Snowdrop Konusu ve Oyuncuları- Merak Edilen Her Şey!

Jung HaeIn ve JiSoo’nun yeni dizisi Snowdrop, Kore dizi severlerin kalbini çalabilir!

Romantik dizilerin aranan aktörü Jung HaeIn ve BlackPink üyesi JiSoo’nun bir dizide birlikte rol alacakları duyulduğundan beri en çok konuşulan dizilerden biri Snowdrop dizisiydi. Dizi önce muhteşem oyuncu kadrosu ile gündem oldu. Ancak sonrasında senaryosu ile ilgili sorunlar çıktı ve bu yüzden yayın tarihi defalarca ertelendi. Nihayet, Snowdrop dizisi yaklaşık 2 yıllık bir bekleyişin ardından 2021 Aralık ayında seyircilerle buluştu. Peki, Snowdrop konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Dizinin iptal edilme ihtimali var mı?

Bu yazıda Snowdrop dizi konusu, oyuncuları, neden ertelendi, yayın günleri, kaç bölüm, hangi günler yayınlanıyor, kaç yaş üstü, iptal mi olacak gibi birçok merak ettiğiniz sorunun cevabını bulacaksınız.

NOT: Tanıtımı okuduktan sonra dizinin yorumlarına da bakmak isteyenler için yazı sonunda muhteşem bir Snowdrop dizi yorumu var. Keyifli okumalar!

Snowdrop konusu, oyuncuları, ne zaman başlayacak, yorumu, fragman, dizisi, snowdrop dizi oyuncuları, ne demek, kaç bölüm, jisoo kdrama, jung haein jisoo, 2021 Kore dizileri, cast ve dahası!Snowdrop Dizisi Hakkında Her şey!

Snowdrop Konusu ne?

2021 Snowdrop dizisi konusu itibariyle bir diktatör tarafından yönetilen Kore’de, kendilerini tehlikeli bir durum içinde bulan iki gencin romantik ilişkisini anlatacak.

Kore’nin oldukça katı bir iktidar tarafından yönetildiği 1987 yılında Eun YoungCho bir üniversitede İngiliz Edebiyatı okumaktadır. Im SoHoo ise yarı Koreli yarı Alman biridir ve oldukça prestijli bir üniversitede yüksek linsansını yapmaktadır. Bir gün bu ikili arkadaşları ile birlikte eğlenmek amacıyla kör bir randevuya katılırlar. Beklediklerinden daha güzel geçen bu randevuda ikili tanışmış olur. Aradan biraz zaman geçer. Bir gün Eun YoungCho karşısına kanlar içinde SoHoo’yu bulur. SoHoo’nun sakladığı sırları bilemese de ona yardım eder. Fakat bu durum bir anda kendisini tehlikeli bir olayın ortasında bulmasına neden olacaktır.


 

snowdrop-oyuncuları

Snowdrop Dizi Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Snowdrop dizi oyuncuları başınızı nereye çevirseniz sizi ünlü bir oyuncu ile karşılıyor!

Dizinin konusunu, hakkında çıkan tartışmaları bir kenara bırakırsak konuşulması gereken muhteşem bir şey var. Snowdrop oyuncuları, her biri efsanevi isimlerden oluşan oyuncu kadrosu! Öyle ki, diziyi izlerken hangi sahneye baksanız daha önce mutlaka izlediğiniz başarılı bir isimle karşılaşmamanız elde değil! Snowdrop oyuncu kadrosu baştan sona ünlü isimlerle dolu! Peki, Snowdrop kdrama oyuncular arasındaki bu isimler hangileri?

Çılgın isimleriyle Snowdrop oyuncuları, yılın en iyi kadrosu olmaya aday!

BLACKPINK grubundan Jisoo’nun bir Kore dizisinde başrol olacağı duyurulduktan sonra özellikle K-pop hayranları meraklı bir bekleyişe başlamıştı. Grubun milyonlarca hayranı sevdikleri şarkıcıyı bir dizide başrol olarak görecek olmanın heyecanını yaşarken bir yandan da herkes Snowdrop dizisi başrol oyuncuları (cast) arasında hangi isimlerin olacağını merak ediyordu.


snowdrop-oyuncuları-oyuncular-all-cast-

jisoo-snowdrop

Jisoo-Eun YoungRo

Jisoo Snowdrop cast içinde, hoşlandığı kişiye yardım ederken kendisini karanlık bir durumun ortasında bulan bir üniversite öğrencisini; Eun YoungRo karakterini canlandırıyor. Jisoo çoğumuzun bildiği gibi en sevilen Kpop gruplarından biri olan BLACKPINK grubunun ana vokallerinden biri. Jisoo yeni dizisi ile ilgili hayranlarından ve Kore dizi severlerin çoğundan büyük bir destek görüyor. Fakat tecrübesizliğinden dolayı kötü bir performans sergileyeceğini düşünen büyük de bir kitle vardı.

