Sassy Go Go – Dizi Önerisi

Tatilin ilk dizi önerisi Sassy Go Go😊

Konu,

‘Cheer Up’ ismiyle de bulabileceğiniz dizimiz  2015 yapımı bir dizi. Romantik komedi, gençlik türündeki dizimiz KBS2 kanalında yayınlanmış. Bir saatlik 12 bölümden oluşan dizinin yönetmenliğini Lee EunJin ve Kim JungHyun, senaristliğini ise Yoon SooJung ve Jung ChanMi yapmış.
Dizimiz Kore’nin prestijli liselerinden biri olan Sebit Lisesi’ndeki öğrencilerin maceralarını anlatıyor.

Okul konulu dizileri seviyorsanız Temmuz dizi önerilerimizin arasında bulunan Hi!School:Love On‘a da bakabilirsiniz.

Sassy Go Go dizisi karakterleri

Sebit Lisesi’nde dans etmeyi seven öğrencilerin oluşturduğu bir kulüp vardır. Real King ismindeki bu kulübün üyeleri dersleri çok yüksek olmayan öğrencilerdir. Bu öğrenciler ders çalışmak yerine dans etmeyi seçmektedirler. Kulüp odalarının hemen yanındaki odayı da bir grup öğrenci ders çalışmak amacıyla kullanmaktadırlar. Real High külubünün dans ederken çaldığı müzikler vb. sebeplerden iki kulüp arasında bir sürü anlaşmazlık çıkar. Dans klubü üyelerinden Kang YeonDo sorunu çözmeye çalışırken bir yanlış anlaşılma olur ve okul müdürü dans kulübünü kapatır. Haksızlığa uğrayan YeonDo ve takım arkadaşları kulüplerini tekrar açtırmaya çalışırken çalışkan öğrencilerin oluşturduğu diğer kulüp üyeleriyle birlikte çalışmak zorunda kalırlar.

Birlikte çalışmak zorunda kalan iki kulüp😊

12 bölümden oluşan keyifli bir dizi Sassy Go Go.

Sassy Go Go 12 bölümlük eğlenceli bir mini dizi. İlk bölümler biraz giriş havasında, dizi bir iki bölüm sonra açılıyor ve izleyiciyi sürüklüyor. Okul konulu dizileri sevenlerin ve liseye gidenlerin özellikle seveceğini düşündüğüm diziyi, ben çok severek izledim.
Genellikle okul konulu dizilerde acımasız eğitim sistemi ve öğrencilerin hayatının ne hale getirildiği az da olsa  eleştiriliyor. Sassy Go Go da da bu tip önemli konulara değiniliyor. Zengin ve başarılı öğrenciler için yapılan ayrımcılıkları ve diğerlerine yapılan haksızlıkları Real High kulübünü geri almaya çalışan Kang YeonDo sayesinde gösteriyor dizi.
Dizinin senaristliğini yapan isimlerden biri olan Jung ChanMi, School 2017 dizisinin de senaristiymiş. School 2017 dizisini izlerken karakterler arasındaki dostluklar çok hoşuma gitmişti. Aynı şekilde Sassy Go Go da da arkadaşlık üzerinde durulmuş, önemine dikkat çekilmiş. (School serisini sevenlerin Cheer Up’ı da beğenerek izleyeceğini düşünüyorum:))

Dizide zaman zaman kopmalar, hafif durağanlaşmalar olsa da eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir dizi.

Sassy Go Go’nun oyuncu kadrosunda çok sevilen genç oyuncular var.

Sassy Go Go
Sassy Go Go/Cheer Up

A Pink’ten Jung EunJi’nin canlandırdığı Kang YeonDo arkadaşları için her şeyi yapabilecek gözüpek bir karakter. Kulüpleri kapatılıp haksızlığa uğrayınca da kesinlikle sessiz kalmıyor ve kulüplerini geri kazanmak için bütün gücüyle çabalamaya başlıyor.

Chae SooBin’in canlandırdığı Kwon SooAh dizimizin aşırı hırslı ve kendi başarısı için her şeyi yapabilecek olan öğrencisi. SooAh da yine kendi çıkarı için diğer öğrencilerle beraber çalışmak zorunda kalıyor.

Lee WonGeun’un canlandırdığı karakter olan Kim Yeol ders çalışma kulübünün bir üyesi ve aynı zamanda okulun birincisi. Başlarda diğer kulübe yapılan haksızlıkların kendisine bir zararı olmadığı için karışmamayı tercih ediyor. Fakat sonrasında Kang YeonDo ile zaman geçirmeye başlıyor ve o da YeonDo’ya yardımcı olmaya karar veriyor.

JiSoo ailevi sorunları olan, başarılı bir öğrenci olan Seo HaJoon karakterini; VIXX grubundan N ise tuhaf bir kişiliğ sahip olsa da iyi kalpli bir öğrenci olan Ha DongJae karakterini canlandırıyor.

Dizinin çok iyi bir oyuncu kadrosu var. EunJi ve N oyunculuğunu beğendiğim şarkıcılardan, Chae SooBin’i iyi karakterleri canlandırdığı dizilerde tanıdığım için bir ön yargım da yoktu ona (dizide hafif gıcık olabilirsiniz:)) sevdiğim bir oyuncudur. Lee WonGeun ve Jisoo da çok beğenerek izlediğim oyunculardan. Yakın zamanda uzun soluklu dizilerde başrol olarak görürsek çok sevinirim:)

İzlemeyi Düşünenlere;

  • Son olarak ; Okul konulu dizileri sevenler için çok güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum Sassy Go Go’nun. Sürekli polisiye gerilim izleyenler varsa onlar içinde eğlenceli bir seçenek olacaktır.
  • Diziyle ilgili daha fazla görüşümü yazıp heyecanını kaçırmayayım:) İzledikten sonra yorumlara davetlisiniz:) Beğendiğiniz, beğenmediğiniz yerleri konuşup sohbet etmek isterim:)

Mini Sassy Go Go Sözlüğü;

친구 (çingu): Arkadaş

학교 (hakyo): Okul

시험 (şihom): Sınav

선생 (sonseng): Öğretmen

기숙사 (kisugsa): Yurt

공부하다 (gongbuhada): Ders Çalışmak

학교 교장 (hakyo kyocang): Okul müdürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir