kore blog, minihanok kore dizileri

Melting Me Softly Konusu-Merakla Beklenen Dizi!

Bir deney için 24 saat süre ile dondurulmayı kabul ettiniz. Kapsüle girdiniz ve gözlerinizi kapattınız. Bir süre sonra ağrılar içinde uyandınız ve gördünüz ki 20 yıl sonra uyanmışsınız! Ne yapardınız?

Geçtiğimiz hafta yayımlanmaya başlayan Melting Me Softly 2019 Kore dizileri arasında yerini aldı. Askerden dönen Ji Chang Wook’un yeni dizisi olduğu için de sabırsızlıkla beklenen Melting Me Softly eğlenceli bir romantik-komedi Kore dizisi olmayı vadediyor.

Dizi 24 saat sonra uyanmak üzere dondurulmayı kabul eden ve 20 yıl sonra uyanan bir kadın ve adamın sıra dışı hikayesini anlatıyor.

Let Me Melt ismiyle de anılan dizinin yönetmenliğini Shin WooCheol yaparken senaristliğini Baek MiKyeong yapıyor. Kasım ayında bitecek olan dizi 16 bölüm olarak tvN de yayımlanacak.

Melting Me Softly Konusu

Heyecanla beklenen dizi Mekting Me Softly Konusu;

Ma DongChan “diğerlerinin yapmadığı, denemeye cesaret edemediği” şeyleri yapmayı kendisine görev bilmiş farklılık arayışında olan bir yönetmendir. Go MiRan ise engelli kardeşi ve anne babasıyla beraber yaşayan, 20’li yaşlarında ki bir kadındır.  Başvurduğu iş görüşmelerinden olumlu bir cevap alamadığı için DongChan’ın yönetmenliğini yaptığı, çılgın deneylerin-denemelerin yapıldığı, bir programda gönüllü deneklik yapmaktadır. Bir gün DongChan çılgın bir teklifle çıkagelir. Kendisi  insanların bir süreliğine  dondurulacağı bir deneye katılacaktır ve bu deneyin gerçekleşmesi için bir de kadın gönüllü gerekmektedir. MiRan 24 saat dondurulma teklifine çok kesin bir dille karşı çıksa da DongChan onu ikna eder. İkili 24 saat sonra çözülmek üzere kapsüllere girerler. Fakat işler planlandığı gibi gidilmez ve gözlerini tam 20 yıl sonra 2019 yılında açarlar.

Melting Me Softly Oyuncuları ve Karakterleri

melting me softly minihanok konusu, kore dizi
Melting Me Softly’nin birbirinden renkli karakterleri. (Soldan; Ji Chang Wook, Won Jin A, Baro, HongKi)

Uzun zamandır “Ji Chang Wook askerden ne zaman dönecek” diye diye  merakla ve heyecanla bekliyorduk yeni dizisini. Melting Me Softly de Ji ChangWook’un yeni dizisi oldu. Dizide işinde oldukça iddialı ve karizmatik bir yönetmeni canlandırıyor yetenekli oyuncu.

Ji Chang Wook aksiyon dizileriyle isminden sıkça söz ettirse de Melting Me Softly’de eğlenceli bir karakter izleyecek gibiyiz. (Aksiyon dizileri sevenlere Ji Chang Wook dizileri arasında en sevilen Kore dizileri listelerinde sıkça yer alan K2, Healer’ı öneririm.)

İstemeyerek de olsa çılgın deneylere katılmak zorunda kalan hafif kaçık karakter Miran’ı güzel oyuncu Won JinA canlandırıyor. Dizi başlamadan önce pek çok kişi ikiliyi yakıştıramadığı için çokça eleştirilse de bence rolünün altından hakkıyla kalkabiliyor Won Jin A. Ben kendisini ilk kez severek izlediğim bir romantik-dram Kore dizisi olan Just Between Lovers‘da izlemiştim. Dram ağırlıklı dizileri sevenler bu diziye de mutlaka baksın.

Melting Me Softly Baro, Yoon SeAh, HongKi, Kim WonHae gibi sevilen oyuncularla dolu bir kadroya sahip.

