BTS Dizisi | Youth Oyuncu Kadrosu ve Tüm Güncel Haberleri!

Şimdiye kadar BTS Universe yani BTS evreni birçok BTS projesinde hayranların karşısına çıktı: Çok sevilen Mv’ler ve ek olarak kısa BTS filmleri, milyonlarca hayranın heyecanla okuduğu webtoon “Save Me” ve son olarak BTS’in yeni oyunu BU! Eğer sizde uzun zamandır bu gizemli evrendeki sırları çözmeye, olayları anlamaya çalışıyorsanız hazır olun çünkü BTS Universe yeni bir yapımla dönüyor: BTS dizisi Youth!

Geçtiğimiz sene yayınlanan “BTS dizisi çıkabilir“, “Bts evrenine dayalı bir dizi çıkacak” haberlerinden beri başta Army olmak üzere çoğu Kpop ve Kore dizi hayranı merakla Bts dizisini bekliyordu. Dizi hakkında çok bir ayrıntı bilinmemesine rağmen ilk başta isminin Blue Sky olacağı konuşuluyordu. Daha sonra ismi değişti ve BTS dizisinin Youth ismiyle yayınlanacağını öğrendik. Bu haberlerden sonra da Bts dizisi için meraklı bekleyiş devam etti.

Ve nihayet beklenen gün geldi. Bts dizisi Youth dizi oyuncuları, oyuncu kadrosu açıklandı ve dizinin çekimlerine de başlandı. Peki, Youth oyuncu kadrosu hangi isimlerden oluşuyor? Bts dizisi Youth ‘u daha önce izlediğimiz Bts filmleri nden ayıran ne? Bts evrenini anlatan diziye hayranlardan ve bekleyenlerden gelen yorumlar, tepkiler nasıl oldu? Gelin hep birlikte BTS Kore dizisi Youth oyuncu kadrosu, konusu, yorumları ve tüm güncel haberleri olan yazımıza başlayalım!

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

BTS Tomorrow ile Korece Öğrenelim!

Lost&Spring Day sözleri ile Korece Öğrenelim!

2!3! şarkısı ile Korece öğrenelim!

Jin ve muhteşem şarkısı Epiphany ile Korece Öğrenelim!

 

bts-filmleri,bts-universe-drama

bts-filmleri

BTS dizisi Youth ‘u, BTS filmlerinden ayıran ne?

Daha önce birçok BTS filmi izledik. Break the Silence: The Movie, Burn the Stage: The Movie, Bring the Soul: The Movie izlenme rekorları kıran BTS filmleri arasındaydı. Filmler hayranlar tarafından çok sevildi ve çok güzel tepkiler aldı. Çünkü bu filmler sayesinde hayranlar BTS üyelerinin daha önce tanık olmadıkları yüzlerini de görme fırsatı buldu. Her zaman ekranda ve sahnelerde göründükleri kadar enerjik ve mutlular mı yoksa her insan gibi tükendikleri, yoruldukları anlar oluyor mu? Problemlerini nasıl çözüyorlar, birlikte olmaları onlar için ne ifade ediyor, sahne arkasındaki BTS nasıl, performanslarına nasıl hazırlanıyorlar… Ve daha birçok konuda üyelerin hem samimi röportajları hem de daha önce yayınlanmamış görüntüler içeriyordu BTS filmleri.

Bu yüzden BTS dizisi Youth açıklandığında, “BTS evrenine dayalı, üyelerin hikayesinin anlatılacağı bir dizi” çıkacağı söylendiğinde birçok farklı söylenti ve haber de beraberinde çıktı. BTS evrenine aşina olmayanlar için BTS universe dizisi Blue Sky, yeni ismiyle Youth’un, BTS filmleri gibi üyelerin bizzat kendilerinin yer aldığı belgesel niteliğinde bir program olup olmayacağı merak konusuydu. Öncelikle bunu belirtelim; BTS Youth dizisi bugüne kadar izlediğiniz BTS filmlerinden çok daha farklı bir yapım olacak!

BTS dizisi ne zaman yayınlanacak?

