Law School Kore Konusu ve Yorumu – Kim Bum’dan Merakla Beklenen Yeni Hukuk Dizisi!

Law School Kore dizisi yakında başlayacak olan 2021 Kore dizileri arasında yerini almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene The Tale of Nine Tailed dizisi ile ekranlara dönen ve seyircilerin kalbini çalan Kim Bum yeni 2021 Kore dizisinde başarılı oyuncularla birlikte başrolü paylaşıyor! Yakında başlayacak Kore dizileri arasındaki dizi hem konusu hem de oyuncu kadrosu ile özellikle hukuk türünde Kore dizi severlerin dikkatini çekti. Peki, Law School Kore dizisi konusu ne? Dizi oyuncu kadrosunda hangi isimler var ve dizi ne zaman yayınlanacak? Gelin dizi hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz yazımıza başlayalım.

[Güncelleme: Law School kdrama konusu, oyuncuları ve yorumu olan yazımız güncellenmiştir. Dizi ile ilgili yorumlara, yazı sonundan ulaşabilirsiniz.]

Law School kdrama konusu, oyuncuları, yayın tarihi, ne zaman başlayacak, kaç bölüm, yorum, yorumları, cast, fragman, kim bum yeni dizisi ve daha birçok şey!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Son Yılların En İyi Kore Dizileri (Güncel Liste)!

İzlemeniz Gereken 5 2020 Kore Dizisi!

Hukuk Kore Dizileri :Witch Court, Your Honor


 

law-school-konusu, law-school-kore-dizisi, kim-bum-dizileri, 2021-kore-dizileri, yakında-başlayacak-kore-dizileri, law-school-kore-dizisi

law-school-kore-dizisi

Law School Kore Dizisi

 

2021 Kore dizileri arasındaki Law School Kore dizisi konusu itibariyle hukuk türündeki Kore dizilerinden. Dizinin yönetmenliğini daha önce The Light in Your Eyes dizisinin de yönetmenliğini yapmış olan Kim SukYoon üstleniyor. Diziyi kaleme alan senaryo yazarı ise Seo In.

Law School dizisi kaç bölüm? Dizi ne zaman yayınlanıyor?

Peki, Law School ne zaman başlayacak ve dizi kaç bölüm olacak? JTBC kanalında yayınlanacak olan dizi 16 bölüm olarak ekrana gelecek. 14 Nisan 2021 tarihinde başlayan dizi, 9 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Dizi, JTBC kanalında da yayınlanmakla beraber bir orijinal Netflix dizisi. Bu yüzden Law School Netflix üzerinden de kolayca izleyebilirsiniz.


Law School Konusu

Law School konusu itibariyle bir hukuk fakültesinde işlenen bir cinayet etrafında dönüyor.

Yang JongHoon eski bir savcıdır ve artık olukça prestijli bir hukuk fakültesinde öğretmenlik yapmaktadır. Sivri dilli biri olduğu için öğrencileri tarafından pek sevilmemektedir fakat bu onu çok rahatsız etmemektedir. Bir gün profesör olarak çalıştığı hukuk fakültesinde bir cinayet işlenir. Bir dava canlandırması sırasında mola verilmiştir ve bu molada ünlü bir profesör ölü bulunur. Bu cinayet için Yang JongHoon ilk şüphelilerden biri olur. Ancak, iş burada bitmeyecektir. Çünkü kısa bir süre içerisinde şüpheliler listesine tüm öğrenciler tek tek girmeye başlar. Yang JongHoon kendi adını temize çıkartmaya çalışırken, gerçek katili bulmaya çalışır.

law-school-konusu, law-school-kore-dizisi, kim-bum-dizileri, 2021-kore-dizileri, yakında-başlayacak-kore-dizileri, law-school-kore-dizisi

law-school-oyuncuları


Law School Oyuncuları ve Karakterleri

Law School oyuncuları arasında Kim Myung Min, Kim Bum ve Ryu HyeYoung gibi isimler yer alıyor.

