My Strange Hero Dizi Tanıtımı

My Strange Hero

SBS’nin yeni dizisi My Strange Hero romantik komedi,gençlik türünde bir dizi. Yönetmenliğini Ham JoonHo’nun, senaristliğini Kim YoonYoung’un yaptığı dizi yarım saatten oluşan 32 bölüm olacak.

My Strange Hero Konusu

Kang BokSu iki lise arkadaşıyla “Sizin Ricanız” adı altında, müşterilerin her türlü isteğini yerine getirdikleri bir iş yapmaktadır. Bir gün çalışırken boğulmak üzere olan iki kişi görür. Yanındaki bir kadının, boğulmak üzere olan insanları kurtarırsa ücret ödeyeceğini söylemesi üzerine suya atlar. Kurtardığı insanlardan biri lise öğrencisidir. Bu öğrenci, okuldaki baskıya dayanamadığı için bir süre önce gözden kaybolmuştur.

BokSu öğrenciyi kurtardığı için kahraman ilan edilir. Öğrencilere ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi haline gelen okul, olayın üstünü örtmek, insanların sinirini yatıştırmak için bir yol bulur: Seneler önce bir olay yüzünden okuldan atılmış, eğitimi yarım kalmış olan BokSo’yu okula geri çağırmak. Bir iftira sonucu okuldan atılmış olan BokSo seneler sonra intikamını almak için okula geri döner.

My Strange Hero ‘nun ana karakterlerini genç oyuncular canlandırıyor.

My Strange Hero dizi tanıtımı

Kang BokSoo

My Strange Hero Oyuncuları ve Karakterleri

Kang BokSu’yu öğrencilik yıllarını haylazlıkla geçirirken görüyoruz. Üç yüz kişi arasında yapılan sınavda üç yüzüncü olmayı başaran tembel bir öğrencidir. Sınıfın başarı seviyesini artırmak isteyen öğretmenleri notları iyi olanlarla iyi olmayanları takımlar haline getirir. Sonuncu olan BokSu ile de sınavların birincisi, sınıf başkanı Son SoJung takım olur. Seneler sonrasını izliyoruz ve ikilinin de BokSu’nun okuldan atılmasıyla ilgili çözülmemiş problemleri olduğunu görüyoruz.

Kang BokSu rolünü Yoo SeungHo canlandırıyor. SeungHo’yu ilk defa Kore dizilerinin efsanelerinden olan I Mıss You’da izlemiştim. Kendisi çok severek takip ettiğim oyunculardan biri. Remember, Imagınary Cat, Ruler: Master of the Mask, Master of Study, I Am Not Robot SeungHo’nun oynadığı diğer diziler. Yoo SeungHo dizileri arasında yerini alan 2020 Kore dizisi Memorist dizisini de öneririm.

(Ders çalışamama sorunu olanlara Master of Study (Gof of Study) dizisini öneriyorum. :))

My Strange Hero

SooJung.

Lisedeyken okulun en çalışkan ve başarılı öğrencisi olan Son SooJung seneler sonra aynı okula öğretmen olarak döner. Bir süre çalışmış olmasına rağmen bir türlü kadrolu öğretmen olamamıştır ve maddi sıkıntıları vardır. Baskıya dayanamadığı için ortalıktan kaybolan öğrencisi onunla irtibat kurar. Öğrencisiyle ilgilenememenin vicdan azabını çeken SooJung delice bir şey yapmaması için onu ikna etmeye çalışırken yanlışlıkla ikisi birden köprüden aşağıya, suya, düşerler. İş için orada bulunmakta olan Kang BokSu ikisinide kurtarır. Böylece senelerdir görüşmeyen ikilinin yolları kesişir.

Son SooJung’u Jo BoAh canlandırıyor. Jo BoAh’ı sadece Temperature of Love dizisinde izlemiş, dizide sinsi bir kızı canlandırdığı içinde pek sevmemiştim doğrusu. Sweet Stranger and Me, Goodbye to Goodbye, Monster rol aldığı diğer dizilerden birkaçı. Jo BoAh, Goodbye to Goodbye dizisi ile En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü almış.

