Love in Sadness Dizi Tanıtımı-Dizi Önerisi!

Şubat ayında başlayan Love in Sadness Nisan ayında bitecek. MBC kanalında hafta sonları yayınlanan dizi ilk bölümünden beri yüksek reyting alıyor. Dizi,bir bölümü yarım saat olmak üzere toplam 40 bölüm. Romantik-dram türündeki dizinin yönetmenliğini  Choi YiSub ve Yoo BeomSang yaparken senaryo yazarlığını Song JungRim yapıyor.

Evlendikten sonra Yoon Mari’nin hayatı kabusa döner. Kocası onu takıntı haline getirmiştir ve yanından ayırmamaktadır. Yoon MaRi sürekli şiddet gördüğü için kaçmaya çalışsa da hep yakalanmıştır. Bir gün,kocasının kendisini asla bulamamasını sağlayacak bir çare bulur. Bunun için plastik cerrah Seo JungWon’un yardımını ister. Seo JungWon, Yoon Mari’ye yardım eder fakat bu yeni tehlikelerin başlangıcı olur.

 

Love in Sadness Karakterler ve Oyuncuları;

Love in Sadness-Yoon MaRi

Evlendikten kısa bir süre sonra Yoon MaRi’nin  hayatı kabusa dönmüştür. Kibar ve iyi kalpli bir insan görüntüsü sergileyen kocası, MaRi’yi takıntı haline getirmiştir. Yoon MaRi ne dışarıya tek başına çıkabilmektedir ne de arkadaşlarıyla özgürce görüşebilmektedir. Resim yapmayı çok sevmektedir ve sadece resim yaparken rahatlar. Bir gün resim yaparken dinlediği bir radyo programında plastik cerrah olan Seo JungWon’u görür. Kocasından kurtulup özgürce yaşayabilmek için aklına çılgınca bir çare gelir.

Dizimizin kadın başrolünü Park HanByul canlandırıyor. Daha önce Park HanByul’un  başrol olduğu bir dizi izlememiştim fakat karakterin duygularını çok güzel yansıttığını düşünüyorum. Oh My Lady, Borg Mom Park HanByul’un oynadığı dizilerden. (Not:Yoon MaRi’yi ilk iki bölümde canlandıran oyuncu Park Hana.)

Love in Sadness-Seo JungWon

Seo JungWon başarılı bir plastik cerrahtır. Çok sevdiği karısı beş sene önce  bir kaza geçirmiştir ve o zamandan beri uyanmamıştır. Bir gün Seo JungWon’un karşısına bir kadın çıkar ve hayatını kurtarması için ondan yardım ister. Başta kadının isteğini gerçekleştiremeyeceğini söylese de sonrasında kadına yardım eder Seo JungWon. İçinde bulunduğu ruh hali yüzünden aldığı bir karar daha sonra başlarına bir sürü iş açacaktır.

Kibar ve yardımsever cerrahımızı Ji HyunWoo canlandırıyor. İlk kez Queen InHyun’s Man dizisiyle tanıdığım Ji HyunWoo en  sevdiğim oyunculardan biridir. (Henüz izlemeyenler varsa Quenn InHyun’s Man dizisini şiddetle tavsiye ederim😄.) Trot Lovers, Angry Mom rol aldığı diğer dizilerden birkaçı. Bu dizide sakin ve düşünceli bir karakteri canlandırıyor olsa da ilerleyen bölümlerde karakterin farklı yönlerini göreceğimizi tahmin ediyorum.

Love in Sadness-Kang InWook

Kang InWook başarılı bir iş adamıdır. Dışarıdan iyi bir kişiliği varmış gibi görünse de insanlarla sağlıklı ilişkiler kuramayan biridir. Bir nedenden dolayı karısı Yoon Mari’yi takıntı haline getirmiştir. Bir gün Yoon MaRi tekrar ortadan kaybolur. Çılgına dönen Kang InWook onu aramaya başlar.

Dizimizin kötü karakterini Ryu SooYoung canlandırıyor. Aşırı hırslı ve aşırı takıntılı KangInWook’u başarılı bir şekilde yansıtıyor Ryu SooYoung. My Father is Strange, Two Weeks Ryu SooYoung’un rol aldığı dizilerden birkaçı.

 

Love in Sadness

İzlemeyi Düşünenlere; 

Hayatta kalmak,özgürce yaşamak için çırpınan bir kadının bir doktordan yardım istedikten sonra değişen hayatını anlatıyor Love in Sadness. Dizinin hikayesi, çekimi ve özellikle müzikleri harika! İlk bölümünden itibaren hikayenin içine giriyorsunuz. Dizi yavaş ilerlese de her bölüm heyecanla dolu ve sizi kesinlikle sıkmıyor izlerken.

Diziyle ilgili en çok hoşuma giden şeylerden biri  özlenilen eski Kore dizilerindeki havayı hissetmiş olmam. Son zamanlarda yayınlanan Kore dizilerinin birçoğunda  farklı ülkelerin havası olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan dizimiz izlerken eski Kore dizilerinin de tadını verdi bana. Karakterler ve aralarındaki ilişkiler çok güzel, çok naif.

Dram seviyorsanız (“severim ama beni depresyona sokmasın” diyenler de dahil😄) ,hikayesi ve karakterleri güzel sıkılmadan izleyeceğiniz bir dizi arıyorsanız bu güzel diziye bir şans vermenizi öneriyorum. Şimdiden keyifli seyirler~

Mini Love in Sadness Sözlüğü:

Doktor:의사 (ıysa)

Kurtarmak:구하다 (kuhada)

Koca(eş):남편 (nampyon) 

Karı(eş):아내 (ane)

Yüz:얼굴 (olgul)

Resim:그림 (kırim)

Ameliyat:수술 (susul)

Kaçmak:도망하다 (domanghada)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir