The Spies Who Loved Me Konusu-Eleştirildiği Kadar Kötü Mü?

Gezi yazılarıyla hayatını kazandığını sandığınız eski eşinizin bir ajan olduğunu öğrenseydiniz ne yapardınız? The Spies Who Loved Me Kore dizi ajanlarla dolu bir Kore dizisi izlemek isteyenler için!

Karanlık yüzleri, gizli kimlikleri olan karakterlerin hikayelerinin anlatıldığı Kore dizileri sevilerek izleniyor. Bir de işin içine hiçbir şeyden haberi olmayan arkadaşlar, sevgililer ve eşler girince bu dizileri çok daha ilgi çekici oluyor. 2020 Kore dizileri arasında karşımıza çıkan Flower of Evil bu tarz Kore dizilerinden biriydi. Bir dedektif aldığı bir cinayet davasını aydınlatmaya çalışırken karşısına hiç beklemediği biri çıkıyordu: kocası! Bu gizemli Kore dizisi en sevilen 2020 Kore dizilerinden biri olmuştu. Sırlar dolu evlikler, gerçek kimliğini saklayan gizemli eşler… Bu tarz Kore dizileri arasına bir yenisi daha katıldı: The Spies Who Loved Me Kore dizi!

 

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

En yeni 2020 Kore dizileri

Kore dizi önerileri-En iyi Kore Dizileri Listesi

 

Merak edenler için The Spies Who Loved Me Kore dizisi konusu, yorumu, oyuncuları (cast), karakterleri, fragmanı (trailer), Türkçe altyazılı izle linkleri, kaç bölüm, yayın günleri, ımdb puanı ve daha birçok ilgi çekici şey bulacağınız yazımıza başlayalım!

the-spies-who-loved-me-konusu,the-spy-who-loved-me,ajanlı-kore-dizileri,yo-ınna-dizileri,güncelkore-dizileri,

the-spies-who-loved-me-dizi-yo-ınna

The Spies Who Loved Me Kore dizisinin konusu ilk gördüğümde dikkatimi çekmişti. The Spy Who Loved Me konusu dışında oyuncuları da sevdiğim isimlerde olunca merakla bekliyordum diziyi. Fakat diziyi izlemeye başlamadan önce yorumlara göz attığımda genelde olumsuz yorumlarla karşılaştım. Gördüğüm The Spy Who Loved Me yorumları heyecanımı biraz düşürmüş olsa da diziye bir şans verip kendim karar vermek istedim. Peki dizi nasıl? Haydi daha fazla zaman kaybetmeden The Spies Who Loved Me Kore dizisi konusu, yorumu, oyuncuları ve karakterleri, fragmanı (trailer), izle linkleri, imdb puanı ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

The Spy Who Loved Me kaç bölüm , yayın tarihi ve yayın günleri?

Güncel 2020 Kore dizileri arasında yerini alan The Spy Who Loved Me konusu itibariyle aksiyon ve romantik-komedi türündeki Kore dizilerinden. Yönetmenliğini Lee JaeJin, senaristliğini ise Lee JiMin’in yaptığı dizi MBC kanalında yayınlanacak. Peki, The Spy Who Loved Me kaç bölüm, yayın tarihi ne? Dizi yarımşaar saatten oluşan 32 bölüm olarak yayınlanacak. 21 Ekim‘de başlayan dizi 10 Aralık‘ta ekranlara veda edecek. Son olarak The Spies Who Loved Me hangi günler yayınlanıyor, yayın günleri çarşamba ve perşembe.

Not: The Spies Who Loved Me Kore dizisini The Spy Who Loved Me ismiyle de bulabilirsiniz.

the-spies-who-loved-me-konusu,the-spy-who-loved-me,ajanlı-kore-dizileri,yo-ınna-dizileri,güncel-kore-dizileri

The Spies Who Loved Me Dizi Konusu

Kang AReum bir gelinlik tasarımcısıdır. Boşanmayla sonuçlanan bir evlilik geçirmiş olsa da hayatına giren biriyle tekrar evlenmiştir. Bir gün yakın bir arkadaşının düğünü için gelinlik tasarlar ve hem düğüne katılmak hem de gelinliği teslim etmek üzere yanına gider. Fakat orada hiç beklemediği biriyle karşılaşır: eski kocası! Bu kısa süreli karşılaşmanın etkisini üzerinden atamadan çok daha büyük bir olay olur. Gelin ortadan kaybolmuştur! Gelini ararken karşısına yine eski kocası çıksa da onun gerçek kimliğini bilmediği için AReum bunun sebebini anlayamaz. Kang AReum bir anda kendisini ajanlarla dolu tehlikeli bir olayın içinde bulacaktır!

The Spies Who Loved Me Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

The Spies Who Loved Me oyuncuları ile beklentileri yükseltiyor!

