“Kdrama.magazin” ile En İyi Kore Dizileri, Koreli Oyuncular ve Magazin Hakkında Konuştuk!

Merhaba Minihanok okurları!

Minihanok Söyleşileri‘nin ikinci yazısı ve ikinci konuğuyla serimize devam ediyoruz! İlk konuğumuz, Kore edebiyatından muhteşem öneriler veren Koreedebiyatı’ydı. İkinci söyleşmizde ise, hesaplarında uzun zamandır Kore dizi önerileri ve haberleri paylaşan Kdrama.magazin ‘i ağırlıyoruz.

Minihanok Söyleşilerinin ilk yazısını buradan okuyabilirsiniz; Koreedebiyatı ile kitaplar üzerine bir söyleşi!

Kısa sürede binlerce takipçiye ulaşan Kdrama.magazin adminleriyle Kore dizileri, oyuncular, filmler ve birçok şey hakkında çok keyifli ve samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Kaleminizi kağıdınızı hazırlayın, onlarca muhteşem Kore dizi önerisi sizi bekliyor!

Keyifli okumalar!


kdrama.magazin-kore-dizileri

kdrama.magazin-insatgram-sayfası

Merhaba sevgili kdrama.magazin! Sıkı bir Kore dizi takipçisi olarak sayfanızı uzun zamandır çok severek takip ediyorum. Bu yüzden sizi bloğumda ağırlamak çok keyifli. Röportajımıza başlarken sizi ilk defa görecekler için soralım. Kdrama.magazin sayfası nedir? Bize biraz sayfanızdan bahsedebilir misiniz? Sizi takip eden biri sayfanızda neler bulabilir?

Öncelikle çok teşekkür ederiz. Bizi bloğunda ağırlaman bizim için ayrı bir öneme sahip. Hem çok gururlandık hem de çok mutlu olduk.
Sayfamız Kore dizi/film sektörü üzerine kurulmuş bir magazin sayfasıdır. Gelecek dizi/film haberleri, teaserlar, posterler, onaylanmış veya sektörden kişiler tarafından bildirilmiş kadro haberleri, oyuncuların röportajları, oyuncular hakkında çıkan skandallar, sevgili haberleri, bazen dizi/film önerileri gibi postlar hazırlıyoruz ve sizlere sunuyoruz. Bunları sadece İngilizce kaynağının olduğu haberlerden çevirerek yapıyoruz. Çeviri programı kullanmıyoruz. Kendi bilgimizle çeviriyoruz.

Ara ara farklı çeşitlerde içeriklerimiz oluyor. Örnek verecek olursak, modellikten oyunculuğa geçmiş aktörler, birlikte dramada oynadıktan sonra sevgili söylentisine maruz kalan 5 Koreli aktör ve aktris gibi postlar da hazırlıyoruz. Yani içerik yelpazemiz oldukça geniş.

Bildiğim kadarıyla sayfayı iki kız kardeş yönetiyorsunuz. Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Bu sayfayı açmaya nasıl karar verdiniz?

Evet, 2 kız kardeş olarak sayfayı yönetiyoruz. Ben Duygu. 26 yaşındayım. Felsefe öğretmeniyim fakat şu anda öğretmenlik yapmıyorum. KPSS’ye girip atama bekliyorum. Ayrıca 2. üniversitemi okuyorum, Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim. Ara sıra editörlük yapıyorum. Kitap okumayı ve Kore dizileri/filmleri izlemeye bayılırım.

Ara ara kara kalem çizimleri yapıyorum kendi çapımda. Dışarı çıkmaktansa evde kalmayı tercih ediyorum. Çok fazla gezen, dışarı çıkan bir insan değilim. Bana kısaca ev kuşu diyebilirsiniz. Ayrıca kardeşim ile birlike takı yapıp satıyoruz, bunun için de ayrı bir instagram hesabı kullanıyoruz. Sayfamızı Zeynep admin açtı. Buna nasıl karar verdiğini sizlere o anlatsa çok daha doğru olur.

Merhaba, ben Zeynep. 18 yaşındayım ve liseden mezun oldum. Bu sene YKS sınavına girdim fakat tercihte bulunmadım. Hedefim Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bu yüzden 1 sene mezuna kalıp hazırlanmak istedim. Boncuklarla takı yapmak hobim. Ablamla birlikte takı yapıp satıyoruz. Kitap okumayı, dizi/film izlemeyi çok severim. Ablamın aksine gezmeyi severim.

