School 2021 Konusu ve Yorumu: Öncekiler Kadar İyi Mi?

Bu yazımızda School 2021 dizi konusu, oyuncuları, kadrosu, kaç bölüm, kaç sezon, kdrama, yorumu, yorumlar, incelemesi gibi birçok sorunun cevabını bulacaksınız!

Kore okul dizileri” dendiği zaman akla gelen ilk yapımlardan biri şüphesiz School serisidir. School serisi Kore dizileri içerisinde, özellikle gençlik-okul temasındaki dizileri arasında, çok önemli bir yere sahip. İlk sezonu 1999 yılında yayınlanan seri hem Kore’deki hem de dünyadaki Kore dizi severler tarafından çok sevilerek izleniyor. Serinin son sezonu olan School 2017’de aynı ilgiyle izlenmişti.

School serisinin okul-gençlik dizileri arasındaki bu özel yeri, seriyi sevenlerin bir sonraki sezonu çok büyük bir merakla beklemesine neden olmuştu. Yeni sezonun gecikmeli olarak 2020 yılında, School 2020 ismiyle yayınlanması bekleniyordu. School 2020 oyuncuları arasında Kim YoungDae gibi isimlerin de konuşulduğu dizi bir takım sorunlar yüzünden bir hayli gecikti.

Nihayet yeni Kore okul dizileri arasındaki yapım, Kasım ayının sonunda seyirciyle buluştu. Peki, dizi beklentileri karşıladı mı? Bu yazımızda School 2021 kdrama konusu, oyuncuları ve yorumundan bahsedeceğiz.

school-2021-konusu-oyuncuları-yorumu-hangi-günler-yayınlanıyor-kadrosu-

school-2021-kadrosu-oyuncuları

School 2021 Dizi Konusu

School 2021 kdrama konusu ile bir grup öğrencinin yaşamlarını ekrana taşıyor.

Kim TaeJin bir meslek lisesinde okumaktadır. Bir zamanlar başarılı bir tekvando sporcusu olmasına rağmen yaşadığı sakatlıktan dolayı bunu bırakmak zorunda kalmıştır. Şimdilerde geleceği hakkında kararsız bir öğrenci olarak eğitimine devam etmektedir. Jin JiWon ise hayalleri ve gelecek planlarına kesin olarak karar vermiş bir öğrencidir. Çok başarılı bir marangoz olmak istemektedir ancak bu konuda ailesiyle sık sık tartışma yaşar. Jeong YoungJoo ise liseye yeni nakil olmuş bir öğrencidir. Oldukça sessiz ve içine kapanıktır. Kısa süre içerisinde, Kim TaeJin ile gizemli bir geçmişleri olduğu ortaya çıkar. Öğrenciler sorunlarla baş ederken hayalleri için bir şeyler yapmaya çalışacak bu sırada bazı gizemler ortaya çıkacaktır.


School 2021 dizisi kaç bölüm, kaç sezon olacak?

School serisinin 8. Sezonu olarak karşımıza çıkan School 2021 kaç bölüm olacağını merak edenler için dizinin 16 bölüm olarak ekranlara geleceğini söyleyelim. Peki dizi kaç sezon olacak? Serinin önceki sezonlarına baktığımızda birer sezondan oluşan yapımlarla karşılaşıyoruz. Serinin son dizisi olan School 2017’de aynı şekildeydi. Bu yüzden School 2021 dizisinin de 1. Sezonu ile, tek sezon olarak, ekranlara geleceğini söyleyebiliriz. Dizinin yönetmenliğini Han SangWoo, senaryo yazarlığını ise Lee Hyun‘un yaptığını da ekleyelim.


Dizi, önceki sezonun devamı mı?

School 2021 dizisini tek başına izlesek anlayabilir miyiz? Dizi önceki sezonun devamı mı? Bu soru, diziyle ilgili en çok karşımıza çıkanlardan biri. Serinin önceki sezonlarını izlememiş olanlar bu nedenden dolayı kararsız kalabiliyor. Bu yüzden yazımızda bu soruya da yer vermek istedim. Hayır, dizi önceki sezonun devamı değil. Hem yeni bir oyuncu kadrosu hem de yepyeni bir hikayesi var. Bu yüzden önceki sezonları izlemeyenler de diziyi keyifle izleyecektir.


School 2021 hangi günler yayınlanıyor, yayın günleri ne?

Diziyi takip edenlerin merak ettiği bir diğer soru ise School 2021 dizisi yayın günleri, hangi günler yayınlandığı. Yeni Kore okul dizileri arasındaki yapım Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlanıyor. Diziyi Korece takip edenler bugünlerde, Türkçe altyazılı izleyenler ise yaklaşık bir gün sonra altyazılı haline ulaşabilir.

School 2021 dizisi oyuncuları, oyuncu kadrosu ve yorumu bölümüne geçmeden önce son olarak ekleyelim. 24 Kasım 2021 tarihinde başlayan dizi 13 Ocak 2022 tarihinde final bölümüyle sevenlerine veda edecek.


School 2021 Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Produce 101 ile büyük bir kitlenin dikkatlerini çeken Kim YoHan dizide, Kim TaeJin karakterini canlandırıyor. Kim Yo Han dizileri arasında daha önce A Love So Beautiful dizisini tanıtıp yorumlamıştım. Oyuncular hakkındaki genel görüşümden School 2021 yorumları, yorumu kısmında bahsedeceğim. Ancak Kim Yo Han’ın yeni dizisinde çok daha iyi bir oyunculuk sergilediğini söylemek istiyorum. Peki, Kim Yo Han kaç yaşında? Genç isim 1999 doğumlu.