Dizi, hayranlar tarafından “Jisoo’nun dizisi, Jisoo dizi” şeklinde de aratılıyor!

Jisoo dizileri arasında konuk oyuncu olarak rol aldığı 4 yapım var. Biri şirketinin kendi yapımlarından biriyken diğer üçü The Producers, Part Time İdol ve Arthdal Chronicles. Bir oyuncu olarak Jisoo Arthdal Chronicles dizisindeki performansı ile kaldı benim aklımda. En iyi Kore dizileri 2019 yapımları arasındaki dizide Jisoo’nun çok kısa da olsa hatırda kalan bir karakteri vardı.

Snowdrop Jisoo ‘nun başrol olduğu ilk yapım.

Arthdal Chronicles dizisindeki rolü de oldukça kısaydı bu yüzden oyunculuk becerisi ve performansı hakkında net bir fikrim yoktu. Bu yüzden diziyi pek bir beklentim olmadan açtım. Ancak itiraf etmeliyim, Jisoo dizideki performansıyla beni çok şaşırttı. Beklediğimden çok daha başarılı ve doğal buldum oyunculuğunu. Bence JiSoo yeni dizisi ile oyunculuk kariyerine güzel bir basamak ekledi.


Jung HaeIn – Im SoHoo

Jung HaeIn Snowdrop dizisi karakterleri arasında gizemli ve karanlık işlere karışmış bir yüksek lisans öğrencisi olan Im SoHoo karakterini canlandırıyor. Yeni dizisiyle göz dolduran Jung HaeIn en çok sevdiğim oyunculardan biridir. Bence mimiklerini çok iyi kullanan ve bütün duyguları seyirciye çok başarılı şekilde geçirebilen oldukça yetenekli oyunculardan biri.

Ben ilk kez seneler önce Bride of Century dizisinde izlemiştim. Jung Haein dizileri arasındaki bu ilk yapımda kendisi ufak bir rol sahibiydi. Daha sonra Blood, While You Were Sleeping gibi birbirinden güzel dizilerle karşımıza çıktı. Son senelerde ise hep nuna romance tadında dizilerde; çok sakin ve olgun karakterleri canlandırıyordu.

Jung Haein yeni dizisi Snowdrop drama sında ise hem çok kibar hem de gizemli biri olarak karşımıza çıkıyor. Meraklılar için diğer birkaç Jung Haeİn dizileri ise şöyle; One Spring Night, Something in the Rain, A Piece of Your Mind…


Jung Haeİn’den Muhteşem Bir Kore Dizisi: D.P. Konusu ve Yorumu!


snowdrop-cast, 2021-kore-dizileri, jisoo-dizisi, jung-hae-in-jisoo, snowdrop-konusu

Kim HyeYoon-Kye BoonOk

Kim HyeYoon Snowdrop dizi karakterleri arasında maddi durumu yüzünden eğitim hayatını sonlandırmak zorunda kalmış olan Kye BoonOk karakterini canlandırıyor. Kye BoonOk da bir üniversite öğrencisi gibi davranarak kör randevuya katılıyor fakat bu kendisini beklemediği bu durumun içinde bulmasına neden oluyor. Kim HyeYoon bayıldığım genç oyunculardan biri! Yalnız diziyi izlemeyenleri uyaralım, kendisi Snowdrop karakterleri arasında biraz sinirlerinizi bozabilir. Hala izlemeyenlere ise Extraordinary You dizisini şiddetle öneriyorum.

Son Yılların En Çılgın Dizisi: Extraordinary You Konusu ve Yorumu!


Yo İnna- Kang ChungYa

Yo İnna ise dizide gizemli bir kişiliğe sahip bir cerrahı canlandırıyor. Yetenekli bir cerrah olan Kang ChungYa da birçok şey bilen bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Yo İnna Kore dizi severlerin çoğunun bayıldığı kadın oyunculardan biridir. Ben kendisini ilk kez zamanda yolculuk temalı Kore dizileri arasında en çok izlenilen Kore dizileri nden biri olan Queen InHyun’s Man ve You Came From the Stars dizilerinde izlemiştim. En son ise Yo inna dizileri arasındaki son yapım olan The Spies Who Loved Me dizisinde izlemiştim.


Jang SeungJo-Lee GangMu

Dizinin polis teşkilatında karşımıza çıkan Lee GangMu karakterini ise Jang SeungJo canlandırıyor. Dizide bir polis memuru olarak karşımıza çıkan aktör daha önce Chocolate gibi çok sayıda dizide de yer almıştı. (Dizide Ji ChangWook’a benzetmiş olabileceğiniz kişi kendisi!:))


Jung Eugene-Jang Hanna

Bir diğer memur olan Jang Hanna’yı ise çok sevdiğim kadın oyunculardan Jung Eugene canlandırıyor. Kendisini daha önce Still 17, Romance is Bonus Book gibi çok sayıda dizide gördük.

