Korece Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama- Sıfırdan İleri Seviyeye!

Kendi kendine Korece öğrenenler için yepyeni bir yazıyla karşınızdayım!

Birbirinden güzel Korece uygulamalar önerilerinin olduğu “Korece öğrenmek için en iyi uygulamalar” yazısıyla ile herkese merhaba! Bugüne kadar Minihanok‘da birbirinden güzel Kore dizileri önerileri ve yorumları dışında çok sayıda farklı ve ilgi çekici yazı da yer aldı. Bu yazıların şüphesiz en sevilenleri de kendi kendine Korece öğrenenler için hazırladığım çeşitli yazılardı. Özellikle Korece kelimeler ve anlamları yer alan Korece kelimeler pdf listesi o kadar çok sevildi ki ben de Korece öğrenenler için uzun zaman sonra muhteşem bir yazı hazırladım!

Korece öğrenmeye nereden başlamalıyım?” ve “Sıfırdan Korece öğrenmek mümkün mü?” diyenlerin ilk baktığı kaynaklar çoğu zaman Korece kitap vb yerine ücretsiz online kaynaklar oluyor. Minihanok’daki Korece kelimeler ve anlamları pdf listeleri ve birçok yerde bulabileceğiniz dilbilgisi kuralları yazıları gibi. Fakat bir kaynak daha var ki kullanım kolaylığı ile hem hızlı hem de eğlenceli bir seçenek oluyor: Korece uygulamalar!

“Korece öğrenmeye nereden başlamalıyım” diyorsanız bu yazılara da bakabilirsiniz;

En Çok Kullanılan 1000 Korece Kelime [pdf]

Şarkılarla Korece Serisi

Korece Kitap önerileri;

Korece Kelime Kitabı

30 Günde Korece

 

Haydi gelin Korece öğrenirken size çok yardımcı olacağını düşündüğüm Korece öğrenmek için ücretsiz uygulamalar yazımıza başlayalım!

Korece öğrenmek için uygulama arayanların gördüğü gibi bu şekilde çok sayıda uygulama var. Onlarca Korece alfabe uygulaması, Korece çeviri uygulamaları, kelime ve cümle öğreten çok sayıda farklı uygulama. Onlarca uygulama içinden gerçekten verimli olacak bir uygulamayı seçmek zor olabiliyor. Bu yüzden ben de hem benim kullanırken en çok verim aldığım uygulamalar arasından hem de inceleyip beğendiğim uygulamalar arasından seçerek bir liste hazırlamak istedim. Listedeki uygulamalar bence en iyi Korece uygulamalar arasında. Listedeki uygulamalar tek bir seviyeye hitap etmiyor, farklı seviyelerden herkesin işine yarayacağını düşündüğüm uygulamalar eklemeye de özen gösterdim, umarım hepinizin keyifle okuyacağı ve severek Korece öğrenebileceği uygulamalar bulduğu bir yazı olur. Hazırsanız başlayalım!

Korece Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Korece-uygulamalar, korece-ogrenmek-için-en-iyi-uygulamalar, korece-kitap-oku, korece-dil-uygulamaları

korece-5000-deyim-funeasylearn

1-Korece 5.000 Deyim

Geliştirici:FunEasyLearn

En iyi yönleri;

 • Çevimiçi çalışıyor.
 • Çeşitli etkinlikler yer alıyor.

Korece uygulama önerileri yazısına benim şu ana kadar gördüğüm en iyi uygulamalardan biriyle başlayalım: Korece 5000 Deyim! Peki onlarca hatta yüzlerce Korece uygulamaları arasında bu uygulamayı öne çıkaran ne? Gelin uygulamanın en güzel özelliklerine bakalım.

Öncelikle 5.000 deyim uygulamasında isminden de anlaşılacağı üzere tam 5.000 tane Korece’de en çok kullanılan cümleler, kalıplar yer alıyor. Uygulama, farklı seçeneklerle sizi en çok kullanılan Korece cümleler vev kullanımların olduğu bölüme götüren 3 satırın olduğu bir anasayfa ile karşılıyor.

Uygulamanın ilk satırı Korece öğrenen herkesin mutlaka bilmesi gereken “Zaman ve hava durumu, Temel Korece cümleler, Arkadaş edinme, İşler” gibi ana konu başlıklarından oluşuyor. Bu ana başlıklardan birini seçtiğinizdeyse alt satırda seçtiğiniz başlığın alt başlıklarını görüyorsunuz.

