Happiness Konusu, Oyuncuları ve Yorumu- Han HyoJoo ve Park HyunShik’ten Yeni Gizem Dizisi!

Han HyoJoo ve Park HyunSik’in yeni dizisi Happiness, konusu itibariyle kıyamet öncesi dönemde hastalıklarla savaşan karakterlerin hikayesini anlatacak.

2021 Kore dizileri arasında yerini almaya hazırlanan en yeni dizilerden biri Happiness Kore dizisi. Distopik bir yakın gelecek resmini ekranlara taşıyacağı belli olan dizi, senenin en iddialı yapımlarından biri. Bu durumda dizinin çarpıcı konusu ve her ikisi de uzun süredir ekranlardan uzak kalmış başrolleri büyük rol oynuyor. Bu yazıda Happiness Kore konusu, oyuncuları, ne zaman başlayacak, kaç bölüm gibi soruların cevabını bulacaksınız.

2021 Happiness Kore dizisi ne zaman başlayacak, konusu, oyuncuları, kaç bölüm, hangi günler yayınlanıyor, Happiness kdrama konusu, korean, yorumu ve dahası…

Happiness Kore Dizisi 2021

Happiness kdrama 2021 yapımı hakkında tüm bilgiler!

Hastalıklar, prikolojik savaşlar ortasında hayatta kalmaya çalışan karakterlerin hikayesini anlatacak olan Happiness dizisi konusu itibariyle gizem, gerilim ve dram türünde. Ağırlıklı olarak gizem ve gerilim içerse de dizinin romantik bir hikaye içerdiğini de ekleyelim.


Happiness Kore Dizisi Ne Zaman Başlayacak, Yayın Tarihi Ne?

Han HyoJoo ve Park HyunSik’in başrollerinde yer aldığı dizi, şu günlerde en çok konuşulan yapımlardan biri. Bunun sebebi Happiness oyuncuları arasında yer alan her iki ismin de ekranlardan uzun süredir ayrı kalması. Bu yüzden dizi neredeyse 1 yıl önce açıklandığından beri en çok sorulan sorular yayın tarihi ile ilgili. Peki, Happiness Kore dizisi ne zaman başlayacak, ne zaman yayınlanacak? Dizinin yayın tarihi ne?

Yeni 2021 Kore dizisi, 5 Kasım 2021 tarihinde 1. bölümü ile ekranlara gelecek. Her hafta tvN kanalında yayınlanacak dizi 11 Aralık 2021 tarihinde ise final bölümüyle sona erecek. Happiness hangi günlerde yayınlanıyor, yayın günleri ne olduğunu merak edenler için ise; dizi cuma ve cumartesi günleri yayınlanacak.


Happiness kdrama kaç bölüm olacak, dizi kaç sezon?

Dizi, 12 bölüm olarak ekranlara gelecek. Yönetmenliğini Ahn GilHo‘nun yaptığı dizinin senaryo yazarlığını ise Hang SangWoon yapıyor. İkili daha önce beğeniyle izlenen Watcher dizisinde de birlikte çalışmış. Yönetmen Ah GilHo, aynı zamanda Record of Youth gibi dizilerinde yönetmenliğini yapan isim. Dizi, şimdilik 1 sezon olarak planlandı. İkinci sezona dair bir haber bulunmamakta.


Romantik Komedi Severlere: Record of Youth Konusu ve Yorumu!

happiness-kore-dizisi-konusu-oyuncular, happiness-kdrama-konusu, 2021-kore-dizileri, han-hyojoo-yeni-dizisi, park-hyunshik-yeni-dizisi

happiness-kore-dizi-oyuncuları

Happiness Kore Dizisi Konusu

Han HyoJoo yeni dizisi Happiness kdrama konusu itibariyle yakın gelecekteki korkunç olayları anlatacak.

Yakın gelecekte dünya psikolojik savaşlar, salgın hastalıklar ve eskisinden çok daha şiddetli bir sınıf ayrımcılığı içerisindedir. Bu dünyada hayatta kalmaya çalışan insanlar arasında Yoon SaeBom (Han HyoJoo) ve Jung YiHyun (Park HyunSik) de vardır. Bir dedektif olan Jung YiHyun, sakatlandıktan sonra sporu bırakmak zorunda kalmıştır ve şimdilerde kendini insanları ve onun için değerli olan birini korumaya adamıştır. Yoon SaeBom ise bir polistir ve şehirde inşa edilen yeni bir apartmana taşınacaktır. Ancak taşınır taşınmaz kendisini zor bir durumun içinde bulacaktır. İkili psikolojik savaşların, insanları susuzluktan harap eden salgın hastalıkların ve korkunç bir sınıf ayrımının ortasında hayatta kalmaya çalışacaktır.


