Melting Me Softly Konusu-Hayal Kırıklığı mı Oldu?

Bir deney için 24 saat süre ile dondurulmayı kabul ettiniz. Kapsüle girdiniz ve gözlerinizi kapattınız. Bir süre sonra ağrılar içinde uyandınız ve gördünüz ki 20 yıl sonra uyanmışsınız! Ne yapardınız?

Geçtiğimiz hafta yayımlanmaya başlayan Melting Me Softly 2019 Kore dizileri arasında yerini aldı. Askerden dönen Ji Chang Wook’un yeni dizisi olduğu için de sabırsızlıkla beklenen Melting Me Softly eğlenceli bir romantik-komedi Kore dizisi olmayı vadediyor.

[Ji ChangWook’un en son dizisi olduğu için bir çok Kore dizi severin sabırsızlıkla beklediği dizi ne yazık ki beklentileri karşılayamadı. Bu yazıyı dizinin ilk bölümleri yayımlandıktan sonra yazmıştım fakat dizi hakkındaki düşüncelerimde bir takım değişiklikler oldu. Bunları Melting Me Softly yorum kısmına ekledim! Keyifli okumalar~]

Melting Me Softly konusu itibariyle, 24 saat sonra uyanmak üzere dondurulmayı kabul eden ve 20 yıl sonra uyanan bir kadın ve adamın sıra dışı hikayesini anlatıyor. Let Me Melt ismiyle de anılan dizinin yönetmenliğini Shin WooCheol yaparken senaristliğini Baek MiKyeong yapıyor. Kasım ayında bitecek olan dizi 16 bölüm olarak tvN de yayımlanacak.

Melting Me Softly Konusu

Ma DongChan “diğerlerinin yapmadığı, denemeye cesaret edemediği” şeyleri yapmayı kendisine görev bilmiş farklılık arayışında olan bir yönetmendir. Go MiRan ise engelli kardeşi ve anne babasıyla beraber yaşayan, 20’li yaşlarında ki bir kadındır. Başvurduğu iş görüşmelerinden olumlu bir cevap alamadığı için DongChan’ın yönetmenliğini yaptığı, çılgın deneylerin-denemelerin yapıldığı, bir programda gönüllü deneklik yapmaktadır.

Bir gün DongChan çılgın bir teklifle çıkagelir. Kendisi insanların bir süreliğine dondurulacağı bir deneye katılacaktır ve bu deneyin gerçekleşmesi için bir de kadın gönüllü gerekmektedir. MiRan 24 saat dondurulma teklifine çok kesin bir dille karşı çıksa da DongChan onu ikna eder. İkili 24 saat sonra çözülmek üzere kapsüllere girerler. Fakat işler planlandığı gibi gidilmez ve gözlerini tam 20 yıl sonra 2019 yılında açarlar.

Melting Me Softly Oyuncuları ve Karakterleri

melting-me-softly-konusu,hayal-kırıklığı-yaratan-kore-dizisi

melting-me-softly-dizisinin-renkli-kadrosu

Uzun zamandır “Ji Chang Wook askerden ne zaman dönecek” diye diye merakla ve heyecanla bekliyorduk yeni dizisini. Melting Me Softly de Ji ChangWook’un yeni dizisi oldu. Dizide işinde oldukça iddialı ve karizmatik bir yönetmeni canlandırıyor yetenekli oyuncu.

Ji Chang Wook aksiyon dizileriyle isminden sıkça söz ettirse de Melting Me Softly’de eğlenceli bir karakter izleyecek gibiyiz. (Aksiyon dizileri sevenlere Ji Chang Wook dizileri arasında en sevilen Kore dizileri listelerinde sıkça yer alan K2, Healer’ı öneririm.)

Won JinA Melting Me Softly dizisinde istemeyerek de olsa çılgın deneylere katılmak zorunda kalan hafif kaçık bir karakteri canlandırıyor. Dizi başlamadan önce pek çok kişi ikiliyi yakıştıramadığı için çokça eleştirilse de bence rolünün altından hakkıyla kalkabiliyor Won Jin A. Ben kendisini ilk kez, severek izlediğim bir romantik-dram Kore dizisi olan Just Between Lovers‘da izlemiştim. Dram ağırlıklı dizileri sevenler bu diziye de mutlaka baksın.

Melting Me Softly Baro, Yoon SeAh, HongKi, Kim WonHae gibi sevilen oyuncularla dolu bir kadroya sahip.

[Not: En güzel 2019 Kore dizileri, eski Kore dizileri önerileri ve yorumları için buraya bakabilirsiniz. Türlerine göre Kore dizileri izlemek isteyenler de dilediği türü seçip dizilere göz atabilir.]

