Arthdal Chronicles Tanıtımı- Son Zamanların En İyi Dizilerinden Biri!

En iyi 2019 Kore dizileri arasında adından sıkça söz ettiren Arthdal Chronicles ‘ı hala izlemediniz mi?

Arthdal Chronicles son zamanlarda en çok konuşulan dizilerden biri! Tvn ve Netflix yapımı olan dizi her biri altışar bölüm olmak üzere 3 kısımdan oluşuyor. İlk iki kısım yayımlandı, 3. kısım ise Eylül ayında yayımlanacak. (İlk kısım:1 Haziran 2019-16 Haziran 2019,ikinci kısım: 22 Haziran 2019-7 Temmuz 2019, üçüncü kısım: 7 Eylül 2019-22 Eylül 2019.)

[Meraklılar için Arthdal Chronicles imdb puanı 8,1 ]

[” Arthdal Chronicles devam edecek mi?”,” Arthdal Chronicles 19. bölüm ne zaman?” diye soranlar için bu konudan da yazı sonunda bahsedeceğim. Önce diziyi izlemeyenler için Arthdal Chronicles konu ve yorumuna bakalım!]

Antik Çağ’da Arthdal isminde kurgusal bir yerde geçen dizinin yönetmenliğini Kim WonSuk yaparken senaristliğini Kim YoungHyun ve Park SangYeon yapıyor.

Arthdal Chronicles Konusu;

Arthdal Chronicles hikayesi ile izleyicileri kendisine bağlayan çok farklı bir yapım.

Antik Çağ’da Arthdal ismindeki bir diyarda insanlar ve diğer ırklar yaşamaktadır. Nweantallar da, insanlara oranla daha güçlü ve gelişmiş bir ırktır. Bir zaman sonra Nweantalların varlıkları insanların çıkarlarına ters düşer. Tagon isminde bir genç bir plan yapar ve insanlar bütün Nweantal ırkını katleder. Bu sıralarda özel bir çocuk olan EunSeom dünyaya gelir. İnsanlar EunSeom’u bulursa öldüreceklerdir. Gördüğü bir rüyanın da etkisiyle o topraklarda daha fazla kalmamaları gerektiğini düşünen EunSom’un annesi, onu alır ve çok uzaklara gider. Uzun çabalar sonucu, güvende olacaklarına inandıkları bir diyara varırlar. Fakat vardıkları yer düşündükleri gibi bir yer değildir. EunSeom’un annesi korktuğu şeylerin başına geldiğini görür. Seneler geçer, EunSeom büyür. Yaşadığı halktan bazı noktalarda farklıdır ve ölmeden önce annesinin söylediği şeyler kafasını karıştırmaktadır. Araştırmak için yolculuk yapmayı düşünürken hiç beklemediği şeyler olur. EunSeom doğduğu topraklara geri dönmek zorunda kalır.

Dizi, birbirinden güçlü  oyuncuların olduğu bir kadroya sahip.

Arthdal Chronicles dizisinin 4 ana karakteri.

Arthdal Chronicles Oyuncuları;

Song JoongKi Arthdal Chronicles dizisinde melez bir çocuk olan EunSeom’u canlandırıyor. EunSeom kötü bir kehanetten kaçmaya çalışırken kendisini onun içinde buluyor ve halkı için mücadele ediyor. JoongKi en sevdiğim aktörlerden biridir. Gerçekten aldığı her rolün hakkını veriyor. EunSeom rolünü de heyecanla izliyorum.

Jang DongGun Arthdal Chronicles dizisinde korkusuz bir savaşçı olan Tagon karakterini canlandırıyor. Tagon gençliğinde Nweantalların sonlarını getirdiği için kahraman ilan ediliyor. Uzun süre başka topraklarda mücadele etse de Arthdal’ın ilk kralı olmak için dönüyor. Jang DongGun’u ilk defa bu dizide  izliyorum. Önemli yapımlarda rol almış fakat uzun bir süre ara vermiş dizilere. Çok başarılı bir aktör.

Kim JiWon dizide Tanya karakterini canlandırıyor. Tanya Wahan kabilesinin varisi olan özel bir kız, bir şaman olduğu için yeteneklerini geliştirip halkını kurtarmak için kullanması gerekiyor. Kim JiWon sevdiğim oyunculardan biri. En son Fight My Way dizisinde Park SeoJoon ile  izlemiştim. Oyunculuğunu geliştirmiş.

