Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu ve Yorumu- Bir Solukta İzleyeceğiniz Bir Kore Dizisi!

Medikal Kore dizilerini sever misiniz? Dr.Romantic medikal türündeki Kore dizi severlerin ve dram Kore dizi severlerin bayılacağı bir dizi!

2020 çok güzel yeni Kore dizileri ile başladı. Medikal Kore dizi severlerin de uzun zamandır sabırsızlıkla ikinci sezonunu beklediği Romantic Doctor, Teacher Kim (namı diğer Dr.Romantic ) dizisinin 2. sezonu da bu dizilerden biri oldu. Dr Romantic 2 dizisi yayınlanır yayınlanmaz en çok izlenen yapımlar arasına girdi. Son zamanların en çok konuşulan dizilerinden de biri oldu! Doctor Romantic birinci sezonuna bayılan seyirciler ikinci sezonuna da büyük bir ilgi gösterdi. Durum böyle olunca ben de dizinin ilk sezonunu izlemeye ve sizler için tanıtıp yorumlamaya karar verdim. İyi ki de bu kararı almışım, çünkü Dr. Romantic son yıllarda izlediğim en iyi dizilerden biri oldu!

Romantizmi, heyecanı, gerilimi bol bir medikal Kore dizisi arıyorsanız bu yazıdan ayrılmayın! Hazırsanız daha fazla zaman kaybetmeden, Romanic Doctor, Teacher Kim konusu, oyuncuları, yorumu, romantik doktor dizisi izlemeye değer mi, izleyici yorumları nasıl gibi birçok ilgi çekici şey bulabileceğiniz yazımıza başlayalım!

Nisan 2022 Tarihli Güncelleme: En çok izlenen Kore dizileri arasındaki Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi ülkemizde uyarlanan son Kore yapımlarından biri oldu! Yazı sonunda “Kasaba Doktoru” ismiyle yayınlanan bu diziden de kısaca bahsedeceğiz!


Romantic Doctor Teacher Kim

Doctor Romantic, Dr Romantic ve hatta romantik doktor isimleriyle anılan medikal Kore dizisi ilk sezonu 2016 yılında yayınlanan bir Kore dizisi. Dizi ilk sezonuyla ekranlara geldiği 2016-2017 yıllarıda izleyiciyi ekran başında tutmayı başarmış ve çok iyi reyting sonuçları elde etmiş. Yayımlandığı zaman çok iyi bir reyting elde eden Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi 20+1 (özel bölüm) şeklinde toplam 21 bölümlük bir dizi.

Dr Romantic ilk sezonu ile 2016 yılında seyirciyle buluşmuş.

Dizinin yönetmenliğini muhteşem Kore dizilerinin de yönetmenliğini yapmış olan Yu InSik üstleniyor. Yönetmen, Vagabond, Mrs.Cop, You Are All Surrounded gibi birbirinden güzel dizilerin de yönetmen koltuğunda oturmuş. Aynı zamanda Romantic Doctor Teacher Kim 2 . sezonu yönetmenliğini de üstlenmiş.

Dizinin senaryo yazarlığını ise Where Stars Land, What Happends to My Family, Gu Family Book gibi çok sevilen dizilerin de senaryosunu yazan Kang EunKyung yapmış. Başarılı senarist de aynı zamanda dizinin ikinci sezon senaristliğini yapan isim. Bu yazımızda ayrıntılı olarak Dr Romantic 2 . sezon üzerinde durmayacağız ancak her iki sezonda da yönetmen ve senaristin birlikte çalıştığını ekleyelim. Dr Romantic imdb puanı ise 8.4 (bu puan nisan 2022 tarihlidir.)

[Dr.Romantic gibi medikal türündeki Kore dizilerini sevmiyorsanız; aralarında en iyi 2019 Kore dizilerinin de olduğu, birbirinden güzel Kore dizilerine buradan bakabilirsiniz!]

BONUS: Son Yılların En İyi Kore Dizileri!


Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu

Dr.Romantic dizisi ana karakterleri.

