Sassy Go Go – Dizi Önerisi

Okul konulu Kore dizileri arayanlar için dizi önerimiz Sassy Go Go!

Okul konulu Kore dizileri, her dönem en çok izlenen Kore dizilerinden oluyor. Dostluk, aşk, öğrencilikle dolu bu diziler hem çok eğlenceli hem de sürükleyici oldukları için seyircilerin çok severek izlediği yapımlardan oluyor. Siz de sizi alıp öğrenciliğin eğlenceli günlerine götürecek Kore dizilerini seviyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz diziyi kaçırmak istemeyeceksiniz! Bu yazımızda sizlere, Cheer Up ismiyle de anılan Sassy Go Go dizisinden bahsedeceğim. Hazırsanız Sassy, Go Go konusu, oyuncuları, yorum ve daha birçok ilgi çekici şey bulacağınız yazımıza başlayalım!

Sassy Go Go Konusu ve Oyuncuları ile dikkatleri üzerine çekiyor!

Kore’deki prestijli bir lisedeki bir grup öğrencinin maceralarını anlatan Sassy, Go Go konusu itibariyle okul, gençlik ve romantizm türündeki Kore dizilerinden. Dizinin yönetmenliğini Lee EunJin ve Kim JungHyun yaparken, senaryo yazarlığını Yoon SooJung ve Jung ChanMi yapmış. Cheer Up dizi ismiyle de bulabileceğimiz Sasy Go Go , 2015 yılında ekrana gelmiş.

Sassy Go Go Kaç Bölüm?

Peki, sevilen gençlik Kore dizisi kaç bölüm? Cheer Up Kore dizisi 12 bölümden oluşuyor. Dizinin her bölümü yaklaşık bir saat. Ayrıca diziyi Netflix’te izlemek isterseniz, diziye Netflix Kore dizileri arasından da ulaşabilirsiniz. KBS2 kanalında yayınlanan dizi, Netflix orijinal yapımı olmasa da Netflix’e eklenen Kore dizilerinden biri.

Okul konulu dizileri seviyorsanız Temmuz dizi önerilerimizin arasında bulunanHi!School:Love On‘a da bakabilirsiniz.

Sassy, Go Go Konusu

Cheer Up konusu itibariyle bir grup lise öğrencisinin maceralarını anlatıyor.

Sebit Lisesi’nde dans etmeyi seven öğrencilerin oluşturduğu bir kulüp vardır. Real King ismindeki bu kulübün üyeleri dersleri çok yüksek olmayan öğrencilerdir. Bu öğrenciler ders çalışmak yerine dans etmeyi seçmektedirler. Kulüp odalarının hemen yanındaki odayı da bir grup öğrenci ders çalışmak amacıyla kullanmaktadırlar. Real High külubünün dans ederken çaldığı müzikler vb. sebeplerden iki kulüp arasında bir sürü anlaşmazlık çıkar. Dans klubü üyelerinden Kang YeonDo sorunu çözmeye çalışırken bir yanlış anlaşılma olur ve okul müdürü dans kulübünü kapatır. Haksızlığa uğrayan YeonDo ve takım arkadaşları kulüplerini tekrar açtırmaya çalışırken çalışkan öğrencilerin oluşturduğu diğer kulüp üyeleriyle birlikte çalışmak zorunda kalırlar.

Sassy, Go Go Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Cheer Up Sassy Go Go’nun oyuncu kadrosunda Jung EunJi ve Lee WonGeun gibi isimler yer alıyor.

Sassy Go Go

Sassy Go Go/Cheer Up

A Pink’ten Jung EunJi’nin canlandırdığı Kang YeonDo arkadaşları için her şeyi yapabilecek gözüpek bir karakter. Kulüpleri kapatılıp haksızlığa uğrayınca da kesinlikle sessiz kalmıyor ve kulüplerini geri kazanmak için bütün gücüyle çabalamaya başlıyor. EunJi, kesinlikle Sassy gogo oyuncuları arasında performansı ile göz dolduruyor.

Chae SooBin’in canlandırdığı Kwon SooAh dizimizin aşırı hırslı ve kendi başarısı için her şeyi yapabilecek olan öğrencisi. SooAh da yine kendi çıkarı için diğer öğrencilerle beraber çalışmak zorunda kalıyor.

Sassy gogo oyuncuları arasında birçok genç isim var!

Lee WonGeun’un canlandırdığı karakter olan Kim Yeol ders çalışma kulübünün bir üyesi ve aynı zamanda okulun birincisi. Başlarda diğer kulübe yapılan haksızlıkların kendisine bir zararı olmadığı için karışmamayı tercih ediyor. Fakat sonrasında Kang YeonDo ile zaman geçirmeye başlıyor. Böylece o da YeonDo’ya yardımcı olmaya karar veriyor.

