SKY Castle Dizi Tanıtımı

Güncel diziler arasında patlama yapmış olan bir dizinin tanıtımıyla geldim. Klasik romantik komedi dizilerinden sıkıldıysanız ve farklı bir dizi izlemek istiyorsanız SKY Castle ‘ı izleyin diyerek başlıyorum dizinin tanıtımına.??

(SKY Castle’ı izlediyseniz ve güzel diziler arıyorsanız dizi öneri listemize bakabilirsiniz:))

 • JTBC’nin yeni dizisi SKY Castle yayın hayatına 2018 Kasım’da başladı ve Şubat’ın başında bitecek. Dizinin 20 bölüm olması bekleniyor.

 • Senaryo yazarlığını Bridal Mask dizisinin de senaristliğini yapmış olan Yoo HyunMi yaparken yönetmenliğini de Jo HyunTak yapıyor.

Dizi SKY Castle isimli, oldukça lüks bir sitede yaşayan ailelerin hayatları etrafında dönüyor.

Uzun zamandır birlikte SKY Castle’da yaşayan ailelerin mutlu ve tasasız görüntülerinin altındaki hayatlarını izliyoruz. Özellikle kadın karakterlerin güç savaşını ve çocuklarını üniversiteye sokma çabalarının önde olduğu dizide zamanla bir çok sır ortaya çıkıyor.

Dizideki en önemli kadın rollerden biri olan Han SeoJin’i, Yum JungAh canlandırıyor. Han SeoJin iki çocuk annesi bir ev hanımıdır. Büyük kızı lise öğrencisidir ve üniversite sınavına hazırlanmaktadır. Han SeoJin’i bir yandan kadınlarla güç savaşı yaparken bir yandan da kızını en iyi üniversiteye sokmaya çalışırken izliyoruz.

sky castle minihanok

SKY Castle’ın uzun süreli sakinlerinden biri olan No SeungHye’yi Yoon Se-Ah canlandırıyor. Sitenin diğer sakinlerine göre biraz daha ılımlı görünen SeungHy’nin de üniversiteye hazırlanan iki oğlu var.

sky castle minihanok

Bir erkek çocuk annesi olan Jin JinHee’yi de Oh NaRa canlandırıyor. Oğlu henüz üniversite sınavı maratonuna girmediği için JinHee’yi daha dertsiz bir kadın olarak izliyoruz. JinHee zun süredir aynı sitede oturduğu SeoJin’e de hayranlık duymakta.

sky castle minihanok

Sitede yaşayan önemli ailelerden birinin başına bir olay geliyor ve aile orayı terk ediyor. O eve ise ailesiyle taşınan Lee SooIm’i Lee TaeRan canlandırıyor. Lee SeoIm sitedeki kadınlardan farklı olarak çok daha doğal ve hırslarına yenik düşmeyen şefkatli bir kadın karakter.

sky castle minihanok

SKY Castle

Kim SeoHyung senede sadece iki öğrenci alan üniversite koçu, Kim JooYoung karakterini canlandırıyor. Yüksek bir ücreti olan koç kabul ettiği her öğrenciyi istedikleri bölüme sokmayı vadediyor.

İzlemeyi Düşünenlere;

Bu bir dizi tanıtımı olsa da Sky Castle ‘ı çok beğendiğimi ve bunun aynı zamanda bir öneri yazısıda olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum mini yorum kısmına.

Dizide çok fazla karakter var. Dışarıya kusursuz ve çok mutlu bir aile tablosu gösteren ailelerin iç yüzlerini görüyoruz. Kendisini harika gösterme, yarım kalmış hayallerini çocuklarıyla gerçekleştirmek gibi farklı nedenlerle hırsına yenik düşmüş ebeveynleri izliyoruz.

Dizi karakter olarak da hikaye olarak da oldukça zengin bir dizi. Karakterlerin geleceğini görmek ve sakladıkları sırları öğrenmek için heyecanla izliyorsunuz.

(Dizinin isminin anlamı ile ilgili kesin bir bilgi bulamamış olsam da “SKY” Kore’deki en iyi 3 üniversite olan Seul Üniversitesi, Kore Üniversitesi ve Yonsei’nin baş harflerinden oluşan ve Korelilerin sıklıkla kullandığı bir kısaltma.)

Şuan hem Kore’de hem diğer ülkelerdeki izleyiciler arasında oldukça beğenilen bir dizi SKY Castle. Öğrencilerin sınavlar için, üniversite için makine gibi çalıştırıldığı eleştirilen önemli noktalardan biri dizide. Maalesef bu sorun Kore’de ciddi boyutlara ulaşmış durumda, bu yüzden sosyal olarak da önemli bir dizi SKY Castle.

Genel romantik komedi dizilerinden sıkıldıysanız ve kaliteli bir dizi izlemek isterseniz kesinlikle önerdiğim bir dizi SKY Castle.

Diziyi OnlineDizi sitesinden izleyebilirsiniz.

Şimdiden keyifli seyirler~

Mini SKY Castle Sözlüğü;

 • Öğrenci: 학생(hakseng)
 • Öğretmen: 선생(sonseng)
 • Anne: 어머니(omoni)
 • Üniversite: 대학교(dehakyo)
 • Sınav: 시험(şihom)
 • Aile: 가족(gacok)
 • Doktor: 의사(ıysa)
 • Profesör: 교수 (kyosu)
 • Mahalle: 동네(dongne)

 

 

You may also like...

2 Responses

 1. Halime dedi ki:

  Dizi o kadar doğru tespitler yapıyordu ki hem aileler hem öğrenciler hem de öğretmenler mutlaka izlemeli. Tanıtım için teşekkürler ?

 2. minihanok dedi ki:

  Yorumunuz icin cok tesekkurler?Evet gercekten onemli noktalara dikkat ceken bir diziydi. Son cikan dizilerden Class of Lies da Sky castle havasinda oldukca kaliteli bir diziydi tavsiye ederim:)

Ne düşünüyorsunuz?