Snowdrop oyuncular listesini burada bitiriyorum. Ancak eklenmesini istediğiniz isimler varsa yorumlarda belirtmeniz yeterli. Hemen listeye ekleneceklerdir.


Snowdrop Dizisi Hakkında En Çok Merak Edilenler;

1. Diziyi, 2019 yılının rekortmen dizisi SKY Castle ekibi hazırladı.

2021 Kore dizileri arasında seyirciyle buluşan Snowdrop dizisi konusu itibariyle dram, tarih ve romantik türünde Kore dizilerinden. Dizininyönetmenliğini Jo HyunTak yaparken senaristliğini ise Yoo HyunMi yapıyor. “En iyi Kore dizileri” arasında adından sık sık bahsettirmeyi başarmış olan SKY Castle dizisi de aynı ekibin dizisi.

Yönetmen ve senarist bu başarılı Kore dizisinde de birlikte çalışmış. Ayrıca yönetmen Jo HyunTak, 2019 55. BaekSang Sanat Ödülleri’nde SKY Castle dizisi ile En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanmış. Yalnızca bunlara bakarak bile Snowdrop dizisinin iyi bir ekipten çıktığını söyleyebiliriz. Bu da dizi ile ilgili beklentileri artıran sebeplerden biri!


2. Snowdrop ne zaman yayınlanacak, yayın tarihi ne?

Evet, gelelim dizi ile ilgili en çok merak edilen ve en çok konuşulan soruya. Yeni Kore dizisi, ilk kez duyulduğundan beri yayın tarihi ile ilgili sık sık farklı tarihler anıldı. Başlangıçta 2021 yılı ortasında, hatta muhtemel olarak Mayıs ayında yayınlanma ihtimalı olduğu konuşulmuştu. Hatta Korelilerin diziye tepki göstermesi sebebiyle Snowdrop yayın tarihi uzun bir süre belirsiz kaldı. Neyseki yılın son ayında dizi, herhangi bir sıkıntı olmadan başladı.

Snowdrop yayın tarihi: 18 Aralık 2021 tarihinde başlayan dizi, 6 Şubat 2022 tarihinde sona erecek.

snowdrop all cast, kaç yaş üstü, yaş sınırı, iptal mi olacak, kaç bölüm, dizi, netflix

all-cast-4-karakter-


3. Peki, Snowdrop hangi günler yayınlanıyor, saat kaçta yayınlanıyor?

Hikayesiyle nefes kesen Snowdrop yayın günleri Cumartesi ve Pazar. Dizi, Kore’de haftasonu saat 22.30′da yayınlanıyor. Diziyi Türkçe altyazılı izlemek isteyenler ise yaklaşık bir gün sonra izleyebiliyorlar. “Snowdrop nereden izleyebilirim?” diye soranlar için yazı sonuna çevirisini çok beğendiğim bir siteyi ekleyeceğim.


4. Jung HaeIn ve Jisoo dizisi Snowdrop kaç bölüm olacak? Hangi kanalda yayınlanıyor?

Jisoo ve Jung HaeIn ‘i bir araya getiren ve görsel bir şölen sunan dizi toplamda 16 bölüm olarak ekrana gelecek. Elbette bu durum, dizi iptal edilmediği taktirde gerçekleşecek. Dizinin yayınlandığı kanal JTBC, yeni açıklamalar yaptı. Meraklılar için bundan kısaca bahsedeceğim.


5. Snowdrop Netflix’e gelecek mi?Dizinin yaş sınırı kaç?

Dizinin iptal edilmesiyle ilgili çalkantılı habere geçmeden önce merak edilen iki soruyu daha cevaplayalım. Snowdrop Netflix ne zaman çıkacak ve dizi kaç yaş üstü için uygun? Yaş sınırı ne? Dizi, 15 yaş ve üzeri seyirciler için uygun olarak belirlenmiş. Netflix’e ne zaman geleceği, eklenip eklenmeyeceği ise henüz belli değil.


