True Beauty Kore Dizisi | Konusu | Oyuncuları | Yorumu

Webtoon uyarlaması Kore dizilerini seviyorsanız milyonlarca okuru olan True Beauty Kore  dizisini kaçırmak istemeyeceksiniz!

28.01.2021 tarihli güncelleme: True Beauty Kore dizisi konu, oyuncuları, yorumu ve daha birçok şey olan yazımız sık sık güncellenmektedir. Dizi ile ilgili merak ettiğiniz “True Beauty kaç bölüm kaç sezon, oyuncu kadrosu, ne zaman final yapacak” gibi  birçok bilgiler daha önce yazıda yerini almıştı. Bunların yanında  “True Beauty oyuncuları kaç yaşında, konuk oyuncuları, oyuncuları instagram adresleri” gibi ilginizi çekecek birçok yeni şey de eklenmiştir. Ayrıca True Beauty webtoon konusu ve final tahminleri için de yazı sonundaki yoruma bakabilirsiniz!

Son yıllarda webtoon uyarlaması Kore dizileri, merakla izlenen Kore dizilerinden. Kore dizi yapımcıları ünlü webtoon Kore yapımlarını diziye uyarlamayı sevmiş gibi görünüyor. Romantik-komedi türündeki Kore webtoon ları başta olmak üzere birçok yapım dizi olarak karşımıza çıktı. Çıkmaya da devam ediyor.

Özellikle 2019-2020 Kore dizileri arasında karşımıza çıkan bu webtoon Kore dizileri arasında; Strangers From the Hell, Memorist, Extraordinary You, Tale of Nokdu ve Itaewon Class gibi çok ünlü diziler de vardı. Bu dizileri Kore dizi severler büyük bir beğeniyle izledi. Bazıları en çok izlenen Kore dizilerinden oldu. Bu diziler arasında sevdiğiniz bir yapım varsa ve webtoon uyarlaması Kore dizilerini seviyorsanız hazır olun. Çünkü bu diziler arasına bu ay 2 mükemmel dizi daha katılıyor! 2020 yılı sonuna karşımıza çıkacak en yeni Kore dizilerinden Kore dizisi True Beauty ve Sweet Home!

True Beauty konusu ve oyuncuları ile göz doldurmasının yanında, muhteşem bir webtoondan uyarlama!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

True Beauty benzeri diziler;

True Beauty benzeri diziler yazı sonuna ekleyeceğim dizilere bakmayı unutmayın! Webtoon Kore dizileri için de blogdaki birçok Webtoon uyarlaması Kore dizisine göz atabilirsiniz!)

2020 Kore Dizileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Kore Dizileri

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi


True Beauty konusu ne, oyuncu kadrosu,  yorumları, kaç bölümden oluşuyor, inceleme, imdb puanı, sonunda ne oluyor, oyuncular, oyuncuları yaşları, oyunculari, kaç sezon, final, 2. sezon olacak mı gibi birçok sorunuzun cevabının ve çok daha fazlasının olduğu yazımıza başlayalım!

 

true-beauty-kore-dizi, true-beauty-kdrama, true-beauty-webtoon-türkçe, true-beauty-konusu-yorumu
True-Beauty-Webtoon-by-Yaongyi

True Beauty konusu ne, oyuncu kadrosu,  yorumları, kaç bölüm olacak, inceleme, imdb puanı, sonunda ne oluyor, oyuncular, True Beauty hangi günler yayınlanıyor, yeni bölüm ne zaman yayınlanacak, oyuncuları yaşları, oyunculari, kaç sezon, final, 2. sezon olacak mı gibi birçok sorunuzun cevabının ve çok daha fazlasının olduğu yazımıza başlayalım!


Nihayet bu sene Kore dizi yapımcıları çok severek okuduğum iki muhteşem webtoon‘a da el attı. Sweet Home ve True Beauty konu ve karakterleri yönünden benim en sevdiğim webtoon’lar arasında. Bu yüzden söylemek istediğim çok şey var fakat sizi daha fazla bekletmek istemiyorum.

Önümüzdeki günlerde yorumuyla birlikte blogda yerini alacak olan Sweet Home ‘u burada bırakıp (yerini aldı!) , geçtiğimiz günlerde seyircilerle buluşan True Beauty Kore dizisine bakalım! Gelin, True Beauty dizi konusu, yorumu, oyuncuları, karakterleri, yayın tarihi, yayın günleri, cast, yorumlar, fragmanı, ımdb puanı, final ne zaman, başrol oyuncuları ve daha birçok ilgi çekici şey içeren yazımıza başlayalım!

 [Sweet Home geçtiğimiz hafta tüm bölümleriyle Netflix Kore dizileri arasına eklendi. Ben de diziyi izledim ve diziye bayıldım! Sweet Home bence bu sene yayınlanan en iyi Netflix Kore dizisi! Gizem gerilim seviyorsanız True Beauty yazısından sonra Sweet Home‘a bakmayı da unutmayın! Dizi konusu, yorumu ve bölümleri için tık tık!]

