kore dizi,

Psychopath Diary Konusu-

Hafızanızı kaybettiniz. Bir şeyler hatırlamak amacıyla size ait olduğuna inandığınız günlüğe bakıyorsunuz. Bu günlüğün bir katilin anılarıyla dolu olduğunu görseniz ne yapardınız?

yoon shiyoon, kore dizi, psychopath diary konusu
Psychopath Diary’nin kendini psikopat zanneden garip karakteri DongShik 🙂

2019 Kore dizileri arasında yerini alan  Psychopath Diary 16 bölüm olarak tvN kanalında yayımlanacak. Komedi-Gerilim türündeki Kore dizisinin yönetmenliğini Lee JongJae yaparken senaristliğini  Ryu YongJae, Kim HwanChae ve  Choi SungJoon yapıyor.

Yıl  bitmek üzereyken bakalım Psychopath Diary en iyi 2019 Kore dizileri arasında yer alacak mı? (2019 Kore dizileri sevenler için oldukça güzel bir sene oldu bence. Her türden oldukça kaliteli Kore dizileri izledik. Benim için  bu senenin en iyi Kore dizilerinden bazıları Arthdal Chronicles ve Extraordinary You idi. Bu iki diziyi şiddetle öneriyorum.)

Kore dizi önerisi arayanlar birbirinden güzel Kore dizi tanıtımları ve yorumları için buraya bakabilir!

İlk bölümleriyle izleyicinin dikkatini çekmeyi başaran Psychopath Diary Kore dizisi kendisini katil zanneden bir adamın hikayesini anlatıyor.

Psychopath Diary Konusu

Yook DongShik bir şirkette analizci olarak görev yapmaktadır. İyi niyeti başkaları tarafından sürekli suistimal edilse de hayatını dürüst bir şekilde yaşamaya çalışmaktadır. Bir gün çalıştığı şirkette yapılan bir hata üzerine yıkılır. Bir kez daha hayatın acımasız yüzüyle karşılaşan DongShik buna dayanamaz ve hayatını sonlandırmaya karar verir. İntihar etmek için gittiği inşaatta korkunç bir olayla karşılaşır. Bir cinayet işlenmek üzeredir. Katilin elindeki defter kazayla DongShik’in önüne gelir. Korkudan ne yapacağını bilemeyen DongShik defteri de alır ve kendisini dışarı atar. Tam polisi arayacakken bir kaza geçirir.

Gözlerini hastanede açan DongShik hiç bir şey hatırlayamamaktadır.Üzerinde bulunan defter ona ait olduğu düşünüldüğü için DongShik’e teslim edilir. DongShik bir şeyler hatırlamak amacıyla göz attığı defterde kan dondurucu anılarla karşılaşır. Hafızasını kaybettiği için defterin kendisine ait olduğunu düşünen DongShik bir katil olduğuna inanır. Defterde okudukları zamanla DongShik’in kişiliğini değiştirecektir.

psychopath diary konusu, kore blog, kore dizi
Psychopath Diary dizisinin üç ana karakteri.

Psychopath Diary Oyuncuları ve Karakterleri

İş arkadaşları, tanıdıkları vb. birçok insan tarafından hor görülen ve kullanılan bir karakter olan DongShik’i Yoon ShiYoon canlandırıyor. Yoon ShiYoon çok başarılı bulduğum ve dizilerini çok keyifle izlediğim bir oyuncu.Yetenekli ve duyguları geçirmede oldukça başarılı. Psychopath Diary Kore dizisindeki karakterinin gelişimini ve başına neler geleceğini çok merak ediyorum. (Yoon ShiYoon dizileri arasında son izlediğim dizilerden biri, bir hukuk Kore dizisi olan Your Honor ‘dı. Kore dizi önerisi arayanlar ve Yoon ShiYoon sevenler bu diziye de mutlaka bir şans versin.)

Yook DongShik’e çarpan ve hafızasını kaybetmesine sebep olan polis memurunu Jung InSun canlandırıyor. Jung InSun son zamanlarda Terius Behind Me, Eulachacha Waikiki gibi sevilen birçok dizide rol aldı. Başrol olduğu dizilerden birini izlememiştim bu yüzden oyunculuğu hakkında henüz çok bir fikir sahibi değilim. Psychopath Diary’i izledikten sonra son fikrimi tekrar yazacağım.

DongShik’in çalıştığı firmanın müdürü olan  Seo InWoo’yu Park SungHoon canlandırıyor. Acımasız bir seri katili canlandıran Park SungHoon’u ben ilk kez izleyeceğim. Günlüğünün DongShik’in eline geçtiğini öğrenince tepkisi ne olacak merakla bekliyorum!

 

Psychopath Diary Yorumpsychopath diary

Evet, 2019 bitmek üzere. Kore dizileri izlemeyi çok seven biri olarak bu sene çok güzel yapımlar izledik. Yukarıda birkaçından bahsettim. Psychopath Diary hem konusu ilgimi çektiği için hem de Yoon ShiYoon çok sevdiğim oyunculardan biri olduğu için merakla başladığım bir dizi oldu. Peki dizi nasıl? İzlemeyenler için mini bir Psychopath Diary yorum yazısına başlayalım!

Psychopath Diary çok ilgi çekici bir hikayeye sahip. Sessiz ve güçsüz bir adam bir anda kendisini tuhaf bir durum içinde buluyor. Eski benliğine dair hatırladığı hiçbir şey olmadığı için bir katil olduğuna inanarak yaşamaya başlıyor. Peki bir katil olduğunu düşünürken neler yapıyor, ilerleyen zamanlarda neler göreceğiz?

Dizi ilk bölümüyle oldukça ilgi çekici bir başlangıç yapıyor bence. Kazadan 3 ay sonrasını görüyoruz ve olaylar o hale gelene kadar bu 3 ayda neler olduğunu merak ediyoruz. Hikayenin işlenişini de ben beğendim. Gerilim komedi dengesi sağlanmış.

Henüz ilk bölümleri yayımlanmış olan Psychopath Diary’i ben beğendim, merakla yeni bölümlerini bekliyorum. Gerilim, gizem, polisiye sevenler bu eğlenceli ve ilgi çekici Kore dizisine kesinlikle bir şans versin!

(Polisiye gerilim Kore dizi sevenler için birbirinden güzel dizi tanıtımları da burada! )

Şimdiden keyifli seyirler~

Mini Dizi Sözlüğü-싸이코패스 다이어리 

Günlük: 일기장,다이어리 (ilgicang, daiori)

Psikopat: 싸이코패스 (saykopesı)

Polis: 경찰 (kyongçal)

Hafıza kaybı: 기억  상실 (kiok sangşil)

Anı, hatıra: 기억  (kiok)

Seri katil: 연쇄 살인자 (yonse sarinca)

Minihanok’da her Kore dizi tanıtımı yazısının sonunda o dizide en çok geçen kelimelerin olduğu minik bir liste var. Korece öğrenenler ve diziyi izlerken dizide geçen başlıca kelimeleri yakalamak isteyenlerin işine yarayacağını  umuyorum. Keyifli çalışmalar~ 🙂

 

Hemen başlamak isteyenler için; Psychopath Diary birinci bölüm linki burada!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.