#Alive Konusu – Train to Busan Kadar İyi Mi?

Netflix Kore filmleri arasına Kore zombi filmleri ve Kore gerilim filmleri hayranlarını mutlu edecek yeni bir 2020 Netflix Kore filmi eklendi! Kore Netflix filmleri arasında yerini alan ve bu yazımızda bahsedeceğimiz yeni Kore zombi filmi #Alive!

Bir sabah uyandığınızda ailenizin evde olmadığını görüyorsunuz. Onları beklerken de bilgisayar başına geçiyor ve oyun oynuyorsunuz fakat oyununuz peş peşe gelen mesajlarla ve gürültülerle kesiliyor. Tuhaf mesajları anlamaya çalışırken dışarıya baktığınızda korkunç bir sahneyle karşılaşıyorsunuz. Birdenbire, insanların birbirine saldırdığı ve hatta birbirlerini parçaladığı korkunç bir durumun içinde kalsanız tek başınıza hayatta kalmak ne yapardınız? #Alive film

Kore Netflix filmleri sadece Kore dizi film hayranları tarafından değil, dünyanın birçok farklı köşesinden milyonlarca seyirci tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu Kore filmleri arasında da Kore zombi filmleri, seyircilerin Kore film önerileir listelerinde ayrı bir yer tutuyor. Gerilim dolu Kore zombi filmleri sevenler şanslı çünkü 2020 Kore zombi filmleri sevenler için güzel yapımların çıktığı bir yıl oldu.

Hazırsanız, #Alive film konusu, oyuncuları, yorumları, fragmanı (trailer), IMDB puanı, incelemesi, izle linkleri Türkçe altyazılı ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

alive-2020, alive-2020-oyuncular

alive-2020-film

Hazırsanız, #Alive film konusu, oyuncuları, yorumları, fragmanı (trailer), IMDB puanı, incelemesi, izle linkleri Türkçe altyazılı, en iyi Kore filmleri, Kore filmleri izle Türkçe altyazılı ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

Geçtiğimiz hafta 2020 yeni Kore filmleri arasına bir yenisi daha katıldı. Bu sene en çok konuşulan 2020 Kore filmleri nden biri olacağını düşündüğüm Netflix 2020 Güney Kore zombi filmi : #Alive (#살아있다)! Netflix Kore yapımı filmler arasında yerini alan Kore zombi filmi #Alive konusu ve oyuncuları ile çok ilgi çekti ve yayınlandığı ilk hafta binlerce insan tarafından izlendi. #Alive 2020 filmi hem Netflix top 10 listesinde yer aldı hem de yayınlandığı gibi sosyal medya #Alive yorumları ile doldu. Peki Güney Kore yapımı Netflix orijinal #Alive 2020 filmi konusu ne, oyuncu kadrosu hangi isimlerden oluşuyor ve Alive yorumları nasıl?

Haydi gelin daha fazla zaman kaybetmeden hem 2020 yeni Kore filmleri arasında iddialı bir yapım olan filmi merak edenler hem de Kore film önerileri isteyenler için Alive 2020 Kore filmi konusu, oyuncuları, karakterleri, Alive yorumları , fragmanı (trailer ‘ı) ve izle linki dahil birçok şey olan yazımıza başlayalım!

 

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Kore film önerileri mi arıyorsunuz? Birbirinden heyecanlı Kore gerilim filmleri içeren bu listeye bakmayı unutmayın! Mutlaka izlenmesi gereken Kore gerilim filmleri!

Peki, zombi konulu Kore dizileri yok mu? Alive 2020 ile Kore zombi filmleri dünyasına baktıktan sonra bir de Kore zombi dizisi izlemek isterseniz bu dizi tam size göre! 2020 Yeni Kore Zombi dizisi!

 

2020 Güney Kore zombi filmi Alive zombi konulu filmler ve Yoo Ahİn ve Park ShinHye sevenlerin büyük bir heyecanla beklediği bir yapımdı. Konusu ile ilk başlarda dikkatleri çeken film, geçtiğimiz aylarda yayınlanan fragmanı ile de beklentiyi oldukça yükseltmişti.

alive-2020-film, alive-filmi, alive-konusu, alive-2020-netflix-filmi, kore-gerilim-filmleri, izlenmesi-gereken-kore-filmleri, yeni-kore-filmleri

Alive 2020 Kore filmi gerilim ve aksiyon severlere hitap ediyor.