Yo Inna The Spy Who Loved Me dizisinde eskiden bir ajanla evli olan ve bunu bilmeyen bir gelinlik tasarımcısını, Kang Areum karakterini, canlandırıyor. Yo Inna ilk kez Kim SooHyun‘un (Its Okay To Not Be Okay) bir uzaylıyı canlandırdığı ve Kore dizi severler için yeri her zaman ayrı olan dizilerden You Came From the Starsdizisinde izlediğim bir oyuncuydu. Fakat benim Yo Inna‘yı çok sevmeme neden olan asıl dizi Yo Inna dizileri arasında muhteşem bir zamanda yolculuk temalı Kore dizisi olan Queen InHyun’s Man dizisiydi! Daha sonra Goblin’de Lee DongWook (Tale of The Nine Tailed) ile birlikte karşımıza çıktı ve büyük beğeni topladı. Ben son dizisi Touch Your Heart ‘ı izlememiştim, bu yüzden Yo Inna yeni dizisi The Spy Kore dizisi bir süre sonra kendisini izlediğim ilk yapım.

Eric The Spies Who Loved Me Kore dizisinde ınterpol için çalışan gizli bir ajanı canlandırıyor. Shinhwa grubu üyesi Eric uzun süredir oyunculuk da yapan isimlerden. Ben kendisini bir oyuncu olarak ilk kez Eric Moon dizileri arasında Discovery Of Romance dizisinde izlemiştim. Eric Moon ve dizideki rol arkadaşı Jung YuMi (The School Nurse Files) o sene en iyi çift ödülünü bile almışlardı. Daha sonra yine birçok dizide rol aldı fakat sanırım Kore dizi severler için en unutulmaz Eric Moon dizileri nden biri Another Miss Oh dizisidir. Meraklılar bu diziye de bakmayı unutmasın. Bakalım Eric Moon yeni dizisi The Spy Who Loved Me dizisinde nasıl bir ajan olacak?the-spies-who-loved-me-konusu,the-spy-who-loved-me,ajanlı-kore-dizileri,yo-ınna-dizileri,güncelkore-dizileri,

Lim JuHwan The Spy Who Loved Me güncel Kore dizisinde Kang Areum’ın ikinci evlendiği kişiyi, bir diplomatı canlandırıyor. Lim JuHwan gördüğüm kadarıyla çok sevilen bir oyuncu. Benim içinse yeni bir isim sayılır. Ben kendisini ilk kez benim için en iyi 2019 Kore dizilerinden biri olan The Game: Towards Zero dizisinde izlemiştim. Orada gerçekten etkileyici bir oyunculuğu vardı. The Spy Kore dizisinde de ilginç bir karakteri canlandırıyor gibi duruyor. Merakla bekliyorum. (Lim JuHwan dizileri arasına baktığımda Boys Over Flowers‘ı da gördüm fakat kendisini hiç hatırlamıyorum. Hani rolde oynadığını hatırlayan varsa yazsın lütfen:)! )

The Spies Who Loved Me Dizi Yorumu

The Spies Who Loved Me konusu öncesi bahsettiğim gibi dizi merakla beklediğim bir yapımdı. Fakat The Spy Who Loved Me 1. bölüm e başlamadan önce gördüğüm yorumlar biraz heyecanımı kaçırmıştı. Yine de diziye bir şans vermek istedim ve yayınlanan ilk bölümleri izledim. Peki, dizi nasıl? Aldığı eleştirileri hak ediyor mu? Şimdi diziyi merak edenler için mini The Spies Who Loved Me yorumu, yorumları mı yazacağım!

The Spies Who Loved Me konusu itibariyle bir çevresi ajanlarla ve gizli olaylarla çevrilen bir kadının hikayesini anlatıyor.

Dizi ilk bölümlerinde bize ana karakterlerimizin hem geçmişinden kesitler sunuyor hem de yıllar geçtikten sonra hayatlarının nasıl bir hale geldiğini gösteriyor. Ana karakterlerimizin nasıl ve neden ayrıldıklarını tam anlayamasak da nasıl tanıştıklarını görüyoruz. Bir yandan da ajanların dünyasına kısa bir şekilde tanık oluyoruz.

the-spie-who-loved-me-eric-moon

The Spy Who Loved Me Dizisi ile ilgili sevdiğim şeyler;

The Spies Who Loved Me (2020) bence oldukça ilgi çekici bir konuya sahip. Eski eşi ajan yeni eşi ise gizemli bir diplomat olan Kang Areum’ın hikayesi bence oldukça merak ettiriyor seyirciyi. Yeni eşi iyi biri mi? Gerçekten Areum’ın tanıdığı kişi mi yoksa onunda bilinmeyen bir kimliği mi var? Eski eşi hakkına gerçekleri öğrendiğinde ne yapacak? Çevresinin böyle kişilerle çevrili olması hayatını nasıl etkileyecek? Bence dizinin konusu iyi yazıldığı zaman seyirciyi sıkmayacak keyifli bir dizi malzemesi.

Ben oyuncu kadrosununun da iyi seçilmiş isimler olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm eleştiriler arasında bir başrol oyuncusunu biraz donuk bulanlar vardı, ben sevdiğim bir oyuncu olduğu için mi bilemiyorum fakat rahatsız olmadım hiçbirinin oyunculuğundan. Yine de daha iyi bir performans beklediğim isimler var elbette.