True Beauty konu, oyuncuları ve yorumu bölümünden önce dizi hakkında merak edilen soruları cevaplamak istiyorum. Bunlar arasında özellikle True Beauty 2. sezon soruları olacak.


True Beauty

True Beauty kaç sezon, kaç bölüm olacak, hangi kanalda yayınlanıyor, ne zaman çıktı, yönetmen ve senaristi kim?

Uyarlaması çekileceği haberleri çıktığından beri hayranların , “True Beauty dizisi ne zaman başlayacak?“, “True Beauty yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?” diyerek bekledikleri yeni Kore dizisi nihayet 9 Aralık’ta ilk bölümüyle seyircilerle buluştu. En yeni 2020 Kore dizileri arasında yerini alan True Beauty kdrama romantik-komedi, gençlik türündeki Kore dizilerinden. tvN kanalında yayınlanan dizinin senaristliğini orijinal webtoon yazarı Yaongyi ve Lee SiEun yapıyor.


True Beauty Kaç Bölümden oluşuyor? Dizi  kaç bölüm?

True Beauty yönetmen liğini ise Kim SangHyub yapıyor. Peki, True Beauty kaç bölüm, True Beauty  yayın tarihi ne? 16 bölüm olacak dizi, çarşamba ve perşembe günleri yayınlanıyor. 9 Aralık’ta başlayan dizinin son bölüm tarihi ise 26 Ocak.

 • True Beauty hangi günler yayınlanıyor: Çarşamba ve perşembe
 • True Beauty kac bolum ve hangi kanalda yayınlanıyor: 16 Bölüm, tvN kanalı
 • Tür: Romantik-komedi, gençlik
 • True Beauty saat kaçta yayınlanıyor: Yayın günlerinde saat 22.30 da yayınlanyor.

True Beauty 2. Sezon olacak mı?

Çok sevilerek izlenen gençlik Kore dizisi bittikten sonra hayranları dizi hakkında konuşmaya devam etti. Bu sorular arasında, “True Beauty sonunda ne oluyor?” gibi sorular da vardı, “True Beauty finalde ne oldu?” gibi sorular da. Ancak dizi ile ilgili en çok sorulan sorular elbette 2. sezon olup olmayacağıyla ilgiliydi.

Birçok seyirci dizi biter bitmez, True Beauty 2. sezon ne zaman çıkacak,  True Beauty 2. sezon oyuncuları gibi sorular sormaya başladı. Bu sorulara bakarak dizinin finalinin seyirciyi tatmin edip etmediği tartışılabilir. Ancak, ne yazık ki dizinin sevenleri için yakın zamanda bir ikinci sezon bilgisi bulunmuyor. Dizinin yapımcıları 2. sezon olacağına dair bir açıklama yapmadı. Bu yüzden True Beauty 2. sezon var mı, sorusuna “hayır” cevabını verebiliriz. Aynı zamanda True Beauty kaç sezon sorusunun cevabı ise şimdilik 1. Bu konuyla ilgili bir haber gelirse yazıyı güncelleyeceğim.


True Beauty Netflix’te var mı?

True Beauty Netflix’e gelecek mi konusu da çok merak ediliyor, ancak hayır, dizi şuan Netflix’te yer almıyor. Ben geleceğini düşünüyorum. Eğer dizi Netflix’te yerini alırsa ben de linkini aşağıya ekleyeceğim.

true-beauty-kore-dizi, true-beauty-kdrama, true-beauty-webtoon-türkçe, true-beauty-konusu-yorumu
moon-ga-young-tvn

True Beauty Konusu

True Beauty kdrama konusu itibariyle makyajla bambaşka birine dönüşen bir kızın ve geçmişlerinde ortak bir acı olan iki gencin etrafında dönüyor.

Lim JooKyung, zamanını çizgi roman okuyup müzik dinleyerek geçirmekte olan sıradan bir lise öğrencisidir. En büyük hayali arkadaş sahibi olmaktır fakat görünüşü yüzünden zor zamanlar geçirmektedir. Okulundakilerin, onun çok çirkin olduğunu söyleyerek alay edip eziyet etmeleri JooKyung’un hayatını cehenneme çevirmiştir. Ayrıca kendine olan güvenini yitirmesine sebep olmuştur.

JooKyung tam bunlara daha fazla dayanamadığı anda karşısına büyük bir fırsat çıkar. JooKyung ailesiyle beraber farklı bir yere taşınır ve bu sefer her şeyi değiştirmeye kararlıdır! Kısa bir sürede makyaj yapmayı öğrenir ve yeni okuluna bu şekilde başlar. Artık eskiden herkesin görünüşüyle alay ettiği JooKyung , okulun en güzel kızlarından biri olmuştur! Bir süre her şey yolunda gitse de karşısına sırlarını bilen  Lee SuHoo ve soğuk bir görünüşü olan Han SeoJoon‘un çıkmasıyla kendisini yepyeni bir maceranın içinde bulur.