Romantic Doctor, Teacher Kim Konusu

Kang DongJoo çocukluğunda yaşadığı acı verici bir olay yüzünden doktor olmuştur. Hastanedeki ilk yıllarında acilde çalışmaktadır ve kendisi gibi doktor olan Yoon SeoJung’u sevmektedir. Fakat bir gün Yoon SeoJung bir kaza geçirir ve kazadan sonra ortadan kaybolur. Aradan seneler geçer. Kang DongJoo aynı hastanede başarılı bir cerrah olarak çalışmaktadır. Yeteneklerini herkese kanıtlamak istese de hastanede yetenekli olanlardan çok, güçlü insanlarla bağlantısı olanların öne çıktığını gördüğü için canı sıkılmaktadır.

Bir gün önemli bir hastayı ameliyat etmekle görevlendirilir. DongJoo bunu bir fırsat olarak gördüğü için kabul eder fakat işler planladığı gibi gitmez. Ameliyattan kısa bir süre sonra geçici olduğu söylenerek farklı bir hastaneye gönderilir. DongJoo gönülsüzce gittiği bu taşra hastanesinde hiç beklemediği kişilerle karşılaşacak ve hayatı değişecektir.

Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi; yaşadığı bir olaydan sonra gözlerden uzak bir hastanede mesleğini yapmakta olan “Teacher Kim” lakaplı bir doktoru ve dokunduğu hayatları anlatıyor.


Romantic Doctor, Teacher Kim

Romantic Doctor, Teacher Kim 1. Sezon Oyuncuları ve Karakterleri

Romantic Doctor, Teacher Kim oyuncular bakımından da göz dolduran bir Kore dizisi!

Ünlü Koreli aktörlerden Han SukYu dizide “Teacher Kim” olarak anılan olağanüstü yetenekli bir doktoru canlandırıyor. Birtakım nedenlerden dolayı gözlerden uzak kalmayı tercih ettiğini gördüğümüz doktor, hem hırçın hem babacan bir tavra sahiptir. Han SukYu ilk defa bu dizide izlediğim bir aktör. Kendisi gördüğüm kadarıyla dizilerden çok, başarılı filmlerde rol almış. İlk izleyişim olsa da çok sevdim kendisini. Başarılı oyuncu dizinin “dr romantik” karakterini başarıyla canlandırıyor!

Dr Romantic 1. sezon oyuncuları arasında Yoo YeonSeok ve Seo HyunJin gibi isimler var.

Yoo YeonSeok Romantic Doctor Teacher Kim dizisinde hırsına yenik düşerek kendisini ücra bir hastanede bulan genç bir doktoru canlandırıyor. Adaletsiz sistem yüzünden asıl amacını unutan doktor gittiği hastanede dr romantik ile karşılaşınca olanlar oluyor.

Yoo YeonSeok en sevdiğim Koreli oyunculardan biridir. Kendisini, ilk kez sevilen Kore filmlerinden biri olan A Werewolf Boy Kore filminde izlemiştim. Fakat benim aklımda en çok kalan ve kendisini sevmeme sebep olan dizisi Reply 1994 dizisidir. (Hatta kendisini ilk kez bu dizide izlediğimi zannederken öncesinde severek izlemiş olduğum A Werewolf Boy filminde oynadığını öğrenmiş, “Hangi roldeydi ki?”diye düşünüp, kim olduğunu öğrenince şaşırmama sebep olmuştur?. Filmi izleyen ve benim gibi hatırlayamayanlar için, kendisi filmin kötü karakteriydi?. Yoo YeonSeok dizileri arasında en sevdiğim dizi Reply 1994’tür. İzlemeyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum!

Dr romantic oyuncuları arasındaki Yang SeJong da performansıyla dikkat çekiyor!

Seo HyunJin Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinde geçirdiği bir kaza sonrası hayatı değişen ve çareyi kaçmakta bulan bir doktoru canlandırıyor. Seo HyunJin’i çoğunluk Another Miss Oh dizisiyle tanıyor gördüğüm kadarıyla. Fakat ben kendisini ilk kez, sevdiğim oyunculardan biri olan Yang SeJong ile birlikte başrolü paylaştıkları romantik-komedi Kore dizisi Temperature of Love ‘da izlemiştim. Seo HyunJin izlediğim kadarıyla oynadığı her rolün altından kalkan yetenekli bir oyuncu.