BTS yeni dizisi Blue Sky, yeni ismiyle BTS Youth dizisi 2021 yılında hayranlarla buluşacak. Yönetmenliğini Kim JaeHong‘un yaptığı Bts dizisi senaristliğini ise Kim SooJin ve Choi WooJoo yapıyor. Senaristlerinden Kim SooJin, Kore dizi izleyicilerinin en sevdiği Kore dizilerinden Wightlifting Fairy Kim BokJoo, Mad Dog, The Light in Your Eyes dizilerinin de yazarlığını yapmış.

BTS Youth Dizisi Konusu

BTS Universe dizisi konusu itibariyle bugüne kadar birçok müzik videosu ve projede hayranların karışısına çıkan BTS evrenini anlatacak.

BTS evreni ile ilk defa karşılaşıyorsanız izleyeceğiniz hikaye ve karakterler sizi şaşırtabilir. Çünkü “BTS dizisi” denildiği zaman çoğunluğun aklına gelenin aksine, Youth dizisi BTS üyelerinin hayat hikayesini anlatmayacak. Yani dizide BTS üyelerinin gerçek hayatlarından esinlenmiş ve çıkış öncesi-sonrası mücadelelerini anlatan biyografi niteliğinde bir hikaye izlemeyeceğiz. Dizi, her üyenin farklı bir geçmişe sahip karakterlerle karşımıza çıktığı, merak edilen BTS evrenine ışık tutacak: kurgu bir dünyaya.

Sizce dizinin ilk ismi Blue Sky mı kalmalıydı yoksa bu hikaye için Youth ismi mi daha uygun?

bts-dizisi-youth-oyuncuları

Youth Oyuncuları /Blue Sky Bts Oyuncuları

Bts dizisi haberinden sonra hayranların en çok merak ettiği şeylerden biri Bts üyelerinin dizide oynayıp oynamayacağı konusuydu. Üyelerin dizide oynamayacağı açıklandıktan ve kadro açıklandıktan sonra da elbette gözler BTS üyeleri ni canlandıracak oyunculara çevrildi. Peki, BTS dizisinde üyeleri hangi oyuncular canlandırıyor?

bts-youth-cast, bts-dizisi-oyuncuları,bts-youth-dizisi,bts-youth-kim-seokjin,seo-jihoon-bts,blue-sky-oyuncuları

youth-kim-seokjin-rölünde-seo-jihoon

Seo JiHoon / Kim SeokJin

Kim SeokJin, hayatını meclis üyesi babasının planlarına ve isteklerine göre yaşamaktadır. Görünüşü ve seçkin bir aileden gelişi sebebiyle hayatı oldukça muhteşem görünmektedir. Fakat dışarıdan ne kadar problemsiz görünse de SeokJin duygularını ifade etmekte pek başarılı değildir. Bir gün farklı bir okula geçiş yapar ve orada tanıştığı insanlar hayatını değiştirir.

1997 doğumlu Seo JiHoon BTS Youth dizisinde Kim SeokJin karakterini canlandırıyor. Seo JiHoon Youth oyuncu kadrosu içindeki tecrübeli isimlerden biri. Daha önce rol aldığı School 2017, Flower Crew: Joseon Marriage Agency ve Welcome (çok eğlenceli bir romantik-komedi dizisidir.) Kore dizi severlerin çok sevdiği yapımlar arasında. BTS dizisi çıkmadan önce Jin’i canlandıracak oyuncuyu daha iyi tanımak isterseniz Seo JiHoon dizileri arasındaki yapımlara da bakabilirsiniz.

bts-drama

bts-suga-rolünde-ro-jonghyun

Ro JongHyun / Min YoonGi

Min YoonGi çok konuşkan olmasa da sıcak bir kişiliğe sahiptir. Evi ateşe verip kendi annesini öldürdüğüne dair çirkin dedikodular peşini bırakmamaktadır. YoonGi bu kadar zorluğun arasında sadece piyano çalarken huzur bulabilmektedir. Onu hiçbir önyargısı olmadan takip edip destekleyen bir arkadaşı sayesinde yaraları iyileşmeye başlar.