Kim MyungMin dizide kendisini hukuk alanında iyi öğrenciler yetiştirmeye adamış olan bir hukuk profesörünü; Yang JongHoon karakterini canlandırıyor. Kim MyungMin çok sayıda dizi filmde yer almış bir oyuncu. Özellikle başrolünde olduğu 2018 yapımı Kore dizisi The Miracle We Met birçok ödülü de almış olan, beğenilen bir dizi. Ben ilginç bir şekilde kendisini sadece Battle of Jangsari filminde izlemişim. Law School dizisi başlamadan önce The Miracle We Met dizisine bakmayı düşünüyorum. Bazı Kim MyungMin dizileri; Six Flying Dragons, A New Leaf, The Lord of Dramas…

Kim Bum Law School dizisinde prestijli bir hukuk fakültesinde başarılı ve dikkat çeken görüntüsünün altında sırlar saklayan Han JoonHwi karakterini canlandırıyor. Kim Bum ilk tanıdığım Koreli oyunculardan biri ve benim için yeri her zaman ayrıdır. Uzun bir süredir sessizliğini koruyordu fakat nihayet askerden döndükten sonra çektiği The Tale of Nine Tailed dizisi ile ekranlara geri döndü ve hak ettiği ilgiyi görmeye başladı.

Kim Bum yeni dizisi Law School Kore dizisinde bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak karşımıza çıkacak.

Kim Bum dizileri arasındaki yapımlara göz attıysanız polisiye-gerilim türündeki dizilerde de ne kadar başarılı bir performans sergilediğini görmüşsünüzdür. Kore dizi severlerin bir kısmı yeni bir romantik-komedi ile dönmesini istiyordu fakat bence Kim Bum yeni dizisi, hukuk türündeki Kore dizilerini çok sevmeyenlerin bile severek izlediği bir yapım olacak.

Merak edenler için diğer Kim Bum dizileri ise şöyle; Mrs. Cop 2, Hide Identity, That Winter the Wind Blows (muhteşem bir dizidir, mutlaka izleyin!), Padam Padam, Dream, Boys Over Flowers...Ayrıca hala izlemediyseniz Kim Bum filmleri arasındaki muhteşem bir Kore filmi olan Psychometry filmini de mutlaka izleyin!

Not: Kim Bum başrol oynadığı diziler hangileri diye merak edenler Hide Identity, Dream gibi dizilere bakabilir.

Ryu HyeYoung dizide aynı hukuk fakültesine başlamış olan Kang Sol karakterini canlandırıyor. Fakir bir aileden gelen Kang Sol zeki ve zengin öğrencilerin arasında zor zamanlar geçiriyor. Ryu HyeYoung daha önce izlediğim bir oyuncu değil. Bu yüzden merakla bekliyorum diziyi. Merak edenler için diğer Ryu HyeYoung dizileri ise şöyle; Reply 1988, Spy, Heart to Heart, Bad Guys…

law-school-konusu, law-school-kore-dizisi, kim-bum-dizileri, 2021-kore-dizileri, yakında-başlayacak-kore-dizileri, law-school-kore-dizisi

Law School Yorumu / İncelemesi

Yakında başlayacak Kore dizileri arasındaki yapım konusu ile benim ilgimi çekti. Dizi ile gördüğüm bir yorumda Law School kdrama konusu itibariyle Class of Lies dizisine benzediği yazıyordu. Bir avuktın korkunç bir cinayeti aydınlatmak için lisede öğretmenlik yapmasını anlatan Class of Lies en sevdiğim 2019 Kore dizilerinden biriydi. Diziyi izlemeden bir şey söylemek mümkün değil elbette ama bence de Law School konusu itibariyle aynı gizemi ve gerilimi barındıran, heyecanlı bir dizi olacak.