[En güzel 2019 Kore dizileri, eski Kore dizileri önerileri ve yorumları için buraya bakabilirsiniz. Türlerine göre Kore dizileri izlemek isteyenler de dilediği türü seçip dizilere göz atabilir.]

İzlemeyi Düşünenlere

Kısa bir Melting Me Softly yorum yazısına başlayalım~

Dizinin ilk bölümleri yayımlandı henüz ve ben de büyük bir heyecanla izledim. İzleyenler varsa hatırlayacaklardır, (izlemeyenlere de güzel romantik Kore dizilerinden biri olan 30 But 17‘i öneririm) 2018 Kore dizilerinden 30 But 17 dizisinde de bir kaza sonucu komaya giren ve tam 13 yıl sonra uyanan bir kadının hikayesi anlatılıyordu.Gelişmiş dünyaya, yitirdiği ilişkilerine ve 30 yaşındaki bedenine alışmakta zorluk çekiyordu karakter. Melting Me Softly de ise karakterlerimiz tam 20 yıl sonra uyanıyorlar. Bedenleri dondurulduğu için yaşlanmamış olsalar da dünya da sevdikleri de bir hayli değişmiş durumda. İkilinin bu durumu nasıl karşılayacağını ve dizinin nasıl devam edeceğini merakla bekliyorum.

kore dizi, melting me softly konusu
Melting Me Softly ‘nin dondurulan ve 20 yıl sonra uyanan ikilisi.

Dizide bence dram malzemesi yapılacak çok şey olsa da dizimiz biraz komedi ağırlıklı olup bizleri bolca güldürecek gibi duruyor. Ben ilk bölümleri izlerken çokça güldüm, keyifle izleyeceğimiz  eğlenceli Kore dizilerinden biri olacak belli ki dizi.

2019 güzel Kore dizileri izlediğimiz bir yıl oldu. Umarım sene bitmeden Melting Me Softly de en çok izlenen Kore dizileri arasında yerini alır!

Dizinin henüz ilk bölümleri yayınlandı hikaye bundan sonra daha heyecanlı bir hal alacaktır diye tahmin ediyorum.  Umarım dizi seyirciyi ekran başında heyecanla tutmayı başarır ve 2019’un en iyi Kore dizileri arasına girer!

Koreantürk Kore dizileri izlemek için en güzel sitelerden biri, “Kore dizilerini neren izleyebilirim” diye soranlar varsa mutlaka siteye baksınlar. Ben de dizimizin ilk bölümünü izlemek isteyenler hemen ulaşabilsin diye buraya linkini bırakıyorum.

Melting Me Softly türkçe altyazılı izlemek isteyenler için link burada~Melting Me Softly birinci bölüm izle

Mini Dizi Sözlüğü/날 녹여주오;

Donmak: 얼다 (olda)

Eritmek: 녹이다 (nokida)

Deney: 실험 (şilhom)

Yıl: 년 (nyon)

Yaşlanmak: 늙다 (nılgda)

Spiker: 방송원 (bangsongwon)

Zaman: 시간 (şigan)

Minihanok’a ilk defa geliyorsanız, her dizi tanıtımı yazısında minik bir sözlük var. Korece öğrenenler için sitede hem Korece kitap tavsiyesi hem de Korece kelimeler listeleri var.(Hatta K-Pop dinleyicileri K-Pop şarkılarıyla Korece serisine de mutlaka göz atsın.) Fakat bu birkaç kelimeden oluşan dizi sözlüklerini Kore dizisi izleyen herkes için ekliyorum. (Ben dizi izlerken daha önce öğrendiğim kelimeleri duymak ve anlamak çok hoşuma gidiyor.) İnşallah sizlerin de hoşuna gider:)

Siz dondurulsanız ve 20 yıl sonra uyansanız ne yaparsınız? 20 yılda kaçırdığınız hangi şey sizi daha çok üzer? Ya da yaşlanmadan zaman atlamış olmak sizi heyecanlandırır mı?

Diziyi izliyor musunuz? Yorum bırakmayı unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.