Son On Yılın En İyi Romantik Komedisi: Yumi’s Cells Konusu ve Yorumu!

Milyarlarca kez okunmuş Yumi’s Cells webtoon’unun dizi uyarlaması daha önce benzerini izlemediğimiz bir Kore dizisi!

Goblin, The King Eternal Monarch, Cheese in the Trap… Rol aldığı tüm dizileriyle adından söz ettirmeyi başarmış olan Kim GoEun yepyeni bir diziyle geri döndü! Kim GoEun yeni dizisi, son zamanlarda en çok konuşulan 2021 Kore dizilerinden biri. Dizi hem iddialı oyuncu kadrosu hem de en popüler Kore webtoonlarından birinin uyarlaması olmasıyla dikkat çekiyor. Öyle ki, dizinin uyarlandığı webtoon bugüne kadar milyarlarca kez okunmuş! Peki, bahsettiğimiz webtoon, dolayısıyla merakla beklenen bu dizi hangisi? Dizimiz, Yumi’s Cells dizisi, yani Yumi’nin Hücreleri!

Bu yazımızda Yumi’s Cells konusu, ne zaman başlayacak, kaç bölüm olacak, oyuncuları, hangi günler yayınlanıyor, fragman, yorum gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız. Ayrıca merak edenler Yumi’s Cell konusu ve yorumu sonunda, webtoon Türkçe linkine de ualabilir!

Yumi Cells konusu itibariyle, az sonra detaylı olarak da bahsedeceğiz, 30’lu yaşlarındaki bekar bir kadının ilişkileri üzerinden ilerliyor. Konu, her yıl yeni onlarcası yayınlanan romantik komedi Kore dizileri içinde çok da ilgi çekici görünmeyebilir. Ancak Yumi’s Cells dizisi, ana karakteri Yumi üzerinden konuya çok daha gerçekçi bir bakış açısı getiriyor. Dizinin, her bölümde animasyon şeklinde karşımıza çıkan Yuminin hücreleri ise, Yumi’s Cells dizisini benzerlerinden ayıran ana sebeplerden biri! İnsan ilişkilerine, duygularına ve hareketlerine derin ve bir o kadar da eğlenceli bir bakış açısı getiren Yumi’s Cells dizisi, yılın izlenmeyi hak eden yapımlarından.

Gelin, sizleri daha fazla bekletmeden 2021 Yumi Cells konusu, oyuncuları, kaç bölüm, ne zaman çıkacak, yayın tarihi, webtoon ve daha birçok şeyin cevabını bulacağınız yazımıza başlayalım!


yumi's-cells-konusu, yumis-cell-konusu, kim-goeun-yeni-dizisi

dizi-afişi-yumi’s-cells-dizisi

Yumi’s Cells Dizi

Yumi’s Cells Konusu

2021 Yumi’s Cells kdrama konusu itibariyle 30’lu yaşlarındaki bir kadının iş ve aşk hayatını anlatacak.

Yumi (Kim GoEun), 30’lu yaşlarında bir ofis çalışanıdır. Duygularını ifade etmekte iyi olmadığı için oldukça içine kapanıktır ve bu yüzden de hep yalnız kalmaktadır. Bu durumdan Yumi kadar üzgün ve rahatsız olan başkaları da vardır: Yumi’nin beyin hücreleri!
Her biri sevgi, üzüntü, iyilik, kötülük, sinir gibi bir duyguyu temsil eden bu hücreler hep birlikte Yumi’nin beyninde yaşamaktadır. Bir gün, Yumi’nin kötü biten bir ilişkisinden sonra aşk hücresi uzun bir uykuya dalar. Bu durum, Yumi’nin hücreleri ve dolayısıyla Yumi üzerinde büyük bir etkiye sebep olacaktır. Artık, bu konuda bir başına kalan Yumi kendi kararlarını , elbette diğer hücrelerin de etkisiyle, almak zorunda kalır. Bu süreçte duygusal anlamda gelişecek ve mutluluğu bulmaya çalışacaktır.

Yumi’s Cells dizi konusu, oyuncuları, oyuncu kadrosu, webtoon, hangi günler yayınlanıyor, ne zaman başlayacak, yayın tarihi, ne zaman çıkacak, kaç bölüm ve dahası!

Şu sıralar Kim GoEun‘ın yeni dizisi olarak anılan ve meraklı bir bekleyişe sebep olan Yumi’s Cells konusu itibariyle romantik, dram ve hayat temalı Kore dizilerinden biri. Dizisinin yönetmenliğini Lee SangYeop üstleniyor. Yönetmen, daha önce büyük bir beğeni gören Familiar Wife, A Piece of Your Mind gibi çok sayıda dizinin de yönetmenliğini yapmış. Aynı zamanda, geçtiğimiz yıl en sevilen Netflix Kore dizileri arasına giren My Holo Love da aynı yönetmen tarafından çekilmiş.

