49 Days Dizi Tanıtımı-Gelmiş Geçmiş En Güzel Kore Dizisi!

Bazı Kore dizileri vardır. Ya her Kore dizi izleyicisi izlemiştir ya da hepsi duymuştur. Boys Over Flowers, City Hunter, Goong, Coffee Prince ve daha bir sürü diziyi Kore dizi severler olarak “Efsane”ler arasında sayarız. 49 Days de izleyen herkesin gönlünde taht kuran ve uzun süre etkisinden çıkılmayan efsane Kore dizilerinden bir tanesi. Diziyi izlemediyseniz “Mutlaka izleyin!” diyorum ve tanıtımıma başlıyorum.? (“Elbette izledim!” diyenlerdenseniz sizi de daha yeni dizilerden oluşan öneri listemize beklerim!?

49 Days , eski sağlıklı hayatına dönebilmek için 3 gözyaşı damlası bulmak zorunda olan JiHyun’un mücadelesini anlatıyor.

Shin Jihyun arkadaşları ve ailesiyle mutluluk dolu bir hayat geçirmektedir. Çok sevdiği Kang Minho ile yeni nişanlanmışlardır. Babasının isteği üzerine nişandan çok kısa bir zaman sonrası için evlilik tarihi alırlar. Shin Jihyun çok sevdiği iki arkadaşının nedime kıyafetlerini seçerken kararsız kalır. Kıyafet üstündeyken arkadaşına göstermek izin alır ve yola çıkar.

Hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir kadın olan Song YiKyung hayatına son vermek üzere yolun ortasına atlar. Arabalar birbirine çarpmaya başlar, kazalar olur. Az sonra kazanın olduğu yola giren JiHyun dikkatini kaybeder ve bir arabaya çarpar. Gözünü açtığında yolun ortasında yattığını fark eder. Arabasının başında bir sürü insanın beklediğini görünce meraklanır. Gördüğü şey karşısında dehşete düşer. Arabanın içinde kanlar içinde kalmış kadın kendisidir.

49 Days dizi tanıtımı.

JiHyun, Song YiKyung’un bedenini kullanmak zorunda kalır.

Seslense de kimseye fark ettiremez kendisini. Motorla yolun kenarında bekleyen bir adamla göz göze gelir ve o adamın kendisini gördüğünü fark eder. Korku içinde adamı takip eder. Hastanede bir takım olaylara şahit olur. Takip etmiş olduğu adam bir ruh bekçisidir.

Henüz ölüm zamanı gelmediği halde kazara yaralandığı için JiHyun’a bir şans tanınır. 49 gün talihlisi olan JiHyun ölmek istemiyorsa, 49 gün içinde kendisini gerçekten yürekten seven 3 kişinin göz yaşını bulmalıdır.

49 gün belli saatlerde kullanabilmesi Song YiKyung’un bedenine girmesine izin verilen JiHyun gözyaşlarını toplamaya çalışırken insanları gerçekten tanımaya başlayacaktır.

 

2011 yapımı olan 49 Days, SBS’nin 20 bölümlük bir dizisi. 49 Days’in yönetmenliğini Jo YongKwang ve Park YongSoon, senaristliğini ise So HyonKyong yapmış.

JiHyun karakterinin kaza yapmadan önceki asıl halini Nam GyuRi canlandırıyor.

Shin JiHyun herkese yardım etmeye çalışan, sevgi dolu, neşeli bir kızdır. Geçirdiği kazadan sonra, 49 gün boyunca farklı bir bedende yaşamak zorunda kalır. Hayata dönmek için çabalarken çevresindeki insanların gerçek yüzlerini görmeye başlayan JiHyun’u Nam GyuRi canlandırıyor. Nam GyuRi; Children of Nobody, My Secret Terius, Yeah-That’s How It Is gibi dizilerde rol almış.

49 gün boyunca JiHYun’un bedenini kullandığı Song YiKyung’u ise Lee YoWon canlandırıyor.

Song YiKyung işten eve, evden işe giderek yaşayan bir kadındır. Hayattan beklentisi kalmamıştır, hiç kimseyle iletişim kurmamaktadır. Dizinin en önemli rollerinden birini Lee YoWon canlandırıyor. Sabahları JiHyun, akşamları YiKyung olarak izliyoruz onu.White Nights, Empire of Gold, Avengers Social Club rol aldığı diğer dizilerden.

49 Days dizi tanıtımı.

Ruh Bekçisi.

Ve…Kore dizilerinin en ünlü, en sevilen karakterlerinden biri olan Ruh Bekçisi!