Kim Yohan instagram için tık tık.

Cho YiHyun dizide Jin JiWon karakterini canlandırıyor. Ben kendisini daha önce herhangi bir yapımda izlemedim. Ancak genç oyuncu daha önce How to Buy a Friend, Hospital Playlist, Less Tthan Evil gibi birçok yapımda rol almış. Cho Yi Hyun dizileri arasında bu yapımlara da bakabilirsiniz. Dizinin ana kız karakterini canlandıran isim 1999 doğumlu.

Choi YiHyun instagram için tık tık.

School 2021 oyuncu kadrosu oldukça yeni ve renkli isimlerden oluşuyor.

School 2021 oyuncuları arasında en çok dikkat çeken isimlerden bir diğeri olan Choo YeongWoo ise dizide Jung YoungJoo karakterini canlandırıyor. Oldukça yeni bir isim olan Choo Yeoung Woo daha önce yalnızca Police University isimli televizyon dizisinde yer almış. Choo YeongWoo yaşı da rol arkadaşlarından farklı değil, kendisi 1999 doğumlu.

Choo Yeong Woo instagram için tık tık.

Not: Merak edenler için School 2021 oyuncuları yaşları ve instagram hesapları da eklenmiştir.


School 2021 Dizi Yorumu/İncelemesi

En yeni gençlik Kore dizileri arasındaki yapımın henüz yalnızca birkaç bölümü yayınlandı. Ancak Kore gençlik dizilerini çok seven biri olarak, School 2021 dizisi, başlar başlamaz izlediğim bir dizi oldu. Peki, dizi yıllardır bekleyen seyircilerin beklentisini karşıladı mı? İzlemeye değer mi? School 2021 yorumu, yorumları bölümünde sizler için diziyi genel olarak yorumlayacağım.

Yeni Kore Okul dizileri arasındaki School 2021 yorumları nasıl? Dizi izlemeye değer mi?

Serinin 8. sezonu olan School 2021 dizisi konusu itibariyle bir lisedeki öğrencilerin hikayesini anlatıyor. Dizi, seyirciyi bu sefer bir meslek lisesinin sıralarına götürüyor. Daha ilk dakikalarda ana karakterlerimizi görüyor ve aralarındaki ilişkiye dair bir ipucu alıyoruz. Bu intro bölümünden sonra da hikayeye hızlı bir giriş yapıyor dizi.

Dizi ile ilgili söylemek istediğim ilk şey; tüm eksilerine rağmen izlemeye değer olduğu! Öncelikle School 2021, bir lise havasını yakalamayı başarmış. Okul dizilerini seviyorsanız kendinizi bir anda bir grup liseli öğrencilerin hikayesinin içinde buluyorsunuz. Ana kız karakteri canlandıran Cho YiHyun oldukça sevimli ve iyi bir performans sergiliyor. YoHan ise önceki dizisine oranla kendisini çok geliştirmiş. Canlandırdığı karakterin, lise dizilerinde görmeye alıştığımız ana erkek karakterler gibi soğuk, çok zeki ve kibirli olmaması hoşuma gitti. Karakterimiz tam aksine, çok saf ve dersleri de oldukça kötü durumda. Bu yüzden çok daha doğal ve hızlı alışabileceğimiz bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı şeyi, ikinci erkek karakter olan Jung YoungJoo için söylemek mümkün değil ne yazık ki. Bu dizideki soğuk, sessiz ve korkunç bakışlı erkek rolü ona düşmüş. Ancak kendince haklı bir sebebi olduğunu bir kenara bırakırsak, yumuşak ve doğal halini izleme fırsatımız da oluyor. Bu yüzden onun karakterini de sevdiğimi söylemeliyim.

Bence dizi ile ana sıkıntı, hikayenin merkezinde daha önce benzerini defalarca izlediğimiz bir olay olması. Ana erkek karakterler geçmişte trajik bir olay yaşıyor ve bunun sonucunda arkadaşlıkları kopuyor. Neredeyse aynı hikayeyi yine lise dizilerinde izledik. Hem de yakın tarihte. School 2017, True Beauty şimdi aklıma gelenler. Dizinin ısrarla aynı temayı kullanması önceki dizileri izleyen seyirciyi biraz rahatsız ediyor açıkçası.

Her şeye rağmen School 2021 kdrama dizisi, yılın izlemeye değer gençlik dizilerinden biri olmayı başarıyor!

Neyseki gençlik dizi senaristlerinin bayıldığı bu klişe dizinin heyecanını ve eğlencesini kaçırmıyor. İkinci bölümü ile oldukça heyecanlı ve merak ettiren bir yerde biten dizi, ilerleyen bölümlerde güzel bir yapım izleyeceğimizin sinyalini veriyor. Ben, başta az önce bahsettiğim konu olmak üzere birkaç eksikliğine rağmen diziyi sevdim. Bence, yeni okul Kore dizileri arasında izlemeye değer bir yapım. Diziyi izlemekte kararsız kaldıysanız mutlaka bir şans vermenizi öneririm. Şimdiden keyifli seyirler!


Diziyi izliyor musunuz? Sizce izlemeye değer mi?

School 2021 konusu, kadrosu ve yorumu olan yazımızın sonuna geldik. Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Sizlerin dizi hakkındaki yorumlarını merakla bekliyorum!

Ayrıca, en yeni Kore dizilerinden ve haberlerden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açmayı unutmayın! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?