True Beauty Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

True Beauty drama sının uyarlandığı aynı isme sahip Orijinal webtoon milyonlarca okura sahip. Webtoon hem konusu, hem karakterleri hem de yazarı ile çok ilgi görüyor. True Beauty webtoon drama versiyonu haberi çıktığından beri de özellikle webtoonun hayranları çok heyecanlı. Hayranları, True Beauty konu, karakterleri ve  diziye nasıl uyarlanacağı konusu kadar heyecanlandıran bir başka şey de var ki, bu konu daha dizi haberleri ortada yokken bile konuşulmaktaydı. Webtoon karakterleri ve benzedikleri Koreli idoller, oyuncular!

gerçek güzellik kore dizisi oyuncuları…

True Beauty dizi ya da film versiyonu çıksa True Beauty karakterleri hangi oyuncular tarafından canlandıracağı  konuşulan bir konuydu. Hatta bu konu 2018 yılında başlayan webtoonun okurları arasında sık sık tartışılıyordu. Fakat  2020 yılı başında dizi oyuncuları ile ilgili isimler ortaya atılmaya başlandığından beri tartışma alevlendi. Kimisi şarkıcı, kimisi aktör olan farklı isimler üstünde konuşuldu. Bu isimlerden True Beauty yorum kısmında bahsedeceğim, öncelikle gelin dizimizin muhteşem kadrosuna bakalım!


true-beauty-oyuncuları-tvn

Kore webtoon dizisi True Beauty oyuncu kadrosu yaşları itibariyle gençlik dizilerinde görmeye alışık olduğumuz isimler var. Ayrıca dizi yeni isimleri de  içeriyor. True Beauty oyuncuları arasında  Cha EunWoo, Moon Ga Young ve Hwang InYeop gibi oyuncular yer alıyor.

Moon GaYoung True Beauty dizisinde makyaj yaparak bambaşka birine dönüşen Lim JooKyung karakterini canlandırıyor. JooKyung yeni okulunda bu sırrını saklamak için elinden gelen her şeyi yapıyor. True Beauty oyuncular arasında performansıyla dikkat çeken Moon GaYoung genç yaşına rağmen çok sayıda dizi ve filmde yer almış olan başarılı bir oyuncu.  Ben kendisini ilk kez TVXQ Changmin ile birlikte rol aldıkları Mimi dizisinde izlemiştim.

Daha sonra çoğu Kore dizi severin izlediğini düşündüğüm  popüler Moon KaYoung dizileri arasındaki Exo Next Door ya da The Great Seducer dizilerinde izlemiştim. Kötü rolleri de başarıyla canlandırdığını düşünüyorum.  Hatta en son Great Seducer dizisinde izlediğim için biraz kendisi o gıcık rolüyle kalmış aklımda. Aynı durumda olanlar varsa endişelenmesin, yeni dizisindeki karakteri hızla unutturuyor size bunu.  Meraklılar Moon GaYoung dizileri arasındaki Find Me in Your Memory dizisine de bakabilir. (Moon Gayoung instagram )


True Beauty oyuncular, oyuncuları isimleri bu senenin en çok merak edilenlerinden!

Cha EunWoo True Beauty dizisinde sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş olan Lee SuHo karakterini canlandırıyor. Lee SuHo, bir şekilde JooKyung’u bir durumdan kurtarıyor. Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra ikili aynı okulda karşılaşınca işler karışıyor. Cha EunWoo Astro grubunun bir üyesi bildiğimiz gibi, son yıllarda da dizilerde başrol olarak karşımıza çıkıyor. Ben kendisini ilk kez Astro üyelerinin tamamının yer aldığı To Be Continued isimli mini Kore dizisinde izlemiştim. Daha sonra birçok dizide de rol aldı ama sanırım benim en sevdiğim dizilerinden biri Cha EunWoo dizileri arasında en çok izlenenlerden biri olan My ID is Gangnam Beauty dizisiydi.

Merak edenler için True Beauty oyuncuları instagram adreslerini de ekliyorum.

True Beauty başrol oyuncuları arasındaki EunWoo’nun oyunculuğunu beğenenler olduğu gibi kendisi bu konuda çok da eleştiri alan bir isim, ben bu konudaki düşüncelerimden True Beauty yorumu kısmında bahsedeceğim. Son olarak merak edenler Cha EunWoo dizileri arasındaki Rookie Historian Goo HaeRyung dizisine de bakabilir, kendisi bu dizideki performansı ile 2019 MBC Drama Ödülleri‘nde Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü‘nün sahibi olmuş. (Cha EunWoo instagram)


true-beauty-konusu, webtoon-kore-dizileri-2020-kore-dizileri
han-seojoon-rolünde-hwang-ın-yeop-tvn

True Beauty oyuncuları arasında parlayanlardan biri de şüphesiz Hwang InYeop. 18 Again dizisiyle adını büyük bir kitleye duyuran genç oyuncu, True Beauty oyunculari arasında dikkatleri üzerine çekiyor.