Dizinin hangi yönlerini beğenmedim?

Dizinin ilk bölümleri ile ilgili beğendiğim şeylerden bahsettim. Peki, diziye neden bayılmadım? İtiraf etmeliyim ki dizinin ilk bölümleri konusunu okuduğum zaman hayal ettiğim kadar iyi değildi.

1- The Spies Who Loved Me her bölümü acayip heyecanlı geçebilecek konusuna rağmen biraz durağan ilerliyor. Yani ajanlar, tehlikeli operasyonlar, koşuşturmaca ve aynı zamanda hepsinin bir karakter fark etmeden yapılması bence çok daha aksiyon dozu yüksek bir şekilde işlenebilir. The Spy Kore dizisinin ilk bölümlerinde ise bence heyecan dozu biraz düşüktü. Yine de ikinci bölümün ilk bölümden daha iyi olduğunu söylemeliyim. Dizinin ilerledikçe güzelleşeceğini de düşünüyorum, bekleyip göreceğiz.

The Spies Who Loved Me yorumu 2. maddesi biraz spoiler içeriyor. Diziyi henüz izlemediyseniz atlamak isteyebilirsiniz.

2-Benim The Spies Who Loved Me yorum kısmında bahsetmek istediğim, eleştireceğim asıl şey ise şu: ajanlar olmaları gerektiği kadar dikkatli ve zeki değil. Bilemiyorum bu sadece beni rahatsız eden bir şey mi fakat ajan, polis, dedektif vb. karakterler olduğu zaman ben hep diğer karakterlerden biraz daha dikkatli, akıllı, pratik karakterler bekliyorum.

Eric’in canlandırdığı Jeon JiHoon karakteri de bir ajan ve bir karakter ondan yardım istiyor. Yardım isteyen karakterin de kimliğinin ifşa olmaması gerekli. Bu yüzden ajanın çok dikkatli olması gerekiyor aksi halde en ufak hatası ciddi sonuçlara sebebiyet verecek. Fakat JiHoon karakteri beklediğimiz kadar dikkatli de değil, hızlı da. Rahatlığı ve dikkatsizliği yüzünden gözünün önündeki kişiyi kaçırıyor ve bu da kötü bir olayla sonuçlanıyor. En azından ilk iki bölümde karşımıza çıkan ajan bence böyleydi. İlerleyen bölümlerde daha özenli ve zeki bir karakter görmeyi umuyorum.

3-Son olarak belki Yo Inna‘nın karakteriyle ilgili bir şey söyleyebilirim. Yo Inna her zamanki gibi çok tatlı fakat onunda karakteri biraz fazla saftı bence ilk bölümlerde. Çevresinde olan birçok tuhaf şeye rağmen pek bir şey fark etmedi. Fakat The Spies Who Loved Me 2. bölüm sonunda bir şeylere uyanıyor ve şüphelenmeye başlıyor. Bu yüzden sonraki bölümler içinde heyecanlıyım.

The Spy Who Loved Me her şeye rağmen bence ilginç bir dizi olacak.

İlk iki bölümü biraz hikayeye giriş gibiydi. Sonraki bölümlerde dizinin toparlanacağını düşünüyorum. Ben yeni bölümlerine bakmaya devam edeceğim. Bence diziyi merak eden herkes en azından bir iki bölüm bir şans vermeli!

Mini Dizi Sözlüğü/나를 사랑한 스파이

Bu bölüm Korece öğrenen Kore dizi severler içindir.

Ajan: 스파이 (sıpai)

Sır: 비밀 (pimil)

Karı, eş: 아내 (ane)

Koca,eş: 남편 (nampyon)

 

The Spies Who Loved Me izle

Diziyi merak eden ve hemen izlemek isteyenler için The Spies Who Loved Me izle linkleri burada!

The Spies Who Loved Me 1. bölüm izle


Siz The Spies Who Loved Me konusu, oyuncuları ve yorumunu nasıl buldunuz?

Diziyi izliyor musunuz? Sizce aldığı sert eleştirileri hak ediyor mu?

Yorumlarınız benim için çok değerli. Kore blogumda sizler için Kore dizileri tanıtıyor ve Kore dizi yorumları paylaşıyorum. Siz de buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce lütfen yorum bırakmayı unutmayın!

Ayrıca en yeni 2020 Kore dizileri ve Kore dizi önerileri başta olmak üzere birçok ilgi çekici yazıdan anında haberdar olmak isterseniz de kolayca abone olabilirsiniz! Abone olmak için “abone ol” kutusuna mail adresinizi yazmanız veya yazının altına kısacık bir yorum bırakmanız yeterli!

#Abone olduktan sonra mail kutunuzu kontrol edip gelen “aboneliğimi onayla” mesajına tıklamayı unutmayın!:)


The Spies Who Loved Me Fragmanı (trailer)

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?