Ro JongHyun BTS dizisi Blue Sky ‘da Min YoonGi karakterini canlandırıyor. Açıkçası BTS dizi oyuncuları gördüğümde beni en çok sevindiren isim Ro JongHyun oldu. Kendisini daha önce He is Psychometric ve Life on Mars ve Strangers from Hell dizilerinde bayılarak izlemiştim. Üçü de gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerindendir ve Ro JongHyun da çok başarılı bir performans sergiliyordu. Bu yüzden BTS dizisinde YoonGi’yi de başarıyla canlandıracağına inanıyorum.

bts-dizisi-youth-oyuncuları,bts-jung-hoseok,blue-sky-bts-oyuncuları,bts-youth

blue-sky-dizi-oyuncuları-jung-hoseok-rolünde-ahn-jiho

Ahn JiHoo / Jung HoSeok

Jung HoSeok bir eğlence parkında terk edilmiş yalnız bir kişidir. Buna rağmen her zaman pozitif olmaya ve çevresine de güzel enerji yaymaya çalışmaktadır. Geçmişine ait korkunç anıları bir kenara bırakarak kendisini dans etmeye adar.

2004 doğumlu, Ahn JiHoo Youth dizisinde Jung HoSeok karakterini canlandırıyor. Ahn JiHoo’yu ben daha önce bir yapımda izlemedim. Şu ana kadar çeşitli filmlerde ve iki dizide rol almış. Ahn JiHoo dizileri arasında Nobody Knows dizisindeki oyunculuğu çok beğenilmiş. Ben Youth yayınlanmadan önce diziyi izlemeyi düşünüyorum. Ahn JiHoo’yu merak edenler hem bu diziye hem de sevilen Netflix Kore filmlerinden biri olan Along With the Gods: The Last 49 Days filmine bakabilir.

kim-namjoon-youth,bts-dizisi,bts-blue-sky,blue-sky-bts-oyuncuları

bts-dizisi-2020-oyuncuları-kim-namjoon-rolünde-seo-youngjoo

Seo YoungJoo / Kim NamJoon

Kim NamJoon sorumluluk bilinci çok yüksek olan bir gençtir. Maddi durumu pek de iyi olmayan bir aileden geldiği için genç yaşında çalışmak zorunda kalmış, ailesinin yükünü üstlenmiştir. Fakat her şeye rağmen okulunda çok başarılıdır.

Youth oyuncuları arasındaki Seo YoungJoo kadrodaki en tecrübeli isimlerden biri. 1998 doğumlu oyuncu bugüne kadar Solomon’s Perjury, Girls Generation 1979, Beautiful World ve Nobody Knows gibi çok sayıda dizide ve The Age of Shadows, Snowy Road vb. çok sayıda da filmde rol almış. Rol aldığı Juveline Offender filmi için 600 kişi arasından seçilmiş ve bu filmdeki performansıyla 2012 yılında Tokyo Uluslararası Film FestivalindeEn iyi Aktör Ödülü’nün de sahibi olmuş.

bts-universe-drama, bts-youth

bts-universe-dizisi-jeon-jungkook-rolünde-jeon-jinsoo

Jeon JinSoo / JungKook

Jeon JungKook güvensiz bir ailede büyümüştür ve bu yüzden ne hayata ne de ölüme karşı duyarlıdır. Bir gün Min YoonGi ile tanışır ve ona yardım eder. Kısa sürede ikili çok yakın arkadaş olur. Blue Sky oyuncuları arasında Jeon JinSoo 2006 doğumlu genç oyunculardan biri. Kendisi genç yaşına rağmen performansıyla beğenilen bir isim. Jeon JinSoo dizileri arasına baktığımda çok şaşırdım açıkçası çünkü beklediğimden çok daha fazla dizide rol almış. Ben kendisini en son World of Married dizisinde izlemiştim. (Bu dizi “Sadakatsiz” ismiyle ülkemizde de uyarlandı.) Jeon JinSoo oynadığı dizileri merak edenler Graceful Family, Mr. Sunshine gibi dizilere de bakabilir.