My Holo Love Konusu ve Yorumu: Bir Yapay Zeka ile İnsan Aşkı!

Dizi, aynı isme sahip webtoon’dan uyarlama. Webtoon uyarlaması dizinin senaryosu ise 3 farklı kalemden çıkıyor. Yumi’s Cells kdrama senaryosu için Song JaeJung, Kim YoonJoo ve Kim KyungRan birlikte çalışıyor. Senaryo yazarları arasındaki Song JaeJung, W : Two Worlds, Memories of the Alhambra gibi efsanevi dizilerin de senaryo yazarı. Bir diğer senaryo yazarı olan Kim YoonJoo ise bence en efsanevi Kore dizilerinden biri olan Duel‘in senaryosunu yazan kişi. Aynı zamanda iki senarist, Queen InHyun’s Man dizisinin senaryosu için de birlikte çalışmış.


yuminin hücreleri, yumi's cells, yumi's cell, yumi cells

yuminin-hücreleri-duygu-ve-mantık-hücresi

Yumi’s Cells ne zaman çıkacak, hangi günler yayınlanıyor? Dizinin yayın günü ne?

Her dizide olduğu gibi elbette en çok merak edilen sorulardan biri de bu. Yumi’s Cells dizisi ne zaman başlayacak, dizi ne zaman çıkacak? Dizinin yayın tarihi önceleri yalnızca, 2021 yılının ikinci yarısı olarak belirtilmişti. Ancak nihayet bir süre önce Yumi’s Cells yayın tarihi belli oldu ve dizi yakın zaman önce başladı. 29 Eylül 2021 tarihinde başlayan dizi, 11 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Peki, Yumi’s Cells hangi günler yayınlanıyor, yayın günü ve saati ne? tvN kanalında yayınlanan dizi, cuma ve cumartesi akşamları yeni bölümleri ile ekranlara geliyor. Diziyi Türkçe altyazılı takip edenler ise bir gün içerisinde çevrilmiş halde izleyebilirler. Yazı sonunda Yumi’s Cells 1. bölüm Türkçe altyazılı olarak ekliyorum. Diziyi, buradan da takip edebilirsiniz.

Yumi’s Cells Kaç Bölüm Olacak, 2. sezonu olacak mı?

Yeni Kore dizisi, 14 bölüm olarak ekranlara gelecek. 512 bölüm olarak yayınlanan webtoon’un hikayesinin nasıl 14 bölümde biteceği konusu merak ediliyor elbette. Hatta, bu konuda dizinin ikinci sezonu olacağıyla ilgili söylentiler de var. Ancak bunlar şimdilik kesinleşmediği için, net bir şey söyleyemiyorum. Yumi’s Cells 2. sezonu olacak mı konusu ile ilgili bir bilgi geldiğinde yazımı güncelleyeceğim.


yumi's-cells-oyuncular

kim-goeun-

Yumi’s Cells Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Yeni dizi Yumi’s Cells oyuncular arasında hangi isimler var?

Kim GoEun Yumi’s Cells Kore dizisinde ana karakteri, Yumi’yi canlandırıyor. Yumi, sessiz ve sakin bir karaktere sahiptir. Bir ofiste çalışmaktadır ve çok sosyal bir hayatı yoktur. Bir gün aşk hücresinin uykuya dalmasıyla kendisini büyük bir maceranın ortasında bulacaktır. Kim GoEun son yıllarda en sevilen Koreli kadın oyunculardan biri. Oynadığı her dizi ve filmin hit olduğunu söylersek sanırım kimse karşı çıkmayacaktır. Sevilen aktris özellikle Goblin, The King:Eternal Monarch gibi dizilerle adından bahsettirdi. Kim GoEun dizileri arasında bu yapımlara da mutlaka bir şans vermelisiniz.

yumi’s-cell-woong-karakteri-ve-ahn-bohyun

Ahn BoHyun Yumi’s Cells oyuncuları arasında oldukça farklı bir imajla karşımıza çıkıyor.

Yumi’s Cells başrol oyuncuları arasında erkek ana karaktere hayat veren isim ise Ahn BoHyun. Aktör özellikle Itaewon Class, Her Private Life gibi dizilerle karşımıza çıktı son yıllarda. Ahn BoHyun, yeni dizisinde ise bir oyun geliştiricisi olan GooWoong karakterini canlandırıyor. GooWoong bir gün Yumi ile tanışıyor ve aralarında beklenmedik bir ilişki başlıyor. Ahn BoHyun dizileri arasındaki Netflix dizisi Itaewon Class‘ı da şiddetle öneririm.

