Annarasumanara Konusu ve Yorumu- Sihire İnanır Mısınız?

Yeni Netflix dizisi Annarasumanara izleyenlere, “Sihire inanır mısınız?” diye soruyor!

2022 Kore dizileriarasında yerini alan Annarasumanara Kore dizisi (The Sound of Magic) dizisi şu sıralar Kore dizi severlerin en çok ilgi gösterdiği yapımlardan biri. Netflix orijinal yapımı; henüz yayınlanmadan önce bile heyecan ve merakla beklenen dizilerden biriydi. Bu bekleyişin nedenlerinden biri dizinin aynı isme sahip muhteşem bir webtoon’dan uyarlanması; bir diğeri ise dizinin çok sevilen iki ismi bir araya getirecek olmasıydı.

Dizi, 6 Mayıs’ta yayınlandı ve dünyanın dört bir tarafından milyonlarca kişi tarafından izlendi. Peki, Annarasumanara yorumları nasıldı? The Sound of Magic beklentileri karşıladı mı?

Bu yazımızda Annarasumanara (The Sound of Magic) dizi konusu, oyuncuları, kaç bölüm, yorumları, 2. sezon olacak mı, şaşırtıcı bilgiler gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

 • The Sound of Magic konusu
 • Dizi bilgileri
 • Annarasumanara webtoonu
 • Oyuncular ve karakterleri
 • The Sound of Magic dizi yorumu

the-sound-of-magic-konusu, the-sound-of-magic-oyuncular, annarasumanara-konusu-oyuncuları-ne-zaman-çıkacak, hang-ınyeop-yeni-dizisi, ji-changwook-yeni-dizisi

the-sound-of-magic-konusu-oyuncuları


The Sound of Magic Konusu

Annarasumanara konusu nedir?

Dizi konusu itibariyle eski bir lunaparkta ortaya çıkan gizemli bir sihirbaz ve onunla karşılaşan iki öğrencinin hikayesini anlatıyor. Yoon Ah Yi tüm hayatını part time işlerde çalışarak geçiren bir lise öğrencisidir. Annesi evi terk etmiş, babası da borçları yüzünden kaçmak zorunda kalmıştır. Bu yüzden, hem kendi hem de küçük kardeşinin bakımı tamamen Yoon Ah Yi‘nin üzeirne kalır. Yoon AhYi hem bu zorlu hayattan kaçmak istemektedir hem de bir an önce büyüyüp düzenli bir işe girmek istemektedir. Sorumluluklarından çok yorulduğu bir gün bir söylenti duyar. Şehirde terk edilmiş bir lunaparkta bir sihirbaz vardır ve bu sihirbaz bazı dilekleri yerine getirebilmektedir. Yoon AhYi bu lunaparka gider ve kendisini sihirli bir hikayenin ortasında bulur.


Annarasumanara (The Sound of Magic) Dizi

Yeni Netflix yapımı, The Sound of Magic, konusu itibariyle psikolojik, dram ve fantastik türünde. Yapım ayrıca bir müzikal dizi. Dizi, aynı isme sahip bir webtoon’dan uyarlama. Webtoonun orijinal adı Annarasumanara (안나라수마나라) olsa da, dizi versiyonu çoğunlukla Sound of Magic olarak biliniyor. Diziyi ayrıca, “Sihire inanır mısın Kore dizisi” olarak da bulmak mümkün. Dizinin Korece isminin nereden geldiğinden; ne anlama geldiğinden yazımızın ileriki kısımlarında bahsedeceğiz.

Yeni Kore dizisinin yönetmeni daha önce izlenme rekorları kıran Netflix dizisi, Itaewon Class‘ın da yönetmenliğini yapmış olan Kim SeongYoon. Başarılı yönetmen ayrıca Love in the Moonlight, School 2015, Big, Dream High gibi efsanevi dizilerin de yönetmeni.

Bir Netflix Rekortmeni; Itaewon Class Konusu ve İnceleme!

Dizinin senaryo yazarlığını ise 2021 yılında tartışmaların odağı olan Imitation dizisinin de senaryo yazarı, Kim MinJung üstleniyor. Başarılı senarist, Love in the Moonlight ve School 2015 senaryolarını da yazan kişi. Bu yüzden, The Sound of Magic Kore dizisi yönetmeni ve senaristinin birlikte çalıştığı ilk dizi değil.


The Sound of Magic kaç bölüm, kaç sezon?

Masalsı bir dünyayı ekrana taşıyan The Sound of Magic dizisi, 6 bölüm olarak ekranlara geldi. Dizinin 1. sezonu tüm dünyada milyonlarca seyirci tarafından izlendi. Kısa sürede hem ülkemizde hem de birçok ülkede Netflix’in en çok izlenenler listesinde yer aldı.