Hwang InYeop True Beauty drama dizisinde dışarıdan soğuk bir görüntüsü olsa da sıcak kalpli bir karakter olan Han SeoJoon karakterini canlandırıyor. Hwang InYeop ,18 Again dizisindeki performansı ile bu senenin en çok konuşulan genç isimlerinden biri oldu. Fakat sanırım True Beuty dizisi ile çok daha büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Kısa zaman içerisinde instagram takipçi sayısı da aldı başını gitti. Diziyi izliyorsanız söylemeye gerek yok. Hwang In Yeop True Beauty tüm oyuncuları arasında en çok parlayan isimlerden biri. Performansı da, görünüşü de çok beğenildi.

Genç aktör o kadar çok sevildi ki, herkes “True Beauty Seojun gerçek adı ne?” ,”seojun gerçek adı”, “han seo jun oynadığı diziler?” diye sormaya başladı!

Haliyle diziyi izlemeye başlayan herkesin ilk sorduğu sorular da ” True Beauty Seojun gerçek adı ne, Hwang ın yeop oynadığı diziler hangileri?” oldu. Birçok seyirci gibi ben de “Hwang InYeop kimdir?, Hwang In Yeop oynadığı diziler hangileri?” diyerek arattım. Ben kendisini ilk kez Extraordinary You dizisinden DoHwa‘nın da rol aldığı WHY isimli bir web dizisinde izlemişim fakat Hwang InYeop dizileri arasına bakmadan önce orada izlediğim kişinin o olduğu aklıma bile gelmemişti.


Merak edenler için True Beauty oyuncuları yaşları nıda yazıya ekliyorum, Hwang In Yeop kaç yaşında olduğunu öğrendiğinizde oldukça şaşıracaksınız!

Küçük bir rolle başlamış ve şu ana kadar rol aldığı çok sayıda dizi de yok. Fakat yetenekli olduğu belli. Ben kendisini yakın zamanda başrolde de görebileceğimizi düşünüyorum. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim ben Hwang In Yeop’u Lee JoonGi ve Ahn JaeHyun‘a çok benzettim:) Oyuncu kadrosu ile ilgili kısım bittiğinde True Beauty oyuncuları kaç yaşında bunu da ekleyeceğim, muhtemelen Hwang ın Yeop kaç yaşında olduğunu duyduğunuzda çok şaşıracaksınız! Son olarak merak edenler için diğer Hwang InYeob dizileri şöyle; Tale of Nokdu, Freshman, WHY, 18 Again. (Hwang ınyeop instagram)

Hwang InYoup’un başrolünü Ji ChangWook ile paylaştığı yeni dizisi için tık tık!


Son olarak çoğunuzun merak ettiğini bildiğim birinden de bahsedip True Beuty oyuncuları bölümünü bitireceğim. Dizide çok fazla sahnesi olmasa da dikkat çeken oyunculardan biri de ana karakterimizin erkek kardeşi. Ablasıyla alay edip, uğraşmayı seven Im Ju Young karakterine hayat veren oyuncu Lim Min Ki. İzleyiciler True Beauty Lim Joo Kyung kardeşi karakterini o kadar çok merak etti ki  ben de sizler için yazıya eklemek istedim. Dizi, Lee Min Ki’nin rol aldığı yapım.

True Beauty oyuncuları yaşları,oyuncuları kaç yaşında?

Dizi oyuncularının doğum tarihleri;

 • Moon GaYoung: 1996
 • Hwang In Yeeop: 1991
 • Cha EunWoo: 1997
 • Kim Min Ki: 2002
 • Park YooNa: 1997

06.01.2021 tarihli güncelleme: Daha önce True Beauty karakterleri arasındaki SeoJoon’u canlandıran Hwang InYeop’u ilk kez WHY dizisinde izlediğimi söylemiştim. Aynı dizide başrolü Extraordinary You dizisinde herkesin gönlünü çalan Jung GunJoo canlandırıyordu. Gelecek bölümünde True Beauty Extraordinary You dizisinin yıldızını konuk edecek! Heyecanla bekliyorum!:)


True Beauty Yorumu

True Beauty webtoon ‘u geçtiğimiz senelerde severek okuduğum bir webtoon’du. Orijinal webtoon henüz bitmemiş olduğu için araya zaman girdikçe baştan başlayarak, birkaç defa okudum. Bu yüzden bu senenin başları gibi webtoonun diziye uyarlanacağını duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Diziye uyarlama haberlerinin ardından oyuncular konusu bir süre gündemdeydi. Covid-19 yüzünden çekimler ertelendi vb. derken nihayet dizi geçtiğimiz haftalarda başladı! Peki, True Beauty Kore dizisi nasıl? İzlemeye değer mi? Haydi gelin, diziyi izleyenler ve henüz izlemeye başlamayanlar için True Beauty yorumları  bölümüne başlayalım!

cha-eunwoo-ve-moon-ga-young-tvn

True Beauty kdrama konusu kadar oyuncuları ile de konuşulan bir yapım!