Hukuk türündeki Kore dizileri çoğu zaman çok başarılı oluyor. Ben Kim Bum dışındaki diğer oyuncuları çok tanımasam da dizinin oyuncu kadrosunun özenle seçildiği belli. Bence dizi bu sene adından bahsettirmeyi başarabilen, keyifli bir yapım olacak. “Law School ne zaman yayınlanacak, ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne zaman?” sorularının cevabı belli olur olmaz yazıya ekleyeceğim. Ayrıca dizi başladıktan sonra da yorum kısmını güncelleyeceğim. Bakalım dizi beklentileri karşılayabilecek mi?


[Güncelleme] Law School Yorum

Evet, hukuk türünde en iyi 2021 Kore dizilerinden biri olan dizimiz yakın zamanda final yaptı. Bu yüzden ben de dizi ile ilgili genel fikirlerimi içeren bir yorum yapmaya karar verdim. Yazıyı ilk yayınladığımda da , diziyi izledikten sonra Law School dizi yorumu bölümünü güncelleyeceğimi söylemiştim. O zaman hazırsanız hızlıca dizi yorumlarına geçelim! (Yorum bölümü spoiler içermiyor, diziyi henüz izlemeyenler de okuyabilir!)

Ünlü bir hukuk fakültesinde bir cinayet işleniyor. Dizi boyunca bu cinayeti işleyen asıl katili bulmaya çalışıyoruz. Sırayla her bir karakterin hem hikayesini izliyor hem de nasıl şüpheli konumuna geldiklerini izliyoruz. Bunun yanında dizi bizleri sessizce bir hukuk fakültesinin de içine alıyor. Dizi boyunca bu cinayetin aydınlatılmasını izliyoruz, hem de bir hukuk fakültesindeki öğrencilerin yaşamına tanık oluyoruz. Bu yüzden, dizi ağırlıklı olarak gizem-hukuk ve suç türünde olsa da üniversite dizileri izleyenlerin de hoşuna gidebilir.

Dizi Neden İzlenmeli?

 • Öncelikle, Law School temponun asla düşmediği bir Kore dizisi! Daha ilk bölümden işlenen bir cinayet sonrası tüm diziyi nefesimizi tutarak izliyoruz. Her bölüm ortaya çıkan yeni bir şüpheliyle dizi heyecanını korumayı başarıyor. Bu yüzden dizinin çok akıcı olduğunu söylemeliyim.

 

 • Birçok Kore hukuk dizisi izlemiş biri olarak bu diziyi bu kadar çok beğenmemin bir başka nedeni daha var. 2021 Kore hukuk dizisi, gerçekten adının hakkını veriyor. Diziyi izlerken kendinizi gerçekten bir hukuk okulunda gibi hissediyorsunuz! Benim diziyle ilgili en sevdiğim şeylerden biri bu oldu. Karakterlerle derse giriyor, profesörlerden dersler dinliyorsunuz. Okul ve ders deyince sıkıcı olduğunu düşünmeyin! Öğrencilerle birlikte izlediğimiz her bir ders, oldukça ilgi çekici davaları içeriyor. Özellikle hukuka ilginiz varsa, bu diziyi hem büyük bir keyifle izleyeceğinizi hem de diziden bir şeyler öğreneceğinizi düşünüyorum. Bence bu bakımdan benzerlerinden ayrılıyor Law School Güney Kore dizisi.

Dizi, kaliteli senaryosu ile de unutulmazlar arasına girdi!

 • Her dizinin senaryosu ve kurgusu çok önemlidir. Ancak bence bahsedilen dizi bir hukuk ya da bir medikal diziyse senaryo ve kurgu çok, çok daha önemli bir unsur oluyor. Çünkü, karakterler ya da hikayeleri ne kadar iyi olursa olsun eğer kullanılan terimler sırıtırsa ve amatör bir elden çıktığı belli olursa, bu diziler yalnızca bir hayal kırıklığı uğratıyor. Law School dizisi ise bence çok başarılı bir hukuk Kore dizisiydi. Dizinin hukuk bilgisine sahip, hukuk jargonuna hakim bir elden çıktığı belli oluyordu! Senaryonun üzerinde çalışılmış ve özen gösterilmiş olduğu çok ortadaydı ve bence bu da çok kaliteli bir işin ortaya çıkmasını sağlamış.

