Nightmare Teacher-Mini Kore Dizi Önerisi

Sınavlar, yapılacaklar derken bazen dizi izlemeye vakit kalmıyor. Mini dizilerde tam bu noktada güzel bir kurtarıcı olup rahatlamamızı, nefes almamızı sağlıyor. Bugün son izlediğim mini dizi olan Nightmare Teacher ‘ın tanıtımıyla geldim.

Nightmare Teacher gibi gizem gerilim türündeki yapımları seviyorsanız “Birbirinden Heyecanlı 3 Kore Gizem-Gerilim Filmi” yazısına da mutlaka bakın. Hem fantastik hem psikolojik gerilim filmlerinden oluşan bu listede de keyifle izleyeceğiniz filmler var.

Nightmare Teacher Minihanok

 

 

 

Nightmare Teacher yeni öğretmenleri yüzünden hayatları tuhaf bir hal alan öğrencileri anlatıyor.

Bir gün bir lisede okumakta olan öğrenciler yeni bir öğretmenleri olduğunu öğrenirler. İlk başta oldukça ilgili ve sevecen görünen öğretmen sınıfa gelir ve kendini tanıtır. Öğretmen öğrencilere kişisel danışmanlık da yapacağını söyler ve ilk günden etkileyici bir giriş yapar. Asıl olaylar öğrencilerden biri danışmanlık odasına gittikten sonra başlar. Zamanla öğrencilerin hal ve hareketlerinde tuhaflıklar oluşur ama neredeyse hiç kimse bu gariplikleri fark etmez. Yalnız, kendilerince okulla ilgili haber yapmakta olan ikili YeRim ve SangWoo çektikleri fotoğrafların da yardımıyla tuhaflıkları fark eder. Arkadaşlarına ne olduğunu anlamak için araştırmaya başlarlar.

 

Mini Nightmare Teacher minihanok

2016 yapımı Nightmare Teacher 12 bölümlük bir dizi. Bölümleri 15’er dakika civarı olan dizi gerilim-gizem türünde.

Dizi ilk bölümünden itibaren izleyicinin dikkatini çekiyor bence. Öncelikle gerçekten ilginç ve gizemli bir yapım. Öğrencilerin problemlerini çözmek için gizemli öğretmenlerinden yardım aldıktan sonra başlarına gelen şeyleri, gelişen olayları merakla izledim. Bu yüzden mini dizi olmasına rağmen kaliteli bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

mini nightmare teacher minihanok

Gizemi araştıran öğrenciler;Yerim ve Sangwoo.

Dizinin tuhaf ve gizemli öğretmenini Uhm KiJoon canlandırırken ana karakterlerden olan öğrencileri Kim SoHyun ve BTOB grubundan Minhyuk canlandırıyor.

Dizi hemen hemen iki bölümü bir öğrencinin hikayesini anlatacak şekilde, sınıftaki birden fazla öğrencinin yaşadıklarını anlatıyor.

Her iki bölümde bir yeni bir öğrenci danışmanlık odasına gidiyor. Her öğrencinin yapmak istedikleri, değiştirmek istedikleri şeyler hayalleri farklı. Bu yönden bir olay yerine farklı farklı gizemli olayları izlemek keyifli.

Mini dizi severler bu diziyi gözden kaçırmışsanız mutlaka izleyin. Hem çok vaktinizi almayacak hem de merakla ve keyifle izleyeceğiniz bir yapım olacaktır diye düşünüyorum Nightmare Teacher. Ben diziyi farklı bir yerden izlemiştim fakat siz bütün bölümleri Koreantürk sitesinde bulabilirsiniz.

 

İzleyeceklere şimdiden keyifli seyirler~

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?