Doctor John Konusu-Tanrının Elleri!

Medikal konulu Kore dizilerini seviyor musunuz? Medikal konulu Kore dizisi deyince çoğumuzun aklına şu ana kadar birçok güzel dizi geliyordu. Kore doktor dizileri sevenler için  2019 Kore dizileri arasına yepyeni bir medikal Kore dizisi katıldı: Doctor John!

Medikal Kore dizileri, diğer bir deyişle Kore doktor dizileri, Kore dizi severlerin beğenerek izlediği diziler arasında. Şu ana kadar yayınlanan Romantic Doctor- Teacher Kim, Doctors, Doctor Strange gibi birçok dizi de bu türün en güzel örneklerinden. 2019 Kore dizileri de medikal Kore dizi severlerin çok beğeneceği yapımlarla karşımıza çıktı. Siz de doktor konulu Kore dizileri sevenlerdenseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz dizi tam da size göre! 2019  Kore dizileri arasında yerini alan ve birçok seyirci için en iyi Kore doktor dizileri arasına giren dizimiz Doctor John Kore dizisi!

 

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Doctor John konusu, oyuncular, yorum ve daha birçok şey olan yazımıza geçmeden önce birbirinden güzel Kore dizi önerileri de bırakıyorum.

Tamamlanmış ve güncel tüm 2020 Kore dizileri!

Kore doktor dizileri sevenler için; Dr. Romantic Konusu ve Yorumu!

Kore dizi önerileri listesi; Gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri

Haydi daha fazla zaman kaybetmeden Doktor John konusu, yorumu, oyuncuları, fragmanı (trailer), yorum, izle linkleri, imdb puanı, 1. bölüm ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

2019 Kore doktor dizileri arasında yerini alan Doctor John medikal Kore dizilerinden. Yönetmenliğini Joo SoWon’un yaptığı dizinin senaristliğini Kim JiWon yapıyor. (Yönetmenimiz 30 But 17Pinocchio, I Can Hear Your Voice gibi çok sevilen dizilerinde yönetmenliğini yapmış.) Doctor John kaç bölüm? Dizi yarımşaar saatlik 32 bölüm olarak SBS kanalında yayınlanıyor. Dizinin Korece ismi ise 의사 요한.

Dr John dizisi bir Japon yazarın kitabından uyarlanmış.

Doctor Jhon , Yo Kusakabe isimli Japon yazarın “Kami no Te” kitabına dayanıyor. Doctor John Kore dizisi öncesi bu kitap Japonlar  tarafından 5 bölümlük bir diziye uyarlamış. Kitap yayımlanalı uzun zaman olmuş olmasına rağmen iki dizi de 2019 yılında seyirciyle buluşmuş. Ben Japon dizilerini izlemiyorum fakat iki diziyi de izleyenler de varsa fikirlerini almak isterim. Dr John Kore versiyonu yanında Japon versiyonunu da izlediyseniz, düşüncelerinizi Doctor John yorum kısmında belirtmeyi unutmayın!

Dr John Konusu, Oyuncular ve Yorumu

kore-doktor-dizileri, dr-jhn-kore-dizisi, doktor-john, dr-john-kore, doctor-john-oyuncular-dr-jonh-dizi

Doctor John Konusu

Kang ShiYoung tıp fakültesinde oldukça yetenekli ve başarılı bir öğrenci olarak bilinmektedir. Mezun olduktan sonra yaşadığı bir olay hayatını değiştirir. Kendisine güvenini tamamen kaybeden Kang ShiYoung yaşadığı yerden uzaklaşmak istemektedir. Gitmeden önce biraz para biriktirmek için bir hapishanede sağlık görevlisi olarak çalışmayı kabul eder. Burası sıradan bir hapishane değildir. Burada, gelen her sağlık görevlisini gönderen Cha YoHan isminde bir mahkum vardır. Cha YoHan hapishanede, gelen hiçbir sağlık görevlisini orada barındırmamasıyla ve üstün yetenekleriyle meşhurdur. Başlangıçta  Kang ShiYoung onunla konuşmaması için tembihlenmiş olsa da ikisi hayat kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaktır.

