kore dizi önerileri,kore blog,kore rooftop prince

Rooftop Prince- Zamanda Yolculuk Konulu Efsane Kore Dizisi!

Rooftop Prince

Yeni bir yazı serisiyle birlikteyiz!

Uzun zamandır Kore dizisi izleyen biriyseniz ya da uzun zamandır Kore dizileri izleyen bir tanıdığınız varsa ara ara “Nerede o eski Kore dizileri, ah ah!” yakınmasını ya işitmişsinizdir ya da yakınan sizsinizdir. Kore dizi sektörü çok başarılı yapımlar çıkartmaya devam ediyor. Fakat son yapımlardan bir kısmının birbirine benzemesi ve etkileyici olmamaları dizi severleri üzen bir nokta.

Bu yüzden yeni dizileri tanıtmanın yanında eski Kore dizilerinden de öneriler yapmaya karar verdim! Boys Over Flowers, Playfull Kiss, Goong, City Hunter, The Heirs, I’m Sorry I Love You, Saraydaki Mücevher vb. gibi çok bilindik ve çok sevilen dizilerin yanında biraz daha az duyulmuş efsane dizileri seçmeye özen göstereceğim.

Bu serimiz için ilk iki dizimiz zamanda yolculuk konulu Kore dizilerini sevenlerin çok beğendiği iki yapım.

Türlerine göre Kore dizisi arayanlar çok fazla. Bu iki diziyi hem tarihi Kore dizisi sevenler hem de romantik-komedi Kore dizileri sevenler beğenecektir fakat dizilerimizde zaman yolculuğu olduğu için zamanda yolculuk konulu Kore dizisi  arayanlar varsa hemen başlasın!

[“Elbette Rooftop Prince’i izledim!” diyorsanız birbirinden güzel ve kaliteli Kore dizileri arasından seçim yapabilirsiniz. 2019 Kore dizilerinin çoğunlukta olduğu tanıtımlara ve yorumlara şuradan bakabilirsiniz. Gitmeden önce Rooftop Prince yorumlarınızı beklerim:)]

 

Rooftop Prince:

kore dizi önerisi, rooftop prince konusu minihanok blog
Rooftop Prince dizisinin geçmişten gelen dörtlüsü:)

Rooftop Prince Konusu ve Oyuncuları

Dizinin konusu şöyle; Bir gün veliaht prensin eşi ölü olarak bulunuyor. Veliaht prens ve adamları bu ölümü araştırırken kendilerini 300 yıl ileride buluyorlar. Bu da yetmezmiş gibi karşılarına ölen prensese tıpatıp benzeyen bir kadın, Park Ha, çıkıyor. Veliaht Prens ve sadık yardımcıları cinayeti çözmeye çalışırken bir yandan da zamanlarına geri dönmeye çalışıyorlar.

Rooftop Prince oyuncuları; Yoochun, Han JiMin, Lee TaeSung, Jung YooMi …(dizinin oldukça renkli bir kadrosu var. Ayrıntılı bakmak isteyenler linke tıklayabilir.)

Dizi; duygusal bir dizi olmasının yanında en çok güldüğüm, izlerken en çok eğlendiğim dizilerden biri. Jeoson Dönemi’nde yaşayan dörtlü 300 yıl sonraya gitse ne yaparlar? Bunun cevaplarını çok eğlenerek izliyorsunuz. Dörtlünün telefon, televizyon, toplu taşıma araçları vb. bir çok yenilikle tanışmasını izlemek çok keyifli. Bir yandan eğleniyor, bir yandan da merakla gizemlerin çözülmesini bekliyorsunuz.

İlk izlediğim dizilerden biri olduğu için mi bilmiyorum ama Rooftop Prince her zaman çok severek hatırladığım dizilerden biridir. Hem hikayesi hem kadrosu hem de müzikleriyle aklımda yer etmiş harika bir Kore dizisidir.

Fantastik Kore dizilerini seviyorsanız bu diziye de mutlaka bir şans verin!

(Rooftop Prince müzikleri de çok sevilen bir dizi. Kore dizi müziklerini sevenlerdenseniz en güzel Kore dizi müzikleri (OST) yazısını şuraya bırakayım.)

rooftop prince kore blog minihanok
Rooftop Prince’in güzel oyuncusu Han JiMin

Hemen izlemek isteyenler için Rooftop Prince birinci bölüm linki burada!

Bu serinin ikinci yazısı yine bir zamanda yolculuk konulu Kore dizisi olan Queen InHyun’s Man. Komedi yerine dram ve romantizm ağır bassın diyorsanız yine harika bir dizi olan Queen InHyun’s Man konusu ve yorumu burada. (İki dizinin birbirine benzediğini düşünüp birinden vazgeçenlerdenseniz dizinin yorumuna mutlaka bakın.:))

Mini Rooftop Prince Sözlüğü;

Kral: 왕 (vang)

Veliaht: 황태자 (hvang teca)

Gelecek: 미래 (mire)

Geçmiş: 과거 (koago)
Alışmak: 익숙하다 (iksukhada)

Çatı: 옥상 (oksang)

 

Minihanok’a ilk defa geliyorsanız, her dizi tanıtımı yazısında minik bir sözlük var. Korece öğrenenler için sitede hem Korece kitap tavsiyesi hem de Korece kelimeler listeleri var. Fakat bu birkaç kelimeden oluşan dizi sözlüklerini Kore dizisi izleyen herkes için ekliyorum. (Ben dizi izlerken daha önce öğrendiğim kelimeleri duymak ve anlamak çok hoşuma gidiyor.) İnşallah sizlerin de hoşuna gider:)

Keyifli seyirler~

“Rooftop Prince- Zamanda Yolculuk Konulu Efsane Kore Dizisi!” için 6 yorum

  1. Ben bu diziyi seyretmedim maalesef ?? Yazından sonra heveslendim, keşke vakit olsa da seyredebilsem. Şu yazı sonlarında yaptığın Korece sözlük uygulaması ise çok faydalı olmuş. Her diziden bir 10 kelime yazılışı ile birlikte öğrenebilsek, gönül rahatlığıyla Korece biliyorum diyebiliriz 🙂 Emeğine sağlık???

    1. Gerçekten eski Kore dizilerinin havasını özlediyseniz çok keyifli bir dizi olacaktır. Evet o kadar çok dizi var ki hangisine yetissek?Yararlı olmasına çok sevindim?(bazen sayı 10 dan az oluyor,en az 10 tane ekleyeyim o zaman??) Cook tesekkurler güzel yorumunuz icin??

    1. Evet zaman zaman Ben de eski dizileri çok özlüyorum. Yeniler arasında da çok çok iyi yapımlar var fakat arada bir eski dizileri izlemek de çok keyifli oluyor. Hala izlemeyenler bu şekilde görür Ins. Dizileri??

  2. Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi kimi zaman ağlatıyor kimi zamanda güldürüyor kadrosuda çok iyi tekrar tekrar izlemekten sıkılınmayacak bir dizi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.