Dizinin, 6 Mayıs’ta yayınlanan ilk sezonundan sonra birçok seyirci ikinci sezonun kaderini merak ediyor. Sound of Magic 2. sezon olacak mı sorusunun cevabını şu yazıda bulabilirsiniz. Yazı sürekli olarak güncellenmektedir;

The Sound of Magic Bitti Mi? 2. Sezon Olacak Mı?


The Sound of Magic, Annarasumanara yaş sınırı

Annarasumanara Kore dizisi, Netflix üzerinde “16 yaş ve üzeri” olarak derecelendirilmiş. Dizide, intihar ve istismar öğeleri olduğu için çok küçük izleyicilere uygun olmadığını hatırlatalım.


Annarasumanara ne demek? The Sound of Magic ne demek?

Dizi Korece adını, sihirbazların sihir yaptıkları anda kullandıkları cümleden alıyor. Dünyada daha çok kullanılan “Abrakadabra” gibi. Dizinin bilinen İngilizce ismi ise “Sihrin Sesi” anlamına geliyor.


Annarasumanara Webtoon

Ha IlKwon‘a ait, Annarasumanara webtoon yapımı 2011 yılında Naver aracılığıyla yayınlanmış. Webtoon büyük bir kitleye ulaşmış olacak ki, aradan 10 yıl geçtikten sonra böyle iddialı bir kadroyla diziye uyarlanmaya karar verilmiş. Webtoon’a da The Sound of Magic webtoon ya da Annasumanara webtoon yazarak ulaşabilirsiniz. Ben okumak isteyenler için webtoon’un bir linkini de bırakıyorum.

Annarasumanara Türkçe Webtoon linki için tık tık!


The Sound of Magic Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Annarasumanara Oyuncuları arasında Hwang InYeop, Ji ChangWook ve Choi SungEun gibi isimler yer alıyor.

The Sound of Magic oyuncular (oyuncu kadrosu) arasında ana kadın karakteri Choi Sung Eun canlandırıyor. Choi SungEun dizide liseli bir genç olan Yoon AhYi karakterini canlandırıyor. 1996 doğumlu genç oyuncu daha önce Beyond Evil dizisinde de rol almış.

Ji ChangWook The Sound of Magic dizisinde sihirbaz RiEul karakterini canlandırıyor. Ji ChangWook yeni dizisi 2022 yapımında, gizemli ve etkileyici bir hikayeye sahip.

Hwang In-yeop yeni dizisi Annarasumanara’da bir lise öğrencisi olan Na IlDeung karakterini canlandırıyor. Yoon AhYi ile aynı sınıfta olan Na IlDeung, birinci sırayı kapmak için sürekli bir yarış halindedir.


annarasumanara-2-sezon-ne-zaman-gelecek

annarasumanara-the-sound-of-magic-afiş

The Sound of Magic Yorumu/İnceleme

Annarasumanara dizi yorumu

Annarasumanara benim ilk okuduğum webtoon‘lardan biri. Neredeyse 4-5 sene önce okumaya başlamıştım ancak yanlış hatırlamıyorsam webtoon’un tüm bölümlerinin Türkçe çevirisi yoktu. Bu yüzden hatırladığım kadarıyla webtoon’u bitirememiştim. Ancak, webtoonun masalsı, büyüleyici havası beni o kadar etkilemişti ki uzun süre aklımdan çıkmadı.

Bu yüzden bu etkileyici webtoon’un bir diziye uyarlanacağını; hem de başrollerinde Ji ChangWook ve Hwang InYeop‘un oynayacağını duyduğumda çok sevinmiştim. Dizi yayınlanır yayınlanmaz da izledim. Üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra, sizlerle yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Bakalım, dizi beklentileri karşıladı mı? Annarasumanara yorumları nasıl?

Yazının bu bölümünde diziyle ilgili bilgiler bulunmakla birlikte; dizinin sonuna ya da önemli sahnelerine dair spoiler bulunmayacaktır.

The Sound of Magic konusu itibariyle çocuk ruhlu bir sihirbazı ve onunla yolları kesişen iki gencin hikayesini taşıyor ekranlara. Sorumsuz ebeveynleri tarafından terk edildikten sonra, küçük kardeşiyle hayatta kalma savaşı veren Ah Yi karakterini görüyoruz. İsmi, Korece çocuk anlamına gelen Ah Yi, hiç de yaşıtları gibi bir yaşam sürmüyor. Okulda, işte, günlük yaşamda hep hayatın acımasız yüzüyle karşılaşıyor.

Yine zor geçen bir günde, sınıfındakilerin yaptığı bir konuşmaya şahit oluyor. Söylentilere göre mahallelerindeki terk edilmiş bir lunaparkta, tuhaf bir sihirbaz yaşıyor. Bu sihirbaz öyle biri ki, insanların dileklerini yerine getirebiliyor. Bu konuşmayı duyduktan bir süre sonra Ah Yi’nin yolu, bu lunaparka düşüyor ve bir şehir efsanesine benzeyen bu sihirbazla tanışıyor. Kısa bir süre sonra Na IlDıng karakteri de bu lunaparka geliyor. Bu noktadan sonra Ah Yi ve sihirbazın, bir de IlDıng’ın,gelişen dostluğunu ve karakterlerin yavaş yavaş hayata karşı bakışlarının değişimini izliyoruz.