True Beauty karakterleri, diziye uyarlanacağı haberleri gelmeden bile önce, sürekli gerçek kişilerle karşılaştırılıyordu. Eğer True Beauty webtoon Türkçe veya orijinal olanına baktıysanız mutlaka yorumlarda yazan Koreli şarkıcıların, oyuncuların isimleri dikkatinizi çekmiştir. Durum böyle iken bir dizi haberi gelince bu konu daha çok önem kazandı ve hem Kpop hayranları hem de webtoon okurları arasında birçok isim konuşuldu dizinin başrolleri olarak. Öncelikle Lim JooKyung için BlackPink ‘ten Jisoo en çok konuşulan isimlerden biriydi. Daha sonra AOA SeolHyun’da konuşuldu. SuHo karakteri için ise Rowon dahil birçok kişinin arasında en çok ismi geçen kişi Cha EunWoo idi. Hwang InYeop’un canlandırdığı Han SeoJoon karakteri için ise Kwon HyunBin, GOT7 JaeBom, İkon JunHae gibi birçok isim geçti.


Benim aklımdaki True Beauty oyuncu kadrosu biraz daha farklıydı.

Ben Webtoon’u ilk kez okumaya başladığımdan beri Lee SuHo’yu Cha EunWoo olarak düşünmüştüm. Han SeoJoon’u da Kwon HyunBin olarak. Lim JooKyung karakteri için aklıma gelen belli bir isim yoktu. Ancak SuHo ve SeoJoon’un bu iki şarkıcıya olan benzerliği gözden kaçmayacak kadar çoktu. Bu yüzden SuHo karakteri için EunWoo’nun seçildiğini öğrendiğimde çok sevindim. Çünkü webtoon’daki karakter EunWoo’ya bu kadar benzerken başka birini bu rolde izlemek istemezdim. ( Webtoon içinde sık sık Koreli şarkıcılara atıfta bulunuluyor. Kpop idolü olarak bile görünseler birebir çizildiği belli olan isimler var. Bu yüzden ben de True Beauty yazarı nın zaten bir Kpop takipçisi olduğunu düşünüyorumç Muhtemelen karakterleri de bazı idolleri örnek alarak çizdiğini düşünüyorum.)

true-beauty-cast, webtoon-kore-dizileri
true-beauty-hyun-bin

SeoJoon rolü için ise Kwon HyunBin’i izlemeyi çok isterdim. (güncelleme: diziyi izlemeye başladıktan sonra True Beauty hyunbin ‘in başrolü almadığına sevindim. Hwang In Yeop oldukça iyi bir iş çıkarıyor.) Ancak HyunBin pek oyunculuk tecrübesi olan bir isim değil. Bir tek Netflix dizisi Part Time İdol dizisinde izlemiştim oyunculuğunu. Moon Ga Young webtoon’u okurken hiç aklıma gelmemişti. Ancak oldukça başarılı bir oyuncu, rolüne de yakışmış bence.


Seyirciler True Beauty dizisi oyuncuları ve karakterlerini çok sevdi. Ancak  dizinin başrol oyuncularından EunWoo olumsuz eleştiriler de alıyor.

Düşünülen oyunculardan bahsettik, şimdi True Beauty dizisi oyuncuları ve karakterlerini nasıl yansıttıklarından bahsedelim. Cha EunWoo oyunculuğu hakkında rol aldığı hemen hemen her yapımda eleştiri alıyor. Bazıları oyunculuğunu beğenirken bir kısım seyirci de çok donuk oynadığını söylüyor. Hatta True Beauty yorumları arasında Cha EunWoo’nun oyunculuğu yüzünden diziyi izlemek istemediğini söyleyen birinin yorumuna bile denk geldim. Bende  EunWoo‘nun oyunculuğunu geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak gördüğüm bir takım yorumlardaki gibi acımasız eleştirileri hak ettiğini de düşünmüyorum.

cha-eunwoo-ve-hwang-ın-yeop

Elbette EunWoo’nun oyunculuğu mükemmel değil, geliştirmesi gerekli. Fakat izlediğim dizilerinde beni çok rahatsız eden bir performans görmedim. Bu dizide de performansından rahatsız olmadım. Sadece ses tonunun tekdüzeliği biraz rahatsız etti beni, bunun üzerine düşülebilirmiş. Bunun dışında  Lee SuHo karakteri zaten sessiz, sakin bir karakter. Bence EunWoo karakteri zaten olması gerektiği gibi canlandırıyor, ben kendisini bu role yakıştırdım.