Yang SeJong Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinde babası sayesinde her zaman göz önünde olan ve takdirleri toplayan bir doktoru canlandırıyor. Dr romantic oyuncuları arasında da parlayan Yang SeJong, ilk kez, en iyi 2017 Kore dizileri arasında olan Duel dizisinde izlediğim bir oyuncu. Şu sıralar My Country Kore dizisi de sevilerek izleniyor. Son yıllarda karşımıza çıkan en yetenekli isimlerden biri kesinlikle. Yang SeJong dizileri arasında en sevilenlerden biri olan Still 17 dizisini romantik-komedi Kore dizisi severler kaçırmasın!


Romantic Doctor, Teacher Kim Dizi Yorumu

Romantic Doctor, Teacher Kim Dizisi Yorum

dr.romantic, kore blog, kore dizi yorum

Diziyi henüz izlememiş olanlar endişelenmesin. Bu bir tanıtım yazısı olduğu için diziyle ilgili heyecanınızı kaçıracak hiçbir bilgi vermeyeceğim!

Romantic Doctor, Teacher Kim konusu itibariyle klasik medikal türünde Kore dizilerine benziyor olabilir. Fakat bence bu türdeki en iyi yapımlardan biri!

Dr.Romantic uzun zamandır, sevdiğim oyuncularla dolu kadrosu için izlemek istediğim fakat türü yüzünden ertelediğim bir diziydi. Özellikle Romantic Doctor, Teacher Kim oyuncuları arasındaki Yang SeJong ve Yoo YeonSok için diziyi izlemek istiyordum. En iyi 2019 Kore dizileri arasında medikal türündeki Kore dizilerinden biri olan Doctor John dizisinin yazısında bahsettiğim gibi Kore medikal dizilerini sevsem de genelde ilk tercihim diğer türler oluyor. (Mesela benim gibi polisiye Kore dizilerini çok sevenlerdenseniz buradan muhteşem Kore polisiye dizilerine bakabilirsiniz!)

Fakat Romantic Doctor, Teacher Kim 2 yani dizinin ikinci sezonu da şu sıralar yayımlanmaya başladı ve ben de merak ederek ilk bölümünü izledim. Dr. Romantic 2. sezon tam olarak birincinin devamı olmadığı için, yani karakterlerin çoğu ve elbette olaylar farklı olduğu için kısmen bağımsız diyebiliriz ikinci sezona, direk ikinci sezondan da başlanarak izlenilebilir belki. Fakat ben 2. sezon ilk bölümünü izlerken dizinin ilk sezonunu izlemediğim için sürekli “Acaba ilk sezondan mı başlasaydım?”diye düşündüm. İlk sezonu izleyen birkaç kişide “mutlaka izle deyince Dr. Romantic 2. sezonu sonraya bıraktım ve Romantic Doctor, Teacher Kim birinci sezona başladım. İyi ki de başlamışım, diziye bayıldım!

Dr.Romantic konusu, kore yorum

Dr. Romantic dizisinin ünlü doktoru Teacher Kim.

Dr. Romantic oyuncuları, konusu ve verdiği mesajlarla muhteşem bir dizi!

Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi hem muhteşem hikayesi hem de karakterleriyle çok keyifle izlediğim bir dizi oldu. Dizi medikal türünde bir dizi. Bu yüzden ana mekan hastane ve elbette ameliyatlar, hastalar arasında koşuşturan karakterler izliyoruz. Ama karakterlerin yan hikayeleri o kadar güzel ve sürükleyici ki diziyi hiç sıkılmadan izliyorum.

İzlerken bana bir şeyler katan, düşündüren, duygulandıran diziler benim için her zaman çok özel oluyor. Dr. Romantic dizisinde de birçok önemli noktaya dikkat çekiliyor, sizi düşündürüyor. Adaletsizlikler eleştiriliyor. Bu yüzden bu yönden de çok sevdim Dr.Romantic dizisini. Ayrıca dizinin doktor romantik karakteri de, dr romantic oyuncuları tarafından canlandırılan diğer karakterleri de izlemesi çok keyifli karakterler.

Son olarak, ben Dr.Romantic dizisini çok, çok sevdim. İlk sezonu bitirdikten sonra Dr.Romantic 2 ‘yi izleyeceğim. İlk sezonu izlemeden de elbette ikinci sezon da izlenir ama bence bu muhteşem diziyi kaçırmayın!


kasaba-doktoru-kore, kasaba-doktoru-hangi-diziden-uyarlama,dr-romantic-1

kasaba-doktoru-kore-dizisi-

Romantic Doctor Türkiye’de uyarlanan son dizilerden biri oldu!

