Not Yet Thirty Konusu – 2021 Kore Web Dizi Önerisi!

Dizi izlemek isteyen fakat işleri arasında çok fazla vakit bulamayanlar için yine güzel bir web dizisi ile geldim!

Bildiğiniz gibi Kore web dizileri her biri yaklaşık 15-20 dakikadan oluşan bölümlere sahip. Bir iki saat içinde tüm bölümlerini izleyebileceğiniz bu diziler hem çok vakti olmayanlar hem de kısa ama keyifli şeyler izlemek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Daha önce blogda okul ve gençlik konulu dizileri sevenler için A Love So Beautiful isimli bir web dizi önerisi paylaşmıştım. Bu yazımızda ise biraz daha ciddi ilişkiler izlemeyi sevenlere hitap edeceğini düşündüğüm dram-romantizm türünde bir diziden bahsedeceğim!

2021 Kore dizileri, Kore web dizileri arasında yerini alan yapım dram ve romantizm severlerin beğeneceği bir dizi! Dizi web dizisi olsa da oldukça iddialı bir kadroya sahip. Özellikle kadroda uzun zamandır askerden dönmesi beklenen isimler de var! Peki bu dizi hangisi, ve oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Haydi gelin daha fazla zaman kaybetmeden yeni 2021 Kore dizisi Not Yet Thirty konusu ve oyuncuları na bakalım!

Not Yet 30 konusu, oyuncuları, yorumu, izle, oyuncular, karakterleri, Not Yet Thirty konusu ve dahası!

how-to-be-thirty, not-yet-30, not-yet-30-konusu, not-yet-thirty-oyuncuları
not-yet-thirty-dizisi

Not Yet Thirty konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, incelemesi, 2021 Kore web dizileri ve dahası!

Not Yet Thirty | How to be Thirty

Kore web dizileri arasına yeni katılan Not Yet Thirty konusu itibariyle dram, romantizm ve komedi türünde. How to be Thirty ismiyle de anılan dizi “Born in 1985” isimli webtoon’dan uyarlama. Dizinin yönetmenliğini Oh KiHwan yaparken senaryo yazarlığını Jung YiJin yapıyor. Orijinal senaryo ise webtoon yazarı HyeWon‘a ait.

Peki, How to be Thirty, Not Yet 30 dizisi ne zaman başladı ve dizi kaç bölüm? 23 Şubat tarihinde başlayan dizi 13 Nisan 2021 tarihinde bitecek. Dizi 15 bölüm olarak Kakao Tv de ekrana geliyor. Dizinin yayın günleri ise salı ve cuma.

Not Yet Thirty Konusu

How to be Thirty konusu itibariyle 30’lu yaşlarına henüz girmiş insanların hikayelerine odaklanıyor.

Seo JiWon 30 yaşına henüz girmiş bir webtoon yazarıdır. Bir gün çalıştığı iş yerinde beklemediği biri ile karşılaşır. Senelerdir görüşmediği Lee SeungYoo herkesin hayranlık duyduğu biridir ve Seo JiWon’un iş yerinde editörlük yapmaya başlamıştır. Bu beklenmedik karşılaşmadan sonra her şey yavaş yavaş değişecektir.

how-to-be-thirty, not-yet-30, not-yet-30-konusu, not-yet-thirty-oyuncuları

Not Yet Thirty Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Jung InSun dizide 30 yaşındaki bir webtoon yazarı olan Seo JiWon karakterini canlandırıyor. Jung InSun son yıllarda yıldızı parlayan bir oyuncu fakat uzun zamandır oyunculuk yapıyormuş. Ben kendisini ilk kez Eulachacha Waikiki dizisinde görmüştüm. Bu aralar da yarım kalan ve devam ettiğim  Psychopath Diary dizisinde çok severek izliyorum. Bence yetenekli ve tatlı bir oyuncu. Jung InSun dizileri arasındaki, So JiSub ile başrolünü paylaştıkları Terius Behind Me dizisi de çok sevilmişti. Merak edenler o diziye de bakabilir.

How to be 30, Kang MinHyuk’un askerden geldikten sonra rol aldığı ilk yapım.

Kang MinHyuk Not Yet 30 (How to be Thirty) dizisinde editörlük yapan Lee SeungYoo karakterini canlandırıyor. CNBLUE  üyesi Kang MinHyuk geçtiğimiz aylarda askerden döndü. Hayranları uzun süredir heyecanla grubun geri dönüşü için gün sayıyordu. Askerden döndükten sonra çıkardıkları albüm de çok sevildi.  CNBLUE ilk tanıdığım ve çok sevdiğim Kpop gruplarından biridir. Bu yüzden Kang MinHyuk’un gelir gelmez bir dizide oynayacağını öğrenince çok sevindim açıkçası.

