Fono Yayınları 30 Günde Korece

 

Fono 30 Günde Korece Kitabı

Fono Yayınları 30 Günde Korece Kitabı

Korece öğrenmeye niyet ettik , bir sürü farklı kaynak var, peki hangilerini kullanmalıyız?Benim bu soruya cevabım ” Fono Yayınları 30 Günde Korece “

Benim ilk aldığım Korece ders kitaplarından biri Fono Yayınları ‘nın 30 Günde Korece kitabıydı. Aldığım yayınlar içinde Korece öğrenmeye ilk başlayanlar için en uygun kitap olduğunu düşündüğüm ve yararını çokça gördüğüm için bu kitapla başlamak istedim kaynak önerisi serime.Kitabımız, içinde 3 CD ve birde kitap olan bir kutuda satılıyor. CD lerde sadece ses dosyaları var. Dizilerden ya da izlediğiniz, dinlediğiniz diğer şeylerden kulak aşinalığınız varsa CD leri kullanmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Korece öğreniyor ve Korece şarkıları da seviyorsanız sizi Bts, 2ne1 vb. efsane grupların şarkılarıyla Korece öğrenmek için Şarkılarla Korece serimizin yazılarına da beklerim.

“’30 Günde Korece’ Koreceyi hiç bilmeyen, bu dili öğrenmek için hiçbir yerden yardım görme olanağı olmayan, tamamen kendi kendine öğrenme durumunda bulunan bir kişi göz önüne alınarak hazırlanmıştır.”

Kitap ilk bölümde okunuş kurallarıyla size Kore alfabesi olan Hangılı (한글) öğretiyor, sonra basitten başlayarak dil bilgisi kurallarını veriyor. Kitap 30 bölümden oluşuyor ve düzenli çalışılırsa 30 günde Korecenin temelini öğretmeyi hedefliyor.

 

 

 Korece kitap önerisi.

Kitabın içindekiler kısmı.

 

Fono Yayınları 30 Günde Korece kitap önerisi.

Fono Yayınları 30 Günde Korece kitabı içindekiler kısmı.

 

Fono Yayınları 30 Günde Korece kitap önerisi.

İçindekiler kısmı.

İsim-fiil cümleleri, saat-yaş söyleme, Korecede ki önemli yapılardan olan samimi saygılı konuşma, renkler, zarflar, sıfatlar, bağlaçlar, zamanlar, soru sorma ekleri, emir cümleleri, bulunma ekleri vb. temel olarak ihtiyacınız olan her şeyi gayet anlaşılır bir şekilde öğretiyor kitap size.

Her bölümün başında o bölümde kullanılacak kelimeler verilmiş. Bu kelimeler sık sık karşınıza çıkacak temel kelimeler arasından seçilmiş.

Her bölümün başında 10-15 tane kelime var. Bu kelimeleri bölüme başlarken öğrenmeye çalışır ve ileri zamanlarda da tekrar ederseniz kitabı bitirene kadar yüzlerce kelime ezberleyebilirsiniz.

Korece öğrenmek için öneriler.

Fono Yayınları 30 Günde Korece kitabı, her bölümün başında yer alan kelimeler kısmı.

Son bölümlere kadar verilen cümlelerin Latin alfabesiyle okunuşları da yazılmış. Bazı yayınlarda göremediğim bu özellik Korece çalışmaya yeni başlayan ve tek başına çalışan biri için oldukça yararlı bence.Yine her bölüm sonunda o bölümde öğretilen yapıların kısa bir özeti ve uygulama başlığı altında öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olacak sorular var.

 

Nasıl Korece öğrenebiliriz?

Kitabın bölüm sonlarında yer alan etkinlikleri.

 

Fono Yayınları 30 Günde Korece

Kitabın ‘Özet Dilbilgisi’ kısmı.

Fono Yayınları 30 Günde Korece kitabında bölüm sonlarında ve bazı özel bölümlerde verilen sorular, etkinlikler sayesinde öğrendiklerinizi pekiştiriyorsunuz.

Kitabın yarısında bulunan bölüm 15 ve son bölüm 30 tamamen uygulama sorularından oluşuyor. Uygulamaların cevapları kitapta var , kontrol edebilirsiniz. Kitabın en son bölümünde de Korecede en çok kullanılan 1000 kelime verilmiş.

Korece kitap önerisi.