Happiness Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Yeni Happiness Kore dizi oyuncuları arasında çok sevilen iki isim yer alıyor.

Han HyoJoo Happiness dizisinde Yoon SaeBom karakterini canlandırıyor. Yoon SaeBom, mutsuz bir evde büyümüş bir karakterdir. Artık bir polis olarak görev yapmaktadır ve büyük bir şehire taşınmasıyla kendisini zor bir durumun ortasında bulur.

Han HyoJoo yeni dizisi, oyuncunun 5 sene sonra rol aldığı ilk Kore yapımı. En son Lee JongSuk ile başrollerini paylaştıkları W Two Worlds dizisinde izlemiştik. Başarılı oyuncu son dizisinden sonra bir Amerikan yapımında rol almış. Bu sırada Illang: The Wolf Brigade gibi filmler de çekmiş. Han HyoJoo yeni dizisi öncesi rol aldığı başka yapımlara da bakmak isterseniz şunlara bakabilirsiniz. Han HyoJoo dizileri ; Iljimae, Brilliant Legacy, DongYi vb.

happiness-kore-dizisi-konusu-oyuncular, happiness-kdrama-konusu, 2021-kore-dizileri, han-hyojoo-yeni-dizisi, park-hyunshik-yeni-dizisi

Lee JongSuk Askerden Sonra Bir Röportaj Gerçekleştirdi, Merak Edilenleri Cevapladı!

Park HyunSik yeni dizisi, oyuncunun askerden sonra rol alacağı ilk yapım olacak. Sevilen oyuncu dizide bir dedektif olan Jung YiHyun karakterini canlandırıyor. Park Hyun Shik ‘te en sevilen Koreli oyuncular arasında. Özellikle Hwarang ve Strong Woman Do BongSoon dizileri ile büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Bu yüzden hayranlar Park HyunShik yeni dizisi için oldukça heyecanlı. Merak edenler şu Park HyunShik dizilerine de bir şans verebilir. The Heirs, Suits vb.


Happiness Dizi Yorumu

Yeni Happiness Kore dizisi oyuncuları ve bilgilerinden bahsettik. Peki, dizi izlemeye değer mi?

Güney Kore, özellikle gizem-gerilim ve distopya türünde oldukça başarılı dizilere imza atıyor. Sweet Home, Dark Hole gibi dizilerin yanı sıra Devil Judge da bu dizilerin bir örneğiydi. Bu yüzden ben Park HyunShik ve Han HyoJoo ikilisinin yeni dizisi için çok heyecanlıyım. Dizi başladıktan sonra yorum bölümünü güncelleyeceğim.

[Güncellendi] Happiness Kore Dizisi Yorumu

2021 Kore dizileri arasında yerini alan Happiness kdrama konusu ve oyuncuları ile büyük bir ilgi çekmeyi başarmıştı. Ben de dizi henüz başlamadan önce konusu, oyuncuları ve kaç bölüm-kaç sezon olacağı gibi bilgilerin olduğu yazımı yayınlamış, yorumumu dizi başladıktan sonra güncelleyeceğimi söylemiştim. Nihayet Happiness Kore dizisi başladı ve şu ana kadar 4. bölümüne kadar yayınlandı. Peki dizi beklentileri karşıladı mı?

Yorumuma başlamadan önce dizinin konusunun, servis edilen ve benim de konu kısmında yazdığından biraz daha farklı olduğunu söylemem gerek. Happiness konusu itibariyle, Covid-19 dönemini atlatmış olan Kore’de geçiyor. Salgından henüz kurtulmuş olan ancak hala maskelerin kullanıldığı bir dönemde tuhaf bir hastalık daha patlak veriyor. Solunum yoluyla değilse bile fiziksel temas yoluyla geçen bu hastalık insanları adeta birer vampire çeviriyor. Virüsü kapanlar birden çok susamaya başlıyor ve kısa sure içerisinde bu susuzluklarını yalnızca insanların kanını emerek dindirebilsen yaratıklara dönüşüyorlar. İşte böyle bir dönemde karakterlerimiz emniyet biriminde çalışan 2 kişi olarak bu salgınla ve sebep olduğu terörle mücadele etmeye, bu sırada hayatta kalmaya çalışıyor.