Netflix Rekortmeni Kore Dizisi: Itaewon Class Konusu ve Yorumu!

yuminin hücreleri, park jin young yumi's cells, choi minho yumi's cells, yumi cell,

choi-minho-yumi’s-cells

Yumi’s Cells oyuncular arasında Choi Minho ve Park JinYoung gibi idol isimler de yer alıyor.

Webtoon uyarlaması Yumi Cells dizisi yalnızca Woong karakteri ve Yumi üzerinden ilerlemiyor. Dizi, Yumi’nin karşısına çıkan farklı erkek karakterleri de ekrana taşıyor. Choi Minho Yumi’s Cells oyuncular arasında ilk bölümlere konuk olan isim. Başarılı sanatçı, dizide Yumi’nin şirketten tanıdığı olan Ugi karakterini canlandırıyor. Diziye ileriki bölümlerde dahil olan Park JinYoung ise Babi karakteriyle Yumi’nin hayatına giriyor. Karakterin hikayesi ise sürpriz.


Yumi’s Cells Dizi Yorumu

Yeni bir dizi başlamadan önce o dizi ile ilgili beklentilerimizi yükselten genelde belli sebepler oluyor. Bence bunlar arasında iki unsur çok önemli bir yere sahip. Bunlar dizinin oyuncu kadrosu ve elbette senaryosu. Yumi’s Cells webtoon ‘u, yıllar içerisinde milyarlarca kez okunmuş, oldukça sevilen bir webtoon. Bu yüzden de, her webtoon uyarlamasında olduğu gibi hem Kore dizi seyircilerinin hem de webtoon okurlarının gözü yakında yayınlanacak olan Yumi’s CellsKore dizisindeydi. Aynı zamanda dizinin oyuncu kadrosu da bu bekleyişin ana sebeplerinden biriydi. Dizi yayınlandı. Peki, Yumi Cells dizisi izlemeye değer mi?

Yumi’s Cells dizisi, yazının başından beri bahsettiğim gibi 30’lu yaşlarındaki bir kadının hayatına tanık ediyor bizleri. Bir ofis çalışanı olan Yumi’nin romantik ilişkileri merkezde olmak üzere hayatını izliyoruz. Yumi’s Cell ,webtoon okumaya başladıktan sonra karşıma çıkan ilk webtoonlardan biriydi. Dizisinin çıkacağını duyduğumda da çok sevinmiş, özellikle hücreleri de izleyebileceğimizi duyunca gerçekten çok heyecanlanmıştım. Ancak itiraf etmeliyim, Yumi’s Cells dizisi, beklediğimden çok, çok daha başarılı! Hatta rahatlıkla en iyi webtoon uyarlaması Kore dizilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz!

yumi's-cells-konusu, yumis-cell-konusu, kim-goeun-yeni-dizisi

Yumi’s Cells Yorumu: Animasyonlarla zenginleştirilen dizi, insan ilişkilerine eğlenceli ve keyifli bir bakış açısı getiriyor!

Dizi insan ilişkilerini gerçekçi bir bakış açısı ile sunması, farklı ve renkli karakterleri, oyunculukları, dizi müzikleri gibi birçok konuda oldukça başarılı. Ancak bence Yumis Cell dizisini bu kadar özel yapan şey animasyon şeklinde karşımıza çıkan hücreleri! Açlık, duygu, mantık, temizlik ve hatta adap! Yumi’nin her bir duyguya her bir düşünceye karşılık gelen binlerce, milyonlarca hücresi var. Ve bu hücreleri, olaylarda nasıl tepkiler verdiklerini izlemek o kadar eğlenceli ki!

Yumi bir şey düşünüyor, ya da bir olayla karşılaşıyor. Örneğin bir randevuya çıkıyor ya da hiç sevmediği bir iş arkadaşı ile konuşuyor. Biz bu sırada hem onu izliyoruz, hem de Yumi’nin hücrelerinin yaşadığı kasabaya gidip, hücrelerin hep birlikte neler konuştuğuna, orada neler döndüğüne şahit oluyoruz eş zamanlı olarak. Bu sahneleri izlerken, yazarın insan duygu ve düşüncelerini ne kadar başarılı bir şekilde yansıttığını görmemek imkansız. Ve bunu kahkahalarla izleyeceğiniz bir şekilde ekrana taşıyorlar. Birçok seyirci gibi ben de Yumi’nin Hücrelerini o kadar çok sevdim ki! Onların sahnelerini iple çekiyorum ve izlerken en çok eğlendiğim sahneler de onlarınkiler!

Yumi’s Cells Konusu, Oyuncuları ve eşsiz işleyişi ile bence yılın en iyi dizilerinden biri!