Alive 2020 Kore filmi konusu itibariyle Kore gerilim filmleri ve dram, aksiyon severlere hitap ediyor. Yönetmenliğini Jo IlHyeong‘un yaptığı filmin senaryosu da Jo IlHyeong ve Matt Naylor‘a ait. #Alive konusu ile +15 yaş sınırı ile Netflix Kore filmleri arasında yerini aldı. Filmin uzunluğunu merak edenler için ise, Alive filmi süresi ise 98 dakika. Alive filmi hakkındaki notlar arasında filmin Matt Naylor ‘ın “Small Business Revolution: Main Street” isimli belgesel serisine dayandığı ve oradan esinlendiği yazıyor. (Filmi ilk gördüğümden beri uyarlandığını düşündüğüm bir başka yapım da vardı aslında. Bundan Alive yorumları bölümünde bahsedeceğim.)

Not: Alive imdb puanını merak edenler için ise Alive imdb puanı şimdilik 6,2.

 

alive-2020-film, alive-filmi, alive-konusu, alive-2020-netflix-filmi, kore-gerilim-filmleri, izlenmesi-gereken-kore-filmleri, yeni-kore-filmleri

alive-kore-oyuncuları-park-shinhye

#Alive Kore Konusu:

2020 Kore zombi filmleri arasına yerini alan Netflix orijinal Kore filmlerinden #Alive 2020 konusu itibariyle bir hayatta kalma savaşını anlatıyor.

Alive konusu: Jon Woo büyük bir sitede ailesiyle birlikte yaşamakta olan bir gençtir. Bir sabah uyandığında ailesinin dışarı çıkmış olduğunu görür. Ailesinden gelen mesajlara göz attıktan sonra her zaman yaptığı gibi bilgisayarı başına geçer ve oyun oynamaya başlar. Fakat o gün oyun her zamanki seyrinde gitmez ve oyun, oyundaki diğer oyuncular tarafından peş peşe gönderilen mesajlarla bölünür. JonWoo bir şeylerin ters gittiğini anladıktan sonra merakla ve endişeyle kalkıp dışarı bakar ve gördüğü manzara yüzünden donup kalır. Dışarıda kendinden geçmiş bazı insanlar çevrelerine saldırmakta hatta yakaladıkları insanları parçalamaktadırlar! JonWoo bu korkunç durumun ortasında tek başına hayatta kalmak zorundadır.

alive-2020, alive-netflix-yorumları, zombi-kore-filmleri, alive-kore-filmi-izle

#Alive Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

#Alive 2020 oyuncuları da merak edilen bir başka konu! Peki kimlerden oluşuyor #Alive cast ‘i hangi isimlerden oluşuyor?

#Alive 2020 oyuncular arasında en iyi Koreli oyunculardan Park ShinHye ve Yoo Ahİn gibi başarılı isimler yer alıyor. Yoo Ahİn Alive 2020 filminde zombi istilası altında tek başına hayatta kalma savaşı veren JonWoo karakterini canlandırıyor. Yoo Ahİn dizileri ve filmleri çok, çok başarılı isimlerden biridir. Güney Kore sinemasını yakından takip eden biri değilseniz ve Yoo Ahİn’i ilk kez Alive 2020 Netflix filminde izlediyseniz Chicago Typewriter dizisini de şiddetle öneririm.

Alive Kore filmi oyuncuları arasında parlayan bir diğer isim ise Park ShinHye. Sevilen isim Alive filminde aynı JonWoo gibi tek başına hayatta kalmaya çalışan bir genci, YooBin ‘i canlandırıyor. Park ShinHye dizileri ve filmleriyle Kore dizi-film severlerin aşina oldukları bir isim. Netflix Kore yapımlarını takip edenler de kendisini Memories of the Alhambra Netflix Kore dizisinden hatırlayacaktır.

#Alive Yorumları

Alive Netflix Yorum

2020 Güney Kore zombi filmi Alive ilk yayınlandığı günden beri çok fazla kişi tarafından seyredilmişti. Ve geçtiğimiz hafta Netflix Kore filmleri arasında da yerini almasıyla dünyanın dört bir yanından çok büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Ve elbette çok farklı yorumlar ve eleştirilerle karşılaştı. Alive Kore filmi bazı seyirciler tarafından çok sevildi, bazı seyirciler ise filmi hiç beğenmedi. Peki, karşılaştığım Alive yorumları nasıldı? Alive filmi izlemeye değer mi?

alive-2020-netflix-kore-filmi, alive-izle-kore-filmi, #alive-film-konusu

#alive-2020-fotoğrafları

En iyi Kore filmleri arasındaki #Alive 2020 oyuncular seçimi ve ilgi çekici konusu sebebiyle merakla beklenmekteydi.

Park ShinHye ve Yoo Ahİn’in aynı projede buluşacaklarını ilk öğrendiğimde çok sevinmiştim. İkisi de sevdiğim ve başarılı bulduğum isimler. Daha sonra projenin bir Güney Kore zombi filmi olduğunu duydum. Zombi yapımları özellikle seçerek izlediğim yapımlar olmasa da kaliteli yapıldıklarında keyifle izlediğim yapımlardan. Elbette Güney Kore zombi filmleri dendiği zaman akla ilk gelen filmlerden biri “Train to Busan“.

Train to Busan kadar başarılı mı tartışılır fakat bence #Alive 2020 filmi de oldukça başarılı bir zombi Kore filmi!

Alive 2020 filminden 4 sene önce yayınlanan Train To Busan filmi yayınlandığı seneye damgasını vuran bir yapımdı ve hem izlenmesi gereken Kore filmleri hem de Kore gerilim film önerileri yazılarında sıklıkla karşınıza çıkan filmlerden biri oldu. Bu yüzden yeni bir zombi Güney Kore filminin Train to Busan ile karşılaştırılmaması elbette olanaksızdı. Alive 2020 filmi de daha başlamadan Train to Busan ile karşılaştırılmaya başladı. Evet, Train to Busan çok başarılı bir zombi filmi idi, fakat bence Alive (2020) Kore filmi de oldukça başarılı.

Filmin fragmanı çıktığında da nasıl bir film izleyeceğimiz hakkında biraz daha bilgi sahibi olmuş olduk. Burda söylemeden geçmek istemiyorum, filmin fragmanını ilk izlediğimden beri Dead Days isimli bir webtoon‘dan uyarladığını düşünüyordum. Hatta #Alive fragmanı trailer altındaki yorumlarda da benimle aynı fikirde olan insanlar gördüm. Açıkçası filmi izlerken de böyle düşünüyordum fakat bu yazıyı yazmak için filmin bilgilerine baktığımda böyle bir şeye ulaşamadım. Şimdilik burayı geçiyorum çünkü ortada resmi herhangi bir bilgi yok, ilerde olursa yazımı güncelleyeceğim. Yine de webtoon‘u okuyanların fikirlerini çok merak diyorum. Lütfen yorum bırakmadan çıkmayın!

Alive filmi konusu ile bence diğer zombi konulu filmlerden biraz daha farklı.

Alive Kore filmi bir sabah kendinden geçmiş ve korkunç varlıklara dönüşmüş insanların istilası altında kalmış Kore’ye tanık ediyor bizi. Buraya kadar film, birçok zombi konulu film ve diziyle aynı. Ama Alive filminde diğer birçok yapımdaki gibi silahını alan ve bu yeni düzende savaşarak hayatta kalmaya çalışan insanlar yerine evinde kalan insanları izliyoruz. Film hem salgının erken dönemine tanık ediyor bizi hem de belki birçoğumuzun yapacağı gibi yiyecek, içecek ve iletişimin derdine düşen insanları izliyoruz. Ve bunu yaparken mümkün olduğu kadar teknolojiyi kullanan insanları. Bu yönden yeni Netflix Alive Kore filminin “Acaba böyle bir şey yaşansa biz ne yaparız?” sorusunun cevabına daha yakın bir film olduğunu düşünüyorum.

Bakalım yeni Netflix Kore filmi Alive En iyi Netflix Kore filmleri 2020 arasında yer alacak mı?

Film boyunca hayatta kalmaya çalışan iki karakterin mücadelesini ve bu sürede karşılaştıkları şeyleri izliyoruz. Film, en iyi Netflix Kore filmleri 2020 arasında yer alır mı bilmiyorum fakat ben filmi çok beğendim. Bence Alive ilk dakikasından itibaren merakla ve heyecan dolu bir maceraya sürüklüyor sizleri. Film boyunca da izleyiciyi ekran başında tutmayı başarıyor. Ben filmi beğendim, hatta mini bir dizi olarak da izlemeyi çok isterdim.

 

alive-202-kore-filmi, kore-filmleri-netflix, kore-zombi-

#alive-2020-kore-filmleri

#alive-kore, alive-konusu, kore-zombi-filmleri, alive-oyuncuları, güney-kore-yapımı-netflix-orijinal, 2020-zombi-kore-filmleri, alive-2020

#alive-yoo-ahin-oyuncuları

Alive Güney Kore filmi seyircilerden çeşitli yorumlar aldı. Peki, filme gelen olumsuz #Alive film yorumları nasıl?