Örneğin; Korece “Seyehat” başlığını seçtiğinizde aşağıda “Yönler, uçakta yer ayırma, bagaj, pasaport kontrol” gibi seyehat ve geziler konusunda bilmek isteyeceğiniz birçok Korece kelimeler ve anlamları karşınıza çıkıyor.

Uygulama 4 seviyeye ayrılıyor:

 • Acemi, başlangıç (500 cümle)
 • Orta (1000 cümle)
 • İleri (1500 cümle)
 • Uzman (2000 cümle)

Uygulama farklı seviyelerdeki Korece öğrenenler düşünülerek hazırlanmış. Başlangıç seviyesindeki Korece öğrenenlerden, ileri seviye Korece bilgisine sahip kişiler içinde çok sayıda cümle yer alıyor. Fakat başlangıçta sadece ilk seviye herkese açık durumda. Diğer seviyelere ulaşmak için az sonra bahsedeceğim etkinlikleri yapmanız gerekiyor. Her etkinlik tamamladığınızda size çiçek veriliyor ve belli bir sayıya ulaştığınızda diğer seviyeye geçebiliyorsunuz.

Not: Diğer seviyelere hemen geçmek isterseniz ödeme yapmanız gerekiyor.

Korece öğrenmeye yeni başlayanların hem kelime listelerinde hem de böyle uygulamalarda bir şeye dikkat ediyor, Korece kelimeler ve okunuşları var mı yok mu? Listedeki uygulamaları seçerken cümle ve Korece kelimeler okunuşları birlikte verilmiş olanları seçmeye özen gösterdim. Çünkü Korece alfabeyi öğrenmiş olsak da yeni cümle ve kelime öğrenirken, özellikle kendi kendine öğrenenler için, bu özellik çok önemli oluyor.

Bu uygulamada aşağıdaki resimde de görebileceğiniz şekilde öğrenmekte olduğumuz cümlelerin hem normal hızda, hem de yavaş hızda okunmuş halleri mevcut.

Gelelim bu uygulamayı Korece dil uygulamaları listemde ilk sıraya almamın ve en iyi Korece uygulamaları arasında görmemin asıl nedenine: 5.000 deyim uygulaması size sadece en önemli 5.000 Korece cümleyi göstermiyor, aynı zamanda size bunları öğretiyor!

Telefonunuza ya da tabletinize indirebileceğiniz Korece uygulamaları incelediyseniz çoğunlukla temel Korece cümleler ve kelimelerin, okunuşları ve anlamları ile birlikte verildiğini görmüşsünüzdür. Bu tip uygulamalarda yapabileceğiniz şey verilen cümleyi dinleyip ezberlemektir. Elbette bu uygulamalarında yararı var, fakat bence bir dil uygulamasında en önemli şey sizin öğrendikleirnizi test edebilmenizdir. 5.000 deyim uygulamasında olan etkinlik bölümleri ile bu iyi bir şekilde sağlanmış.

Seçtiğiniz başlıktaki bir grup cümleyi öğrendikten sonra öğrediklerinizi test etmeniz için farklı seçenekler çıkıyor. Dinleme testleri, cümle tamamlama, boşluk doldurma, çeviri gibi birçok etkinliğin olduğu bu bölüm sayesinde hem okuma ve dinleme hem de yazı alıştırması yapabiliyorsunuz.

2- Korece Öğren 15.000 Kelime

Geliştirici: FunEasyLearn

Korece dil uygulamaları listemizin ikinci uygulaması yine bir FunEasyLearn uygulaması. Bu uygulama da aynı ilk uygulamadaki mantığa sahip. Kelime ve cümle odaklı bir uygulama olduğu için bu sefer Korece kelimeler ve anlamları, cümleler ve anlamları etkinliklerle birlikte veriliyor.
Bu Korece uygulamasında; cümleler, Korece kelimeler ve anlamları, okunuşları, dinleme, okuma, yazma etkinlikleri var.

İlkinden tek farkı ise arayüzü. Bu uygulamada sizi satırlar değil bal petekleri karşılıyor.
İlk uygulamayla aynı mantığa sahip olduğunu söylemiştim fakat arayüzü yüzünden bu uygulamanın biraz daha karışık olduğunu düşünüyorum.