Kim OkWin dizide hırslı bir kadın olan Taealha karakterini canlandırıyor. Taealha önemli bir kabile reisinin kızıdır. Çok hırslı bir kadındır. Tagon ve ikisinin sakladıkları çok önemli bir sırları vardır. Kim OkWin de ilk kez bu dizide gördüğüm isimlerden. Farklı bir yüzü var, oyunculuğunu da çok beğendim.

Arthdal chronicles konusu, arthdal chronicles devam edecek mi
arthdal-chronicles-eunseom-karakteri

 

İzlemeyi Düşünenlere; 

Arthdal Chronicles Yorum

İzlemeyi düşünenler için mini Arthdal Chronicles yorumu ,

Dizi  hem tarzıyla, hem ayrıldığı söylenen yüksek bütçesi, hem de güçlü kadrosuyla yayımlanmadan önce konuşulmaya başlanan bir diziydi. Afişlerinden yabancı dizilere benzetildi, çokça eleştiri aldı. Sevdiğim oyuncular olduğu için heyecanla bekliyordum fakat sık sık karşıma çıkan eleştiriler biraz korkutmuştu beni. Geçtiğimiz hafta diziyi izlemeye başladım ve düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Bu dizi son zamanlarda izlediğim en farklı ve en ilginç yapım!

Dizi, son zamanlarda izlediğim en farklı, en ilginç yapım! Dizinin güçlü bir kurgusu var, üzerine düşünülmüş ilgi çekici bir hikayeye sahip. Dizi fantastik bir dizi fakat ‘Yok artık, çok saçma olmuş!’ tarzı bir düşünceye kapılmıyorsunuz. Dizinin kendi kurgusal dünyası var fakat komik sayabileceğimiz olağanüstülükler de yok bence. Aksine farklı olduğu kadar günümüz dünyasına da benzeyen bir kurgusal dünya Arthdal.

Tagon

Ben fantastik yapımları ve kendi kurgusal dünyasına sahip hikayeleri çok severim. Kurgusal dünyaların farklı kuralları, gelenekleri var ve bunlar da ilgi çekici oluyorlar. Bazen şaşırtıyorlar izleyiciyi. (Gerçi dizide geleneklere, yaşam tarzlarına şaşırmanıza fırsat kalmıyor.😄) Dizinin en sevdiğim yanlarından biri bu. Her bölüm farklı bir şeye şok oluyorum ve diğer bölümde ne olacağını merak ediyorum.

Dizinin en sevdiğim bir diğer yanı da gerçekten bir dünya kurmuşlar. Bir iki mekanda geçmiyor dizi, aksine çok farklı mekanlarda; evlerde,saraylarda vb. birçok yer görüyoruz.

Dizinin kadrosunda da çok yetenekli isimler var. ‘Hiç iyi rol yapamıyor’ diye düşündüğüm kimse olmadı. Aksine küçük rol sahibi oyuncular dahil herkes çok iyi iş çıkartmış. Başroller çok ön plana çıkıyor. Joongki de diğer ana roller de iyi seçilmiş. Gerçekten rollerinin hakkını veriyorlar. (Hepsi mükemmel bir oyunculuk sergiliyor!)

Ya dizide çok şarkı çalmıyor ya da ben öyle bir heyecanla izliyorum ki aklımda kalan pek müzik yok.😂 Gördüğüm kadarıyla Ailee güzel bir Ost seslendirmiş dizi için. (Dizi sevenlerin çoğu için dizi müzikleri bağımlılık yapıcı şarkılar oluyor.😄 Dizi bittikten sonra bile Ost dinlemeye devam edenleri “En Güzel Dizi Müzikleri” yazısına da beklerim.😃

Arthdal Chronicles
Tanya

Çok ayrıntı vermeden söylemek istiyorum, dizinin güzel yanlarından biri de önemli noktalara değinmesi. Sizi düşündüren ve duygulandıran çok şey de görüyorsunuz.

Dizi ile ilgili gördüğüm eleştiriler vardı. İyi ki bu eleştirilerden etkilenmeyip diziye başlamışım. Efektleri eleştiren yorumlar görmüştüm. Açıkçası hangi efektten rahatsız oldular bilmiyorum ama dizide fark edilen çok fazla efekt yok. Olanlarda rahatsız edici değiller bence.😄Gördüğüm bir diğer eleştiri dizinin kurgusal bir diyarda geçmesi ile ilgiliydi. Dizi hem tarihi hem fantastik öğeler barındıran kurgusal bir dizi. Bu yüzden,diziyi modern zamanı anlatan dizilerle karşılaştırıp kötülemek biraz haksızlık oluyor bence.

