Doctor John Konusu-Tanrının Elleri!

Medikal konulu Kore dizilerini seviyor musunuz? Medikal konulu Kore dizisi deyince çoğumuzun aklına Doctors, Doctor Stranger vb. geliyor. 2019 Kore dizilerinden Doctor John da şu sıralar severek izlenen bir Kore dizisi.

Doctor John gibi medikal türündeki Kore  dizilerini sevmeyen ve romantik-komedi, polisiye, fantastik türündeki  Kore dizilerinden izlemek isteyenler buraya bakabilir.😃

Doctor John , Yo Kusakabe isimli Japon yazarın “Kami no Te” kitabına dayanıyor. (Kitabı, Japonlarda 5 bölümlük bir diziye uyarlamış. Kitap yayımlanalı uzun zaman olmuş olmasına rağmen iki dizi de 2019 yılında seyirciyle buluşmuş. Ben Japon dizilerini izlemiyorum fakat iki diziyi de izleyenler de varsa fikirlerini almak isterim.)

Yönetmenliğini Joo SoWon’un yaptığı dizi SBS kanalında 32 bölüm olarak yayımlanacak. (Yönetmenimiz 30 But 17Pinocchio, I Can Hear Your Voice gibi çok sevilen dizilerinde yönetmenliğini yapmış.)

Kore dizi blog, kore 2019 dizi

Doctor John Konusu

Kang ShiYoung tıp fakültesinde oldukça yetenekli ve başarılı bir öğrenci olarak bilinmektedir. Mezun olduktan sonra yaşadığı bir olay hayatını değiştirir. Kendisine güvenini tamamen kaybeden Kang ShiYoung yaşadığı yerden uzaklaşmak istemektedir. Gitmeden önce biraz para biriktirmek için bir hapishanede sağlık görevlisi olarak çalışmayı kabul eder. Burası sıradan bir hapishane değildir. Burada, gelen her sağlık görevlisini gönderen Cha YoHan isminde bir mahkum vardır. Cha YoHan hapishanede, gelen hiçbir sağlık görevlisini orada barındırmamasıyla ve üstün yetenekleriyle meşhurdur. Başlangıçta  Kang ShiYoung onunla konuşmaması için tembihlenmiş olsa da ikisi hayat kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaktır.

Uzun zamandır medikal konulu bir Kore dizisi izlememiştim. Bu diziye de çok severek izlediğim aktörlerden biri olan JiSung var diye başladım. Başladığıma da memnunum, dizi gayet güzel ilerliyor.

Doctor John Oyuncuları ve Karakterleri

Doctor John konu, minihanok, kore dizi
Dizimizin üstün yeteneklere sahip doktoru Cha YoHan

JiSung‘u ilk kez Kill Me Heal Me (bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biridir) dizisinde izlemiştim. (JiSung’un ne kadar yetenekli bir aktör olduğunu anlamak için sanırım en güzel seçeneklerden biriydi dizi. Hala izlemeyenler varsa, Kill Me Heal Me çoklu kişilik bozukluğu olan bir adamı anlatıyordu. JiSung dizide çok farklı karakterleri çok başarılı bir şekilde canlandırmıştı.Hala izlemeyenler varsa mutlaka izlesinler!)

JiSung bu dizide bir nedenden dolayı hapishanede olan çok yetenekli bir doktoru canlandırıyor. Yeteneğin yanında bir gizem de görüyoruz karakterde.

Doctor John konu, kore blog, kore dizi önerileri
Dizide genç bir doktoru oynayan Lee SeeYoung

Kang ShiYoung’u daha önce çok fazla dizide izlemedim. Aslında çok sayıda dizide de rol almış. Dizide bazı hataları için kendisini suçlayan ve toparlanamamış bir karakter olarak görüyoruz onu.

İzlemeyi Düşünenlere;

Dizi henüz bitmediği için minik bir Doctor John yorumu olacak yazdıklarım.😃

Doctor John birçok izleyici için 2019’un en iyi Kore dizilerinden biri olmuş durumda.  Henüz dizi yeni başladı fakat bende izlediğim bölümleri sevdim. Dizinin konusu da işleyişi de güzel gidiyor. Bahsettiğim gibi medikal dizileri genelde sevdiğim oyuncular olduğu zaman ya da senaryosuyla ilgili çok fazla olumlu eleştiri gördüğüm zaman izliyorum. Doctor John’a JiSung’a güvenerek başladım. Diziyi de keyifle izleyip bitireceğimi düşünüyorum.

Doktorların, ameliyatların, gizemli hastalıkların olduğu Kore dizilerini seviyorsanız Doctor John’u da mutlaka izleyin!

Doctor John birinci bölümü hemen izlemek isteyenler için link burada!

 

Mini Dizi Sözlüğü;

Doktor: 의사 (ıysa)

Suçlu: 범인 (bomin)

İlaç: 약 (yak)

Hasta: 환자 (hvanca)

Hata: 실수 (şilsu)

Ameliyat: 수술 (susul)

Korece öğrenenler varsa hem Korece kelime yazılarına hem de Korece kitap önerileri yazılarına bakabilir~

Diziyi izliyor musunuz? Medikal türündeki en iyi Kore dizisi sizce hangisi?

Yorumlarınız benim için çok değerli. Hepinizi yorumlarda sohbet etmeye bekliyorum.😃

Keyifli seyirler~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.