Mini Dizi Önerisi: Nightmare Teacher

Mini dizi önerisi!

Sınavlar, yapılacaklar derken bazen dizi izlemeye vakit kalmıyor. Mini dizilerde tam bu noktada güze bir kurtarıcı olup rahatlamamızı, nefes almamızı sağlıyor. Bugün son izlediğim mini dizinin tanıtımıyla geldim.

Nightmare Teacher Minihanok

Bir gün bir lisede okumakta olan öğrenciler yeni bir öğretmenleri olduğunu öğrenirler. Öğretmen öğrencilere kişisel danışmanlık da yapacağını söyler ve ilk günden etkileyici bir giriş yapar. Asıl olaylar öğrencilerden biri danışmanlık odasına gittikten sonra başlar. Zamanla öğrencilerin hal ve hareketlerinde tuhaflıklar oluşmuştur ama neredeyse hiç kimse bu gariplikleri fark etmez. Yalnız kendilerince okulla ilgili haber yapmakta olan ikili YeRim ve SangWoo çektikleri fotoğrafların da yardımıyla tuhaflıkları fark eder. Araştırmaya başlarlar.

Mini Nightmare Teacher minihanok

2016 yapımı Nightmare Teacher 12 bölümlük bir dizi. Bölümleri 15’er dakika civarı olan dizi gerilim-gizem türünde.

Dizi ilk bölümünden itibaren izleyicinin dikkatini çekiyor bence. Öncelikle gerçekten ilginç ve gizemli bir yapım. Öğrencilerin problemlerini çözmek için gizemli öğretmenlerinden yardım aldıktan sonra başlarına gelen şeyleri, gelişen olayları merakla izledim. Bu yüzden mini dizi olmasına rağmen kaliteli bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

mini nightmare teacher minihanok

Dizinin tuhaf ve gizemli öğretmenini Uhm KiJoon canlandırırken ana karakterlerden olan öğrencileri Kim SoHyun ve BTOB grubundan Minhyuk canlandırıyor.

Dizi hemen hemen iki bölümü bir öğrencinin hikayesini anlatacak şekilde, sınıftaki birden fazla öğrencinin yaşadıklarını anlatıyor.

Her iki bölümde bir yeni bir öğrenci danışmanlık odasına gidiyor. Her öğrencinin yapmak istedikleri, değiştirmek istedikleri şeyler hayalleri farklı. Bu yönden bir olay yerine farklı farklı gizemli olayları izlemek keyifli.

“Şöyle kısa bir dizi izleyeyim”,diyorsanız film tadında olan Nightmare Teacher güzel bir seçenek olabilir.

İzleyeceklere şimdiden keyifli seyirler~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir