kore blog, Romantic Doctor, Teacher Kim konusu

Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu ve Yorumu- Bir Solukta İzleyeceğiniz Bir Kore Dizisi!

Medikal Kore dizilerini sever misiniz?  Dr.Romantic  medikal türündeki Kore dizi severlerin ve  dram Kore dizi severlerin bayılacağı bir dizi!

2020 çok güzel yeni Kore dizileri ile başladı. Medikal Kore dizi severlerin de uzun zamandır sabırsızlıkla ikinci sezonunu beklediği Romantic Doctor, Teacher Kim  (namı diğer Dr.Romantic ) dizisinin 2. sezonu da bu dizilerden biri oldu. Peki siz Romantic Doctor, Teacher Kim Kore dizisinin ilk sezonunu izlemiş miydiniz?

Yayımlandığı zaman çok iyi bir reyting elde eden Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi 20+1 (özel bölüm) şeklinde toplam 21 bölümlük bir dizi. Yönetmenliğini Yu InSik, senaristliğini Kang EunKyung‘un yaptığı Kore dizisi SBS kanalında yayımlanmış.

[Dr.Romantic gibi medikal türündeki Kore dizilerini sevmiyorsanız;  aralarında en iyi 2019 Kore dizilerinin de olduğu, birbirinden güzel Kore dizilerine buradan bakabilirsiniz!]

Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu
Dr.Romantic dizisi ana karakterleri.

Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu

Kang DongJoo çocukluğunda yaşadığı acı verici bir olay yüzünden doktor olmuştur. Hastanedeki ilk yıllarında acilde çalışmaktadır ve kendisi gibi doktor olan Yoon SeoJung’u sevmektedir. Fakat bir gün Yoon SeoJung bir kaza geçirir ve kazadan sonra ortadan kaybolur. Aradan seneler geçer. Kang DongJoo aynı hastanede başarılı bir cerrah olarak çalışmaktadır. Yeteneklerini herkese kanıtlamak istese de hastanede yetenekli olanlardan çok, güçlü insanlarla bağlantısı olanların öne çıktığını gördüğü için canı sıkılmaktadır. Bir gün önemli bir hastayı ameliyat etmekle görevlendirilir. DongJoo bunu bir fırsat olarak gördüğü için kabul eder fakat işler planladığı gibi gitmez. Ameliyattan kısa bir süre sonra geçici olduğu söylenerek farklı bir hastaneye gönderilir. DongJoo gönülsüzce gittiği bu taşra hastanesinde hiç beklemediği kişilerle karşılaşacak ve hayatı değişecektir.

Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi; yaşadığı bir olaydan sonra gözlerden uzak bir hastanede mesleğini yapmakta olan “Teacher Kim” lakaplı bir doktoru ve dokunduğu hayatları anlatıyor.

Romantic Doctor, Teacher Kim Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Romantic Doctor, Teacher Kim
Dr.Romantic birbirinden renkli isimlerle dolu harika bir kadroya sahip.

Ünlü Koreli aktörlerden Han SukYu dizide “Teacher Kim” olarak anılan olağanüstü yetenekli bir doktoru canlandırıyor. Birtakım nedenlerden dolayı gözlerden uzak kalmayı tercih ettiğini gördüğümüz doktor, hem hırçın hem babacan bir tavra sahiptir. Han SukYu ilk defa bu dizide izlediğim bir aktör. Kendisi gördüğüm kadarıyla dizilerden çok başarılı filmlerde rol almış. İlk izleyişim olsa da çok sevdim kendisini.

Yoo YeonSeok Romantic Doctor Teacher Kim dizisinde hırsına yenik düşerek kendisini ücra bir hastanede bulan genç bir doktoru canlandırıyor. Adaletsiz sistem yüzünden asıl amacını unutan doktor gittiği hastanede Teacher Kim ile karşılaşınca olanlar oluyor. Yoo YeonSeok en sevdiğim Koreli oyunculardan biridir. Kendisini, ilk kez sevilen Kore filmlerinden biri olan A Werewolf Boy Kore filminde izlemiştim. Fakat benim aklımda en çok kalan  ve kendisini sevmeme sebep olan dizisi Reply 1994 dizisidir. (Hatta kendisini ilk kez bu dizide izlediğimi zannederken öncesinde severek izlemiş olduğum A Werewolf Boy filminde oynadığını öğrenmiş, “Hangi roldeydi ki?”diye düşünüp, kim olduğunu öğrenince şaşırmama sebep olmuştur😄. Filmi izleyen ve benim gibi hatırlayamayanlar için, kendisi filmin kötü karakteriydi😄. Yoo YeonSeok dizileri arasında en sevdiğim dizi Reply 1994’tür. İzlemeyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum!

Dr. Romantic  dizisi birbirinden yetenekli ve renkli oyuncularla dolu bir kadroya sahip!

Seo HyunJin Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinde geçirdiği bir kaza sonrası hayatı değişen ve çareyi kaçmakta bulan bir doktoru canlandırıyor. Seo HyunJin’i çoğunluk Another Miss Oh dizisiyle tanıyor gördüğüm kadarıyla. Fakat ben kendisini ilk kez, sevdiğim oyunculardan biri olan Yang SeJong ile birlikte başrolü paylaştıkları romantik-komedi Kore dizisi Temperature of Love ‘da izlemiştim. Seo HyunJin izlediğim kadarıyla oynadığı her rolün altından kalkan yetenekli bir oyuncu.

Yang SeJong Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinde babası sayesinde her zaman göz önünde olan ve takdirleri toplayan bir doktoru canlandırıyor. İlk kez, en iyi 2017 Kore dizileri arasında olan Duel dizisinde izlediğim bir oyuncu Yang SeJong. Şu sıralar My Country Kore dizisi de sevilerek izleniyor. Son yıllarda karşımıza çıkan en yetenekli isimlerden biri kesinlikle. Yang SeJong dizileri arasında en sevilenlerden biri olan  Still 17 dizisini romantik-komedi Kore dizisi severler kaçırmasın!

İzlemeyi Düşünenlere; Dr.Romantic

Romantic Doctor, Teacher Kim Dizisi Yorumdr.romantic, kore blog, kore dizi yorum

Diziyi henüz izlememiş olanlar endişelenmesin. Bu bir tanıtım yazısı olduğu için diziyle ilgili  heyecanınızı kaçıracak hiçbir bilgi  vermeyeceğim!😄

Romantic Doctor, Teacher Kim konusu itibariyle klasik medikal türünde Kore dizilerine benziyor olabilir. Fakat bence gelmiş geçmiş en iyi medikal Kore dizilerinden biri!

Dr.Romantic uzun zamandır sevdiğim oyuncularla dolu kadrosu için izlemek istediğim fakat türü yüzünden ertelediğim bir diziydi. En iyi 2019 Kore dizileri arasında medikal türündeki Kore dizilerinden biri olan Doctor John dizisinin yazısında bahsettiğim gibi Kore medikal  dizilerini sevsem de genelde ilk tercihim diğer türler oluyor. (Mesela benim gibi polisiye Kore dizilerini çok sevenlerdenseniz buradan muhteşem Kore polisiye dizilerine bakabilirsiniz!)

Fakat Romantic Doctor, Teacher Kim 2 yani dizinin ikinci sezonu da şu sıralar yayımlanmaya başladı ve ben de merak ederek ilk bölümünü izledim. Dr. Romantic 2. sezon tam olarak birincinin devamı olmadığı için, yani karakterlerin çoğu  ve elbette olaylar farklı olduğu için kısmen bağımsız diyebiliriz ikinci sezona, direk ikinci sezondan da başlanarak izlenilebilir belki. Fakat ben 2. sezon ilk bölümünü izlerken dizinin ilk sezonunu izlemediğim için sürekli “Acaba ilk sezondan mı başlasaydım?”diye düşündüm. İlk sezonu izleyen birkaç kişide mutlaka izle deyince  Dr. Romantic 2. sezonu sonraya bıraktım ve Romantic Doctor, Teacher Kim birinci sezona başladım. İyi ki de başlamışım, diziye bayıldım!

Dr.Romantic dizisinin ilk sezonunu o kadar çok sevdim ki umarım ikinci sezon da aynı sıcaklığı alabileceğimiz, keyifli bir dizi olur!

Dr.Romantic konusu, kore yorum
Dr. Romantic dizisinin ünlü doktoru Teacher Kim.

Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi hem muhteşem hikayesi hem de karakterleriyle çok keyifle izlediğim bir dizi oldu. Dizi medikal türünde bir dizi bu yüzden ana mekan hastane ve elbette ameliyatlar, hastalar arasında koşuşturan karakterler izliyoruz. Ama karakterlerin yan hikayeleri o kadar güzel ve sürükleyici ki diziyi hiç sıkılmadan izliyorum.

İzlerken bana bir şeyler katan, düşündüren, duygulandıran diziler benim için her zaman çok özel oluyor. Dr. Romantic dizisinde de birçok önemli noktaya dikkat çekiliyor, sizi düşündürüyor. Adaletsizlikler eleştiriliyor. Bu yüzden bu yönden de çok sevdim Dr.Romantic dizisini.

Son olarak, ben Dr.Romantic dizisini çok, çok sevdim. İlk sezonu bitirdikten sonra Dr.Romantic 2 ‘yi izleyeceğim. İlk sezonu izlemeden de elbette ikinci sezon da izlenir ama bence bu muhteşem diziyi kaçırmayın!

Mini Dr.Romantic / 낭만닥터 김사부 Sözlüğü

İlk kez gelenler için ufak bir bilgilendirme: Minihanok’da her Kore dizi tanıtımı sonunda dizide geçen başlıca kelimelerden oluşmuş böyle minik bir sözlük var. 😊

Romantiklik,romantik: 낭만 (nangman)

Doktor: 의사 (ıysa)

Ameliyat: 수술 (susul)

Hemşire: 간호사 (hemşire)

İlaç: 약 (yak)

Hastane: 병원 (byongvon)

Dr.Romantic izleme linkleri

Hemen izlemek isteyenler için dizinin izleme linklerini buraya bırakıyorum!😊

Romantic Doctor, Teacher Kim Koreantürk

Romantic Doctor, Teacher Kim birinci bölüm izle

 

En sevdiğiniz Kore medikal dizisi ne? Dr. Romantic dizisini izlemiş miydiniz?

Sizlerin yorumları benim için çok önemli,yorum bırakmayı unutmayın!😊

Keyifli Seyirler!

“Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu ve Yorumu- Bir Solukta İzleyeceğiniz Bir Kore Dizisi!” için 5 yorum

  1. kim min jae 3.sezonu çekiyoruz gibi bi post atmıştı. ki bence de 3.sezon olur çünkü çok saçma bi yerde bitti yani devamı gelir sadece koronadan dolayı aksamıştır

    1. Onaylanmış bir haber görmedim 3. sezonla ilgili ama resmi bir haber yayınlanırsa yazıyı güncelleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.