Evet, dizi geçtiğimiz aylarda 3. kısmın son bölümü, 18. bölüm, ile final yaptı. Peki Arthdal Chronicles bitti mi? İzlediğimiz bölüm dizinin finali miydi? Bölüm sonunda çıkan “Arthdal Chronicles efsanesi devam edecek” yazısı dışında şu anlık resmi bir bilgi görmedim bu konuda. Fakat dizinin son bölümü dizinin devam edeceğine bir kanıt niteliğindeydi. Arthdal Chronicles yeni sezon ne zaman gelir bilmiyorum ama umarım en yakın zamanda bu harika hikayeyle tekrar ekranlarda olur!

Güncelleme: Hepimizin sabırsızlıkla beklediği haber nihayet geldi! Uzun zamandır “Arthdal Chronicles devam edecek mi? Arthdal yeni sezonu ne zaman?” diyerek bekliyorduk. Ucu açık biten Netflix Kore dizilerinin çokluğu yüzünden açıkcası ben yeni sezondan ümidimi kesmek üzereydim. Fakat nihayet yeni sezon hakkında bir bilgi geldi.  Arthdal Chronicles 2. sezonu yapımına 2020 yılının ikinci yarısından başlanacak! Dünyanın içinde bulunduğu bu şartlarda çekimler ertelenir mi, net bir şey söylemek mümkün olmasa da dizinin devamının geleceğini öğrenmiş olduk. Merakla bekliyoruz:)

Diziyi Netflix’ten takip etmiyorsanız Koreanturk veya OnlineDizi vb. sitelerde bulabilirsiniz.

Arthdal Chronicles izle

Hemen izlemek isteyenler için Arthdal Chronicles birinci bölüm linki de burada!

Mini Arthdal Chronicles Sözlüğü;

Savaş: 전쟁 (conceng)

İnsan: 사람 (saram)

Kadın: 여자 (yoca)

Erkek: 남자 (namca)

Öldürmek: 죽이다 (çukida)

Taş: 돌 (dol)

Tanrı: 신 (şin)

Rüya: 꿈 (gum)

Kurtarmak: 구하다 (kuhada)

Bu muhteşem diziyi izlediniz mi? Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni sezonda nasıl bir Arthdal göreceğiz?

Bu muhteşem diziyi özleyenlerden ve yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyenlerdenseniz yorumlarda buluşalım!

“Arthdal Chronicles Tanıtımı- Son Zamanların En İyi Dizilerinden Biri!” için 25 yorum

  1. Arthdal Chronicles gerçekten genel Kore dizilerinden farklı bir yapım. Tam olarak bu tür diyemesem de genelde tarihi dizilerde bu havayı hissediyorum. Cekismeli bir tarihi dizi olan Jackpot dizisini onerebilirim. Inşallah severek izlersiniz😊

   1. Bütün kore dizileri hayranlarına selam olsun. Diziye yeni başladım ve 2 günde bitirmek üzeriym son bölümdeyim şimdi. Yanlız diyer bölümleri nezaman yayınlanır merakla bekliyoruz uzun zaman oldu

    1. iyi ki hatirlatmissiniz hemen bakıp arthdal Chronicles yeni sezon bilgilerini güncelliyorum 😊

 1. Harika bir dizi, tanitimini görür görmez hemen izlemeye basladim.. fantastik dizilere bayilirim. Amaburdaki konu anlam bambaska ve güncel olan bir durumu cok iyi yansitiyor. Bence Kore dizilerinde böyle farkliliklar gösterebilirler 😊(bu onlarin dizilerini sevmedigim anlamina gelmiyor aksine tam bir Kore faniyim ❤️) güzel bir degisiklik olmus.👏👍 yanliz 19. bölümde kaldim nezaman yayinlanacak😳😔

  1. Arthdal da izledigimiz şeyler her döneme uyuyor maalesef. Güç ve iktidar savaşı hiç bitmiyor. Bu yönden gerçekten düşündüren çok keyifli bir diziydi.
   Ah ah bekliyoruz bakalım😊

 2. benım merak ettığim bazı yerlerde dizi 3 part olarak 6+6+6 olarak planlandı yazıyor. 18 bölüm sonu oyle karıstıkı ortalık şimdi devamı gelecek mi gelmeyecek mi?