Kim YoonWoo / Park JiMin

Park JiMin yüzünden kocaman gülümsemesi eksik olmayan biridir. Küçükken yaşadığı travmalar yüzünden kim olduğu hakkında kafası karışıktır. Korumacı olan ailesi yüzünden yalanlar söylemek zorunda kalır. Park JiMin‘i ekranlar için yeni bir yüz olan Kim YoonWoo canlandıracak. Henüz kendisi hakkında çok bilgi yok fakat Kim YoonWoo Jimin rolünü canlandıracağı için yakında çok daha fazla bilgi geleceğini düşünüyorum. Kim YoonWoo kimdir, kaç yaşındadır bilgileri gelir gelmez yazımı güncelleyeceğim.

bts-oyuncuları-kim-taehyung-rolünde-jung-woojin

Jung WooJin / Kim TaeHyung

Kim TaeHyung eskiden çok ilgili ve sevgi dolu olmasına rağmen artık alkolik olan bir babayla yaşamaktadır. Her şeye rağmen TaeHyung annesi onları terk ettikten sonra bu hale gelen babasından ümidini kesmez. BTS drama Youth’da Taehyung rolünü Jung WooJin oynuyor. 2004 doğumlu Jung WooJin Youth dizisinden önce 2012 yılında Take Care of Us, Captain dizisinde ve Vanishing Time: A Boy Who Returned gibi filmlerde rol almış.

bts-drama-oyuncuları-asianwiki

BTS ‘in dizisi Youth oyuncularına baktığımıza göre bir de BTS üyelerinin oynadığı diziler var mı, bakalım!

Son olarak, TaeHyung’u canlandıracak oyuncudan bahsetmişken merak edenler için Bts üyelerinin oynadığı diziler dende bahsedelim! Bilindiği gibi BTS üyesi Jin oyunculuk eğitimi alan bir üye. Bu yüzden başta Jin olmak üzere hayranlar BTS üyelerini bir dizide görmek için sabırsızlıkla beklemekte. Fakat maalesef şu ana kadar BTS üyeleri arasından sadece bir üye bir dizide karşımıza çıktı. Bts TaeHyung dizisi Hwarang ile hayranların büyük beğenisini kazandı, hala izlemediyseniz muhteşem bir oyuncu kadrosu ve ilgi çekici bir hikayeye sahip Hwarang dizisine de bir şans verin! Yeni bir yapım haberi gelene kadar BTS üyelerinin oynadığı diziler bu kadar.

 

bts-üyelerinin-oynadığı-diziler

bts-hwarang-taehyung

taehyung-hwarang

Peki, BTS universe draması Youth hayranlar tarafından nasıl karşılandı? Nasıl yorumlar alıyor?

Dünyanın en gözde gruplarından biri olan BTS ‘in bir dizisi çıkacağı açıklandığından beri diziyi merakla bekleyen çok büyük bir kitle var. Bu kitlenin büyük bir kısmı şüphesiz ki grunun hayranları. Fakat BTS’i yakından takip eden ve BTS dizisi Youth’u merakla bekleyen Koreli netizenleri de unutmamak gerek. Peki, hem grubun hayranlarının hem de netizenlerin BTS dizisine tepkisi nasıl oldu? Dizi daha yayınlanmadan nasıl eleştiriler aldı ve almaya devam ediyor?

bts-hyyh

Youth oyuncu kadrosu ve işleyeceği hikaye başta olmak üzere birçok konuda eleştiri ve yorum alıyor. Şimdi dizi ile ilgili başlıca eleştirilerden kısaca bahsedeceğim;

Dizi ilk açıklandığından beri üyelerin bizzat dizide rol alıp almayacağı merak konusuydu. Hayranların bir kısmı üyelerin oynaması gerektiğini düşünürken bir kısmı da yoğun programları nedeniyle bunun mümkün olamayacağını düşünüyordu. Nihayet, Youth oyuncu kadrosu açıklandı. Sevilen genç oyuncular yanında daha önce ekranlarda yer almamış yeni yüzlerin yer aldığı Youth oyuncu kadrosu çok da konuşuldu. Kadronun açıklanması dizide üyelerin yer alıp almayacağı tartışmalarına da son vermiş oldu.

Dizide oynayacak kişiler belli olunca bir tartışma sona erdi fakat dizide BTS üyelerinin gerçek isimlerinin kullanılacağı açıklanınca bir başka tartışma alevlenmiş oldu. Hatırlatalım; Youth dizisi BTS üyelerinin değil BTS universe yani BTS evreninin hikayesini ekranlara taşıyacak. Yani BTS üyelerinden ilham alınan karakterler ve olaylar olsa da izleyeceğimiz hikayenin büyük çoğunluğu kurgu. Bu yüzden hayranların ve netizenlerin bir kısmı dizide üyelerin gerçek isimlerinin kullanılacak olmasından rahatsız.