Melting Me Softly Yorumu

Dizinin ilk bölümleri yayımlandı henüz ve ben de büyük bir heyecanla izledim. İzleyenler varsa hatırlayacaklardır, (izlemeyenlere de güzel romantik Kore dizilerinden biri olan 30 But 17‘i öneririm) 2018 Kore dizilerinden 30 But 17 dizisinde de bir kaza sonucu komaya giren ve tam 13 yıl sonra uyanan bir kadının hikayesi anlatılıyordu.Gelişmiş dünyaya, yitirdiği ilişkilerine ve 30 yaşındaki bedenine alışmakta zorluk çekiyordu karakter. Melting Me Softly de ise karakterlerimiz tam 20 yıl sonra uyanıyorlar. Bedenleri dondurulduğu için yaşlanmamış olsalar da dünya da, sevdikleri de bir hayli değişmiş durumda. İkilinin bu durumu nasıl karşılayacağını ve dizinin nasıl devam edeceğini merakla bekliyorum.

kore dizi, melting me softly konusu

melting-me-softly-oyuncuları

“Dizide bence dram malzemesi yapılacak çok şey olsa da dizimiz biraz komedi ağırlıklı olup bizleri bolca güldürecek gibi duruyor” demiştim yazıyı ilk yazdığımda. Fakat ne yazık ki diziyi izledikçe bu görüşüm değişti. Diziyi izlememiş olanlar ve izlemek isteyenler için çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim fakat bu dizi maalesef aradığımı bulamadığım bir 2019 Kore dizisi oldu.

Dizinin ilk bölümleri eğlenceli, ben de severek izlemiştim fakat az önce bahsettiğim 30 But 17 dizisinde izleyiciye geçtiğini düşündüğüm sıcaklık bu dizide yoktu bence. Dizi çok mu kötüydü? Hayır elbette. Çok severek takip edenler de oldu. Fakat hem iyi bir ekibin elinden çıkmış olması hem de uzun zamandır beklenen oyuncular çıtayı çok yükseltmişti. Haliyle bu kadar yüksek bir beklenti varken dizi birçok izleyiciyi tatmin edemedi.

Melting Me Softly yorum yazısında diziyle ilgili beğenmediğim şeylerden çok bahsetmeyeceğim dediğim gibi ama ufak bir örnek olarak komedi-dram unsurlarını hikayeye yediremediklerini söyleyebilirim. Yani tam duygusal bir sahnede gelen komedi sahnesinin geçişi benim için iyi değildi, bazı sahneler ne komik geldi ne de duygusal.

Yine de dizi de komik sahneler vardı elbette, Won JinA güzel bir oyunculuk sergiledi. Aynı şekilde Melting Me Softly BoMin ‘in oyunculuğunu ilk kez izleyenler için de fırsat oldu bence.

Koreantürk Kore dizileri izlemek için en güzel sitelerden biri, “Kore dizilerini nereden izleyebilirim” diye soranlar varsa mutlaka siteye baksınlar. Ben de dizimizin ilk bölümünü izlemek isteyenler hemen ulaşabilsin diye buraya linkini bırakıyorum.

 

Hemen izlemek isteyenler için

Melting Me Softly Koreanturk /Melting Me Softly birinci bölüm izle

 

Mini Dizi Sözlüğü/날 녹여주오 ;

Donmak: 얼다 (olda)

Eritmek: 녹이다 (nokida)

Deney: 실험 (şilhom)

Yıl: 년 (nyon)

Yaşlanmak: 늙다 (nılgda)

Spiker: 방송원 (bangsongwon)

Zaman: 시간 (şigan)

Minihanok’a ilk defa geliyorsanız, herdizitanıtımı yazısındaminik bir sözlükvar. Korece öğrenenler için sitede hemKorece kitap tavsiyesihem deKorece kelimeler listeleri var.(Hatta K-Pop dinleyicileri K-Pop şarkılarıyla Korece serisine de mutlaka göz atsın.) Fakat bu birkaç kelimeden oluşan dizi sözlüklerini Kore dizisi izleyen herkes için ekliyorum. (Ben dizi izlerken daha önce öğrendiğim kelimeleri duymak ve anlamak çok hoşuma gidiyor.) İnşallah sizlerin de hoşuna gider:)

Siz dondurulsanız ve 20 yıl sonra uyansanız ne yaparsınız? 20 yılda kaçırdığınız hangi şey sizi daha çok üzer? Ya da yaşlanmadan zaman atlamış olmak sizi heyecanlandırır mı?

Diziyi izlediniz mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Dizi sizin de beklentilerinizin altında mıydı yoksa önerdiğiniz bir dizi miydi?

Yorum bırakmayı unutmayın! 🙂

 

You may also like...

2 Responses

  1. Fatma dedi ki:

    Sayfanizi cok begendim. Harikasiniz

  2. minihanok dedi ki:

    Çok teşekkür ediyorum:)

Ne düşünüyorsunuz?