Uygulama kelime ve cümle öğrenmek isteyenler için oldukça yararlı bence. Bu uygulamaya da göz atmayı unutmayın.

Korece-uygulamalar, korece-ogrenmek-için-en-iyi-uygulamalar, korece-kitap-oku, korece-dil-uygulamaları

korece-dinleme-ve-okuma-uygulaması

 

3-Korean Listening Speaking

Geliştirici: Poro Hangugeo

Şimdi kelime ve cümle öğreten uygulamaları bir kenara bırakalım ve bu listeyi hazırlarken keşfettiğim ve bayıldığım bir Korece öğreten uygulama ile devam edelim.

Not: Uygulamayı indirdiğinizde sizi ücretsiz sürümü karşılıyor. Eğer daha fazla seçeneğe ulaşmak ve çalışırken reklamlarla karşılaşmak istemezseniz 50 TL‘ye uygulamanın pro sürümünü satın alabilirsiniz.

Bu uygulama dinleme ve okumaya yönelik bir Korece uygulaması. Şu bölümlere ayrılıyor;

 • Yaygın Kullanılan Cümleler
 • Şarkılarla Korece Öğren
 • 6000 Temel Kelime
 • Sohbetler
 • Korece Haber Dinleme
 • Korece Kısa Hikayeler Dinleme

Not: Aynı geliştiricinin Korece 6.000 kelime uygulaması var. Bu uygulamada kelime bölümüne tıkladığınızda sizi oraya yönlendiriyor.

Uygulamada en çok kullanılan Korece cümleler başlıklar halinde verilmiş. Tıkladığınız her başlıkta bir yandan cümleyi okurken bir yandan da okunuşunu dinliyorsunuz.

Şarkılarla Korece öğren bölümünde ise birbirinden güzel Kpop şarkıları hem türkçe anlamları hem de Koreceleri ile veriliyor.

Benim bu uygulamada en çok beğendiğim şey Korece hikayeler ve haberler bölümü oldu. Daha önce Korece öğrenmek için önerilere baktıysanız mutlaka “Korece kitap oku, Korece kitap ve yazılarını incele, dinleme yap” tavsiyelerini görmüşsünüzdür. Bir dili öğrenirken o dilde okuma ve dinleme yapmak çok ama çok önemli. Bu uygulamada bence bu açıdan çok güzel hazırlanmış.

Dinleme parçaları çok güzel fakat başlangıç seviyesindekiler için başlangıçta biraz zorlayıcı olabilirler. Dinleme ve okuma odakli bir uygulama olduğu için her kelimenin anlamı bir bir verilmiyor. Uygulamanın bir diğer eksisi ise çok fazla reklam çıkması. Yine de ben hem başlangıç seviyesindekilere hem de diğer seviyede Korece öğrenenlere bu uygulamayı şiddetle öneririm.

Korece Uygulamalar önerileri olan listemizde yer alan bir sonraki uygulama Talk to me ın Korean kanalının muhteşem uygulaması!

Korece-uygulamalar, korece-ogrenmek-için-en-iyi-uygulamalar, korece-kitap-oku, korece-dil-uygulamaları

korlınk-uygulaması

4-KORLINK

Listemizde genel olarak Türkçe dil desteği olan uygulamalara yer verdim fakat şimdi bahsedeceğim uygulama ingilizce olsa da Korece öğrenen herkesin mutlaka incelemesi gereken bir kaynak: Talk to me in Korean. Youtube’da Korece öğreten kanalları incelediyseniz Talk to me in Korean kanalını mutlaka görmüşsünüzdür. Bu uygulama da en iyi Korece kanallarından biri olan bu kanalın uygulaması. Dili ingilizce, belli bir seviyede ingilizce biliyorsanız bulabileceğiniz en iyi Korece öğrenme kaynaklarından bir tanesi olacağına eminim. “İngilizcem çok iyi değil” diyenlerde bence uygulamaya bir şans vermeli, iki dili bir arada geliştirebilirsiniz.