Sayfayı açan benim. Ablam KPSS sınavı için gece gündüz ders çalışırken açmıştım. Aslında en başta sadece zaman öldürmekti amacım. Biz abla kardeş asla ayrı Kore dizileri/filmleri izlemeyiz. O yüzden o ders çalışırken ben boşta kalıyordum. Ne yapabilirim diye düşünürken sayfa açmaya karar verdim. Zaten bundan öncesinde Kore sektörü ile alakalı ayrıntılı haberler yapan bir sayfa tam olarak bulamamıştım. Aklımın bir köşesinde bu duruyordu. Ve sayfa açma düşüncesiyle birleşince ortaya kdrama.magazin sayfası çıkmış oldu.

Sayfanızda bir Kore dizi takipçisinin görmek isteyeceği her şey var. Yeni başlayacak Kore dizileri, Koreli aktörlerle yapılmış röportajların çevirileri, güncel haberler…Bu kadar çok haberi, bu kadar kısa zamanda çevirmek ve hazırlamak zor olmuyor mu?

Bazen zor oluyor, bunu inkâr edemeyiz. ???? Çok fazla haberlerin geldiği günler saatlerce çeviri yapıyoruz. Yorucu oluyor mu, oluyor. Ama severek yapınca gerçekten bu zorluk bizim için geri planda kalıyor. ????
Genelde sabah erken kalkıp haberleri hazırlama sürecine başlıyoruz. Haberleri notlarımıza çeviriyoruz, sonra fotoğrafları ayarlayıp düzenliyoruz. Belli aralıklarla da paylaşım yapıyoruz. Hazırladığımız haberleri akşama kadar eritiyoruz. Tabii ki gün içinde yeni bir haber gelmiş mi diye kaynaklarımızın kontrolünü yapmayı ihmal etmiyoruz.

Kore dizi önerilerine hazır olun; İlk diziler, en sevilenler…

kore-dizi-önerileri, kdrama-önerileri, kdrama-magazin-röportaj

w-two-worlds-afiş

İzlediğiniz ilk Kore dizisi hangisiydi? Sizi en çok ne etkilemişti?

Duygu: İzlediğim ilk dizi Marry Me, Mary! dizisiydi. 2011 yılında izlediğimi hatırlıyorum. Bir arkadaşım izlerken dikkatimi çekmişti. Severek izlediğim bir diziydi. Bir süre başka bir Kore dizisi izlemedim. Ta ki 2016 yılında Zeynep adminin zorlamasıyla W: Two Worlds dizisini izlemiştim. Ondan sonra Kore dizilerine sarmış oldum. Beni en çok etkileyen şey tarzları ve mimikleriydi. Alışık olduğum tarzdan farklı görünüşleri, giyinişleri vardı ve bu çok hoşuma gitmişti. Ayrıca mimikleri biraz fazla gelmişti. Yani kötü anlamda söylemiyorum bunu, izlemesi zevkliydi.

Zeynep: Benim de ilk izlediğim dizi Marry Me, Mary! dizisiydi. Ablam çok önceden izlemişti bu diziyi. Daha sonra bana beraber izleyelim önerisinde bulunmuştu. 2015 yılında diye hatırlıyorum. Beni etkileyen şey yemek yeme stilleriydi. Her şeyi çubuklarla yiyorlardı. Bir de ateşi altında yanarken yemek yemeleri tuhafıma gitmişti. Rahat bir şekilde yiyorlardı sıcak şeyleri.

Bu diziyi izledikten sonra ablam olmadan Kore dizilerini araştırmaya başlamıştım. Tek başıma izlemek sıkıcı olmaya başlayınca ablama zorla W: Two Worlds dizisini izlettirmiştim.

İzlerken en çok keyif aldığınız, en sevdiğiniz Kore dizisini sorsak bu hangisi olur? Biraz da konusundan bahsedebilir misiniz?

