Tunnel Dizi Tanıtımı-Zamanda Yolculuk Konulu Kore Dizisi

tunnel

Dizi bir tünelin içinde, kaçan suçlunun ve onu yakalamaya çalışan Dedektif Park’ın koşturmacasını göstererek başlıyor.

Park KwonHo cinayet dedektifi olarak çalışmaktadır. Bir gün ıssız bir alana bırakılmış, elleri çorapla bağlanmış bir kadın cesedi bulurlar. Katili bulmaya çalışırken karşılarına, aynı şekilde öldürüldüklerini tahmin ettikleri kadın cesetleri çıkmaya devam eder. Bir şey fark ederler, buldukları her kadın cesedinin ayağında dövmeye benzeyen minik noktalar vardır ve buldukları her yeni cesette bu noktaların sayısı birer tane artmaktadır. Biraz zaman geçse de içinde bulundukları zamanda imkanlar kısıtlı olduğu için suçluyu bulmaya, yakalamaya yetecek delilleri; ipuçlarını bulamazlar. Bu arada KwongHo evlenir, mutlu bir ailesi vardır. Bir gün, suçlular her zaman suç mahalline döner, düşüncesinden dolayı cesetlerden birini buldukları tünele gider. Tünelde gerçekten suçluyla karşılaşır. Onu yakalamaya çalıştığı sırada kafasına sert bir cismin vurulması sonucu bayılır.

Kendine geldiğinde koşarak tünelden çıkar ve polis merkezine gider. Polis merkezinde tanımadığı bir adam dışında kimse yoktur, ve eşyalar dahil çevresi bildiği yerden farklıdır. Diğer polislerinde gelmesiyle KwonHo her ne kadar inanamasa da içinde bulunduğu durumu fark eder. Geleceğe, 2016 yılına gelmiştir.

Böylece dedektifimiz seksenli yıllardan otuz sene ileriye gidiyor ve biz onu 2016-2017 yıllarında izliyoruz. Kendi zamanına ve çok sevdiği eşinin yanına dönmenin yollarını ararken bir yandan da otuz sene önce yakalayamadığı katili, gelişmiş teknolojinin sağladığı imkanlarla yakalamaya çalışıyor. Geldiği zamanda tanıdığı insanlarla da karşılaşıyor dedektif.

Tunnel zamanda yolculuk temalı güzel bir polisiye. Voice, Duel gibi sevilen dizilerin kanalı OCN’in yüksek reyting almış bir dizisi ve 16 bölüm.

Oyuncularımıza ve canlandırdıkları karakterlere geçelim;

tunnel dizisi tanıtım

Geleceğe yolculuk yapıp seri katili yakalamaya çalışan Dedektif Park KwonHo’yu Choi JinHyuk canlandırıyor. Şu sıralar Devilish Joy dizisinde rol alan Choi JinHyuk; The Heirs, Emergency Couple, Fated To Love You gibi bir çok ünlü dizide rol almış. Ben kendisini ilk kez The Heirs’te Lee MinHo’nun canlandırdığı Kim Tan karakterinin abisi olarak izlemiştim ve biraz soğuk bulmuştum. Sonrasında da bir dizisini izlememiştim. Tunnel ‘i izledikten sonra fikrim değişti, oyunculuğunu çok beğendim.

Bir nedenden ötürü; kadınları öldüren seri katilleri yakalamaya takıntılı, hırslı, sessiz ve gizemli Polis Kim SunJae’yi Yoon HyunMin canlandırıyor. Eski bir beyzbol oyuncusu olan Yoon HyunMin Witch At Court, Beautiful Mind, Discovery Of Love gibi dizilerde rol almış. Yoon HyunMin’in rol aldığı diziler izlemiştim ama henüz başrolü olduğu bir dizi izlemedim. Ben oyunculuğunu seviyorum, dizinin önemli karakterlerinden Kim SunJae’yi de hakkını vererek canlandırmış.

Üniversitede akademisyen olarak görev yapan Shin JaeYi’yi Lee YooYoung canlandırıyor. Shin JaeYi düzgün bir aile ortamında büyümediği için insanlarla iletişimi çok iyi olmayan bir karakter. Seri katiller üzerine yaptığı başarılı çalışmalar sebebiyle ekibe alınıyor ve böylece karakterler tanışıyor. Lee YooYoung 2018’in yüksek reyting almış dizilerinden Your Honor’da oynamış en son. Çeşitli filmlerde de rol almış ama şimdilik oynadığı çok fazla dizi yok.

Tunnel ‘in oyuncu kadrosu oldukça kalabalık, en çok gördüğümüz üç başrolle bitirelim tanıtımları.?

 

İzlemeyi Düşünenlere;

Tunnel son dakikaya kadar heyecanı düşmeyen kaliteli bir polisiye. Ben her bölümü heyecanla izledim. Sadece aksiyon dizisi de değil, içinde ağır olmasa da sizi üzebilecek dramatik yerler var. İçinizi ısıtacak, sizi tebessüm ettirecek ilişkiler de var. KwonHo’nun eşiyle olan ve yine KwonHo’nun SunJae ile olan ilişkileri, diyalogları favorimdi mesela.

Fantastik bir dizi olduğu için tabii ki kesin doğruları yok. Kafanız karışabilir geçmiş ve gelecekte olanlarla ilgili. Yine de fantastik bir dizi olduğunu düşündüğüm için, her şeyin mantık çerçevesinde olmasını beklemedim.

Spoiler olacak bir şey söylemeden, dizinin sonunun da güzel olduğunu söylemeliyim.

Yayımlanma zamanları yakın olduğu için çoğu kişi Tunnel ve Signal dizisini kıyaslamış. Evet iki dizininde türü için polisiye diyebiliriz ve ikisinde de zamanda yolculuk işlenmiş ama ben dizileri çok benzetmedim. Dizileri farklı zamanlarda izledim belki bu yüzden diğer diziyi çok anımsatmadı bana. Signal’i izleyenler bilir, orada geçmiş yılları ara ara görüyorduk. Tunnel’de ise geçmiş senelerden çok 2017 yılında geçiyor dizi. İki dizinin de güzel bir havası var ama bence birbirlerinden çok farklılar.

Ben Tunnel’i büyük bir zevk alarak izledim. Hikaye çok güzel. Fantastik diziler ve polisiye seviyorsanız hemen başlamanızı öneririm. İzledikten sonra da yorumlara davetlisiniz~

Fragmanı izlemek isteyenler için, diziyle ilgili fikir sahibi olmanızı sağlayacak kısa bir fragmanı buradan izleyebilirsiniz.?

https://www.youtube.com/watch?v=NBlbyEJQYNE

 

 

 

 

 

You may also like...

6 Responses

 1. Haneul dedi ki:

  Yazıyı çok beğendim. Dizi hakkında merak uyandırdı. En yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum.

 2. minihanok dedi ki:

  Tunnel gerçekten çok güzel bir dizi. Aksiyon dolu ve çok sürükleyici. İzledikten sonra fikir ve yorumlarınızla tekrar beklerim. Teşekkürler güzel yorumunuz için??

 3. Haneul dedi ki:

  Ben teşekkür ederim. Bloğunuzu severek takip ediyorum. ?

 4. minihanok dedi ki:

  Çok teşekkürler??

 5. Zeynep handan incebacak dedi ki:

  Cok begendimmm cok faydali oldu

 6. minihanok dedi ki:

  Çok tesekkurler?Keyifli seyirler~??

Ne düşünüyorsunuz?