Kore dizi karakterleri arasındaki en ünlü karakterlerden biri olan Ruh bekçisini Jung IlWoo canlandırıyor. İlk olarak kazanın olduğu gün karşımıza çıkan Ruh Bekçisinin belli bir süreyi bu görevi yaparak tamamlamaya çalıştığını görüyoruz. Ruh Bekçisi diğer görevlerini yaparken bir yandan da JiHyun 49 gününü geçirirken danışmanı, yardımcısı oluyor. Jung IlWoo’yu sanırım ilk kez bu dizide görmüştüm. Birçok karakterinin dolu dolu olduğu bu dizide en ilginç, en eğlenceli karakterlerden biri Ruh Bekçisiydi bence. Flower Boy Ramen Shop, The Moon Embracing The Sun, Cindirella and Four Knights ve Hihg Kick!3 gibi birçok ünlü dizide Jung IlWoo’nun rol aldığı dizilerden.

49 days minihanok

HanKang.

Asıl mesleği mimarlık olan Han Kang annesinin restoranını işletmektedir. JiHyun kaza geçirdikten bir gün sonra restoranına, YiKyung’un bedenindeyken kendi parasını kazanmak zorunda olan JiHyun gelir. Han Kang iş verdiği YiKyung’un eski arkadaşı JiHyun olduğunu bilmeden onunla çalışmaya başlar. Han Kang rolünü Jo HyunJae canlandırmış. Let Me Introduce Her, Hospital Ship, YongPal, Housewife Detective rol aldığı diğer dizilerden birkaçı.

49 Days dizi tanıtımı.

Kang MinHo.

Kang MinHo bir tesadüf eseri JiHyun’la tanışmıştır.Hayatını kurtardığı için JiHyun’un gözünde kahraman gibidir. Aile şirketlerinde çalışmaktadır. Düğünden kısa bir süre önce JiHyun kaza geçirince, aileye destek olmaya başlar. Kore dizilerindeki en sinir bozucu “oppa”lardan olsa da unutulmayan karakterlerden biri olan Kang MinHo’yu Bae SooBin canlandırmış. Secret, Secret Love,The Good Witch rol aldığı diğer dizilerden.

İzlemeyi Düşünenlere:

49 Days ‘i mutlaka izleyin!

Nasıl başlasam, nasıl yazsam dizi hakkında bütün düşüncelerimi paylaşabilirim bilmiyorum ama 49 Days efsane bir dizidir diyebilirim.En azından Kore dizisi izlemeyi seven herkesin izlemesi gereken, izlediğinde çok seveceğini tahmin ettiğim bir dizi.Kore dizisi izleyen biri iseniz, ya kesin izlemiş ya da kesin ismini duymuş olduğunuz bir dizidir 49 Days. Belki izlemeyenlerin bile konusuna hakim olduğu bir dizidir. Yine de izlemeyenler için kısaca fikirlerimi yazacağım.

49 Days ilginç bir hikayesi olan, sürekli ne olacağını merak ederek izleyeceğiniz bir dizi.

Dizinin karakterlerini de izlemek çok keyifli. Deli dolu JiHyun karakteri dışında meşhur Ruh Bekçimiz de diziye ayrı bir eğlence katıyor. Zamanla bütün karakterlerin hikayelerini derinlemesine işliyor dizi.

49 Days müzikleri, oyuncuları, karakterleri, konusu, kolyesi, mekanları her şeyiyle unutulmaz diziler arasına katılmış bir dizidir. Gelmiş geçmiş en güzel Kore dizilerinden biridir bence. Yeni dizilerin birbirini taklit etmeye başladığı şu sıralarda gerçek bir Kore dizisi izlemek isterseniz açın izleyin. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Fikir ve düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız da çok sevinirim.??

Sizin de “Şu dizi o kadar güzeldi ki, tekrar tekrar izlesem de sıkılmam” ya da “En iyi Kore dizisi şudur” dediğiniz diziler var mı?

Mini 49 Days Sözlüğü;

 • Gün: 일(il)
 • Gözyaşı: 눈물(nunmul)
 • Göz: 눈(nun)
 • Su,yaş: 물(mul)
 • Hayalet: 귀신 (küişin)
 • Arkadaş: 친구(çingu)
 • Aile: 가족(kacog)
 • Hastane: 병원(byongwon)
 • Düğün: 결혼식(kyöronşik)
 • Kolye: 목걸이(mokgori)
 • Restoran: 식당(şikdang)
 • Kırk: 사십(saşib)

Sizi yürekten seven ve sizin de yürekten sevdiğiniz insanlarla dolu bir ömür geçirmeniz dileğiyle~?

You may also like...

5 Responses

 1. namu dedi ki:

  49 Days?

 2. Haneul dedi ki:

  İlk izlediğim Kore dizisiydi. Harika bir dizi. Güzel bir tanıtım olmuş. ☺?❤

 3. minihanok dedi ki:

  Gerçekten çok farklı bir diziydi. Teşekkür ederim???

 4. Hayat dedi ki:

  2013 yılında izlememe rağmen halen arada açıp baktığım yeri nadir olan ilk izlediğim kore dizileri arasindadir

 5. minihanok dedi ki:

  Kesinlikle öyle.. hem birçoğumuzun ilk izlediği dizilerden gördüğüm kadarıyla hem de gerek konusu gerek işlenişi olsun yeri özel dizilerden biri.

Ne düşünüyorsunuz?