2022 yılı gerçekten güzel başladı. Öncelikle Through the Darkness dizisine bayıldığımızı söylemeliyiz. Tabii ki bizden beklenileceği gibi gerilim/gizem türünde bir dizi????. Tek bir dizi seçmekte çok çok zorlanıyoruz.???? Through the Darkness başta olmak üzere The King Of Pigs ve Juvenile Justice dizilerinide araya katmak istiyoruz. Özellikle bu iki dizinin değinmek istediği mesajlar bizi etkiledi. Bu yüzden bu dizileri 2022’de yayınlanan diziler arasından favorilerimiz olarak seçiyoruz.


The King of Pigs İnceleme: 2022’nin En İddialı Gerilim Dizisi!


the-guest

Gizem ve gerilim türündeki dizilere ayrı bir ilginiz olduğunu biliyorum. The Guest dizisi, en çok önerdiğiniz yapımlardan biri. Kore Korku dizilerini sizin için özel yapan şey ne? En çok hangi yapımları seviyorsunuz?

Duygu: Evet, gizem, gerilim, korku en sevdiğimiz türlerdir. Ben küçük yaşta bu türlerde filmler izlemeye başlamıştım. Tabii ki normalde bu yaş için çok sakıncalı, asla önermiyorum. Bende ters bir etki olmadı açıkçası, bunu belirtmek istedim. Testere ve Constantine fimlerini hatırlıyorum izlediğimi. Beni büyülemişlerdi. Bir de Kimlik (2003) filmi var sonraları izlediğim ve etkilendiğim. Bunlardan sonra merak saldım.

Hatta okuduğum kitapların çoğu polisiye, gerilim, korku türünde. Asla korkmam bu tür filmlerden, dizilerden, kitaplardan. Çoğu arkadaşım çok tuhaf bulur bu yüzden beni. Benimle birlikte kardeşim Zeynep adminde bu türlere merak saldı ve sevdi. Beraber Kore dizilerine yelken açtığımızda bu türler favorimiz olmaya devam etti.

Gelelim The Guest dizisine. Öncelikle Kim Jae Wook aşığı olarak iki kardeş bu dizide de Kim Jae Wook’un oynadığı haberini aldığımızda yerimizde duramamıştık. Hem türü bizim en sevdiğimiz tür hem de en sevdiğimiz oyunculardan biri başrol kadroda. Daha ne olsun ????. Dizi bittiğinde de daha bir sevdik. Çünkü gerçekten hem görsel olarak hem de senaryo olarak bizi en çok etkileyen yapım oldu. Tahta The Guest dizisi oturdu ve hala kalkmadı. Bu diziye karşı ayrı bir sevgimiz var. Ardından sırası karışık olarak, Life on Mars, Signal, Voice serisi, Partner For Justice serisi, Lookout, Children Of Nobody, Through the Darkness dizileri geliyor.

life-on-mars-afiş

The Guest dizisinden bahsedecek olursak, kötü ruh temalı bir dizi. Ortak trajik geçmişlerinin etkisiyle bir araya gelen bir medyum, bir rahip ve bir dedektif; kana susamış, kudretli bir ruhu alt etmek için güçlerini birleştiriyor. Dizi boyunca tek bir olay da yok. Ana olaya bağlanan farklı olayları da izliyoruz. Kadrosu da oldukça geniş bir dizi. Her bölüm farklı yüzler karşılıyor bizi. Senaryo, kadro, görsellik olsun her alanda bizi etkileyen bir dizi oldu. Çok kez açıp açıp izleyebildiğimiz ve her izlediğimizde yine çokça zevk alabildiğimiz nadir bir dizi.????

Diğer türlerle harmanlanmış olarak önerebileceğim birkaç dizi var tabii. Sell Your Haunted House, Stranger From Hell, Through the Darkness, White Christmas, Beyond Evil, Train, Nightmare Teacher… gerilim, gizem, korku karışık türde diziler. Severek izlediğimiz yapımlardı, izlemek isteyenlere öneririz.

Kore fantastik dizileriyle de tüm dünyada önemli bir yere sahip. Ancak bazı fantastik Kore dizileri sınır tanımıyor, bu da seyircilerin “saçma” olarak nitelendirmesine sebep olabiliyor. Örneğin, The School Nurse Files bunlardan biriydi. Sizin fantastik Kore dizileriyle aranız nasıl? Çok zorlama, ya da uçuk bulduğunuz yapımlar var mı?