 

 • Dizinin oyuncularına değinmeden geçmek de haksızlık olur. 2021 hukuk dizisi, bence başarılı senaryosunun yanında muhteşem oyunculuklarıyla da kalitesini ortaya koyuyor. Dizide yer alan tüm Law School oyuncularioldukça başarılı performanslar sergilediğini düşünüyorum. Kim Bum ve Ryu HyeYoung başta olmak üzere ben her birinin oyunculuğunu çok beğendim. Kim Bum her zamanki gibi aldığı rolü en iyi şekilde yansıtmayı başarmış. Ryu HyeYoung’u ise ilk kez izledim ve ben oyunculuğunu çok beğendim. Rahat, arkadaş canlısı ve tam bir üniversite öğrencisi olan karakterini başarıyla canlandırmıştı. Oyunculuktan bahsetmişken, profesörümüzü canlandıran Kim MyungMin‘in de hakkını vermek gerek. Diziyi taşıyan en önemli oyunculardan biriydi kendisi. Kendisi dizinin yıldız karakteriydi ve açıkçası beni bir hukuk profesörü olduğuna inandırdı. Kesinlikle muhteşem bir performans sergiledi.

Evet, bu muhteşem hukuk dizisinin yorumu burada sona eriyor. Diziyi henüz izlemediyseniz bence mutlaka bir şans vermelisiniz!

Diziyi izlediniz mi? Sizce izlemeye değer mi? Yorumlarda buluşalım!


 

Law School İzle

Dizi başladığı zaman buraya ilk bölüm linki eklenecektir: Law School türkçe altyazılı izle

Mini Dizi Sözlüğü-로스쿨

Hukuk: 법 (bob)

Savcı: 검사 (komsa)

Dava: 재판 (cepan)

Avukat: 변호사 (byonhosa)

 

etiketler, Law School dizi konusu, oyuncuları, yayın tarihi, ne zaman başlayacak, kaç bölüm, yorum, yorumları, cast, fragman, 2021 Kore dizileri, yakında başlayacak Kore dizileri ve daha birçok şey!kdrama release date, korean drama, konusu, oyuncuları, yorumu, hangi günler yayınlanıyor, 2021 kore dizileri, yakında başlayacak olan kore dizileri

You may also like...

7 Responses

 1. okurix dedi ki:

  Class of Lies listeye ekliyorum. Law School ise bir başlasın bakalım nasılmış. 🙂

 2. Fulden Ufacık dedi ki:

  Dizi başlasın bakalım 🙂

 3. Banu'Ca dedi ki:

  Merakla bekliyorum bu diziyi ?

 4. diaryofmeri dedi ki:

  Güzel olacak gibi

 5. minihanok dedi ki:

  Biz dee:))

 6. yorumsaati dedi ki:

  Merhaba, gerçekten emeğinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş ve sitenin temasına bayıldığımıda söylemek isterim. Law School ise dediğiniz gibi kaliteli senaryosuyla kesinlikle unutulmazlar arasıda yerini aldı. Hukuk konulu dizi arayanlara ilk 3’te tavsiye ettiğim dizilerden oldu. Ve aslında bu tatlı adminle aylar önce buluşabilirdik ama ben bir süredir yorumsaati’ne giriş sağlamıyordum. Geç oldu am güç olmadı diyor koskocaman iyi dileklerimi iletiyorum minihanok 🙂 Ve bir instagram sayfamda var orada daha çok aktif oluyorum. Bu yorumu yazdıktan sonra seni orada arayacağım umarım bir hesabın vardır <3

 7. minihanok dedi ki:

  Merhaba Yorumsaati, kıymetli yorumun için çok teşekkür ederim. Hem instagram hem de blogundan takipteyim, harika içerikler paylaşıyorsun. Evet, Law School konusu ve oyuncuları ile bence de en iyi Kore hukuk dizileri arasında. Bakalım Kim Bum’un sonraki dizisi nasıl olacak:)

Ne düşünüyorsunuz?