2020 yeni Kore filmleri arasındaki Alive’ın aldığı olumsuz yorumların bazılarının elbette haklılık payı da var. Mesela filmde göze çarpan birkaç mantık hatası var. Yayınlanan fragmanlarına oranla da aksiyon dozu biraz daha düşük bence. Alive bütün film boyunca karakterlerin koşuşturduğu ve alışık olduğumuz gibi yüzlerce zombinin haklandığı bir film değil. Ama buradan filmin sıkıcı ve sakin olduğu anlaşılmasın aksine film bence heyecanlı ve oldukça keyifli bir Kore filmi.

Filmle ilgili bir diğer eleştirim ise filmin bazı kısımlarının çok çabuk geçilmesi. Spoiler olmaması adına ayrıntı vermeyeceğim fakat filmin sonlarına doğru gelişen hikayeyi daha fazla görebilirdik bence. Site dışına çıkmasalarda bu sahneleri daha çok görmek isterdim. Ayrıca filmin sonu da biraz aceleye gelmiş gibiydi, yine süresi biraz daha uzun olsa belki bu sorun da çözülebilirdi. Son olarak, Ahİn o garip sarı saçlar da neydi?

 

#alive-kore, alive-konusu, kore-zombi-filmleri, alive-oyuncuları, güney-kore-yapımı-netflix-orijinal, 2020-zombi-kore-filmleri, alive-2020

#alive-netflix-yorum

Netflix yapımı Kore filmleri arasına katılan Alive filmi ile ilgili yorumlarım burada sona eriyor. Ben açıkçası birkaç hatasına ve Ahİn’in saçlarına rağmen filmi çok beğendiğimi söyleyebilirim. Film en iyi Netflix Kore filmleri 2020 arasında yer alacak mı bunu zaman gösterecek fakat benim Kore film önerileri listelerimde yer alacağı kesin. Kore gerilim film önerileri arayanlar, bu yeni Neflix Kore filmine bir şans versin!

 

#alive-film-kore, alive-konusu, kore-zombi-filmleri, alive-oyuncuları, güney-kore-yapımı-netflix-orijinal, 2020-zombi-kore-filmleri, alive-2020

#alive-2020-film-oyuncuları-kore

#Alive İzle

Filmi hemen izlemek isteyenler için Alive Kore film izle linki burada. Ayrıca gördüğüm kadarıyla Kore filmlerini Türkçe dublaj izlemeyi tercih edenler de çok fazla. Bu yüzden eğer ileride Alive filmi Türkçe dublajı yapılırsa da buraya Alive 2020 Türkçe dublaj izle linki ekleyeceğim İnş.

Not: “Kore filmleri izle Türkçe altyazılı, Kore filmleri romantik komedi izle” birçok aramanız için Koreantürk sitesini öneririm.

Netflix: Alive Netflix izle

Alive 2020 Kore filmi izle

#Alive Fragmanı Trailer

Alive 2020 Kore Filmi Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=ev_GF4TvU64

#살아있

Siz Alive Kore filmini izlediniz mi? Film hakkındaki düşünceleriniz neler? Alive Netflix konusu ve oyuncuları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Alive oyuncuları başarılı bir performans sergiliyor mu?

Yukarıda bahsettiğim gibi, Alive filmi hakkında çok farklı yorumlar geldi. Bu yüzden bende filmi izleyenlerin ve hem beğenenlerin hem de hiç beğenmeyenlerin Alive film yorumlarını merakla bekliyorum. Bakalım sizlerin Alive film yorumları nasıl olacak?

Lütfen, yorum bırakmayı unutmayın! : )

etiketler; ,kore filmleri izle romantik, zombi filmleri, alive netflix yorum, alive oyuncuları kore, alive 2020, alive izle, (#Saraitda), türkçe dublaj kore filmleri izle

You may also like...

2 Responses

  1. Büşra :) dedi ki:

    İçi boş romantizmler ve klişelerle dolu bir film. Filmin sonuna doğru senaryoya katılan karakterin hikayesi bence de daha ayrıntılı işlenebilirdi. Bu haliyle filmi uzatmaktan ve filmin ağdalı romantizmine bir element daha eklemekten başka bir şey ifade etmiyordu. Tüm bunlara rağmen vakit geçirmek için izlenebilirliği yeterince yüksek bir film bence.

  2. minihanok dedi ki:

    Kesinlikle uzerinde durmaya deger bir hikayeydi. Bir zombi filmi olarak elbette birkac klise vardi fakat bence rahatsiz edici seviyede degildi. Elbette daha iyi olabilirdi.
    Yorumunuz icin cok tesekkurler?

Ne düşünüyorsunuz?