My Roommate is A Gumiho Konusu, Oyuncuları ve Yorumu!

Gumiho konulu Kore dizilerini sever misiniz?

2021 Kore dizileri hız kesmeden seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Bu diziler arasında da özellikle fantastik ve romantizm dolu diziler öne çıkıyor. 2021 fantastik romantik Kore dizileri arasındaki Doom at Your Service bu dizilerden biriydi. Seo InGuk ve Park BoYoung’un başrollerini paylaştığı dizinin kırdığı izlenme rekorlarından türün Kore dizi izleyicileri tarafından ne kadar sevildiği ortada.

İşte, tam da böyle efsanevi yaratıkların, fantastik unsurların renklendirdiği fantastik romantik Kore dizilerini seviyorsanız sıkı durun. Çünkü, 2021 fantastik Kore dizileri arasına muhteşem bir dizi daha katıldı. Hem de bir Gumiho Kore dizisi! Bu yazıda güncel Kore dizisi My Roommate is A Gumiho konusu, oyuncuları, kaç bölüm ve yorumu dahil birçok şeyden bahsedeceğim!


Gumiho konulu kore dizileri sevenlere;

The Tale of Nine Tailed


 

My Roommate is A Gumiho dizi konusu, oyuncuları, cast, karakterleri, yorumları, izle, webtoon, ne zaman yayınlanacak ve dahası!

gumiho-konulu-kore-dizileri, gumiho-2021, kore-gumiho-dizileri, 2021-kore-dizileri, my-roommate-is-a-gumiho-dizisi

my-roommate-is-a- gumiho-posteri-başrol-oyuncuları

My Roommate is a Gumiho Kore Dizisi

Dizi bilgileri;

  • Türü: romantik-fantastik
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Yayın Günleri: çarşamba-perşembe
  • Yayın Tarihi: 26 Mayıs-15 Temmuz 2021
  • Kanal: tvN

Yeni Gumiho konulu Kore dizileri arasında yerini alan My Roommate is A Gumiho konusu itibariyle fantastik ve romantik türünde. Frightening Cohabitation ismiyle de bulabileceğiniz dizi tvN kanalında yayınlanıyor. Dizinin yönetmenliğini Kill It, Kkondae Intern gibi dizilerinde yönetmenliğini yapmış olan Nam SeongWoo üstleniyor.

Yönetmen, My Roommate is a Gumiho oyuncuları arasındaki Jang KiYoung ile daha önce Kill It dizisinde de çalışmıştı. Dizinin senaryo yazarlığını ise Baek SunWoo, Choi BoRim ve webtoon yazarı Na yapıyor. Yeni Gumiho Kore dizisi bir webtoon’dan uyarlama.

My Roommate is A Gumiho ne zaman yayınlanacak, kaç bölüm?

My roommate is a gumiho kaç bölüm olacak? 2020 yılında başlayan ve hayranların ne zaman başlayacak, ne zaman yayınlanacak sorularıyla beklediği dizi mayıs ayında seyirciyle buluştu. 26 Mayıs 2021 tarihinde başlayan dizi, 15 Temmuz 2021 tarihinde final bölümüyle ekranlara veda edecek. Dizi 16 bölüm halinde yayınlanacak. My Roommate is A Gumiho hangi günler yayınlanıyor, yayın günleri ise çarşamba ve perşembe.

my-roommate-is-gumiho-konusu

My Roommate is A Gumiho Konusu

Dizi konusu itibariyle bir dokuz kuyruklu tilki ve bir kadının arasındaki hikayeyi anlatıyor. Lee Dam tarih bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisidir. Bir gün karşısına Shin WooYeo isimli bir adam çıkar. İyi görünümlü bir adam gibi görünen Shin WooYeo, aslında dokuz kuyruklu bir tilkidir! Bu karşılaşma anında bir kaza olur ve bu sırada Lee Dam, Gumiho’nun insan olmak için ihtiyacı olan boncuğunu yutar.

Boncuk 1 yıldan içerisinde çıkarılamazsa Lee Dam ölecek, Shin WooYeo ise insan olma şansını kaybedecektir. İkili bu durumu çözmek için birlikte yaşamaya başlar ve kendilerini beklenmedik bir hikaye içinde bulur.

