My Holo Love-Yapay Zekanın Duyguları Olur mu?

Çantanızda esrarengiz bir gözlük buluyorsunuz. Nereden geldiğini anlamadığınız bu gözlüğü taktığınızda karşınıza inanılmaz bir şey çıkıyor: Holo!

2020 Kore dizileri arasında yerini alan bir diğer yeni Kore dizisi de My Holo Love oldu. Romantik-Bilim kurgu türündeki Kore dizi severlerin ilgisini çeken, 12 bölümlük Netflix orijinal dizisinin yönetmenliği Lee SangYeob‘a, senaristliği ise Ryoo YongJae‘ye ait.

Son zamanlarda Netflix yapımı Kore dizileri ve Netflix ortaklığında hazırlanan Kore dizileri sayısında oldukça artış var. Abyss, My First First Love, Vagabond bu dizilerden birkaç tanesi. Dileyenler bu dizilere ve aralarında en iyi 2019 Kore dizilerinin de olduğu muhteşem dizilere buradan ulaşabilir!

[Diziyi hemen izlemek isteyenler, yazı sonunda dizinin linklerini de bulabilir.]

my-holo-love-konusu,kore blog, my holo love tanıtım

my-holo-love-holo-ve-han-soyeon

My Holo Love Konusu

Han SoYeon bir gözlük firmasında çalışmaktadır. Bir gün çantasında ona ait olmayan bir gözlük bulur. Eve gelip de gözlüğü denediğinde inanılmaz bir görüntüyle karşılaşır! Karşısında uzun boylu bir adam belirmiştir. SoYeon önce bir hayalet gördüğünü sansa da kısa zamanda gerçeği öğrenir. Gördüğü şey Holo isimli bir yapay zekadır! SoYeon kısa zamanda Holo ile harika bir arkadaşlık kurar, hayatı onun sayesinde bir anda renklenmiştir. İkili çok güzel zaman geçirirken beklenmedik kişilerin ortaya çıkmasıyla işler karışır. Bir takım adamlar gözlüğün ve Holo’nun peşine düşmüştür. Bu olaylar SoYeon’un ve bir adamın yollarını kesiştirecektir: Holo’nun yapımcısı olan Ko NanDo.

my-holo-love-konusu, my-holo-love-yorum,2020-kore-dizileri

holo-ve-yapımcısı

My Holo Love Oyuncuları ve Karakterleri

Yoon HyunMin My Holo Love Kore dizisinde biri bir yapay zeka olan Holo, diğeri ise Holo’nun yapımcısı olan Ko NanDo olmak üzere 2 karakteri canlandırıyor. Holo; kullanıcısını memnun etmek üzere tasarlanmış, akıllı ve kibar bir yapay zeka. Ko NanDo ise zor bir çocukluk geçirmiş, asosyal bir programcı. Yoon HyunMin dizileri severek izlediğim diziler. Özellikle benim için en iyi Kore dizileri arasında olan Tunnel dizisinde çok severek izlemiştim kendisini. Son izlediğim dizisi ise hukuk türünde Kore dizilerinden biri olan Witch’s Court dizisiydi. (Hukuk türünde Kore dizilerini seviyorsanız bu diziyi mutlaka izleyin!) Uzun zamandır romantik bir dizide başrol olarak izlemek istiyordum, bu yüzden My Holo Love merak ettiğim bir diziydi.

Ko SungHee dizide, yüz körlüğü hastalığından muzdarip bir karakter olan Han SoYeon karakterini canlandırıyor. (Yüz körlüğünden muzdarip bir diğer karakteri sevilen romantik-komedi dizisi olan The Secret Life of My Secretary dizisinde de izlemiştik.) Ko SungHee daha önce hep yan rollerde izlediğim bir oyuncuydu, net hatırladığım rolü de While You Were Sleeping dizisindeki rolüydü. Daha önce hiç başrolde izlememiştim. Bence rölüne çok yakışmış, güzel bir performans sergilemiş. Umarım ilerde daha çok dizide başrol olarak izleriz kendisini.

Choi YeoJin dizide Ko NanDo’nun ablası olan Ko YooJin karakterini canlandırıyor. Choi YeoJin son yıllarda bir sürü dizide rol almış ama ben uzun zamandır dizilerini izlememişim. Güzel ve yetenekli bir oyuncu.

2PM grubundan ChanSung dizide bir şirkette müdür yardımcısı olan ChanSung karakterini canlandırıyor. 2PM üyeleri güzel Kore dizileriyle dönüş yaptı. Yine bir 2PM üyesi olan TaecYeon’da şu sıralar The Game: Towards Zero dizisinde rol alıyor.

İzlemeyi Düşünenlere

My Holo Love Yorum

My Holo Love konusu itibariyle ilgimi çeken bir dizi oldu. Uzun zamandır yeni bir dizisini beklediğim HyunMin de başrol olunca dizi yayımlanır yayımlanmaz izledim. Peki, dizi izlemeye değer mi? Şimdi, diziyi izlemeden önce yorum okumak isteyenler için mini bir yorum yazacağım. (Korkmayın spoiler yok!)

Dizi; başrol kızımızın çantasında bir gözlük bulmasıyla başlıyor. Gözlük sayesinde muhteşem Holo ile iletişim kuruyor. Yine Holo sayesinde başrol erkeğimiz olan Ko NanDo ile kesişiyor yolları. Herkesin sahip olmaya çalıştığı bir gözlüğün etrafında yaşanan olayları izliyoruz dizi boyunca.

My Holo Love bilim kurgu türünde de geçiyor fakat bence bilim kurgu türünden çok romantizm türüne ait bir dizi.

İtiraf etmek gerekirse My Holo Love beklentimin biraz altında kalan bir dizi oldu. Gayet sürükleyici, keyifli bir diziydi elbette ama sanırım biraz daha farklı bir dizi bekliyordum. Oyunculuklar harikaydı, Holo’yu da çok sevdim ama diğer karakterler biraz üstünkörü yazılmış gibiydi. Yine de kötü bir dizi değildi kesinlikle, dediğim gibi severek izledim, izleyenlerin genelinin de beğendiğini söyleyebilirim.

Dikkat diziyi izledikten sonra “Keşke bizim de bir Holo’muz olsa!” diyebilirsiniz!

2020-kore-dizileri,my-holo-love,netflix-kore

holo-ve-so-yeon

Diziyi henüz izlemeyenler için spoiler olmaması adına ayrıntıya girmeyeceğim fakat Holo’yu çok sevdim. İzledikten ve neler yapabildiğini gördükten sonra, muhtemelen siz de bir tane isteyeceksiniz.?

Dizi, romantik Kore dizi severlerin keyifle izleyeceğini düşündüğüm bir yapım. Hem çabuk bitirebileceğiniz 12 bölümlük bir dizi hem de konusu ve işlenişi bakımından da sizi sıkmayacak, akıcı bir dizi.

Fragman

 

 

Mini Dizi Sözlüğü/ 나 홀로 그대

Gözlük: 안경 (ankyong)

Gerçek: 진실 (cinşil)

Sahte: 가짜 (kacca)

Yan: 옆 (yop)

Yapay zeka: 인공지능 (ingong cinıng)

My Holo Love İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler ve Netflix hesabı olmayanlar için link burada!

İzleyenler diziyi beğendi mi? “Bir Holo da biz istiyoruz” diyenlerdenseniz, yorumlarda buluşalım!

Hangi 2020 Kore dizisini izliyorsunuz? Yorum bırakmayı unutmayın lütfen~

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?