Evet, özellikle fantastik türü ayrı bir ilgi odağı haline gelmiş durumda. W, Goblin, Moon Lovers, The Legend Of The Blue Sea, Man From The Stars gibi diziler bu türde klasikleşmiş durumda. Fantastik türde diziler izlemeyi severiz. Fantastik türü aslında diğer türlerle harmanlanması en basit tür diye düşünüyoruz. Bu yüzden daha çok seviliyor fantastik diziler.

Elbette, uçuk veya saçma diziler vardır. Aslında bizim de ilk aklımıza gelen diziydi The School Nurse Files. Konusundan bile tuhaf olduğu anlaşılıyordu. İzleyenlerin yorumlarıda pek iç açıcı değildi. Buna rağmen biz bir şans verelim dedik. Ama gerçekten çok saçma bir dizi olduğunu anladık. Yani nereden tutarsak elimizde kalacak bir dizi çıkmış ortaya. Bir de Oh My Ladylord dizisi vardı. Uçuk bir fantastikliği yoktu ama saçmalanmış olduğunu düşünüyoruz. Dizi bir yerde bozmaya başlamıştı. En başta rengini belli etmedi bir nevi. Bu yüzden saçma olarak nitelendirdiğimiz fantastik türünde bir dizi oldu.


Merak Edenler İçin: The School Nurse Files Konusu ve Yorumu!


dark-hole-dizi-afiş

Bizi çok etkileyen yapımlar olduğu gibi, bir türlü anlaşamadığımız ve bitirmekte zorlandığımız diziler de olabiliyor. Sizin izlerken hayal kırıklığına uğradığınız bir yapım var mı?

Maalesef öyle yapımlar oldu. Bizim en sevmediğimiz huyumuz başladığımız bir şeyi bitirmeye çalışmamızdır. Yarım bırakamıyoruz maalesef. Bir diziyi izlerken çok zorlansak bile bitirmemiz gerekiyor. Yarım kalan şeyler akıldan hiç çıkmazmış, bizde de öyle.

Gelelim, bizi hayal kırıklığına uğratan dizilere. Oh My Lady Lord dizisi başı çekiyor. Nana oynuyor diye heyecanla beklediğimiz bir diziydi fakat bizim için hayal kırıklığı yaratan bir dizi oldu. Sonrasında Dark Hole dizisi geliyor. Güzel giderken son 2 bölüm hatta özellikle son bölüm hayal kırıklığıydı bizim için. Güzel başlayan dizi final kurbanı oldu.????

Sonra ise Doom At Your Service dizisi hayal kırıklığı yarattı bizde. Sürekli tekrara düşmüş gibi hissettirdi bölümler. Açıp izlemek içimizden gelmiyordu. Başladık bitsin diye izlemeye devam etmiştik. Luca The Beginning diziside bizim için hayal kırıklığı oldu. Güzel başlarken yarıdan sonrası berbat, çekilmez hale geldi. Zor bela bitirdik.

Son yıllarda birçok Kore dizisi ikinci sezonu ile dönüyor. Yeni sezonunu en çok merak ettiğiniz dizi hangisi?

Bu bizi oldukça şaşırtan bir durum. Önceki yıllara baktığımızda bu kadar çok sezonlu diziler yapılmıyordu. Gittikçe artmaya başladı. Bazen sırf dizi popüler oldu diye gereksiz bir şekilde 2. sezon çıkarma gibi bir problemde ortaya çıkmış oldu. Hatta bunu devam ettirip 3. sezona giden dizilerde var.

Biz heyecanla Voice dizisinin 5. sezonunu ve Partner For Justice dizisinin 3. sezonunu dört gözle bekliyoruz. Umarız en kısa sürede gelir.


Voice Dizi İncelemesi: En İyi Polisiye Kore Dizi Serisi!


Hazırsanız size oldukça komik bir sorum var. Sevdiğiniz Kore dizi klişeleri var mı?

Aslında açıkça söylemek gerekirse klişelerden bazıları bizi sinir ediyor. Beklentisiz, eğlence olsun diye izlenen, olsa da olur olmasa da olur diyebileceğimiz dizilerde olan klişeler rahatsız etmiyor. Fakat kaliteli giden bir yapımda özellikle çocukluktan tanışma hikayesi ve kazara öpüşme sahneleri bizi sinir ediyor. Tüm kalite bir anda domino taşları gibi yıkılıyor.

Bunun haricinde sevdiğimiz klişeler var tabii ki. Arkadan sarılma sahneleri çok hoşumuza gider. Çok tatlı buluruz.


Kdrama.magazin adminleri Duygu ve Zeynep, Kore filmlerini de çok seviyor. Minihanok okurları için, birçok muhteşem Kore film önerisi veriyorlar.


Kore dizilerinin büyük bir takipçisi olduğunuzu biliyoruz. Peki, Kore filmlerini de seviyor musunuz?

Tabii, ki Kore filmlerini izlemekte ayrı bir zevk bizim için. Çok kaliteli yapımlar var. Özellikle ailecek Kore filmlerini izleriz. Ama Türkçe dublajı varsa. Biliyoruz dublajla izlemek çok kötü oluyor. Ancak anne ve babamız altyazılı izlemeyi sevmiyor ve yetişemiyorlar. Yazıyı okurken görüntü geçip gidiyor diye şikayet ediyorlar. O yüzden ailecek izlediğimiz dublajlı Kore filmlerini önceden biz orijinal olarak izliyoruz.

En sevdiğiniz Kore filmi hangisi?

Hope (2013), Silenced (2011), Miracle in Cell No.7 (2013), Escape From Mogadishu (2021), Ode To My Father (2014), The Phone (2015) filmlerini çok severiz. Biliyoruz bu kadar yazmamız bile fazla ama aslında daha çok var.????


Dublaj demişken: Türkçe Dublajlı İzleyebileceğiniz 15 Harika Kore Dizisi!


kim-woobin

Kdrama.magazin isimli instagram hesabınızda birçok Koreli oyuncunun röportajlarını da çeviriyorsunuz. Bu röportajları çevirirken dikkatinizi çeken, unutamadığınız bir söz var mı?

Duygu: Elbette benim unutamadığım ve çok hoşuma giden bir bölüm vardı. Aslında eski bir röportaj değil ama bugüne kadar çevirdiklerimiz içinde beni en çok etkileyen Kim Woo Bin‘in röportajıydı.

“Geçmişte, gelecek için yaşadım. Gelecekte daha iyi görünen bir vücuda sahip olmak için çalıştım. Ve işe gitmek için uykuyu atladığımda, gelecekte oyunculukta daha iyi bir iş çıkardım. Gelecek için yaşarken, şimdiki kendime işkence ettim. Ama şimdi, her anı şimdiki zamanda yaşıyorum. Hayattan olduğu gibi zevk almaya ve her şeyi şimdiki zamanda hissetmeye çalışıyorum. Şu anda önümdeki insanlara odaklanmaya çalışıyorum. Bu, stres seviyemi neredeyse tamamen azalttı. Sonunda yaptığım işi sevmeyi ve sevdiğim bir hayatı yaşamayı öğrendim.” – Kim woo bin

Beni çok etkileyen bir düşünce. Aslında çok çok haklı. Her zaman gelecek için yaşıyoruz, aklımızda hep yarınlar var. Bu yüzden elimizdeki bugünleri kaybediyoruz.

Zeynep: Benim de unutamadığım bir bölüm var. Kim Ji Won bir röportajında “Bir şeyleri değiştirsem bile, istediğim gibi değiştiremem. Ama bunu yapmaya karar vermemin önemli olduğunu düşünüyorum ve su akıntısı geldiğinde, eskisi gibi geri çekilmeden yüzmeye devam etmeye karar verdim.” demişti.

Bazen yapmam gereken şeyin en iyi olması gerekiyormuş gibi hissediyorum. Ama ne kadar uğraşsam da elimden gelenin bir sınırı oluyor ve bunu kabul edemiyorum. İşte o zamanlarda bu cümleyi söylüyorum kendime. Sonuç elimde değil ama yinede bir öncekinden iyi yapmaya çalışıyorum. Genel sonucu değiştiremiyorum ancak bırakmıyorum.

Birçok Koreli oyuncuyu sevdiğinizi biliyorum. Peki, en sevdiğiniz isimler kimler? “Onun oynadığı tüm dizileri izlerim!” diyebileceğiniz biri var mı?

