Meow the Secret Boy-En eğlenceli 2020 Kore Dizilerinden Biri!

Tatlı mı tatlı bembeyaz kediniz insana dönüşebilseydi ne yapardınız?

Webtoon uyarlaması Kore dizileri arasına bir yenisi daha katıldı. 2020 Kore dizileri arasında yerini alan Welcome Kore dizisi, diğer adıyla Meow, the Secret Boy, yakın zamanda yayımlanmaya başladı. Dizimize yeni başlayan 2020 Kore dizileri listesinde yer vermiştim ve ayrıca yazmayı düşünmüyordum ama diziyi izlemeye başladıktan sonra çok sevdiğim için hemen yazmak istedim. Vakit kaybetmeden Meow, the Secret Boy konusu, yorumu ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

Yazıya geçmeden önce Kore dizi önerisi arayanlara birbirinden güzel, en iyi Kore dizileri olan listemizi buraya bırakıyorum! Güncel diziler yerine tamamlanmış Kore dizileri izlemek isteyenler için her türden en iyi Kore dizileri var listemizde. Ayrıca yeni Kore dizilerini merak edenler de 2020 Kore dizileri listesinden başlamış ve yeni başlayacak Kore dizilerine bakabilir!

meow-the-secret-boy-karakterleri

Bir webtoon uyarlaması olan Meow, the Secret Boy konusu itibariyle fantastik-romantizm türünde bir Kore dizisi. KBS2 kanalında yayımlanmakta olan Welcome Kore dizisi, yarımşar saatten 32 bölüm olarak yayımlanacak. Dizinin senaryo yazarlığını Joo HwaMi yaparken yönetmenliğini Ji ByungHun yapıyor. Webtoon ise Go A-Ra ‘ya ait.

Meow the Secret Boy Konusu

Meow the Secret Boy konusu itibariyle, insana dönüşen bir kedinin ve bakıcısının sıra dışı hikayesini anlatıyor!

Kim SolAh babasıyla beraber yaşamakta olan bir kızdır. Sessiz bir şekilde gün boyu koltuğunda oturan babası dahil, SolAh insanları karakterlerine göre kedi ve köpeğe benzetmektedir. Bir gün eski bir arkadaşının tekrar şehirlerine döndüğünü öğrenir. Bu kişi SolAh için çok değerlidir ama aralarında bir takım problemler olmuştur. Bu yüzden SolAh başta görüşmeye çekinse de görüşmeye karar verir. Lee JaeSun ile görüştüğünde bazı nedenlerden dolayı onun kedisine bakıcılık yapmayı kabul etmek zorunda kalır. Fakat bu kedi hiçte sıradan bir kedi değildir: SolAh’ın yanındayken insana dönüşebilmektedir! İnsana dönüşebilen bir kediye baktığını bilmeden onun bakıcılığını üstlenen SolAh kendisini çılgın bir hikayenin içinde bulur.

meow the secret boy kore

welcome-dizinin-kedisi

Meow the Secret Boy Oyuncuları ve Karakterleri

L, namı diğer MyungSoo Meow the Secret Boy dizisinde zaman zaman insana dönüşen bembeyaz ve çok tatlı bir kediyi canlandırıyor. Kedimiz SolAh ile yaşamaya başladıktan sonra onun yanındayken insana dönüşebildiğini fark ediyor ve onun yanından ayrılmamak için elinden geleni yapmaya başlıyor. MyungSoo dizileri çok sevilen idol-oyunculardan biri. Büyük bir INFINITE hayranı olmanın yanında L dizilerini gerçekten çok severek izlediğim yetenekli Koreli oyuncular arasında aynı zamanda. MyungSoo’nun dizilerini merak edenler Angel’s Last Mission: Love ve Miss Hammurabi dizilerine de bakabilir.

Shin YeEun Welcome Kore dizisinde babasıyla evleri ayırdıktan sonra bir kediye bakmaya başlayan ve yavaş yavaş hayatı değişen neşeli Kim SolAh karakterini canlandırıyor. Shin YeEun son senelerde çok severek izlediğim genç Koreli oyuncular arasında. Kendisini ilk kez en iyi 2019 Kore dizileri listemde yer alan He is Psychometric dizisinde izlemiştim. Henüz izlemediyseniz o diziyi de mutlaka izlemenizi öneririm.

