Akıllardan Çıkmayan En Güzel Dizi Müzikleri

şarkıyı

 

Kore dizileri konuları, sürükleyicilikleri kaliteli oyunculuklarıyla ön plana çıkıyor. Genelde ya oyunculukları konuşuyoruz ya da senaryoları. Bu yazımda bayılarak dinlediğim dizi müziklerinden bahsetmek istiyorum.

“Dizi müziği” kavramından çok Original Sound Track’in kısaltması, OST şeklinde karşımıza çıkıyor bu parçalar.

Dizi müziklerinin en sevdiğim yanı dizinin havasını çok güzel bir şekilde yansıtıyor olmaları.Dizi izlendikten seneler sonra bile dinlendiklerinde dizinin havasına, anılarına sizi geri götürüyorlar. Bu yüzden dizi müzikleri birer hatıra gibi bence.

Bu yazımda en çok beğenilen ve benim de çok sevdiğim on beş OST’u paylaşmak istiyorum. Yüzlerce güzel dizi ve belki binlerce güzel OST var. Bu yüzden bu listede biraz eski dizilerin müziklerinden seçtim. Sonraki listelerde daha güncel müzikler de olacak.

(Bu güzel Ost’ları çoğu zaman K-pop sanatçıları seslendiriyor. K-pop seviyorsanız sizi birbirinden güzel şarkı önerileri olan listemize de beklerim!?)

Boys Over Flowers

Kore dizisi denildiğinde çoğumuzun olduğu gibi benimde aklıma gelen ilk dizilerden biri Boys Over Flowers’dır. Bence BOF’un bütün şarkıları en çok akılda kalanlardan, ben ikisini seçtim.

Dizinin oyuncularından biri şarkıcıysa çoğunlukla parçalardan birini seslendiriyor. Bazen şarkıcı olmasa da oyunculara da şarkı söylettirilebiliyor. (Şarkıcı olmamalarına rağmen oyuncuların çoğu da çok başarılılar şarkı söylemede. Bu, Koredeki bütün oyuncular şarkı söyleyebiliyor, sesleri güzel efsanesinin kaynağıdır.:))

 • Paradise: Seçtiğim Boys Over Flower OST’larından ilki Paradise. Parçayı dizide F4’ün Kim Woobin’ini canlandıran Kim Jun’un da üyesi olduğu T-Max grubu seslendirmiş. Şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz.
 • Diğer parça ise dizinin JiHoo’su Kim Hyun Joong’un üyesi olduğu SS501 grubunun seslendirdiği Because I am Stupid. Şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz.

Shinee’nin seslendirdiği gibi çok güzel parçalar var dizinin müziklerinde ama Boys Over Flowers dendiğinde bu iki şarkı hemen kafamda çalmaya başlar, o yüzden bu ikisini seçtim.:)

49 Days

49 days minihanok

Konusuyla, karakterleriyle bir de izleyenleri şaşırtan sonuyla akılda kalan dizilerden biri de kesinlikle 49 Days. Dizi diğer bir çok diziden çok daha farklı bir havaya sahipti, o yüzden çok severim. Listemizin üçüncü şarkısı da 2011 yılının efsane dizisinin.

 • Shin Jae isimli şarkıcının söylediği Falling Tears isimli şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz. İzleyenler hatırlayacaktır, dizide kızın kendisini içtenlikle seven üç kişinin gözyaşına ihtiyacı vardı. Şarkının ismi de “düşen gözyaşları” hikayeye çok uygun bir isim değil mi?

You Came From The Stars

you came from the stars minihanok

My Love From The Star ismiyle de adlandırılan dizi de uzaydan gelen bir adamın dünyada yaşayışını izledik.

OST, dizi müziği dendiği zaman ilk aklıma gelen kadın sanatçılar duygusal parçalarıyla Gummy, Yoon Mirae oluyor.

Jackpot

Listemizin beşinci şarkısını Jackpot isimli tarihi diziden seçtim. Çok bilinen bir dizi olmasa da izleyenler tarafından beğenilen bir yapım Jackpot. Bölümler bittikten sonra çaldığında dikkatimi çekmişti bu şarkı.

Descendants Of The Sun

Song Joong Ki’nin askerden döndükten sonra çektiği ilk dizisindeki asker rolü beğeniyle izlendi. Dizi çok sevildi ve bir sürü ödül aldı. Gummy’nin dizi için söylediği You Are My Everything şarkısı Seul Drama Ödülleri’nde Olağanüstü Dizi Müziği ödülü bile aldı.

 • Benim listemiz için seçtiğim şarkı ise Exo grubundan Chen ve şarkıcı Punch ‘ın birlikte seslendirdikleri Everytime. Şarkıyıburadan dinleyebilirsiniz.
 • Bir diğer Descendants Of The Sun müziğimiz de K.Will’in seslendirdiği Talk Love şarkısı. K.Will’in Music Bank’te sahne alarak seslendirdiği şarkıyıburadan dinleyebilirsiniz.

Chicago Typewriter

Benim için Chicago Typewriter izlediğim en kaliteli dizilerden biri. Diziyi izlemiş olanları dizi ile ilgili fikirlerimi, yorumlarımı yazdığım yazıma beklerim. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Şarkının sözleri İngilizce olmasına rağmen söyleyen şarkıcı Koreli. MYK/Santnpaper-Satellite listemizin yedinci şarkısı. Sanatçı bir çok ünlü dizi için de dizi müziği yapmış. Şarkıyıburadan dinleyebilirsiniz.

Masters Sun

Hayaletleri gören bir kadının hayatının anlatıldığı, başrollerini So JiSub ve Gong HyoJin’in paylaştığı Masters Sun en başarılı fantastik dizilerden biri bence.

 • Dizinin müziklerinin hepsi çok güzel ama ben listemiz için Yoon Mirae’nin Touch Love’ını seçtim. Şarkıyıburadan dinleyebilirsiniz.

I Hear Your Voice

Listemizin onuncu ve son şarkısı olan şarkı I Hear Your Voice dizisinden. Diziyi keyifle izlemiştim.(Diziyi henüz izlememiş olanlar tanıtım yazısına bakabilir.?)

 • Bütün şarkılarını hatırlamıyor olsam da Every Single Day grubunun I Hear Your Voice şarkısını çok seviyorum. Diziyi izlemiş olanlar duyunca hatırlayacaktır diye düşünüyorum. Şarkıyıburadan dinleyebilirsiniz.

Yüzlerce harika dizi müziği arasından on tane seçerek ilk listemi yaptım. Sonraki listelerimde daha güncel dizilerin müziklerini de paylaşıcam. Sizlerinde sevdiğiniz dizi müziklerini, şarkıları bekliyorum!

 

 

You may also like...

4 Responses

 1. Haneul dedi ki:

  Çok güzel diziler ve müzikleri de öyle. Ellerine sağlık güzel bir liste olmuş. ???

 2. minihanok dedi ki:

  Teşekkürler?

 3. Moonandclouds17 dedi ki:

  Başlığı görür görmez aklıma BOF’un OST’u gelmişti aşağısında direk onu görünce şaşırdımm??

 4. minihanok dedi ki:

  Paradiseeee olmadan olur mu hic??Direk kafada çalmaya basliyor?

Ne düşünüyorsunuz?