Biz her yakışıklı oyuncuyu severiz. Yakışıklı olan herkesin tüm dizilerini izleriz. Tabii ki şaka yapıyoruz. En sevdiğimiz oyuncuları seçmek inanın çok zor. Bir isim geliyor aklımıza ve onun ardından yüzlercesi zihnimize yığılıyor.
Kim Jae Wook, Lee Jae Wook, Lee Dohyun, Lee Da Hee, Ahn Bo Hyun, Park Hee Soon, Woo Do Hwan, Kang Young Seok, Kim Kwon, Kwon Hwa Woon, Uhm Ki Joon, Lee El, Chae Jung An, Rong Jeong Eui, Nana, Kim Sejeong… Daha çok var o yüzden burada duralım????

Biz genelde konuya bakıp dizi izliyoruz. Yani ana kadroda kim var, başrol kim diye bakmıyoruz. Bu yüzden şu zamana kadar tüm dizilerini istisnasız izleriz diyebileceğimiz bir oyuncu olmadı. Yani çok eskiden kalan yapımları izleyemiyoruz nedense. Bu yüzden çok çok sevdiğimiz bir oyuncuda olsa eski dizilerini pek izleyesimiz gelmiyor. Ama şans eseri tüm yapımlarını izlediğimiz oyuncular olmuş oluyor.????

Kore dizileri ne kadar ünlüyse, finalleri de o kadar ünlü! Unutamadığınız bir Kore dizi finali var mı?

Şimdi finali ile unutamadığımız diziler elbette var ama unutamamızın sebepleri farklı. Etkileyici olduğu için unutamadıklarımız ve saçma olduğunu düşündüğümüz ve beğenmediğimiz için unutmadığımız diziler var. Saçma olarak düşündüğümüzden dolayı 2 dizinin finalini unutamıyoruz, Oh My Ladylord ve Dark Hole.

Red Sleeve dizisinin finalini unutamıyoruz. Finalinden başka başka anlamlar çıkarabiliyoruz. Bu bakımdan ilginç olduğu için finalini unutamadığımız diziler arasında. My Country: The New age dizisini yeni bitirdik ama finali, büyük ihtimalle unutamayacağımız finaller arasında olacak.

Vee tabii ki The Guest???? asla ama asla unutamayız????

Mesleğe yeni başlamış, çaylak isimlere de destek verdiğinizi keyifle takip ediyorum. Sizce önümüzdeki yıllarda paylayacak çaylak oyuncular kimler?

Çok büyük bir mutlulukla yapıyoruz bunu. Eğer gerçekten destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Bizce Choi Hyun Jin, Moon Sung-Hyun, Tang Jun Sang, Bae Hyun Sung, Moon Woo Jin, Jo Joon Young, Park Min Sang, Seo Dong Hyun, Choi Sung Eun, Park Ji Hu, Shim Dal Gi, Lee Yeon, Roh Jeong Eui gibi oyuncular gelecekte parlayacaktır diye düşünüyoruz.


Kdrama.magazin, zaman zaman ünlü Koreli oyuncuların da dikkatini çekiyor! Onlardan geri dönüş almak nasıl bir duygu?


Bu destekleriniz çoğu zaman çok güzel geri dönüşler, etkileşimler de alıyor. Birçok sanatçıdan etkileşim aldığınızı biliyorum. Oyuncular sık sık hikayelerinize bakıyor, hatta bazıları hesabınızı hikayesinde paylaşıyor. Bu çok mutluluk verici olmalı. Biraz bundan bahseder misiniz? Şu ana kadar aldığınız en unutulmaz geri dönüş hangisiydi?

Aslında her geri dönüş, etkileşim bizim için unutulmaz.???? Her defasında ilk kez gibi seviniyoruz.
Ama bir tane örnek vermek zorundaysak şu ana kadar en unutulmaz geri dönüş Jo Byeong Gyu‘dan aldığımızdı. Mesajımızı görüp beğenmişti. İlk kez bir ünlü bize DM’ini açmıştı. Hala ilk gün gibi hatırlıyorum, sabah uyandığımda mesajlara bakıyordum ve onun mesajımızı beğenmesini görmemle çığlık atmam bir olmuştu. O anki çığlığımla Zeynep uyanmış şaşkın şaşkın bana bakıyordu.
Ne zaman bir oyuncudan etkileşim alsak aynı heyecanı yaşıyoruz.????