JiSoo ailevi sorunları olan, başarılı bir öğrenci olan Seo HaJoon karakterini; VIXX grubundan N ise tuhaf bir kişiliğ sahip olsa da iyi kalpli bir öğrenci olan Ha DongJae karakterini canlandırıyor.

Dizinin çok iyi bir oyuncu kadrosu var. EunJi ve N oyunculuğunu beğendiğim şarkıcılardan. Chae SooBin’i iyi karakterleri canlandırdığı dizilerde tanıdığım için bir ön yargım da yoktu ona. Ancak bu dizide hafif gıcık olabilirsiniz kendisine. Buna rağmen çok başarılı ve sevdiğim bir oyuncu. Lee WonGeun ve Jisoo da çok beğenerek izlediğim oyunculardan. Yakın zamanda uzun soluklu dizilerde başrol olarak görürsek çok sevinirim:)

Sassy, Go Go Yorumu

Diziyi izlemeyen ve izlemeyi düşünenler için mini Sassy Go Go yorum yazımıza başlayalım. Bu kısım spoiler içermemektedir.

Sassy Go Go 12 bölümlük eğlenceli bir mini dizi. İlk bölümler biraz giriş havasında, dizi bir iki bölüm sonra açılıyor ve izleyiciyi sürüklüyor. Okul konulu dizileri sevenlerin ve liseye gidenlerin özellikle seveceğini düşündüğüm diziyi, ben çok severek izledim.
Genellikle okul konulu dizilerde acımasız eğitim sistemi ve öğrencilerin hayatının ne hale getirildiği az da olsa eleştiriliyor. Sassy Go Go da da bu tip önemli konulara değiniliyor. Zengin ve başarılı öğrenciler için yapılan ayrımcılıkları ve diğerlerine yapılan haksızlıkları Real High kulübünü geri almaya çalışan Kang YeonDo sayesinde gösteriyor dizi. Benzer bir konuyu, Kore’nin sosyete ailelerini merkeze alarak işleyen SKY Castle da yılın hit dizilerinden biriydi. Bu tip Kore dizilerini seviyorsanız, ona da mutlaka bir şans verin!

Ebeveynlerin Amansız Yarışını Anlatan Çarpıcı Kore Dizisi- SKY Castle Konusu ve Yorumu!

Dizinin senaristliğini yapan isimlerden biri olan Jung ChanMi, School 2017 dizisinin de senaristiymiş. School 2017 dizisini izlerken karakterler arasındaki dostluklar çok hoşuma gitmişti. Aynı şekilde Sassy Go Go da da arkadaşlık üzerinde durulmuş, önemine dikkat çekilmiş. (School serisini sevenlerin Cheer Up’ı da beğenerek izleyeceğini düşünüyorum:))

Dizide zaman zaman kopmalar, hafif durağanlaşmalar oluyor. Buna rağmen eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir dizi.

Son olarak ; Okul konulu dizileri sevenler için çok güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum Sassy Go Go’nun. Sürekli polisiye gerilim izleyenler varsa onlar içinde eğlenceli bir seçenek olacaktır. Kafa dağıtacak ve keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak bir Kore dizisi arıyorsanız bu diziye mutlaka bir şans verin!

Mini Dizi Sözlüğü;

Bildiğini gibi Korece öğrenen Kore dizi severler için mini dizi sözlüklerimiz her dizi yazısında yerini alıyor. Siz de Korece öğreniyorsanız aşağıdaki listedeki kelimeleri öğrenebilir ve diziyi izlerken pratik yapabilirsiniz. Ayrıca Korece öğrenenler şu yazıda da bakmak isteyebilir: En Çok Kullanılan 1000 Korece Kelime!

친구 (çingu): Arkada

학교 (hakyo): Okul

시험 (şihom): Sınav

선생 (sonseng): Öğretmen

기숙사 (kisugsa): Yurt

공부하다 (gongbuhada): Ders Çalışmak

학교 교장 (hakyo kyocang): Okul müdürü

Diziyi izlediniz mi? Sassy, Go Go Oyuncular ve konusu için ne düşünüyorsunuz? Sizce izlemeye değer mi?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Ayrıca, en güncel Kore dizilerinden ve yeni yazılardan anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açabilirsiniz! Bildirimleri açmak için, sayfanın sağ alt kenarındaki kırmızı zil butonuna tıklayabilirsiniz. Keyifli Seyirler!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?