My Roommate is A Gumiho Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Jang KiYoung, Hyeri, Kang HanNa ve Bae InHyuk gibi isimler yer alıyor.

Jang KiYoung yeni dizisi “Oda Arkadaşım Bir Gumiho” dizisinde Shin WooYeo karakterini canlandırıyor. 999 yaşında bir Gumiho olan Shin WooYeo insan olmak için çalışıyor. Jang KiYoung son yıllarda birbirinden farklı türlerde yapımlarla karşımıza çıkan bir oyuncu. Başarılı aktörün rol aldığı dizilerin çoğu da izleyicilerden iyi puan alan diziler. Diğer Jang KiYoung dizileri ise şöyle; Born Again, Kill It, Search: www…

Hyeri dizide bir üniversite öğrencisi olan Lee Dam karakterini canlandırıyor. Dağılan Girl’s Day grubunun bir üyesi olan Hyeri uzun zamandır oyunculuk yapan isimlerden biri. Hyeri, oyunculuk performansı ile seyircileri ikiye bölen idollerden biri. Seyircilerin bir kısmı oyunculuğunu beğenmiyorken bir kısmı da çok seviyor.(Ben, bu konudaki fikirleirmden yorumlar bölümünde bahsedeceğim.) Hyeri dizileri arasında Reply 1988, Entertainer, Hyde Jekyll Me gibi diziler yer alıyor.

My Roommate is a Gumiho oyuncular arasında çok sevilen isimler yer alıyor!

dizi-oyuncuları-cast

Kang HanNa dizide eskiden bir Gumiho olan ama insana dönüşmeyi başarmış olan Yang Hye Sun karakterini canlandırıyor. Kang HanNa daha önce Start-Up, Familiar Wife, Just Between Lovers gibi dizilerde de rol almış.

Dram-romantik Kore dizi severlere Just Between Lovers‘ı şiddetle öneririm!

Bae InHyuk dizide çapkın ve zeki bir üniversite öğrencisi olan Gye SunWoo karakterini canlandırıyor. Henüz 20’li yaşlarının başında olan Bae InHyuk, My Roommate is Gumiho oyuncuları arasında en çok ilgi çekenlerden biri. Genç oyuncu daha önce XX, Kiss Scene in Yeonnamdong gibi web Kore dizilerinde yer almış. (Meraklılar için kendisi 1998 doğumlu.)

My Roommate is A Gumiho Dizi Yorumu / İncelemesi

Yeni Kore dizisi izlemeye değer mi?

Fantastik Kore dizileri her zaman Kore dizi seyircilerinin en sevdiği diziler arasında yer alıyor. Efsanevi yaratıkların, olağanüstü varlıkların yer aldığı bu dizileri neredeyse herkes büyük bir ilgiyle izliyor. İşte, Gumiho’lar , yani efsanevi dokuz kuyruklu tilkiler de bu dizilere sık sık konuk olan unsurlardan biri. Çoğu Kore dizi severin My Girlfriend is Gumiho dizisiyle tanıştığı bu varlıklar en son The Tale of Nine Tailed dizisinde karşımıza çıkmıştı. Bu konuda yayınlanan son dizi ise My Roommate is A Gumiho dizisi oldu. Peki, dizi nasıl? İzlemeye değer mi?

Gumiho 2021 yılında bir yazar olarak karşımıza çıkıyor!

Açıkçası, Jang KiYoung ve Hyeri sevdiğim oyuncular olduğu için merakla beklesem de diziden büyük bir beklentim yoktu. Senenin ilginç ve farklı konulara sahip dizileri arasında klişe bir yapım olacağını bu yüzden de seyircinin sıkılacağını tahmin ediyordum. Ancak dizi tanıtımlarında diziyi henüz izlemeyenlere fikir olması kısa da olsa dizi yorumlarına yer veriyorum. Bu yüzden bu yazıyı hazırlamadan önce dizinin 1. bölüm ve 2. bölümünü izlemeye karar verdim. İtiraf etmeliyim, henüz ilk bölümlerini izlediğim diziyi çok sevdim! Bence dizi beklentilerin oldukça üstünde!

