Cheer Up (2022) Dizi İncelemesi: Kehanetlerin Ortasında Bir Gençlik Hikayesi

2022 Kore Dizileri arasında yerini alan Cheer Up, yüksek temposu, parlak enerjisi ve genç oyuncu kadrosuyla yılın son çeyreğinde adından söz ettirmeyi başarıyor. Başrollerinde Penthouse yıldızı Han JiHyun ve son dönemin parlayan oyuncularından Bae InHyuk’un olduğu dizi, bir grup üniversite öğrencisinin hikayesini anlatıyor. Yapım, zaman zaman eleştirilerin odağı olsa da yılın hit gençlik dizilerinden olmayı başarıyor. Peki, Cheer Up 2022 dizisi izlemeye değer mi?

Bu yazıda Cheer Up 2022 Kore dizisi konusu, oyuncuları, yorumu ve detaylı bilgilerini bulacaksınız.


Cheer Up 2022 Kore Dizisi Konusu

Dizi, 2019 yılında, 20’li yaşlarının başında olan Do HaeYi’yi (Han JiHyun) göstererek başlıyor.

Do HaeYi’nin üniversitedeki ilk günüdür, okulunun ceketi üzerinde heyecanla yürümektedir. O kadar heyecanlı ve neşelidir ki, sanki tüm dünyanın onun yeni başlangıcını kutladığını hisseder.

Do HaeYi, en yakın arkadaşıyla birlikte yeni okulunu keşfederken “Theia” takımının gösterisine denk gelir. Theia, Yonhee Üniversitesi’nin simgelerinden biri olan amigo/tezahürat takımıdır. Kız ve erkeklerden oluşan tezahürat takımının başında Park JungWoo (Bae InHyuk) isimli bir öğrenci yer almaktadır. Mavi üniformaları içindeki ekip o kadar güzel bir performans sergiler ki, Do HaeYi buna hayran kalır.

Kısa bir süre sonra kulüp seçmeleri başlar. Öğrenciler kendilerine uygun bir kulübe katılmalıdır. HaeYi tam kulüpleri araştırdığı sırada tanımadığı bir adamdan ilginç bir teklif alır. Adam, HaeYi’ye Amigo Takımı’na katıldığı takdirde oldukça iyi bir para teklif etmektedir. HaeYi, geçmişindeki bazı olaylar yüzünden önce bu teklife sıcak bakmaz. Ancak ailesinin maddi durumu hiç iyi değildir, kendisi de sürekli yarı zamanlı işlerde çalışmaktadır. Bu yüzden bu teklifi geri çeviremez ve “Theia” takımının bir parçası olur.

cheer-up-2022-kore-dizisi

Takımda ondan başka en yakın arkadaşı, ve HaeYi’ye kısa zaman önce ilanı aşk eden bir genç daha vardır. Ekip, yakında gerçekleşecek olan bir yarışma için hazırlıklara başlar. Ancak bu sırada tuhaf bir söylenti gün yüzüne çıkar. Anlatılanlara göre Theia takımı hakkında çok uzun yıllar önce bazı kehanetler yapılmıştır.

“Kehanetten kaçmak mümkün mü?”

Örneğin bir kehanet, ekipten 4 ayak kaybedileceğini söyler. Kısa bir süre içinde bir kaza yaşanır ve tam 4 kişinin ayağı kırılır. Bir başka kehanette ise “Theia” takımının kızıl bir okyanusa düşeceğini söylemiş; o yıl takımın kullandığı sınıfta korkunç bir yangın çıkmıştır. Tüm bu kehanetler öğrenciler tarafından bilinmekte ancak çok da önemsenmemektedir. Ancak sonuncu kehanet herkesin tüylerini diken diken eder. Çünkü bu, 2019 yılında “Theia” takımından birinin öleceğini söylemektedir!

Kısa süre sonra ekibin etrafında gizemli olaylar yaşanmaya başlar. Do HaeYi, kendisini dostluğu, azmi ve aşkı öğreneceği bir maceranın içinde bulur.


Cheer Up Kore dizisi 2022 Yorumu

SBS’nin yeni gençlik dizisi Cheer Up, hikayesini bir grup üniversite öğrencisinin ve gizemli kehanetlerin etrafında örüyor.