Son yıllarda ülkemizdeki Kore dizi uyarlamalarının sayısında inanılmaz bir artış var. Öyle ki ekranlarda gördüğümüz dizilerin neredeyse yarısı Kore dizilerinden uyarlama. Bu diziler arasına katılan son yapımlardan biri de Kasaba Doktoru dizisi oldu. “Kasaba Doktoru hangi diziden uyarlama?”, “Kasaba Doktoru Kore versiyonu ne?” Dizinin Türkçe uyarlaması yayınlandığından beri seyircilerin en çok merak ettiği sorular bu şekilde. TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan dizi, en sevilen Kore dizilerinden biri olan Romantic Doctor, Teacher Kim‘den uyarlama.

Ben Kasaba Doktoru dizisini izlemedim. Gördüğüm kadarıyla diziyi izleyen seyirciler ikiye bölünmüş durumda. Bir kesim orijinal versiyonun çok daha iyi olduğunu ve uyarlamasının başarısız olduğunu söylerken; bir kesim de Kasaba Doktoru dizisinin de fena olmadığını söylüyor. Uyarlama yapımlar söz konusu olduğunda, bu tip karşılaştırmalardan kaçmak mümkün değil. Dizi için de özellikle Türk versiyondaki oyuncunun, Doctor Kim karakterinin babacan tavrını veremediği yönünde yorumlar okudum. Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Kasaba Doktoru dizisini izleyen var mı? Sizce dizi nasıl olmuş?


Mini Dr.Romantic / 낭만닥터 김사부 Sözlüğü

İlk kez gelenler için ufak bir bilgilendirme; Minihanok’da her Kore dizi tanıtımı sonunda dizide geçen başlıca kelimelerden oluşmuş böyle minik bir sözlük var. Ayrıca Korece öğreniyorsanız blogdaki bu yazıya da bakmak isteyebilirsiniz: Korece En Çok Kullanılan 1000 Kelime!

Romantiklik,romantik: 낭만 (nangman)

Doktor: 의사 (ıysa)

Ameliyat: 수술 (susul)

Hemşire: 간호사 (hemşire)

İlaç: 약 (yak)

Hastane: 병원 (byongvon)


Dr.Romantic İzle

Hemen izlemek isteyenler için dizinin izleme linklerini buraya bırakıyorum!?

Romantic Doctor, Teacher Kim Koreantürk

Romantic Doctor, Teacher Kim birinci bölüm izle


Dr. Romantic dizisini izlemiş miydiniz? Sizce dizinin hangi versiyonu daha iyi?

Sizlerin yorumları benim için çok değerli, lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca en yeni yazılardan anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açabilir, mailinizde abone olabilirsiniz!

Keyifli Seyirler!


Bu Yazılara da Bakmak İsteyebilirsiniz;

Son Yıllarda Yayınlanan En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri!

İzlenmesi Gereken 7 Netflix Kore Dizisi!

2022 Kore Dizileri: Bu Yıl Yayınlanacak 25 Harika Dizi!

You may also like...

6 Responses

 1. İlayda dedi ki:

  3.sezon gelecek mi?

 2. minihanok dedi ki:

  Romantic Doctor, Teacher Kim 3. sezon hakkında bir bilgi görmedim:)

 3. ayhan birol dedi ki:

  muhteşemdi 1.sezonla başladım 2.sezonuda bitirdim fevkalade…

 4. Şevval dedi ki:

  kim min jae 3.sezonu çekiyoruz gibi bi post atmıştı. ki bence de 3.sezon olur çünkü çok saçma bi yerde bitti yani devamı gelir sadece koronadan dolayı aksamıştır

 5. minihanok dedi ki:

  Onaylanmış bir haber görmedim 3. sezonla ilgili ama resmi bir haber yayınlanırsa yazıyı güncelleyeceğim.

 6. Ilk dedi ki:

  Cok muhtesem bir diziydi ilk defa yorum yapmak icin yer aradim. Fevkalade

Ne düşünüyorsunuz?