Her üyenin farklı bir hikayesinin olduğu, gizemlerle dolu bu hikaye HYYH döneminden başlayarak birçok MV‘de karşımıza çıktı.

bts-save-me-webtoon, bts-universe,bts-universe-drama

bts-webtoon-save-me

BTS‘i yakından takip edenlerin de bildiği gibi bu hikaye çok uzun zamandır var ve devam ediyor. Her üyenin farklı bir hikayesinin olduğu, gizemlerle dolu bu hikaye HYYH döneminden başlayarak birçok MV‘de karşımıza çıktı. Hatta BTS’in çok sevilen webtoon‘u “Save Me” ve geçtiğimiz aylarda yayınlanan yeni BTS oyunuBU(BTS Universe) ” oyunu da bu evrende geçmekte. Hayranların büyük çoğunluğu daha önce de üyelerin gerçek isimlerinin kullanıldığı bu evrene, hikayeye aşina. Peki, netizenleri ve bazı hayranları rahatsız eden şey ne?

Dizide üyelerin gerçek isimleri kullanıldığı taktirde karakterlerin eylemleriyle üyelerin ilişkili tutulabileceğinden endişeliler. Yani izleyicilerin dizideki bir şeyi üyelerin gerçek kimliğiyle ilişkilendirebilecek olmasından. Açıkçası ben de bu endişelere biraz hak veriyorum. Çünkü diziler çok daha büyük bir seyirci kitlesine hitap etmekte. BTS dizisi Youth ‘u da izleyecek kişilerin belki de büyük bir çoğunluğu BTS evreni ile ilk defa tanışacak. İzledikleri karakterler ve üyeleri karşılaştıracak ve kurguyla gerçeği karıştıracak çok kişi de olabilir. Bu yüzden dizi için çok heyecanlı olsam da Big Hit’in dizinin BTS üyelerinin birebir gerçek hikayelerine değil, BTS evrenine dayandığını vurgulaması gerektiğini düşünüyorum.

bts-universe-highligt-reel-videoları

Youth dizi tarihi yaklaştıkça yeni haberler gelmeye devam edecektir fakat şimdilik BTS dizisi Youth ile ilgili gelen haberler bu kadar. BTS dizisi 2020 yılı içinde ve ileride gelecek bütün bilgiler ve haberlerle yazımızı güncelleyeceğim. Diziyi merakla bekleyenlerdenseniz, yazıyı takip etmeyi unutmayın!

Bts Blue Sky dizi, Youth dizi bilgileri şimdilik bu kadar. Youth oyuncu kadrosu hakkında merak ettiğimiz çok şey var. Bu yüzden dizi ile ya da oyuncularla ilgili gelecek bütün haberleri yazıma eklemeye devam edeceğim! Bu arada bilindiği gibi, BTS Youth yayın tarihi 2021 yılı. Dizi yayınlandığı zaman buraya BTS dizi izle, Youth dizi izle linkleri de ekleyeceğim. Yani dizi başladığında bölümlere buradan ulaşabileceksiniz!

bts-drama, bts-dizi-blue-sky

BTS dizisi Youth hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Youth oyuncu kadrosu nasıl, siz üyelerin mi dizide rol almasını isterdiniz? Sizce dizide üyelerin gerçek hayatları ile ilgili şeyler karşımıza çıkacak mı yoksa sadece kurgu mu olacak?

Dizi hakkında ne düşündüğünüzü çok merak ediyorum. Youth dizisi, oyuncuları, konusu ve gelen eleştiriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca Kore dizi önerileri, K-POP ve Korece başta olmak üzere birbirinden eğlenceli yazılardan anında haberdar olmak isterseniz de abone olabilirsiniz!

etiketler; bts dizisi, bts drama, blue sky, youth oyuncuları

You may also like...

2 Responses

  1. diaryofmeri dedi ki:

    Merak ettim?

  2. minihanok dedi ki:

    Ben de çok merak ediyorum, hala başlayamadı beklemedeyiz:)

Ne düşünüyorsunuz?