Hush Kore Dizi Konusu ve Oyuncuları – Bir Grup Muhabirin Hikayesi!

2021 Kore dizileri arasında yerini alan Hush; gazetecilerin zorlu hayatlarının anlatıldığı, önemli konulara dikkat çeken bir dizi.

2020-2021 Kore dizileri arasında ekranlara gelen Hush konusu itibariyle dram türündeki yeni Kore dizilerinden biri. Jung JinYoung’un “Silence Warning” isimli romanından uyarlanan dizinin yönetmenliğini Choi KyooSik yapıyor. Dizinin senaristliğini ise romanı kaleme alan Jung JinYoung ve Kim JungMin üstleniyor. Peki, Hush Kore dizisi kaç bölüm, yayın tarihi ne? 11 Aralık 2020 tarihinde yayın hayatına başlayan dizi 16 bölüm olarak ekranlara gelecek ve 6 Şubat 2021 tarihinde son bölümüyle seyirciyle buluşacak. Son olarak dizi Silence Advisory ve Silent Warning isimleri ile de anılıyor.

 • Hush kaç bölüm: 16
 • Yayın Tarihi: 11 Aralık 2020- 6 Şubat 2021
 • Yayın Günleri: cuma ve cumartesi

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Son Yılların En İyi Kore Dizileri

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi

Hush dizi, konusu, oyuncuları, cast, karakterleri, yorumları, yorumu, 2020 2021 Kore dizileri, fragmanı, 2021 Kore dizileri, Silent Warning ve dahası!

hush-kore-dizisi, hush-konusu, hush-kdrama, hush-kdrama-2020, kore-dizileri-2021

Hush Kore dizisi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, kdrama 2020, yorumları, fragmanı, imdb puanı, mydramalist puanı, 허쉬 ve dahası!

Hush Kore Konusu

Hush dizisi konusu itibariyle bir grup gazetecinin gerçekleri ortaya çıkarırken karşılaşığı sorunları anlatıyor.

Han JoonHyeok çok daha adil ve düzgün bir dünya hayaliyle muhabir olmuştur. Başlangıçta tüm gücünü korkusuzca gerçekleri ortaya çıkarmaya harcarken son zamanlarda idealleri ve çıkarları arasında bocalamaya başlamıştır. Bunlar da yetmezmiş gibi ailevi problemleri de vardır. Lee JiSoo ise henüz stajyerlik yapmakta olan bir muhabirdir ve doğru bildiğini söylemekten çekinmemektedir. Bir gün Han JoonHyeok’un yanında çalışmaya başlar. Bu süre boyunca gazeteciliğin ne kadar zor olduğunu görecektir.

hush-kore-dizi, hush-kdrama

hush-kore-dizi-oyuncuları

Hush Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Hush Kore dizi oyuncuları arasında rol aldığı filmlerdeki performansıyla çok sayıda ödül sahibi olan Hwang JungMin de var.

Hwang JungMin Hush dizisinde büyük bir heyecanla mesleğe başlayan ama zamanla ikilemlerde kalan bir muhabir olan Han JoonHyeok karakterini canlandırıyor. Hwang JungMin dizi seyircilerinin olmasa da Kore film severlerin aşina olduğu bir isim. Şu ana kadar neredeyse 40-50 civarı filmde oynamış kendisi ve çoğundaki performansıyla da hep ödül almış. Mavi Dragon Film Ödülleri, Grand Bell Ödülleri, Kore Film Ödülleri… Çok başarılı bir film kariyerine sahip. Son dizisini ise 2012 yılında çekmiş. Merak edenler Hwang JungMin filmleri arasındaki şu yapımlara bakabilirler; Battleship Island, A Violent Prosecutor, Veteran…

Yoona Hush Kore dizisinde bir stajyer muhabir olan Lee JiSoo karakterini canlandırıyor. Girls’ Generation grubundan Yoona oyunculuğu zaman zaman eleştirilse de benim severek izlediğim şarkıcı-oyunculardan biri. Kendisini ilk kez çok, çok severek izlediğim dram-romantizm türündeki Love Rain dizisinde izlemiştim. Love Rain de çok ünlü bir Kore dizisidir ama sanırım çoğunluk Yoona’yı Ji ChangWook ile başrolünü paylaştıkları The K2 dizisinden hatırlıyor. (Ji ChangWook demişken bu dizilere de bakmak isteyebilirsiniz; Lovestruck in the City, Melting Me Softly) Diğer birkaç Yoona dizileri ise şöyle; The King in Love, My First Time, Summer Love…

Hush Kore Dizi Yorumu

Dizi bir grup muhabirin yaşadığı zorlukları ve mesleklerini layığıyla yerine getirmek isterken içine düştükleri ikilemleri anlatıyor. Daha önce gazetecilerin ve muhabirlerin meslek hayatlarını gözler önüne seren Kore dizileri izlemiştik. Bunlardan biri olan Pinocchio romantizm unsurlarının ağır bastığı zamanlar olsa da oldukça ilgi çekici ve keyifli bir diziydi. Çoğu Kore dizi sever tarafından da beğeniyle izlenmişti. Hush Kore dizisi de bir grup muhabirin hayatına tanık ediyor seyirciyi.

Dizinin önemli bir konusu var. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kore’de de basını; gücü ve parası olan insanlar etkileyebiliyor dahası yönetebiliyor. Durum böyle olunca amacı yalnızca doğru haberler yapmak ve dünyayı daha adil bir yer haline getirmek olan bir grup muhabirin işi pek de kolay olmuyor. İdealleri için savaşırken prensiplerinden ödün vermek istemeyen insanların hikayelerini izlemeyi seviyorsanız bence Hush dizisini de seveceksiniz!

Benim mini Hush yorumu bölümüm burada sona eriyor. Diziyi izliyorsanız lütfen siz de yorum bırakmayı unutmayın!

Hush Kore İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler dizinin 1. bölümüne buradan ulaşabilirler: Hush Kore dizi Türkçe altyazılı izle

Mini Dizi Sözlüğü- 허쉬

Gazeteci: 기자 (kica)

Gazete: 신문 (şinmun)

Haber: 뉴스 (nyusı)

Hush Korean drama hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dizi izlemeye değer mi?

Diziyi izliyorsanız lütfen bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın! En yeni 2021 Kore dizileri başta olmak üzere birçok ilgi çekici yazıdan anında haberdar olmak isterseniz de bir tıkla abone olabilirsiniz! Abone olmak için “abone ol” kutusuna mail adresiniz yazıp size gelen maili onaylamanız yeterli! Her türlü görüş, öneri ve istediğinizi de yorumlara yazmaktan çekinmeyin! Keyifli Seyirler~

etiketler;hush dizisi, konusu, yorumu, oyuncuları, izle, 2020 kore dizileri, korean drama, kdrama, kore dizi, hush kdrama 2020…

You may also like...

3 Responses

 1. Fulden Ufacık dedi ki:

  Bu diziyi merak ettim bakacağım 🙂

 2. Banu'Ca dedi ki:

  İzleyeceğim diziler arasında. Sezonum bütün bölümlerinin yayınlanmasını bekliyorum ?

 3. diaryofmeri dedi ki:

  Duymamıştım güzel bir diziye benziyor:)

Ne düşünüyorsunuz?