Sound of Magic bir kesim tarafından çok sevilirken, kimi seyircilerin de acımasızca yerdiği bir dizi oldu. Ben diziyi büyük bir keyifle izledim. Ancak daha iyi olabileceğini düşündüğüm yerler de vardı. Bu yüzden The Sound of Magic yorumlarımı iki başlık halinde yazmak istiyorum.

Dizi ile ilgili sevdiğim şeyler;

 • Öncelikle Annarasumanara ile ilgili en önemli şeylerden birinden bahsedelim; dizinin büyüleyici havasından! Böyle masal tadında, gerçekliği sorgularken kendinizi sihrin, büyünün ve çocuksu karakterlerin akışına bıraktığınız diziler çok az geliyor. Bence dizinin bu kadar beğenilme sebeplerinden biri de buydu.
 • Ji ChangWook, Hwang InYeop, Choi SungEun… Dizi, oyunculuk performansları bakımından bu sene izlediğimiz en iyi yapımlardan biri olmuş. Her bir oyuncu karakterine o kadar güzel bir şekilde hayat veriyor ki; tüm hayal kırıklıkları, acılar, umutlar seyircinin kalbine dokunuyor.
 • Ji ChangWook! Dizide bu kadar önemli bir yere sahipken, başarılı oyuncu için ayrı bir madde koymasam olmazdı! Ji ChangWook‘un bu dizide devleştiğini düşünüyorum. Sahne süresi daha önce rol aldığı yapımlara kıyasla oldukça azdı. Ancak Ji ChangWook bu sürede o kadar başarılı bir performans sergiledi ki, bence dizinin başarısındaki en büyük sebeplerden biri de oydu. Resmen hali, tavrı, konuşması, kocaman gülümseyişi ile o gizemli sihirbazın içine girmişti.

Dizinin, konuları işleyişi ve ekrana taşıyışı da çok başarılıydı.

 • Sinematografi hakkında çok bir bilgim olmadığı için detay verememekle beraber; ben dizinin renk paletini çok beğendim. Lunapark sahneleri başta olmak üzere tüm dizinin üzerinde tatlı bir gölge vardı. Sanki tüm dizi, bir sirk çadırının ya da atlıkarıncanın gölgesindeydi. Ben bunu çok beğendim ve masalsı havaya da büyük bir katkı sağladığını düşünüyorum.
 • Dizi, her bir karakteri ve hikayeleriyle çok şeye dikkat çekti, çok şey öğretti bence. Kocaman tebessümlerin altında ne kadar büyük acıların gizlenebileceğini gösterdi. Hayatın tüm karanlığı ve zorluğu içinde gülümsemeye değecek şeylerin olduğunu hatırlattı. Ben, hikayeyi çok sevdim.
annarasumanara-2-sezon-ne-zaman-gelecek

annarasumanara-the-sound-of-magic-afiş

Dizi ile ilgili sevmediğim şeyler;

 • Bence diziyle ilgili en büyük sıkıntı, zaman zaman durağanlaşmasıydı. Özellikle ilk bölüm çok yavaş ilerledi. Neyseki bu durum diğer bölümlerde devam etmedi.
 • Şimdi söyleyeceğim şey çok kişisel bir görüş, kaldı ki bu diziyle ilgili en çok tartışılan şeylerden de biri oldu. Müzikal sahneler… Açıkçası müzikal tadındaki dizileri severek izliyorum. The Sound of Magic‘de de bayılarak dinlediğim şarkılar oldu. Hwang InYeop’un karakteri, Na IlDıng’ın hikayesinin anlatıldığı (sınıfta geçen) şarkı bunlardan biriydi. Ancak bazı şarkılarda sıkıldığımı da itiraf etmeliyim.

Diziyle ilgili yorumlarım burada sona eriyor. Ben eksik bulduğum birkaç noktası da olmasına rağmen, diziyi çok beğendim. Hem duygulanarak, hem sinirlenerek, hem tebessüm ederek izledim. Bence, her şeye rağmen mutlu olmak isteyen içimizdeki çocuğa ışık tutan, onu hatırlatan çok keyifli bir diziydi. Diziyi izlemeyenlere, bu etkileyici yapıma bir şans vermelerini öneririm. İzleyenleri de yorumlara bekliyorum. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız, yorum bırakmayı unutmayın. 🙂

Elinizden tutup size, “Sihire inanır mısın?” diye soracak sihirbazlar olmasa da; her şeye ve herkese rağmen, kocaman gülümseyebilmek dileğiyle!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?