En arkada yer alan sözlük.

Korece kesinlikle öğrenmesi zor bir dil değil, mantığı Türkçe ile neredeyse aynı bu yüzden biraz kelime ve yapı öğrendikten sonra konuşmanız, cümle kurmanız zor olmayacaktır.

Bir dil öğrenmeye başladığınızda bir kelime defteri birde dil bilgisi defteri edinir, notlar alırsanız öğrendikleriniz daha kalıcı olur. Sadece kitaptan öğrendiklerinizi değil, duyduğunuz bir kelimeyi, öğrendiğiniz bir bilgiyi de not edebilirsiniz. Hatta kendiniz de cümleler kurun, isterseniz minik bir Korece günlük oluşturun. İlk zamanlarda sadece günü yazsanız ve “okula gittim” gibi basit cümleler kursanız da ilerlemenizi görmek sizi cesaretlendirecektir.

Ben kitabı uzun zaman önce kitapçıdan almıştım ama siz İnternet’ten de alabilirsiniz. İstediğiniz siteden alabilirsiniz; ben D&R , idefix ve kitapyurdu‘ndan alışveriş yapıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım.

Konuları ve kelimeleri tekrar ederek çalıştığınız takdirde sağlam bir temeliniz olacaktır. Kitap tek başına da ihtiyacınızı görecek gerçekten kapsamlı bir kaynak.

Umarım sizin için yararlı bir yazı olmuştur:)

 

 

 

You may also like...

12 Responses

 1. haneul dedi ki:

  Gerçekten çok yararlı bir kitap. Korece öğrenmeye başlamak için güzel bir kaynak. Koreceye ilgisi olanlara tavsiye ediyorum.

 2. Havva dedi ki:

  Bu kitabı nasıl alabilirim

 3. minihanok dedi ki:

  Merhaba. Kitabı kitapçılarda bulabilirsiniz fakat dilerseniz kitapyurdu, d&r gibi internet sitelerinden de alabilirsiniz.

 4. Yeliz dedi ki:

  Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Ben kelime öğrenirken tellafuz kısmına takılıyorum. Tellafuz için önerebileceğiniz sesli kaynaklar var mı?

 5. minihanok dedi ki:

  Merhaba!
  Fono Yayınları 30 Günde Korece kitabının yanında gelen cd’lerde kelimelerin okunuşlarını sesli olarak dinlemeniz mümkün.
  Yine başka setlerde de cd’ler yer alıyor. Bu konuda dizi film ve video izlemek çok yararlı olabiliyor. Ayrıca bu konuda youtube kanallarından ve sözlük uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Yararlı olabileceğini düşündüğüm iki youtube kanalının videolarının linkini bırakıyorum. Temel ingilizce bilen herkesin Korece telaffuzunda çok yardımcılar. Şuan aklıma başka birşey gelmedi fakat daha yararlı kaynaklar görürsem ekleyeceğim:)
  İnş işinize yarar kolay gelsin!

  https://www.youtube.com/watch?v=xh75b5tRofY
  https://www.youtube.com/watch?v=K49agKL3MOs

 6. Bbh dedi ki:

  Bu kitabın pdf halini nerden bulabilirim

 7. minihanok dedi ki:

  Maalesef bilmiyorum, telife gireceği için bulsam bile linkini paylaşmam mümkün değil.:(

 8. Anonim dedi ki:

  Merhaba kitabı almadım çünkü birşey merak ediyorum. Oradaki soruların cevapları var mı? Yani cevap anahtarı yoksa biraz saçma olur. Doğru veya yanlış yaptığımı anlayamam.

 9. minihanok dedi ki:

  Merhaba. Elbette her sorunun cevabı var kitabın sonlarında.:)

 10. kpopfanı dedi ki:

  Merhaba kitabı alamadım bu yüzden fotokopisini çektirmek istiyorum. İnternet üzerinden kitaba nasıl ulaşabilirim çektirmek için iyi akşamlar..

 11. minihanok dedi ki:

  Kitabin internet uzerinde pdf olarak mevcut olup olmadigini bilmiyorum ne yazik ki:(

 1. 23 Temmuz 2019

  […] kelime öğrenimi yanında dilbilgisi için de kaynak arayan varsa Fono Yayınları 30 Günde Korece kitabını öneririm. Kitapla ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa inceleme yazısına […]

Ne düşünüyorsunuz?