Kang MinHyuk dizileri arasında çoğu Kore dizi severek izlediğine inandığım yapımlar var. En çok izlenen ve en iyi Kore dizileri arasındaki Heartstrings ve The Heirs bunlardan birkaçı. MinHyuk genelde yan rollerde karşımıza çıkan bir isim fakat Hospital Ship dizisinde Ha JiWon ile başrolü paylaşmışlardı. How to be Thirty dizisi oyuncuları arasında da başrolü üstleniyor. Bir yapımda izlemeyeli uzun zaman oldu fakat ben oyunculuğunu beğeniyorum. Bakalım bu dizide nasıl bir performansla karşımıza çıkacak?

not-yet-thiry-oyuncuları

Not Yet Thirty oyuncuları arasında Song JaeRim ve Hani gibi isimler yer alıyor.

Hani Hot to be 30 dizisinde bir spiker olan Lee RanJoo karakterini canlandırıyor. EXID grubundan Hani, oyunculuğunu genel olarak beğenilen şarkıcılardan biri. Daha önce The Producers, The Spies Who Loved Me gibi dizilerde konuk oyuncu olarak da rol almış. Fakat başrolünde olduğu XX web dizisi aldığı olumlu yorumların asıl sebebi. Hani dizileri arasındaki yapımları merak edenler bu web dizisine de bir şans verebilir.

Song JaeRim dizide bir yönetmen olan Cha DoHoon karakterini canlandırıyor. Cha DoHoon, JiWon’un webtoonunun film uyarlamasının yönetmenliğini üstlenince ikili tanışır. Song JaeRim çok sevdiğim ve neden ekranlarda bu kadar az gördüğümüzü anlamadığım oyunculardan biridir. Dizilerinin çoğunda da yan rollerde karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda başrolde olduğu bir dizide görebilirsek çok güzel olur bence.

Kendisini en son I Wanna Hear Your Song dizisinde izlemiştik. Gizem-romantik türündeki diziyi çok severek izlemiştim. Hala izlemeyenler varsa bakmayı unutmasınlar. Song JaeRim dizileri arasındaki şu yapımlara da bakabilirsiniz; Secret Mother, Clean With Passion For Now, Our GabSoon…

Not Yet Thirty Dizi Yorumu

Not Yet Thirty Kore dizisi Seo JiWon karakterinin webtoon’undan bir sahneyle başlıyor. Kısa bir süre içinde yazarın biraz çatlak bir karakter olduğunu görüyoruz. Arkadaş grubunun da ondan aşağı kalır bir yanı yok,  hepsi renkli karakterler. Hepsinin hayatlarına biraz şahit olduktan sonra gizemli bir editörü beklemeye başlıyor herkes. İlk bölümün sonunda karşılaştığımız karakter de JiWon’un hayatını değiştiriyor.

Not Yet 30 dizisi çok eşsiz bir konuya sahip değil. Daha önce bu konuya benzer birçok dizi izledik. Ayrıca dizi bir web dizisi olduğu için olaylar çok hızlı gelişiyor. Buna rağmen zaten web dizileri daha çok kafa dağıtmalık diziler, seyircilerin çok büyük bir beklentisi olmuyor izlerken. How to be Thirty dizisi de her ne kadar klişe bir konuya sahip olsa da eğlenceli bir dizi. Oyuncular da başarılı isimler. Bu yüzden bence web dizileri arasında güzel bir seçenek olabilir. Vaktiniz varsa ve eğlenceli ama kısa bir şey izlemek istiyorsanız diziye bir şans vermeyi unutmayın!

Yıllar sonra karşılaşan bir kadın ve adamın hikayesini anlatan More Than Friends dizisi de konu itibariyle benzerdi. More Than Friends uzun soluklu bir diziydi. Bu yüzden elbette senaryo açısından çok daha derin ve kaliteliydi. Benim geçtiğimiz sene en çok sevdiğim dizilerden biriydi bu yüzden herkese öneririm!

Diziyi izlediniz mi? En sevdiğiniz web Kore dizisi hangisi?

Web Kore dizilerini sever misiniz? Ya da uzun soluklu dizileri mi tercih ediyorsunuz? Diziyi izliyorsanız ve yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum. Ayrıca en yeni yazılardan anında haberdar olmak için abone olmayı unutmayın! Keyifli seyirler~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.