1. Hamza Hünkar dedi ki:

  Farklı bir kültürü bizlere tanıttığınız için çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun.

 2. Merve dedi ki:

  Çok başarılı bir yazı olmuş, çok işime yaradı. Teşekkür ederiizz

 3. minihanok dedi ki:

  Guzel yorumunuz icin cok tesekkurler.Hepimizin yolu acik olsun? Sevdiklerinizle birlikte guzel bir ömür dilerim ??

 4. minihanok dedi ki:

  Ben tesekkur ederim. Insallah keyifle izleyeceginiz filmler olurlar?

 5. B dedi ki:

  Daha fazla Kore sineması hakkında yazı görmek dileğiyle:)

 6. minihanok dedi ki:

  En yakın zamanda geliyorlar İnş 🙂

Ne düşünüyorsunuz?