  1. Dizinin son sahnesinde devam edecegi yaziyordu. Zaten cok yarim bitti bu guzel diziyi yarim birakacaklarini sanmiyorum. Ama yeni sezon ne zaman gelir hic bilmiyorum. Sizler gibi heyrcanla beklemekteyim ben de😀

 3. Açıkçası çok fazla eleştiri alan dizilerden biriydi. Bu yüzden bir türlü başlayamadım. Fakat bu yazınızdan sonra bakmaya karar verdim. Netflix ortaklığında yürütülen kore dizilerinde 2.sezon hep soru işareti bırakıyor. Vagabond da yarım kaldı. Sanırım bunda da aynı problem var. Yine de yüksek bütçeli diziler izlemek keyif veriyor.

  1. Arthdal Chronicles benimde başlamaya cesaret edemediğim dizilerden biriydi. Fakat başladıktan sonra çok, çok beğendim diziyi. Evet maalesef yarım kaldılar, İnşallah ilk sezonları gibi kaliteli olur gelecek sezonları. (Gelir mi ne zaman gelir belli olmasa da:)) Umarım keyifle izlersiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim! 🙂

 4. bu dizi bu şekilde bitmemiştir umarım en en begendiğim dizilerden biri oldu buda özellikle tagon karakteri ve oyunculuğu muazzamdı.

  1. Gerçekten farklı ve özel bir diziydi. Ikinci sezonun çıkacağını düşünüyorum,öyle umut ediyorum. Böyle resmen yarim kalmış oluyor dizi. Bakalım, yeni sezon haberleri gelir gelmez burada paylaşırım ben de😊

 5. Game of Thrones dizisini izlemedim ama benzetildi evet. Kesinlikle devam etmesi gereken bir dizi. Ins devam eder. Beklemedeyiz😊

 6. Geri bildirim: En İyi 2019 Kore Dizileri-(Bağımlılık Yapan Muhteşem Dizileri

 7. Final mahvetti beni her şey o kadar eksik kaldı ki yeni sezon hakkında hala bir bilgi yok mu?

  1. yeni sezon hakkında güncelleme geldi yazıya:) Yeni sezon haberi geldi fakat ne zaman çıkar bilemiyorum:))

 8. Sevgili admine tavsiye: bir konuya güncelleme yazısı eklediğinizde, o güncelleme yazısını ne zaman eklediğinizi yazarsanız bilgi okunduğunda daha anlamlı olur.

  Dizi çok güzeldi…

  Ben normalde tarihsel öğeler barındıran kore dizilerini hep birbirlerine benzer klişeler içerdiği için sevmezdim, bunuda öyle bişey sandım ama alakası yokmuş. Tamamen kurgusal bir evrende geçiyor, kendine has bir dili ve anlatımı var. Fantastik öğeler rahatsız etmiyor, doğal filmin akışına uygun bir şekilde işlenmiş.

  Farklı birşey izlemek isteyenler muhakkak bu diziyi es geçmemeli.

  1. Değerli yorumunuz için çok teşekkürler bundan sonra dikkat edeceğim:)
   Arthdal Chronicles için ne söylense az… Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz~

 9. Fantastik dizi sevmem ama şöyle biraz bakayım derken esiri oldum resmen harika iş çıkartmışlar çok çok başarılı buldum ikinci sezon ne zaman gelir… çok beklemek istemiyorum dünyada herşey yoluna glrerde inşallah bir an önce çekimlere başlanır…ne diyim hayırlısı🙏

  1. Arthdal şöyle bir bakayim diyip baslayan herkeste bağımlılık yapıyor bence😆 dizinin çok farklı bir havası var kesinlikle çok çok keyifli. Yeni sezon için bence daha bir süre daha bekleyeceğiz. 2020 icin de gelmeyecek 🙁

 10. ilk çıktığında hemen izledim fakat sürekli ara vermeler derken bitti 18 bölüm . İkinci sezonu inş çıkacak artık…
  Dizi o kadar güzel ki ;konusu , karakterler,antik çağ döneminde olması, o kabilenin tatlışlığı, oyuncuların mükemmellikleri….
  Çok fazla k drama izledim ve bu ilk 5 e hatta 2. sırada falan diyebilirim.

  1. Benimde tekrar tekrar izlediğim bir dizi oldu. Evet bütün hayranlar sabırsızlıkla Arthdal Chronicles 2. Sezon bekliyor. Bir an önce çıkması dileğiyle. yorumunuz için cook tesekkurler😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.