Happiness Kore dizisi 1. bölüm ve 2. bölümünde hikayeye güzel bir giriş yapıyor.

İlk iki bölüm dizinin girişbölümleri iken, ilerleyen bölümlerde ana karakterin taşındığı binanın önemini anlıyoruz.Hastalığın görüldüğü ilk yerlerden biri olan site karantina altına alınıyor. İlerleyen bölümlerde apartman sakinlerinin ve aralarındaki sınıf çatışmasının daha ön planda olacağını tahmin ediyorum. Ancak dizinin ilk servis edilen hikayesinin aksine bence daha önce eşini benzerini görmediğimiz bir sınıf çatışması yok. Sosyal ilişkiler ve toplumun yapısına bakıldığında, ben konuyu okuduğumda hayal ettiğimden farklı bir dizi ile karşılaştığımı ifade etmeliyim. Bence konu alınan unsurlar çok daha iyi kullanılabilir, distopik dünya daha iyi yansıtılabilirdi.

Ancak buna rağmen dizi ilk bölümünden itibaren seyirciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. Her ikisi de uzun süredir ekranlardan uzak kalan Han HyoJoo ve Park Hyun-sik Happiness dizisinde iyi iş çıkarıyorlar. İkilinin çok daha güzel sahnelere sahip olabileceğini düşünmekle birlikte ben her ikisini de özlemişim, bu yüzden severek izliyorum diziyi. Bunun yanında hala Covid 19 ile mücadele ettiğimiz bir dönemde dizi, fantastik bir yapım olmaktan çıkıyor ve bu da izleyiciyi daha dikkatli bir hale getiriyor. Güncel konulara değindiği için de seyir zevki yüksek bir dizi Happiness dizisi. Henüz izlemeyenler için Happiness final bölümünden veya ayrıntılardan bahsetmeden yorumu burada bitirelim.

Happiness dizi yorum ve incelemesinin sonuna geldik!

Happiness yorumu ve analizi bölümünün sonuna geldik. Yukarıda da bahsettiğim gibi dizi benim beklentilerimin biraz altında kaldı. Ancak, yeni fikirlerle dolu, kasvetli bir distopik dünya beklemiyorsanız dizi izlemeye değer bir yapım. Aksiyonu bol, sürükleyici bir gizem gerilim dizisi arıyorsanız diziye bir şans vermenizi öneririm! Şimdiden keyifli seyirler.


Happiness Kore dizi Fragmanı


Happiness Benzeri diziler;

Park HyunShik ve Han HyoJoo’nun distopik bir gelecek senaryosu çizen dizisi her şeye rağmen çok sevildi. Diziyi izleyenler de aynı heyecanı bulabilecekleri yeni diziler aramaya başladılar. İşte sizler için hastalık/distopya temasına sahip Happiness benzeri Kore dizileri!

The Search Konusu ve Yorumu : Yaratıklarla Dolu Bir Askeri Dizi!

The Silent Sea: Uzayda Nefes Kesen Bir Su Arayışı!

Dark Hole Konusu ve Yorumu: OCN’den Yine Harika Bir Gerilim Dizisi!


Diziyi izliyor musunuz? Sizce izlemeye değer mi?

Yeni bir 2021 Kore dizisi tanıtımının da sonuna geldik. Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen yorum bırakmadan ayrılmayın! Ayrıca en yeni Kore dizileri ve güncellemelerden anında haberdar olmak için blogun bildirimlerini açabilirsiniz. Bildirimleri, sayfanın sağ alt köşesinde yer alan kırmızı zil butonundan ya da “Minihanok’u takip et” butonundan kolayca açabilirsiniz.

Keyifli Seyirler. Takipte Kalın!

etiketler; Happiness kdrama konusu, korean drama, 2021, kore dizisi ne zaman, oyuncuları, yorumu, kaç bölüm, yayın tarihi…

You may also like...

2 Responses

  1. Sevinç dedi ki:

    Netflix de yayinlanacak mi

  2. minihanok dedi ki:

    Happiness Netflix orijinali değil, şuan Netflix’e geleceği ile ilgili bir şey de açıklanmadı. Ancak belki ileriki zamanlarda eklenebilir:)

Ne düşünüyorsunuz?