Seo JiHoon Welcome Kore dizisinde bir süre farklı bir yerde yaşadıktan sonra dönüp bir kafe işletmeye başlayan Lee JaeSun karakterini canlandırıyor. Kendisi Mama Fairy and the Woodcutter gibi dizilerde oynadı fakat ben ilk ve son kez School 2017 dizisinde izlemiştim kendisini. Bu yüzden Welcome Kore dizisi uzun zaman sonra kendisini tekrar izlediğim bir dizi oldu.

welcome-shinyeeun

Meow the Secret Boy Yorum

Henüz diziyi izlemeye başlamamış olanlara fikir olması için dizi ile ilgili genel düşüncelerimden oluşan mini bir Welcome Kore yorum yazısı yazacağım. Mini yorum bölümlerimiz dizi ile ilgili büyük spoilerlar içermiyor merak etmeyin:)

Welcome konusunu ilk okuduğumda çok ilgimi çeken bir dizi olmamıştı fakat yine de başta L olmak üzere genç ve başarılı oyuncular rol aldığı için heyecanla bekliyordum diziyi. Diziyi izlemeye başladım ve Welcome Kore dizisi şu sıralar çok severek ve eğlenerek izlediğim bir dizi oldu!

Öncelikle diziyi izlemeye başlayınca kendinizi o hikayenin içinde buluyorsunuz. Kızımız bir şekilde bir kedi sahipleniyor fakat bu kedi sıradan bir kedi olmadığı için kısa sürede işler karışıyor. Kedi nasıl insana dönüşüyor, sürekli değişecek mi yoksa insan olarak kalabilecek mi diye düşünürken eğlenceli bir hikaye izliyoruz.

Dizideki karakterlerin hepsi renkli karakterler ama özellikle L’in oynadığı karaktere bayıldım! Dizide izlediğimi karakter bir kedi olduğu için insan hali bile resmen tam bir kedi gibi. Yemek yemesi, esnemesi, hareketleri her şeyi o kadar komik ve eğlenceli ki! Aynı zamanda hem SolAh hem de diğer karakterler çok eğlenceliler.

Dizinin hikayesi, karakterleri ve işlenişi çok eğlenceli!

meow the secret boy konusu

meow-the-secret-boy-welcome-karakterleri

Meow the Secret Boy Kore dizisini ben beğendim. Dizinin sonraki bölümlerinde neler olacağını ve karakterlerimizi neler beklediğini de çok merak ediyorum. İzlerken eğleneceğiniz güzel bir Kore dizisi arıyorsanız bu diziye mutlaka bir şans verin! Şimdiden keyifli seyirler~

not: söylemeden edemeyeceğim Meow the Secret Boy ost ,dizi müziği, son zamanlarda dinlediğin en güzel dizi müziklerinden biri! Bu harika şarkıya da buradan ulaşabilirsiniz!

Meow the Secret Boy izle

Meow the Secret Boy dizilove birinci bölüm izle

Mini Dizi Sözlüğü

Kedi: 고양이 (goyangi)

Köpek: 개 (ke)

Atkı: 목도리 (mokdori)

Ev: 집 (çib)

Çalışmak: 일하다 (ilhada)

Bildiğiniz gibi her dizi tanıtımı yazısında o dizide geçen bazı kelimelerden oluşan mini bir sözlük var. Korece öğrenenler hem bu mini listelere bakabilir hem de diğer Korece kelime listelerine bakabilir! İyi çalışmalar~

Bakalım Welcome Kore dizisi nasıl devam edecek ve en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini alacak mı?

Siz diziyi izliyor musunuz? Dizinin sonu ile ilgili tahminleriniz neler? Sizce ikilimizi nasıl bir son bekliyor?

Sizlerden gelen yorumlar beni çok mutlu ediyor. Güzel yorumlarınızı bırakmayı unutmayın lütfen.?İstek ve önerilerinizi de yorumlarda belirtebilirsiniz!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?