He is Psychometric Konusu-2019’un En İyilerinden Biri!

Bir nesneye dokunduğunuzda, nesnenin eski anılarını görebilseydiniz ne olurdu? Bu özelliğinizi nasıl kullanabilirdiniz?

2019 Kore dizileri arasında birbirinden güzel ve en iyi olarak nitelendirebileceğimiz çok sayıda dizi var. Özellikle bu sene Netflix Kore dizileri başta olmak üzere fantastik, gizem, romantik-komedi ve polisiye türünde birçok Kore dizisi karşımıza çıktı ve bence birçoğu da oldukça kaliteliydi. Fakat içlerinde bir tanesi vardı ki hem gizem-gerilim severlerin hem de romantik Kore dizi severlerin kalbini çaldı ve en çoğumuz için en iyi 2019 Kore dizileri arasına girdi! Peki, bu muhteşem Kore dizisi hangisi? Bu 2019 Kore dizi önerileri yazımızda size bahsetmek istediğim dizi He is Psychometric! Haydi gelin He is Psychometric konusu, yorumu, oyuncuları, izle linkleri ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

He is Psychometric konu, oyuncular, yorum, 2. sezon gelecek mi, kaç bölüm, Kore, Korean drama, 2019 Kore dizileri, Türkçe altyazılı izle ve daha birçok şey!

He is Psychometric oyuncuları, yorum, kaç bölüm, imdb puanı, yorumları, dizisi, psikometrik Kore dizisi, izle, He ıs Psychometric konusu ve daha birçok şeyi bu yazıda bulabilirsiniz!

Özel güçlere sahip karakterlerin olduğu Kore dizileri gibi psikometri yeteneğine sahip karakterlerin olduğu dizi ve filmlerde çok büyük ilgi görüyor Kore dizi severler tarafından. Bu türde daha önce çekilmiş güzel filmler ve 2020 Kore dizileri arasında yayınlanmış ve en sevilen 2020 Kore dizileri arasında girmiş bir yapım daha var. Bu yüzden Kore dizisi He is Psychometric oyuncuları, konu, yorumu bölümünden önce bu türdeki Kore dizi ve filmlerini sevenler için iki yapım daha önermek istiyorum. Dokunduğu nesneler sayesinde kendisine ait olmayan anı ve bilgilere ulaşabilen insanların maceralarının anlatıldığı bu türdeki psikometri Kore dizisi yapımlarını (psychometry Kore dizi ve filmleri veya psikometrik Kore dizi vb. olarak da geçiyorlar) seviyorsanız şu iki yapıma da bakmayı unutmayın; Memorist dizisi ve PsychometryKore filmi.

not: Memorist 2020 Kore dizileri arasında yayınlanmış polisiye gerilim ve romantizm türünde bir Kore dizisidir. Dizi özellikle Hi is Psychometric sevenler tarafından beğeniyle izlenen bir yapım. Bu yüzden özellikle bu türü sevenler varsa Memorist dizisine de mutlaka bir şans vermeyi unutmasınlar. Memorist konusu, oyuncuları ve yorumu için tık tık.

He is Psychometric kaç bölüm, 2. sezon ne gelecek mi, konusu ve yayın günleri…

2019’un en iyi Kore dizileri arasında olan He is Psychometric, That Psychometric Guy ( 사이코메트리 그녀석) ismiyle de anılıyor. Dizi konusu itibariyle fantastik, polisiye ve romantik Kore dizileri arasında yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini, The Bride of Habaek ve A Korean Odyssey gibi dizilerinde yönetmenliğini yapmış olan Kim ByungSoo yaparken senaristliğini Yang JinA üstlenmiş. tvN kanalında yayınlanan ve 11 Mart tarihinde yayın hayatına başlayan dizi 30 Nisan tarihinde ekranlara veda edecek. Peki, He is Psychometric kaç bölüm, imdb puanı ne? 8.4 imdb puanına sahip olan dizi toplamda 16 bölüm.

Ayrıca dizinin 2. sezonu gelecek mi konusu da çok merak edilmiş. Bununla ilgili hiçbir resmi açıklama görmedim, dizi yarım veya devamı gelecekmiş gibi de bitmedi. Bu yüzden ben ikinci sezon geleceğini düşünmüyorum.

  • Türü: Polisiye, romantik, gizem,fantastik
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Imdb Puanı: 8.4

 

Bu Yazılara da Bakmak İsteyebilirsiniz;

Kore Dizi Önerileri-Son Yılların En İyi Kore Dizileri!

He İs Psychometric Konusu

Psikometri yunanca “Psyche(ruh)” ve “Metron(ölçme)” kelimelerinden oluşmuştur. Bir eşyaya, nesneye dokunarak önceden o eşyaya dokunmuş kişiler hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Bir gün YeongSeong apartmanında bir patlama meydana gelir. Patlama sırasında onlarca insan hayatını kaybeder onlarcası da yaralanır. Patlamadan önce apartmanda 4 kadının bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıkar. Hızlıca soruşturulan olay sonucunda bir adam suçlu bulunur.

Olayın ardından 11 sene geçer. Patlama yüzünden yakınlarını kaybedenlerden biri de lise öğrencisi Lee An’dır. Lee An patlama sırasında başından yara alır ve bu olaydan sonra bir yetenek kazanır;Psikometri. Dokunduğu nesnelerin anılarını görebilen Lee An bu yeteneğini olayları çözmek için kullanmaya çalışırken Yoon JaeIn ile tanışır. Lee An, binadaki patlamayla bir şekilde alakası olan Yoon JaeIn ile birlikte olayları çözmeye çalışacaklardır.

He is Psychometric Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

he-ıs-psychometric-konusu, he-is-psychometric-oyuncuları- psikometri-kore-dizisi, psychometric-kore, psikometri,

he-is-psychometric-oyuncuları-jinyoung

Lee An patlama sırasında başına aldığı darbe yüzünden dokunduğu nesnelerin, insanların anılarını görebildiği bir yetenek kazanır. Başlarda bu yeteneği yüzünden çok zorlansa da geliştirmeye karar verir. Düzgünce kullanamadığı yeteneğini geliştirmek için denemeler yapmaktadır.

Dizimizin ana karakteri olan Lee An’ı GOT7 grubundan JinYoung canlandırıyor. JinYoung’u daha önce ufak rollerde izlemiştim bu yüzden He is Psychometric JinYoung ‘u izlediğim ilk başrolü. Havalı olmasının yanında saf ve cahil Lee An karakterini çok güzel canlandırıyor JinYoung.

hi-is-psychometric, psikometri-kore-dizisi, 2019-kore-dizileri

shin-yeeun

Yoon JaeIn bir sebepten dolayı sürekli okul değiştirmektedir. Bir gün nakil olduğu okulda Lee An’la karşılaşır. Başlarda aralarında yanlış anlaşılmalar olur. Daha sonra Yoon JaeIn Lee An’ın yeteneğini geliştirmesi için yardım etmeye karar verir.

YoungSang Apartmanındaki patlamada yakınlarını kaybedenlerden biri olmamasına rağmen olaydan sonra hayatı mahvolan karakterlerden biri Yoon JaeIn. Lee An’ın yeteneğinin senelerdir saklı kalmış gerçekleri çözebileceğine inanarak ona yardım etmeye başlıyor. Akıllı karakterimizi Shin YeEun canlandırıyor. Shin YeEun daha önce A-Teen dizisinde de rol almış fakat benim izlediğim ilk dizisi. Kendisi SungKyunKwan Üniversitesinde oyunculuk eğitimi alıyormuş. Oyunculuğunu sevdim ben.

13.01.2021 tarihli güncelleme: Shin YeEun ilk kez He is Psychometric oyuncu kadrosu arasında karşıma çıktı ve ben de ilk kez bu dizide izledim. Daha sonra Ateen ve birkça dizide daha izledim. Bence Shin YeEun en başarılı genç oyunculardan ! O kadar iyi kalkıyor ki her rolün altından, benim favori oyuncularımdan biri. Oynadığı şu iki romantik-kore dizisini de mutlaka izleyin! More Than Friends, Welcome.

he-is-psycometric, psychometric-dizi,

kang-sung-mo

Kang SungMo YeongSeong Apartmanındaki patlamada Lee An’ın hayatını kurtarmıştır. O zamandan beri Lee An’a abilik yapmaktadır. Savcı olarak çalıştığı davalarla ilgili diğerlerinin bilmediği şeyler bilmektedir.

Kang SungMo dizimizin en gizemli karakterlerinden biri. Soğuk görüntüsünün altında nasıl bir hikaye sakladığını ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Kang SungMo karakterini Kim Kwon canlandırıyor. Kim Kwon’u en son Witch’s Court dizisinde küçük bir rolde izlemiştim, bu dizide olduğunu görünce çok sevindim. He is Psychometric Kim Kwon ‘u çok severek izlediğim bir dizi oldu. Marry Me Now, Criminal Minds Kim Kwon’un daha önce rol aldığı dizilerden birkaçı.

Suç ve polisiye Kore dizileri sevenlere Kim Kwon dizileri arasında en iyilerden biri olan ve çok sevilerek izlenen 2019 Kore dizisi Leverage Kore dizisini de öneririm!

Eun JiSoo özel soruşturma biriminde çalışan bir dedektiftir. Polis şefi olan babası seneler önce YeongSeong apartmanı davasına bakmış olan görevlidir. Kang SungMo ve Lee An’la tanışık olan JiSoo davalarda Lee An’ın yeteneğinden yardım almaya çalışır.

Dizide Lee An’a bir nevi ablalık yapan dedektif Eun JiSoo’yu eski Sistar üyesi Dasom canlandırıyor. JiSoo, dürüst ve çalışkan bir karakter bu yüzden kendisini hem sevdim hem de ilerde onu nelerin beklediğini görmek için sabırsızım.

psikometri-kore-dizisi, he-is-psychometric-yorumu

dizi-karakterleri

 

He is Psychometric Yorum

Mini He is Psychometric yorumu,

  • Açıkçası, diziyi ilk duyduğumda okulda geçen klasik fantastik dizilerden biri olduğunu düşünmüştüm. Hem sevdiğim oyuncular olduğundan hem de psikometriyi dizide nasıl kullanacaklarını görmek istediğimden başladım diziye. İyi ki başlamışım. Şu an sabırsızlıkla dizinin yeni bölümleri bekliyorum. Peki neden He is Psychometrıc‘i izlemelisiniz, diziyi özel yapan ne?
  • (Diziyi bitirdikten sonra ekliyorum, son zamanlarda izlediğim en iyi Kore dizilerinden biri He is Psychometric. En iyi Kore dizileri arasında sayıyorum kendi listemde, çünkü dizide hiç beklemediğim şeyler oldu. Hem şaşırdım hem duygulandım hem güldüm diziyi izlerken. Kesinlikle 2019 Kore dizileri arasında iyilerden biri. Mutlaka izleyin!)

Merakla ve heyecanla izliyorum ben diziyi! Konusu, kurgusu, karakterleri itibariyle beğendiğim bir yapım oldu. Heyecanla diğer bölümleri bekliyorum!

  • Öncelikle dizinin hikayesini ve işlenişini çok sevdim ben. İlk iki bölümde geçmişi gördükten sonra hikayeye hakim oluyoruz. Lee An’ın yeteneklerini geliştirmeye çalışmasının yanında yeni davalar izliyoruz. Ortaya çıkan davaların geçmişe uzanan bir yönleri var. Gizem ve merak hep canlı tutuluyor.
  • Oyuncuları ve karakterleri çok sevdim. Her karakterin farklı özellikleri ve farklı hikayeleri var. Oyuncular bilindik isimler olmalarına rağmen çok sık izlemiş olduğumuz kişiler değil. Hep gördüğüm yüzler olmadığı için daha çok keyif alıyorum ben izlerken.

Mini Dizi Sözlüğü-사이코메트리 그녀석

Psikometri: 사이코메트리 (saykometri)

Savcı: 검사 (gomsa)

Abi: 형 (hyong)

Abla: 누나 (nuna)

Olay, vaka: 사건 (sakon)

Polis: 경찰 (gyongçal)

Yangın:화재 (hwace)

Dokunmak: 만지다 (mancida)

Öğrenmek: 배우다 (beuda)

 

He is Psychometric Türkçe Altyazılı İzle

Evet, bu muhteşem dizinin konu, oyuncuları ve yorumundan oluşan yazımızın sonuna geldik. Diziyi henüz izlemediyseniz ve ilginizi çektiyse sizler için ilk bölümün linkini aşağıya ekliyorum!

Hemen izlemek isteyenler için birinci bölüm linki burada!

Diziyi izlediniz mi? Sizce en iyi 2019 Kore dizisi hangisi? Bu tür gizem ve fantastik Kore dizilerini seviyor musunuz?

Bir Kore dizi önerileri yazımızın daha sonuna geldik. Diziyi çok keyifle izlediğim için tanıtımını da bir o kadar keyifle yazdım. Umarım sizler de keyifle okumuşsunuzdur. Sizlerin de dizi hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca en yeni dizilerden anında haberdar olmak için kolayca abone olabilirsiniz! Keyifli Seyirler~

etiketler, he is.psychometric, pcyhometric dizi, he ıs psychometric, psychometric kore dizisi

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?