Daha önce hiç bir Koreli sanatçıyla konuşma fırsatınız oldu mu?

Evet oldu. Çaylak oyuncu Park Min Sang ile dm üzerinden ufak bir sohbetimiz olmuştu. 15’den fazla dizide rol almış kendisi. Dizilerde genelde karakterlerin gençliğini canlandırıyor. Doctor lawyer, Love All Play, Bad And Crayz, River Where The Moon Rises, Cheese in the Trap dizilerini izlediyseniz görmüşsünüzdür.

Kim Kyung Seok adında çaylak bir oyuncuylada uzun uzun sohbet etmişliğimiz var. Bir web dramada rol alacağı haberi üzerine etkileşime girdik. Ara ara konuşuruz kendisiyle. Hatta en son Jinex at First dizisinde ufak bir rolü vardı. Bir de ara ara sohbet ettiğimiz Koreli bir modelimiz var. Shin Yun Ho adı. Çok tatlı birisi. Daha önce aktör olacak mısın diye sorduğumuzda “evet” yanıtını vermişti. Merakla o günleri bekliyoruz.

Sohbet etmediğimiz ama mesajlarımızı beğenen, teşekkür eden veya çıkartma atan ünlülerde var tabii ki. Zaten hepsini takipçilerimizle anında paylaşıyoruz. Ayrıca öne çıkaranlarda etkileşim adı altında hepsini topladık.❤

Yaklaşık iki yıldır binlerce Kore dizi severi en güncel haberlerle buluşturuyorsunuz. Geçtiğimiz aylarda bir de blog açtınız. Burada neler paylaşıyorsunuz?

Duygu: Blog açmak her zaman beni korkutan bir fikirdi. Bu sorumluluğu alıp alamayacağımı düşünüp duruyordum. Fakat Zeynep admin benden daha cesaretliydi ve sorumluluğu kendisi üstlenerek bloğu açtı. Beraber dizi yorumlarımızı artık oradan paylaşacağız.
Dizi ve film tanıtımları da ekliyoruz. Uzun röportajları ve haberleride paylaşıyoruz.

Tabii ki biz daha yolun en başındayız. Sitemizde düzenlenecek çok şey, eklenecek çok içerik var. Bunlar inşallah zamanla yerine oturacak.

Bloğunuzda birçok muhteşem Kore dizi yorumu var. Bloğunuzu ilk defa ziyaret edecek biri hangi yazınızı okumalı?

Çok teşekkür ederiz. Öncelikle bloğumuzu ziyaret eden bir kişiye şu yorumu okumalısın diyebileceğimiz bir yazımız aklımıza gelmedi. Yorumlarımız kısmına girip gözüne hoş gelen dizinin yorumunu okuyabilirler.????


Takip ettiğiniz Kore blog sayfaları var mı?


Kore dizilerini izlemeyi ve yorumlamayı çok sevdiğinizi biliyoruz. Peki, Kore dizi incelemeleri okuyor musunuz? Takip ettiğiniz bloglar var mı?

Duygu: Aslında ara sıra diziler hakkında yorumlar okuyoruz. Aslında daha çok ben okumayı tercih ediyorum. Bitmiş bir dizi izlerken çok heyecanlı bölümlerde merak ediyorsam yorumlara bakıyorum. Genelde diziyi izlediğim sitenin yorumlarına bakıyorum. Ama sayfamızı açmadan önce blog sayfalarından baktığımızda oluyordu. Özellikle girdiğimiz, takip ettiğimiz bir site yok. Önümüze ne çıkarsa okuyoruz.

Şunu eklemeden olmaz, The Secret Life of My Secretary dizi yorumunu Minihanok’dan okumuştum. Bloğu ilk kez o zaman ziyaret etmiştim.


The Secret Life of My Secretary Yorumu: Romantik-Komedi Sevenlere!