My Strange Hero dizi tanıtımı

Oh SeHo

Oh SeHo lisede okuduğu okula yeni yönetim kurulu başkanı olarak geri döner. Okulu olduğundan daha iyi bir hale getirmeyi vaad etmektedir. Atılmasıyla ilgisi olduğu BokSoo’nun okula dönmesiyle tekrar karşı karşıya gelirler.

İlk bölümlerde karakteri hakkında çok bilgi sahibi olamadığımız SeHo’yu, Kwak DongYeon canlandırıyor. Bir çok dizide izlemiş olduğum Kwak DongYeon’u en son My ID is Gangnam Beauty’de izlemiştim. Orada sevilen bir karakteri vardı fakat bu dizide izleyecinin sinirini bozacak gibi görünüyor.:) Radio Romance, Fight for My Way, Love in the Moonlight rol aldığı diğer dizilerden.

Aralık ayının ortasında başlayan dizi 2019 yılının Ocak ayının sonunda bitecek.

İzlemeyi Düşünenlere;

Kore de maalesef öğrencilerin sınavlar yüzünden aşırı baskı altında bırakıldığı, makine gibi saatlerce ders çalışmaya zorlandığı ülkelerden biri. İlk bölümlerden itibaren dizideki lisede çalışkan öğrenciler için oluşturulmuş özel bir sınıf olduğunu gördük ve baskı altında çalışmaya, daha çok çalışmaya dayanamayan bir öğrencinin çözümü kaçmakta bulmasıyla da bu yöntemin eleştirildiğini izledik. Dizi bu yönüyle sosyal, toplumsal mesajlar vererek ve belli noktaları eleştirerek ilerleyecek gibi görünüyor. Anlatmak istediği şeyler olan dizileri seviyorum bu yüzden mesaj veriyor olmalarını sevdim.

(Kore eğitim siteminin, öğrenciler üstündeki baskının en iyi yansıtıldığı dizi şüphesiz ki SKY Castle‘dır. Daha ciddi,entrikalı bir dizi izlemek isterseniz SKY Castle’ı kesinlikle izleyin.)

Diziye büyük bir heyecanla başlamış olmamama rağmen üzülerek söylüyorum ki ilk üç bölüm biraz sıkıntılıydı bana göre. Dizinin giriş kısmı olduğundan mıdır bilemiyorum biraz karışık geldi bana. Dördüncü bölümü daha çok beğendim bu yüzden dizinin açılıp toparlayacağını düşünüyorum.

Dram unsurları da olmasına rağmen dizi eğlenceli bir dizi. Keyifli zaman geçirmek, derslerden, işlerden sonra rahatlamak isteyenlere öneriyorum diziyi.

My Strange Hero’yu Koreantürk sitesinden izleyebilirsiniz.

Mini My Strange Hero Sözlüğü:

 • Öğrenci: 학생(hakseng)
 • Öğretmen: 선생(sonseng)
 • Okul: 학교(hakyo)
 • İntikam: 복수(boksu)
 • Müdür: 교장(kyocang)
 • Rekabet: 경쟁 (kyongceng)
 • Rakip: 적수(coksu)
 • Sınav: 시험(şihom)
 • Geri Dönmek: 돌아오다 (dora oda)

You may also like...

2 Responses

 1. Haneul dedi ki:

  Merhaba, çok güzel bir yazı olmuş. Dizinin devamını beğendiniz mi? Tavsiye ederseniz izlemeyi düşünüyorum. ??

 2. minihanok dedi ki:

  Merhaba, açıkcası bana biraz karışık geldi dizi ısrarla izleyin diyeceğim kadar beğenemedim.:(( Yine de severek izleyenler olduğunu da görüyorum isterseniz siz bir şans verin belki hoşunuza gider.??

Ne düşünüyorsunuz?