Uygulama 9 seviyeye ayrılıyor. Her seviyede dinleyebileceğiniz onlarca ses kaydı var. Seçilen başlıktaki konuları dinlerken yazılı hallerine de eklenen pdf dosyaları sayesinde ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulamanın en güzel artılarından biri sohbet kayıtlarının olduğu bir bölüm olması. Çoğunlukla iki eğitmen Kore kültüründe yer alan “Özel günler, Kore Üniversite Sınavı, Korku Hikayeleri” gibi birçok ilgi çekici başlıklar hakkında sohbet ediyor. Hem kültür hakkında bilgi sahibi oluyor hem de Korece dinleme alıştırması yapmış oluyorsunuz.

korece-türkçe-sözlük

5-Naver Korece Türkçe Sözlük

Sırada Korece Türkçe çeviri uygulaması arayanlar için güzel bir uygulama var.Korece çeviri uygulamaları en çok ilgi gören uygulamalardan. Birbirinden farkli birçok uygulamaya göz attım fakat listede bahsetmek istediğim uygulama uzun süredir severek kullandığım Naver Türkçe Sözlük.

Bence indirebileceğiniz en iyi Korece sözlük uygulaması Kore arama motoru Naver’ın Korece çeviri uygulaması. Naver sözlük benzerlerinden birçok yönden ayrılıyor.

Uygulamada aradığınız kelimeler eş anlamlıları ile beraber veriliyor. Ayrıca birçok kelimeyi cümle içinde de görebiliyorsunuz. Ben güvenilir bir sözlük olarak Naver sözlüğünü öneririm.

Korece Uygulamalar listesinde daha önce kullandığınız bir uygulama var mı? Sizin en sevdiğiniz ve mutlaka önerdiğiniz Korece uygulama hangisi?

Minihanok Korece Uygulamalar önerileri listesi burada sona eriyor. Bu yazıyı hazırlarken çok sayıda uygulama inceledim, en beğendiğim Korece dil uygulamaları ve sözlüğünü de listemize ekledim. Şimdilik bu uygulamalar benim gördüğüm en iyi uygulamalar arasında. İlerde listemizde yer alması gereken güzel Korece öğreten uygulama veya sözlükler görürsem yazımızı güncelleyeceğim.

Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen yorum yapmayı ve yeni yazılardan anında haberdar olmak için abone olmayı unutmayın! Sizin için yararlı bir yazı olduysa, Korece dil uygulamaları listemizi arkadaşlarınızla paylaşmanız benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.:) Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar!

 

You may also like...

11 Responses

 1. Beauty life Türkiye dedi ki:

  Ay bu çok güzel olmuş birini indiriyorum valla Eier gelişirse sana dua edecem ahahaha ❤️

 2. Fulden Ufacık dedi ki:

  Korece öğrenmek isteyenlere mükemmel bir yazı olmuş emeğine sağlık 🙂

 3. Eeg dedi ki:

  Emeğinize sağlık arayıp da bulamadığım harika bir inceleme ve tabsiye yazısı olmuş ?
  Bu uygulamalar kadar iyi olmasa da ben de bir öneri eklemek istiyorum :Duolingo uygulaması. Ama bu uygulamada Korece öğrenmek için en azında başlangıç seviyesinde İngilizce bilmek gerekiyor.

 4. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkurler:)))

 5. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkur ederim. Dualingo cok duydugum bir uygulama aslinda ama bayadir bakmamistim. Ben de bir inceleyeyim tekrardan, yaziyi okuyanlar da bakar belki. Cok tesekkurler??

 6. minihanok dedi ki:

  Haha Ins gelisir. Kolay gelsinn??

 7. diaryofmeri dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş.Öğrenmenin yanında bu uygulamalarla da geliştirmek gerek☺️

 8. renklitirtil dedi ki:

  Koreceye merakı olanlar için bilgilendirme iyi olmuş. 🙂

 9. Banu dedi ki:

  Yeni dil öğrenmek beni çok heyecanlandırıyor. Uygulamaları deneyeceğim.

 10. minihanok dedi ki:

  Aynı şekilde beni de çok heyecanlandırıyor. Genelde sanırım bizi uzaklaştıran şey “ne kadar ilerleyebileceğim ki” sorusu oluyor fakat kim bilir telefonda hiçbir şey yapmadan vakit öldürdüğümüz zamanların bir kısmında bu uygulamalara girsek neler öğreneceğiz. Günde 10 dakika bile olsa.
  İyi çalışmalar:)

 11. minihanok dedi ki:

  Teşekkürler:)

Ne düşünüyorsunuz?