Kdrama.magazin’i binlerce kişi takip ediyor. Takipçilerinizden genelde nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

O kadar güzel dönüşler alıyoruz ki bazen acaba bunu gerçekten hak ediyor muyuz diye düşünmeden edemiyoruz. ???? Çok sıcak bir ortamımız var. Karşımızdan ne görüyorsak her zaman kat kat fazlasını vermeye çalışıyoruz. Hep güzel insanlar toplanmış çevremize. Dünyada türlü türlü insanlar var. Bu yüzden her zaman olumlu, güzel dönütler almıyoruz. Bu tür yorumlar bazen canımızı sıkıyor. Yanlış anlaşılmasın elbette eleştiriye açığız ama nefret kusmak, düzgün bir şekilde dile getirmek yerine tersleyerek yazmak bizce eleştiri olmuyor.
Ama bunlara oranla çok çok daha güzel dönütler alıyoruz. Bizi utandıracak derecede sevgi alıyoruz.????


Duygu ve Zeynep admin, bu kadar çok dizi izlemenin sırrını da paylaşıyor!


Bir günde onlarca bölüm Kore dizisi izlediğinizi biliyorum. Bunun sırrı nedir? 🙂

İşin sırrı hızında. Biz dizileri hızlandırılmış şekilde izliyoruz. Şu anki hızımız ×2.4. Bu hıza yavaş yavaş geldik. ×1.5 ile başlamıştık ve bir süre bu şekilde izledikten sonra ×1.7, x1.9, x2 derken ×2.4’e ulaşmış olduk. Ortalama 1 saatlik diziyi 25 dakika gibi bir sürede bitiyoruz. Normal hızda izleyeceğimiz 1 bölüm zamanına biz 2 bölüm dizi izlemiş oluyoruz. Böylece daha fazla dizi izleyebiliyoruz. Bazen tuhaf bildirimler alıyoruz bu konuda.

Bizim çok boş olduğumuzu düşünen insanlarla karşılaşıyoruz. Böyle düşünmelerinin sebebi bir günde 13-14 bölüm dizi izleyebiliyor olmamızmış. O kişiye günde kaç bölüm dizi izlediğini sorduğumuzda aldığımız yanıt 8-9 oluyor. Şimdi biz dedik ya 1 saatte 2 bölüm dizi izliyoruz, e o kişi de normal hızda günce 8-9 izliyormuş. Basit matenatik hesabı yaparsak 14 bölüm dizi ortalama yarım saatten 7 saat yapar. Yani bizim izlediğimiz süre 7 saat. Karşıdaki kişi ise normal hızda 8 bölüm dizi izliyorsa ortalama 8 saat yapar. Peki bu durumda tuhaf olan biz mi oluyoruz?

Söyleşimiz biterken, Minihanok okurlarına ne söylemek istersiniz?

Minihanok okurlarııı!???????? Umarız sohbetimiz hoşunuza gitmiştir. Keyifle okuduğunuzu ümit ederek güzel günler geçirmenizi diliyoruz. Sağlıkla kalın????????

Sevgili kdrama.magazin adminleri sizleri ağırlamak gerçekten çok keyifliydi. Teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Kore dizileri üzerine sohbet hiç bitmiyor. Belki yakın zamanda yepyeni dizileri konuştuğumuz bir söyleşi daha yaparız. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Asıl o keyif bize ait. Böyle bir etkinlikte bizi de düşünmen çok onure edici. Teklifin için çok teşekkür ederiz.???? Cevaplerken oldukça keyif aldık ve umarım okurken herkes kayif alır.
Evet, ne kadar sohbet etsek de az geliyor bize. Konuşacak daha çoook konu var???? Eğer öyle bir şansımız olursa seve seve kabul ederiz.????
Kendinize çok iyi bakmanızı rica ediyoruz. Mutlu günler geçirmeniz temennisiyle önünüzde saygıyla eğiliyoruz.

Tekrar teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın!

Kdrama.magazin ile yaptığımız söyleşinin sonuna geldik. Biz Kore dizilerinden, en sevilen oyunculardan, unutulmaz yapımlardan bahsederken çok eğlendik. Umarım siz de okurken eğlenmişsinizdir!

Kdrama.magazin’in Instagram ve websitesini takip etmeyi unutmayın!


Minihanok Söyleşileri devam edecek! Takipte kalın!

En yeni Kore dizileri, Kore dizi yorumları gibi birçok yazıdan anından haberdar olmak için Minihanok’a abone olabilir, bildirimleri açabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?