Hwang InYeop her ne kadar aklıma gelen bir isim olmasa da Han SeoJoon rolüne çok yakışmış.  (Bu arada True Beauty oyuncuları yaşları ile de hayranları şoka uğratıyor. Dizide liseli bir genci canlandıran Hwang InYeop tam 29 yaşında:)). Webtoon’daki Han SeoJoon karakterinden  biraz farklı bir karakter var bence dizide. Hatırladığım kadarıyla SeoJoon daha sessiz, olaylara pek karışmamayı tercih eden bir karakterdi.  Lim JooKyung karakteri ise hemen hemen aynı. Moon GaYeong çirkin olması gereken halinde bile güzel görünse de karakterini iyi bir şekilde canlandırıyor.


Dizi konusu itibariyle; Kore güzellik standartlarının altında kaldığına inanan, çevresinden de hep bu yönde yorumlar aldığı için özgüvenini tamamen yitirmiş bir kızın hikayesini anlatıyor.

True Beauty konusu itibariyle; Kore güzellik standartlarının altında kaldığına inanan, çevresinden de hep bu yönde yorumlar aldığı için özgüvenini tamamen yitirmiş bir kızın hikayesini anlatıyor. Kız ailesiyle birlikte eskiden oturdukları semte taşınıyor. Böylece yeni okulunda kendisini yepyeni biri olarak tanıtma fırsatı yakalıyor. Kısa sürede öğrendiği makyajlada okulun en güzel kızlarından birine dönüşüyor. Fakat haliyle bu sırrı saklamak düşündüğü kadar kolay olmuyor. Dizi boyunca ana karakterlerimiz olan JooKyung, SuHo ve SeoJoon’un maceralarını, ilişkilerini izlerken; geçmiş hikayelerini de öğreniyoruz.

Bu arada webtoon’da ana karakterin makyajlı ve makyajsız hali arasında büyük fark var. Dizide bu kadar belirgin bir fark yok bence. Örneğin bilindiği üzere Kore’de büyük ve çift göz kapağına sahip gözler çok beğeniliyor. Webtoon’da ana karakterin ilk yaptığı şeylerden biri de gözlerini daha büyük göstermek için türlü şeyler denemek oluyor. Dizide ise ,webtoondaki kadar olmasa da, yine biri doğal diğeri makyaj sonrası iki farklı yüz görüyoruz. Bu arada webtoon’da makyaj ve makyaj teknikleri üzerinde daha çok duruyorlardı. Bence dizide bunun azaltılması iyi olmuş.


true-beauty-korean
true-beauty-korean

Henüz orijinal webtoon’u final yapmamış olan dizinin nasıl devam edeceğini çok merak ediyorum. Fakat bence dizinin webtoon uyarlaması yeni Kore dizisi gayet eğlenceli ve sürükleyici!

True Beauty webtoon draması ilgili çok merak ettiğim bir şeyse dizi yapımcılarının orijinal senaryoya tamamen sadık kalıp kalmayacakları. Webtoon henüz bitmediği için True Beauty sonunda ne oluyor, final nasıl olacak bir fikrimiz yok. Ayrıca spoiler olmaması adına burada yazmayacağım. Ancak webtoon’da muhtemelen dizinin seyircilerinin aklına  gelmeyecek çok şey oluyor. Bazı şeyler beklenilenden çok farklı gelişiyor. Bu yüzden yapımcılar webtoon’un ne kadarına sadık kalarak ilerleyecek? Henüz webtoon final yapmamışken dizi nasıl bir final yapacak çok merak ediyorum.

Dizi şimdilik oldukça keyifli ilerliyor. Her karakterin ilginç bir kişiliği ve merak ettiren bir hikayesi var. Sadece SeoJoon, SuHo ve JooKyung değil JooKyung’un ailesi başta olmak üzere çok eğlenceli karakterlerle dolu dizi.Bence True Beauty dizisi konusu, oyuncuları ve daha birçok şeyle gençlik dizileri arasında izlemeye değer bir yapım. Romantik-komedi ve gençlik dizileri seviyorsanız ve güzel vakit geçireceğiniz bir dizi arıyorsanız True Beauty Kore dizisine mutlaka bir şans verin!


True Beauty ile benzer diziler mi arıyorsunuz? Bu True Beauty benzeri diziler, True Beauty  tarzı diziler tam size göre!

 1. My First First Love 
 2. Sassy Go Go
 3. Extraordinary You
 4. Live On (Güncel)
 5. My ID is Gangnam Beauty.  (True Beauty benzeri diziler, True Beauty gibi diziler arıyorsanız yine Cha EunWoo’nun başrolünde olduğu bu diziuye de mutlaka bir şans verin!)