Uzun zamandır medikal konulu bir Kore dizisi izlememiştim. Bu diziye de çok severek izlediğim aktörlerden biri olan JiSung var diye başladım. Başladığıma da memnunum, dizi gayet güzel ilerliyor.

Doctor John Oyuncuları ve Karakterleri

kore-doktor-dizileri, dr-jhn-kore-dizisi, doktor-john, dr-john-kore, doctor-john-oyuncular-dr-jonh-dizi
dr-john-jisung

JiSung Doctor John Kore dizisinde bazı nedenler yüzünden hapishaneye düşmüş çok yetenekli bir doktoru canlandırıyor. Doctor John oyuncuları arasındaki JiSung’u  ilk kez Kill Me Heal Me (bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biridir) dizisinde izlemiştim. JiSung dizileri arasında yer alan bu yapım, ne kadar yetenekli bir aktör olduğunu anlamak için en güzel seçeneklerden biriydi. Hala izlemeyenler varsa, Kill Me Heal Me çoklu kişilik bozukluğu olan bir adamı anlatıyordu. Dr John dizi karakterleri arasında en çok ilgi çeken isim şüphesiz ki Yohan karakteri. Karakterin gizemli hikayesi ve neden hapishanede olduğunu çok merak ediyorsunuz izlerken.

Doctor John oyuncular ve karakterleri ile göz dolduruyor!

Doctor John oyuncuları arasındaki Kang ShiYoung‘u daha önce çok fazla dizide izlemedim. Aslında çok sayıda dizide de rol almış. Dizide bazı hataları için kendisini suçlayan ve toparlanamamış bir karakter olarak görüyoruz onu.

Doctor John Yorum

Dizi henüz bitmediği için minik bir Doctor John yorumu olacak yazdıklarım.?

Doctor John dizisi birçok izleyici için 2019’un en iyi Kore dizilerinden biri olmuş durumda.  Henüz dizi yeni başladı fakat bende izlediğim bölümleri sevdim. Dizinin konusu da işleyişi de güzel gidiyor. Bahsettiğim gibi medikal dizileri genelde sevdiğim oyuncular olduğu zaman ya da senaryosuyla ilgili çok fazla olumlu eleştiri gördüğüm zaman izliyorum. Doctor John’a JiSung’a güvenerek başladım. Diziyi de keyifle izleyip bitireceğimi düşünüyorum.

Doktorların, ameliyatların, gizemli hastalıkların olduğu Kore dizilerini seviyorsanız Doctor John’u da mutlaka izleyin!

Doctor John İzle

Diziyi merak edenler ve hemen izlemek isteyenler için Dr John Kore dizisi izle linkleri burada!

Doctor John 1. bölüm izle!

 

Mini Dizi Sözlüğü;

Doktor: 의사 (ıysa)

Suçlu: 범인 (bomin)

İlaç: 약 (yak)

Hasta: 환자 (hvanca)

Hata: 실수 (şilsu)

Ameliyat: 수술 (susul)

Korece öğrenenler varsa hem Korece kelime yazılarına hem de Korece kitap önerileri yazılarına bakabilir~

 

Doktor John konusu ve oyuncuları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Diziyi izliyor musunuz? Sizce dizi en iyi medikal Kore dizileri arasında mı?

Yorumlarınız benim için çok değerli. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız yorum yapmayı unutmayın! Ayrıca en yeni Kore dizileri ve birbirinden güzel Kore dizi önerileri yazılarından anında haberdar olmak isterseniz kolayca abone olabilirsiniz! Abone olmak için kısa bir yorum yazmak ya da “abone ol” kutusuna mail adresinizi yazmanız yeterli!

Keyifli seyirler~

etiketler; dr john kdrama, dr john korean drama, doktor john oyuncuları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.