Dizi, tam da bir gençlik ve üniversite dizisinden beklenildiği gibi başlıyor. Farklı karakterlerdeki üniversite öğrencilerinin hareketli ve renkli gündelik yaşamlarına şahit oluyoruz. Bir kısmı maddi sorunlarla boğuşuyor, bir kısmı hayalleri için uğraşıyor.

Han JiHyun, çalışkan, neşeli ve umursamaz bir kız olan Do HaeYi olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemin gözde oyuncularından Bae InHyuk, içine kapanık ancak prensip sahibi bir kaptan olan Park JungWoo’yu canlandırıyor. Kim HyunJin ise, HaeYi’ye görür görmez aşık olan Jin SunHo karakteriyle karşımıza çıkıyor. 3 karakterin yolları “Theia” isimli amigo takımında kesişiyor ve hikaye başlıyor.

Cheer Up yeni Kore dizisi oyuncu kadrosu, bence diziyi izlenebilir kılan en önemli şeylerden biri. Dizi, her ne kadar tanınan oyunculardan oluşsa da fresh bir kadroyla karşımıza çıkıyor. Başrol oyuncuların kimyası çok iyi.

Cheer Up 2022 dizi yorumuna başlarken söylediğim gibi dizi, bir gençlik dizisinden beklediğiniz her şeyi veriyor. Öncelikle ortada kimyası tutmuş güzel bir çift var. Hikayenin ikinci erkeği de seyirci tarafından çok seviliyor. Bu bakımdan dizi romantizm severler için güzel bir hikayeye sahip.

Her gençlik dizisinde olduğu gibi renki okul hayatı, dostluklar, rekabet ve başarı öyküleri bu dizide de var. Üniversite sıralarını özleyenler için Cheer Up, bir zaman yolcuğu tadı da veriyor.

2022-kore-gençlik-dizileri, cheer-up-2022-kore-dizisi, cheer-up-kore-dizi-2022-yorumu

cheer-up-2022-oyuncuları

Ancak dizinin önemli bir problemi var.

Ancak bence dizinin önemli bir problemi var. Gizem ve komedi dengesini iyi kuramıyor; hikayenin temposunu iki kat artıracak olayları iyi kullanamıyor. Amigo takımıyla ilgili çok ürkütücü kehanetler olduğunu öğreniyoruz. Dahası, gizemli kişilerin karakterleri izlediği sahneler de görüyoruz. Tehlikeli bir şeylerin yaklaştığı belli oluyor.

Ancak dizi bu kehanetleri ve gizemi ne kadar kullanacağına bir türlü karar veremiyor. Tam, ürkütücü bir olay yaşanıyor derken yerini yine neşeli ve her şeyden habersiz öğrencilerin günlük yaşamına bırakıyor. “Bakın, burada bir şeyler oluyor.” Mesajını alıyor, tehlike çanlarını duyuyoruz ancak bunu izlediğimiz şeyde pek de bulamıyoruz.

Bir diziyi izleten en önemli şeylerden birinin “merak öğesi” olduğunu düşünürsek, Cheer Up’ın bu konuda biraz eksik kaldığını düşünüyorum. Umarım ilerleyen bölümlerde elindeki bu harika hikayeyi daha etkili şekilde kullanabilir, çok daha yüksek tempolu bir dizi izleriz.

Her şeye rağmen, Cheer Up Kore dizisi sürükleyici hikayesi, başarılı performanslar, renkli karakterler ve tatlı romantizmiyle keyifli bir seyir vaad ediyor. Kafa dağıtmak ve öğrencilik günlerine geri dönmek isteyenler için güzel bir seçenek oluyor.

Amacınız keyifli zaman geçirmekse ve gençlik dizilerini seviyorsanız, Cheer Up 2022’ye bir şans verebilirsiniz.

Keyifli seyirler!


Cheer Up Bilgileri;

Cheer Up 2022 Kore dizisi kaç bölüm olacak, yayın günleri neler, yayın tarihi ne?

Yayın günleri: Pazartesi Salı

Yönetmen: Han TaeSeob

Senarist: Cha HaeWon

Bölüm sayısı: 16

Yayın tarihi: 3 Ekim 2022- 22 Kasım 2022


En yeni yazılardan anında haberdar olmak için Minihanok’u takip etmeyi unutmayın!

Cheer Up 2022 Kore dizisini izliyor musunuz? Sizce dizi izlemeye değer mi?

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?