Mutlaka Dinlemeniz Gereken 12 K-pop Şarkısı

K-pop

Sadece Kore dizileri izliyor, Kore’nin kültürüyle mi ilgileniyorsunuz? Yoksa sıkı bir K-pop hayranı mısınız?

Ben Kore ile, Kore dizileriyle ilk tanıştığımda hızımı alamayıp dizide çalan şarkılara da bakmıştım. Bu farklı ve etkileyici şarkılar sayesinde de Shinee, SS501, Ft. Island gibi gruplarla, K-pop ile tanıştım.

 

 

K-pop

Shinee

Hem zaten K-pop dinleyenlerin hem de dinlemek isteyenlerin seveceği 12 farklı şarkı var listemizde!

Aramızda sıkı bir K-pop dinleyicisi olanlar kadar sadece dizi izleyen ve dinlediği Korece şarkılar, dizilerin harika müzikleriyle (nam-ı diğer meşhur OST ‘larımız) sınırlı olanlar da var.
Bu yazımda çok severek dinlediğim 12 K-pop şarkısını paylaşmak istiyorum. İnş. hem K-pop sevenler hem de ‘Dinlemek istiyorum ama nereden başlasam bilemiyorum’ diyenler keyifle okur yazıyı, şarkıları da keyifle dinler.?

12 güzel K-pop şarkı önerisi olan listemize başlayalım!

FT.ISLAND

K-pop

FT.ISLAND

Kore’nin en güçlü gruplarından biri olduğunu düşündüğüm FT.ISLAND ile HongKi sayesinde tanıştım. You Are Beautiful dizisinde sarı saçlı , şaşkın Jeremy olarak izledikten sonra HongKi’nin bir grubu olduğunu öğrenmiştim. İyi ki tanımışım FT.ISLAND’ı. Kendileri çalıp kendileri söyleyen, gerçekten kaliteli müzik yaptıklarını düşündüğüm grup aynı zamanda Kore’nin en eşsiz seslerinden birine (HongKi?) de sahip bence.Özellikle Rock sevenler varsa mutlaka dinlesin Ft. Island’ı.? Ft.Island için biri eski, ikisi de biraz daha yeni sayılabilecek 3 şarkı seçtim.

Sevelery

Wind

Paradise

SHINee çoğu K-pop severin ilk tanıştığı gruplardan biri.

ONEW

K-pop

Onew

SHINee tanıdığım ilk gruplardan biri olduğu için yeri her zaman ayrıdır bende. Grubun birçok şarkısı çok bilindik. Bu yüzden grubun lideri olan Onew’nun son çıkardığı albümünden bir şarkı seçmek istedim. Onew da Kore’deki en güçlü seslerden biri bence. Dinlendirici şarkıları dinlemek isterseniz albümdeki her şarkıyı ayrı ayrı tavsiye ederim.?

Blue

iKON (iKON K-pop)

K-pop

İKON

Bir sürü hayatta kalma yarışmasından geçip nihayet çıkış yapmışken başlarına gelmeyen kalmayan İkon’da benim çok sevdiğim gruplardan biri. Grup hem güçlü vokallere hem de yetenekli repçilere sahip. Çok bilindik şarkıları var bu yüzden ben yine en sevdiklerimden birini seçtim sizler için. (En kısa zamanda üyeleri tekrar bir arada ve gülümserken görmek dileğiyle.)

Just Go

N.Flying

K-pop

N.Flying

N.Flying; Ft.Island, Cn.Blue gibi güçlü grupların kardeş grubu.( Kore de aynı şirketteki gruplara kardeş grup da deniyor.) Yine kendileri çalıp kendileri söyleyen N.Flying de kaliteli şarkılar yapıyor bence. (Grubun vokallerinden HweSeung’un şu performansını da mutlaka izleyin!)

Like A Flower

 

The Rose

The Rose

Son yıllarda çok fazla grup çıktı. Hepsine bakamamakla birlikte ilk dinleyişimde beğendiğim ve ‘Daha sonra bu grubu tekrar dinleyeyim.’ dediğim halde unuttuğum çok grup da oldu. The Rose ilk dinleyişimde vokalleri WooSung’un sesi sayesinde aklımda yer edinen bir grup oldu. (Çok farklı ve güzel bir ses rengine sahip bence WooSung.) Grubun şarkıları çok güzel fakat Sorry benim ilk dinlediklerimden biriydi, o yüzden onu seçtim.

Sorry

 

INFINITE

K-pop

INFINITE

INFINITE K-pop’ın en kaliteli gruplarından biri. Güçlü vokaller, yetenekli repçilerin yanında samimiyetleri, dostlukları ve kişilikleriyle de sanırım tanıyan herkesin sevdiği bir grup.

Thank You

Why Me

Genelde K-pop denilince aklımıza ya gruplar ya da grup üyeleri geliyor fakat K-pop da çok başarılı solo şarkıcılar da var.

 

DEAN

K-pop

Dean

Dean’ı İntagram şarkısıyla dinlemeye başladım. Bu şarkının sözlerini çok anlamlı buluyorum,dinlemesi de çok keyifli.

İnstagram

DAY6

DAY6

DAY6, yakından takip etmeseniz bile yaptıkları kaliteli şarkılarla sık sık karşınıza çıkan gruplardan biridir. Yine rock sevenlerin beğenerek dinleyeceğini düşündüğüm bir grup DAY6.

Congratulations

 

 

Kore dizilerinde çalan,bayılarak dinlediğimiz şarkılar var. Dizilerde farklı farklı K-pop gruplarının,şarkıcılarının seslendirdiği parçaları dinlemek çok keyifli oluyor.

SALTNPAPER

Saltnpaper

Satellite, öve öve bitiremediğim dizi Chicago Typewriter’ın müziklerinden biri. ? ‘Akıllardan çıkmayan dizi müzikleri‘ listemizde yer almıştı fakat bu güzel şarkıyı dinlemeyenler olabilir diye bu listeye de koymak istedim. (MYK harika bir sese sahip, birçok ünlü dizi için de şarkılar seslendirmiş.)

Satellite

Bu listemizde sadece erkek sanatçılar vardı. Bir sonraki listemizde kadın sanatçılar olacak. Severek dinlediğim şarkıları sizlerle paylaşmaya çalıştım. İnşallah siz de severek dinleyeceğiniz şarkılar bulursunuz aralarından.?

Sizin çok severek dinlediğiniz K-pop şarkıları, şarkıcıları kimler? Böyle bir liste yapsanız kimlere yer verirsiniz? Yorum yapmayı unutmayın!?

You may also like...

3 Responses

  1. Ceyin Kitaplari dedi ki:

    Ben yeni nesilden olduğum için bu söylediğiniz gruplardan pek azını biliyorum açıkcası ama aralarından IKON favorim her şarkısıyla. Bu aralar ben de EXO, BTS, BP dinliyorum genelde. Bir de aynı şirketten çıkan gruplara kardeş grup dendiğini yeni öğrendim sayenizde.

  2. minihanok dedi ki:

    Ikon gerçekten çok güzel şarkıları olan bir grup. Söylediğiniz 3 grup da aynı şekilde. Keyifli dinlemeler??

  1. 26 Ağustos 2019

    […] K-Pop gruplarını, K-Pop şarkılarını keşfetmek isterseniz en güzel K-Pop şarkıları için bu yazıya da mutlaka göz […]

Ne düşünüyorsunuz?