I Wanna Hear Your Song Konusu-2019 Kore Dizileri

Gizem barındıran romantik Kore dizilerini sever misiniz?

2019 yeni Kore dizilerine bir yenisi daha eklendi. I Wanna Hear Your Song (bir diğer adıyla Let Me Hear Your Song) yakın zamanda başlayan ve hala yayımlanmaya devam eden bir güncel Kore dizisi. Dizi 32 bölüm olarak (yarım saatlik bölümler) KBS2 kanalında yayımlanacak. Yönetmenliğini Lee JungMi‘nin yaptığı dizinin senaristliğini Kim MinJoo yapmış.

Kore dizi önerileri; hem 2019 Kore dizileri hem de eski ve en iyi Kore dizileri önerileri için buraya bakabilirsiniz.

Dizi; bir cinayet vakasıyla ilgili anılarını kaybeden bir kadın ve bu olayla ilgili açığa çıkarmak istediği şeyler olan bir adamı anlatıyor.

I Wanna Hear Your Song Konusu

Geceleri binlerce koyun saymasına rağmen uyuyamayan Hong YiYoung 27 yaşında bir kadındır. Bir sene önce kötü bir olaya karışmıştır fakat neler olduğunu hatırlayamamaktadır. Doğru düzgün bir işi yoktur, bir orkestrada çalmak ise hayalidir. Yine uzun uğraşlarına rağmen uyuyamadığı bir gece dışarı çıkar ve markete gider. Daha önce bir kez görmüş olduğu bir adamla ilginç bir rastlantı sonucu tekrar karşılaşır. Jang Yoon ismindeki bu adam YiYoung’a iş aradığını ve isterse uyuyamadığı zamanlar onunla telefonda konuşabileceğini söyler. YiYoung bunu kabul eder, konuşmaya başlarlar. Fakat kısa bir süre sonra, işsiz olduğunu zannettiği Jang Yoon orkestrada karşısına çıkar. HongYi bu rastlantılara anlam veremez fakat Jang Yoon’un bir sene önceki cinayetle ilgili amaçları vardır.

I Wanna Hear Your Song Oyuncuları ve Karakterleri

ı wanna hear your song konusu,kore dizi önerileri,minihanok kore

I Wanna Hear Your Voice dizisinin 4 karakteri.

Ana kadın karakter YiYoung’u Gugudan üyesi Kim SeJong canlandırıyor. SeJong’u en son okul konulu Kore dizisi olan School 2017 dizisinde izlemiştim. Oyunculuğu iyi olan bir idol, çok yetenekli.

Gizemli karakter Jang Yoon’u Yeon WooJin canlandırıyor. Yeon WooJin’i Marriage Not Dating , Introvert Boss gibi romantik-komedi Kore dizilerinde izlemiştim. Çok sevdiğim aktörlerden biridir.

Biraz çılgın bir orkestra şefi olan Nam JooWan’ı Song JaeRim canlandırıyor. Sanırım daha önce izlemedim, uzun zamandır izlemek istediğim bir oyuncuydu. İlerde karakterinin farklı yönlerini göreceğiz sanırım.

Genelde dizilerde sevmediğimiz, kibirli karakterlerden biri olan Ha EunJoo’yu T-ARA grubu üyesi Park JiYeon canlandırıyor. Dizideki karakterini pek sevmesem de JiYeon sevdiğim bir şarkıcıdır. İlk kez God of Study dizisinde izlemiştim, uzun zamandır da bir dizisini izlememiştim sanırım. (Okul konulu Kore dizileri yazılarında öneriyorum genelde ama ders çalışma problemi olanlar mutlaka Master of Study/God od Study dizisini izlesinler!:)

İzlemeyi Düşünenlere

kore dizi önerisi, ı wanna hear your song,

I Wanna Hear Your Song dizimizin başrolleri.

Dizimiz güncel bir Kore dizisi. Ben de daha yeni başladığım için çok ayrıntılı bir yorum yapamayacağım ama izlemeden önce yorumları merak edenler için minik bir I Wanna Hear Your Song yorumu yapacağım.

Öncelikle dizi gizem unsuru barındırdığı için sizi merak ettirerek izletiyor. Hikayenin devamında ne olacağını merak ettim.

Oyuncuların her biri çok iyi fakat beni biraz başroller endişelendirdi. Bu ikilinin dizi çekeceği hiç aklıma gelmezdi. Sanırım SeJong’u en son bir liseli olarak izlediğim için biraz yadırgadım karakterini. İlerleyen bölümlerde alışacağımı düşünüyorum.

Romantik Kore dizilerini ve gizem Kore dizilerini sevenler diziye bir şans vermeli.

Diziyi hemen izlemek isteyenler için I Wanna Hear Your Song birinci bölüm linki burada.

“Kore dizilerini nereden izleyebilirim?” diye soruyorsanız size Koreantürk ve şu sıra severek ziyaret ettiğim OnlineDizi sitelerini öneririm.

Mini Dizi Sözlüğü;

Şarkı: 노래 (nore)

Müzik: 음악 (ımag)

Keman: 바이올린 (baiollin)

Uyumak: 자다 (cada)

Cinayet: 살인 (sarin)

Hafıza: 기억 (kiyok)

Her dizinin sonunda dizide karşınıza çıkabilecek birkaç kelime var. Öğrendiğiniz kelimeleri duyduğunuzda fark etmek hoşunuza gidecektir:) Korece öğrenenleri hem K-Pop ile Korece serisine hem de Korece en önemli kelimeler listelerine beklerim.

Keyifli Seyirler~

Yorumlarınızı bekliyorum~(Diziyle ilgili olabilir,başka bir dizi hakkında fikriniz olabilir,sorularınız veya önerileriniz olabilir…Hiç çekinmeden yorum bırakabilirsiniz ?)

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?