 

Webtoon by Yaongyi

Spoiler

2021 Kore dizileri True Beauty ,  Kore webtoon dizileri arasındaki en hit yapımlardan biri oldu!

Dizinin final bölümüne yaklaştıkça yeni sorular da ortaya çıkıyor. Bildiğiniz gibi dizinin bölüm sayısı 16 bölüm olarak açıklanmıştı. (True Beauty kaç bölüm çekildi: Dizi bu hafta 13. bölümü ile ekranlara geldi.) Fakat bölüm sayısına göre sonuna gelen dizide olaylar hiç de öyle görünmüyor. Sanırım geçtiğimiz haftalarda True Beauty yönetmeni “Ben SuHoo’nun başrol olduğunu söylemedim” tarzı bir açıklama yapmış. Webtoon ve dizi hayranları zaten True Beauty sonunda ne oluyor konusunda meraklılardı. Bu açıklama üzerine de dizi izleyicilerinin iyice kafası karıştı. Şuan en çok merak edilen şeylerden biri True Beauty başrol kim olduğu.

Spoiler olduğu için atlamak isteyenler burayı okumasın lütfen. SeoJun webtoon’da dizidekine oranla çok daha önde olan bir karakter. True Beauty webtoon konusu ne ,diye baktıysanız mutlaka görmüşsünüzdür .Webtoon’da Ju Gyeong ve SeoJun uzun bir süre birlikteler. Hatta dizide Suhoo ile izlediğimiz birçok Ju Gyeong sahnesi webtoonda tam tersi şekilde. Yani webton’da Seo Jun en az Suhoo kadar anı paylaşıyor Ju Gyeong ile.

True Beauty yorumu devamı…

Suhoo yurt dışına gidiyor ve diğer çiftimiz uzun bir süre birlikte kalıyorlar. Uzun bir süre sonra da Suhoo geri dönüyor ve çiftimiz ayrılıyor. Dizide ise 13. bölüme gelmiş olmalarına rağmen bu yurt dışına gidiş olayını daha yeni gösterdiler. True Beauty dizisi başlangıçta direk Suhoo ve Ju kyong karakterlerine odaklıydı. Ayrıca az önce dediğimiz gibi yapımcılar birçok sahne ikisi için değiştirdi. Bu yüzden seyirciler SeoJun’a klasik 2. erkek karakter gözüyle bakıyorlardı. Fakat hem yönetmenin açıklamaları hem de dizide yaşananlar SeoJun karakterini destekleyenle riçin umut ışığı oldu. Yazı çok, çok uzadığı için yorumumu burada bitiriyorum. Dizinin finalini izlediyseniz mutlaka yorumunuzu bizimle paylaşın!


True Beauty Webtoon

Dizinin uyarlandığı True Beuty okuduğum onca webtoon arasında en sevdiklerimden biri. Zaman zaman yazarın belirsizlikleri can sıkıcı olsa da bence oldukça keyifli ve sürükleyici bir webtoon. Dizisi ile de büyük bir ilgi topladı, okumak isteyen çok kişi olduğunu tahmin ediyorum. Yaongyi  (True Beauty webtoon author) tarafından kaleme alınan webtoon, ingilizce olarak da burada yer alıyor. Webtoon’u çeviren birkaç site var sanırım fakat True Beauty webtoon Türkçe linkini buraya eklemiyorum. Webtoon’un çevirisini yapan beğendiğiniz siteler varsa lütfen  yorumlara bırakmayı unutmayın!


True Beauty İzle

Diziyi merak edenler ve hemen izlemek isteyenler için True Beauty Türkçe altyazılı izle linkleri burada!

True Beauty 1. bölüm izle Kore dizisi


Mini Dizi Sözlüğü / 여신강림

True Beauty ne demek? Dizinin adı “gerçek güzellik” anlamına geliyor.

여신 (yoşin): Tanrıça

예쁜 (yeppın): Güzel

화장 (hvacang): Makyaj

화장품 (hvacangpum): Makyaj malzemesi

만화책 (manhwa çek): Çizgi roman


True Beauty dizisini izliyor musunuz? Dizinin uyarlandığı True Beuty  Webtoon ‘unu okuduysanız dizi ve webtoon için ne düşünüyorsunuz? Sizce True Beauty finalinde ne olacak?

Merak ettiğiniz True Beauty oyuncuları isimleri varsa yorumlarda sormaktan çekinmeyin!

etiketler;

True Beauty dizi konusu,yorumu, oyuncuları, karakterleri, yayın tarihi, yayın günleri, cast, yorumlar, 여신강림, fragmanı, ımdb puanı, ne demek, oyuncuları yaşları, izle,oyuncuları instagram, tue beauty lim ju gyeong kardeşi. true beauty korean, true beauty webtoon, drama, kdrama, true beauty konusu, webtoon kore dizileri, true beauty yeni bölüm ne zaman yayınlacak, kaç bölümü yayınlandı, kaç bölüm olacak…

“True Beauty Kore Dizisi | Konusu | Oyuncuları | Yorumu” için 24 yorum

 1. Yaa instagram da görünce merak edip geldim. Çok kez görmüştüm bunu ben ya resimlerden hatırladım bir türlü başlayamadım. Biraz önce bir dizi bitirdim buna şans vereceğim sanırım ?