6. Snowdrop dizisi hakkında neden tartışmalar çıktı? Snowdrop iptal mi olacak?

2021 dizisi Snowdrop konusu itibariyle 1987 yılındaki çalkantılı Güney Kore’yi ve o dönemde yaşayan bir üniversite öğrencisiyle ajanlıkla suçlanan bir adamın hikayesini anlatıyor. Dizinin konusuyla ilgili bilgiler ilk sızdığında, konunun benzerliğinden dolayı Kore Demokratik Hareketi etrafında döndüğü iddiaları atılmıştı. Hatta Jisoo’nun karakterinin belirlenmiş ilk ismi de bizzat o dönemde eylemlere katılmış bir demokrasi eylemcisinin ismiydi. Bu benzerliklerden dolayı da Güney Koreli’lerin büyük bir kısmı diziye büyük bir tepki gösterdi ve diziyi Güney Kore tarihini çarpıtmakla suçladı. Dizinin yayınlanmadan önce iptal edilmesi için ise Mavi Saray‘a dilekçe verildi. Bu suçlamalarla benzer zamanlarda, Kore tarihini çarpıtmakla suçlananan Joseon Exorcist dizisinin yayından kaldırıldığını hatırlatalım.

Bu tartışmalardan sonra dizinin yayın kanalı olan JTBC bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada, dizinin konusunun ve karakter bilgilerinin çarpıtılarak, eksik veya tek taraflı olarak sızdırıldığını belirtmişti. Dizinin konusunun Demokratik Hareket ile ilgili olmadığını söylenmiş ve ana kadın karakterin de isminin değiştirileceği açıklanmıştı.

Snowdrop neden ertelendi, sorusunun cevabı da tam olarak bu tartışmalar.

Bunun üzerine Mavi Saray‘ın dizinin iptal edilmemesi yönünde bir karar almıştı. Açıklamalarında Yayın kanunu kapsamında, içerik üretirken özgür olunduğunu ancak tarihi aşırı derecede çarpıtan bir içerik olduğu taktirde de ilgileneceklerini eklemişti. Bu şekilde dizi sorunsuz bir şekilde yayın hayatına başladı.

Ancak daha ilk bölümleri yayınlandı ki, Snowdrop iptal mi olacak, iptal edilecek yönünde haberler tekrar ortaya atıldı. Çünkü Koreliler yayınlanan bölümlere bakarak diziyi tarihi çarpıtmakla suçlamaya devam ediyorlar. Hatta dizinin iptal olması için imza toplanmaya devam ediyor. Şimdilik iptal olacağı yönünde kesin bir bilgi olmasa da sonucu zaman gösterecek.


7. Snowdrop nereden izleyebilirim?

Snowdrop nerede yayınlanacak, diziyi nereden izleyebilirim?

Kore dizilerini Türkçe altyazılı izlemek için birçok site bulunmakta. Bunların neredeyse tamamı da bu diziyi çeviriyor. Ancak Snowdrop Türkçe altyazılı izlemek isteyenlere ben Koreanturk, Onlinedizi ve DiziKorea sitelerini öneriyorum. Ayrıca, Snowdrop 1. bölüm izle Türkçe altyazılı bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz.


8. Peki, Dizi İzlemeye Değer Mi: Snowdrop Dizi Yorumu!

Dizinin konusundan, oyuncularından ve en çok merak edilen sorulardan bahsettik. Gelelim en önemli soruya: Dizi izlemeye değer mi? Yoksa zaman kaybı mı? Diziyi henüz izlemeyenler başta olmak üzere sizler için bir harika bir Snowdrop dizi yorumu hazırladım. Burada hem benim yorumlarım hem de Koreliler dahil olmak üzere seyircilerin genel yorumlar yer alıyor. Tanıtım yazısını okuyanlar yorumlara da göz atmak isterse, yazı aşağıda!


Mini Dizi Sözlüğü – 설강화

Snowdrop ne demek? Dizinin ismi “kardelen” anlamına geliyor.

  • 강화 (kanghva): Güçlenme, çoğalma
  • 문학 (munhak): Edebiyat
  • 눈 (nun): Kar

Snowdrop Kore dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazımızın sonuna geldik. Lütfen buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önceyorum bırakmayıunutmayın. Ayrıcaen yeni Kore dizilerindenvegüncellemelerdenanında haberdar olmak için bloğunbildirimleriniaçabilirsiniz. Bildirimleri,“Minihanok’u Takip Et!”kısmından ya da sayfanın sağ alt kısmında yer alankırmızı butonabasarak açabilirsiniz.Keyifli seyirler!

Snowdrop Dizi Yorumu: Tekrar Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz Kore Dizisi!

 

 

You may also like...

2 Responses

  1. Okurix dedi ki:

    Dizinin konusu güzelmiş. Jisoo yu her ne kadar sevimli bulsam da, oyunculuğu konusunda şüphelerim var. Umarım yanılıyorumdur. ?

  2. Anonim dedi ki:

    Jisoo şirkete girerken oyuncu olmak istediğini söylemişti fakat YG ona idol olabilirsin dedi idol olmayı iyi kavradığı kadar oyuncu da olabilir çünkü eğitimi var

Ne düşünüyorsunuz?