gumiho, gumiho-2021, gumiho-oyuncuları,oda*arkadaşım-bir-gumiho, my-roommate-is-gumiho,

gumiho-oyuncuları

My Roommate is A Gumiho yorumu, yorumları…

Öncelikle Hyeri ve Jang KiYeong ikilisine bayıldığımı söylemeliyim. Bence iki oyuncunun kimyası tutmuş, birlikte çok eğlenceli bir ikili olmuşlar. Bunun yanında bence Hyeri oyunculuğunu oldukça geliştirmiş. Daha doğrusu ben zaten kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyordum, ancak son izlediğim Entertainer dizisinde hiç beğenmemiştim performansını. Fakat, genç oyuncu yeni dizisinde gayet başarılı bence. Hatta uzun zamandır izlemediğimiz kadar şaşkın ve eğlenceli bir karakteri de canlandırıyor.

Born Again, Come and Hug Me gibi dizilerde izlediğim Jang KiYoung ise dizide her zamanki gibi iyi bir performans sergiliyor. Bu tecrübeli isimlerin yanında dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Bae InHyuk da dikkat çeken isimlerden biri. Ben kendisini daha önce yalnızca web Kore dizilerinde izlemiştim. Bence performansı fena değil, ileride daha çok dizide yer alacağını düşünüyorum. (Söylemeden geçemeyeceğim, kendisi gerçekten Yoon DooJoon‘a çok benziyor:))

my-roommate-is-gumiho-konu-yorum-oyuncular-dizi

gumiho-2021-oyuncuları

Dizi konusu itibariyle bir Gumiho ve bir insan arasındaki hikayeyi anlatıyor.

My Roommate is A Gumiho Kore dizisi konusu itibariyle bir Gumiho ve bir kadın etrafında dönüyor. Hyeri’nin canlandırdığı karakter yanlışlıkla Gumiho’nun boncuğunu yutuyor ve buradan sonra da işler oldukça karışıyor. İkili beraber yaşamaya başlıyor ve bir yandan da boncuğu çıkartmanın yollarını arıyorlar. Bu sırada hem birbirlerini tanıyorlar hem de hikayeye yeni karakterler katılıyor.

Dizinin henüz ilk bölümleri yayınlandı. Ancak birçok seyirci şimdiden diziye bayıldı. Bence bunun sebeplerinden biri My Roommate is Gumiho dizisinin hızlı ve eğlenceli bir giriş yapması. Yukarıda bahsettiğimiz olaylar ilk iki bölümde gerçekleşiyor ve seyirci kendisini bir anda bu heyecanlı maceranın içinde buluyor. Başlangıçta dizinin bu hızlı işleyişinden dolayı mini bir dizi olduğunu düşünmüştüm. Ancak dizi 16 bölüm. İleride neler olacak, karakterler neler yaşayacak merakla bekliyorum.

Dizinin bir diğer sevilme nedeni ise bence romantik-komedi ve fantastik Kore dizilerinde olması gereken her şeye sahip olması!

Evet; birlikte yaşama, efsanevi bir yaratık ile bir insan ilişkisi gibi birçok klişe içeriyor dizi. Ancak benzer konulara sahip diziler izlemiş olsak da bence yeni Kore dizisi seyirciyi asla sıkmıyor. Hatta ilgi çekici konusu, şaşkın ve komik karakterleri ve eğlenceli işleyişi ile bir fantastik-romantik Kore dizisinden beklediğiniz her şeyi veriyor!

My Roommate is Gumiho yorum kısmı burada bitiyor!

My Roommate is Gumiho yorumları bölümünün sonuna geldik. Hem fantastik hem romantik komedi türünde bir dizi arıyorsanız bu diziye mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

Mini Dizi Sözlüğü / 간 떨어지는 동거

Bu bölüm Korece öğrenenler içindir. Korece öğreniyorsanız blogda yer alan Korece kelimeler listelerine de bakmak isteyebilirsiniz.

Dizinin adı ,oda arkadaşım gumiho ya da oda arkadaşım bir gumiho anlamına geliyor.

Tilki: 여우 (you)

Boncuk: 구슬 (kusıl)

Aynı evde yaşama: 동거 (dongo)

Öğrenci: 학생 (hakseng)

Diziyi izliyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bu Yazılara Da Bakmak İsteyebilirsiniz;

2021 Kore Dizileri | En Yeni ve Güncel Diziler!

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi- Bu Dizileri Hala İzlemediniz mi?

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?