 2. Ben de çok rastladım dizinin haberlerine. Diziyi beklemek uzun sürecek anlaşılan. ? Ben gidip verdiğin linkten ingilizce olarak okuyayım.

  1. Dizinin bitmesine daha bir aydan fazla zaman var. Webtoon’u okuduktan sonra yorumunuzu da beklerim. Keyifli okumalar:)

 3. En nefret ettiğim konu güzellik,çirkinlik.Konuyu sevmesem de Cha EunWoonun Gagnam Beauty dizisine de baslamistim.Ama kızin estetikten sonraki haline bile görmeden biraktim.Tarihi dizisi de öyle oldu.Moon Ga Youngu Great Seducer dizisinde sevdim ben tabii kötü rolde olmasaydı.Deli dolu kız karakterlerini seviyorum dizilerde.Find Me in Your Memory i ise daha sonu olmamıştı yayınlanan yere kadar izledim.O zaman güncel takip etmiyordum dizileri.Bu diziyi ise konusunu sevmesem de beğendim.Ablanin öğretmenin peşinde olması bile çok hoş geldi..Bilgisayar oyunları oynayan,lastik değiştiren farklı bir abla.Webton,anime,manga hiç bilmediğim ve ilgimi çekmeyen şeyler.

  1. Çoğunlukla acımasız karakterleri ve karakterın sıkıntılı zamanlarını yansıtıyor güzellik-çirkinlik temalı Kore dizileri.( She Was Pretty tarzında komedi dizileri de var onu a öneririm izlemediyseniz.) Ben Gangnam Beauty dizisini de sevmiştim. Fin me in Your Memory dizisini henüz izleme fırsatım olmadı, siz beğenmiş miydiniz?
   Kesinlikle, abla karakteri zaten farklı çılgın bir karakter. Bakalım ilerleyen bölümler ne gösterecek:)
   Manga webtoon’a başlamadan önce herkes böyle diyor sanırım, başlayınca da bırakılamıyor:)
   Yorumunuz için teşekkürler:)

 4. Merak ettiğim dizilerden biri, biraz devam etsinden belki güncel dizi olarak bakarım. 😀 Oyunculardan bi kıza izledim, en son ki dizisin de çok sevmiştim. Yazı için teşekkür, ellerine sağlık^^

 5. Kesfette karşıma çıkmıştım bir kaç gün önce. Dikkatimi çekmişti. Eskiden çok Kore dizisi izliyordum ama şuan eski tadı alamıyorum. Eğlenceli bir dizi arıyorum. Bu onlara benziyor gibi şans vereceğim 🙂

  1. O zaman hala izlemediyseniz Another miss oh dizisini ve gerilim seviyorsaniz sweet home u da oneririm. Keyifli seyirler?

  1. Sosyal medyada en çok konuşulan Kore dizilerinden biri sanırım. Güzel bir gençlik dizisi. Keyifli seyirler.:))

 6. Öncellikle emeğine sağlık, çok güzel bir yazı olmuş ? ama ben bu kadar güzelliğe, kusursuz olmaya yönlendiren dizileri pek sevemiyorum 🙁 Çirkinlik güzellik kavramları makyajla, estetikle halledilemeyecek kadar faklı bir konu bence 🙁 Çirkin diye nitelendirilen insanların makyaj gibi unsurlarla saygı, takdir veya ilgi görmesi yerine başka şeylerle öne çıkmasını isterdim 🙁 Güzellik takıntısı ne yazık ki çocukluk dönemine kadar inmiş durumda…

  1. Haklısınız, sosyal medya kullanımının da artmasıyla beraber güzellik algısı o kadar önem kazanmış durumdaki..Dizide ana karakter makyaj yapmaya başladıktan sonra dediğiniz gibi farklı bir kişi gibi tepki görüyor. Ona duyulan sevgi de saygı da artıyor. Fakat ana karakterlere döndüğümüzde onu her haliyle seven 2 karakterle karşılaşıyoruz. Bu bakımdan dizi belki güzellik algısındaki bu mükemmelliyetçi tutumu biraz da kırıyor. Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum ama bence dizi kusursuz olmaya yönlendirmiyor. Bu konuda diğer seyircilerinde fikirlerini merak ediyorum. Yorumunuz için çok teşekkürler:)

  1. Bence güzel bir diziydi, ancak mutlaka izlenmesi gereken bir dizi olduğunu da düşünmüyorum. Okul ve gençlik temalı dizileri seviyorsanız True Beauty dizisi ne de bir şans verebilirsiniz. Diziyi izlerseniz bizlerle True Beauty yorumları nızı paylaşmayı da unutmayın:))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.