Kim GoEun, çok sevdiğim bir oyuncu. Şu ana kadar izlediğim tüm dizi, filmlerini de büyük bir keyifle izledim. Ancak, ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bu dizide bir kez daha gösteriyor. Yumi, duygu ve düşüncelerini kelimelerle ifade eden bir karakter değil. Çoğu zaman ne hissettiğini dışarıya yansıtmamaya çalışıyor. Biz bu sırada içeride ne fırtınalar çıktığını, ne kadar kızgın veya üzgün olduğunu hücreleri ile seyrediyoruz. Ancak, bu sahnelerde Kim GoEun mimiklerini o kadar başarılı bir şekilde kullanıyor ki, hücrelerinin tepkilerini onun yüzündeki belli belirsiz ifadelerden görebiliyoruz.

Ahn BoHyun, Yumi Cells dizisinden önce genelde yan karakterlerde görmeye alıştığımız bir oyuncu. Ancak, Woong karakteri ile romantik komedilere ve başrole ne kadar yakıştığını da göstermiş. Ben, onu Woong karakterinde izlemeyi de çok sevdim. Bence, Webtoon’daki karakteri üzerine giyinmiş. Kılığı, kıyafeti, saçları, davranışları ile tam anlamıyla Woong olmuş. Kim GoEun ile de harika bir kimyaları var.

Yumi’s Cells Yorumu/İncelemesi: İzlerken keyif alacağınız, sizi iyi hissettiren dizileri seviyorsanız bu diziye mutlaka bir şans verin!

Yumi ve hücrelerinin hikayesinin anlatıldığı 2021 Kore dizisi, tam olarak “iyi hissettiren diziler” arasında. Dizide ağır bir dram ya da gereksiz uzatmalar yok. Tam aksine insan ilişkilerinin çok keyifli bir şekilde sunulduğu bir dizi Yumi Cell. Sakin, ancak temponun da düşmediği, izlerken sıkılmayacağınız biri romantik Kore dizisi! Eğer siz de, keyifle izleyeceğiniz bir dizi arıyorsanız, Yumi’s Cell dizisine mutlaka bir şans verin!


Yumi’s Cells Fragman


Yumi’s Cell İzle

Dizinin konusu ve yorumunu okuduktan sonra izlemek isterseniz ilk bölümüne hızlıca aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

Yumi’s Cells 1. bölüm Türkçe altyazılı


yumis-cells-webtoon-by-lee-donggun

Yumi’s Cells Webtoon Türkçe Çevirisi

Şu ana kadar çok sayıda Webtoon uyarlaması Kore dizisi izledik. Bunların arasında True Beauty, Sweet Home gibi izlenme rekorları kıran diziler de oldu. Ancak, Yumi’nin Hücreleri, bu webtoonlar arasında belki de en popülerlerinden biri. Lee DongGun tarafından kaleme alınan webtoon, 2015 yılında popüler Kore platformu olan Naver Webtoon üzerinden yayınlanmaya başlamış. Kısa bir süre önce, 512. bölümüyle sevenlerine veda eden webtoon bu süre içinde 3 milyardan fazla okunmaya ve 5 milyondan fazla da yoruma sahip olarak kayıtlara geçmiş!


Diziyi izliyor musunuz?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız, lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Ayrıca en yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini de açabilirsiniz. Bildirimleri, sayfanın sağ alt tarafındaki kırmızı butondan ya da “Minihanok’u Takip Et” butonundan kolayca açabilirsiniz. Takipte Kalın!

 

Bu webtoon uyarlaması Kore dizilerine de bakabilirsiniz;

Strangers From Hell :Gerilim Sevenlere Muhteşem Bir Kore Dizisi!

Tale of Nokdu: Tarihi ve Romantik Komedi Türünde En İyisi!

Annarasumanara : Ji ChangWook ve Hwang InYeop Bir Arada!

You may also like...

4 Responses

 1. Oh Yoon joo dedi ki:

  Dizi merakla beklediklerimden diyemeyeceğim. Go Eun’un oyunculuğunu sevsem de görsel bir felaket hali izlenebilirliği baya etkileyecek bence :/ Umarım haksız çıkarım.

 2. minihanok dedi ki:

  GoEun’ın görseli mi yoksa animasyonlardan mı bahsediyorsunuz. Ben hevesliyim, umarım sizi de şaşırtır güzel bir dizi olur:)))

 3. renklitirtil dedi ki:

  Bu diziyi izlemek için sabırsızlanıyorum. 🙂

 4. minihanok dedi ki:

  Ben de çok merak ediyorum. Yumi’s Cells konusu ve oyuncuları ile yıl sonunda baya konuşulacak gibi. Bakalım, nasıl bir dizi olacak:)

Ne düşünüyorsunuz?