Love Wish Dizi Konusu ve Yorumu : Keyifli Bir Web Dizisi! [BCP Şubat]

Başrollerinde Penthouse’dan Choi YeBin ve GOT7’dan YoungJae’nin olduğu Love Wish son zamanlarda ilgiyle takip edilen web Kore dizileri arasında. Okul şiddeti, dostluk ve aşk gibi konuları ele alan dizi bir oturuşta bitirilecek kısa diziler arayanlar için iyi bir seçenek olabilir. Bu yazımızda Love Wish Kore dizisi konusu, oyuncuları ve yorumundan bahsedeceğiz.

Ben Love Wish dizisini BCP Şubat ayı kapsamında izledim. BCP; birbirinden değerli bloggerlar’ın her ay belli bir tema etrafında yazdığı bir etkinlik. Bu ayki tema “kısa dizi/film”di. Keyifli okumalar!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

2022 Kore Dizileri: Bu Yıl Yayınlanacak 25 Muhteşem Dizi!

Blogları Canlandırma Projesi: BCP Nedir?

Netflix’te İzlemeniz Gereken 7 Kore Dizisi!


Dizinin konusundan ve yorumundan bahsetmeden önce bilgilerine bakalım. Love Wish kdrama yapımı bir webtoon’dan uyarlama. Aynı isimle yayınlanan webtoon Yi Nae‘nin kaleminden çıkmış. Dizinin yönetmenliğini ise Jang JaeHyuk yapıyor. Dizi, her biri yaklaşık 15 dakikadan oluşan 9 bölümden oluşuyor ve KakaoTV‘de yayınlanmış.


Love Wish Konusu

Son DaEun neşeli ve parlak bir lise öğrencisidir. Bir gün iki ablası ile bir apartmana taşınırlar. DaEun bir gün asansöre biner ve burada hayatının aşkı olduğunu düşündüğü bir gençle karşılaşır. Genç üst katlarında oturmaktadır ve DaEun yeni okuluna gittiğinde orada inanılmaz bir manzarayla karşılaşır: apartmanda gördüğü kişiyle aynı sınıftadır! DaEun, sevdiği genci tanımaya başladıkça bazı sırlar ortaya çıkacaktır.


Love Wish Dizi Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Choi YeBin dizide Son DaEun karakterini canlandırıyor. Başarılı genç oyuncuyu en son rekortmen dizi Penthouse‘da izlemiştik.

GOT7 grubundan YoungJae dizide Kim SeungHyu karakterini canlandırıyor. Bu sevilen şarkıcının ilk başrolü olsa da rol aldığı ilk yapım değil. Kendisi en son Netflix Kore sitcom’u So Not Worth It‘de yer almıştı.

Merak edenler oyuncu kadrosunun tamamına şuradan ulaşabilirler; Asianwiki Love Wish oyuncuları


 

Bir Kore Sitcom Dizisi: So Not Worth It Konusu ve Yorumu!


 

kore-web-dizileri-2022-mini-kore-dizileri

love-wish-ana-karakterleri-resmi

Love Wish Dizi Yorumu

Web Kore dizilerini her zaman ilgiyle takip ediyorum. Bir oturuşta bitirmelik bu dizilerde olaylar sıkmadan ilerliyor, çoğu zaman taze bir havaları oluyor. Love Wish Kore web dizisi de özellikle oyuncu kadrosu sebebiyle izlemek istediğim bir diziydi. Choi YeBin’i Penthouse’da çok severek izlemiştim. Bir GOT7 hayranı olarak YoungJae’yi de izlemeyi istiyordum. Tüm bunlarla birlikte dizi tam da BCP’ye uygun olunca ekran başına geçtim ve dizi bir çırpıda bitti. Peki, Love Wish dizisi izlemeye değer bir yapım olmuş mu? Dizi beklentileri karşılıyor mu?

Love Wish yorumu bölümünde önemli spoiler’lar olmayacaktır.

Dizi ablalarıyla beraber yeni bir eve taşınan DanOh ile başlıyor. Bu liseli genç kız yeni apartmanlarının asansöründe bir gençle karşılaşıyor. Bu gence görür görmez aşık olmuşken ertesi gün okula gidiyor ve o genç ile aynı sınıfta olduklarını öğreniyor. Bu şekilde karşılaşan ikili zamanla yakınlaşıyorlar. Ancak kısa süre içerisinde karakterlerin sakladığı sırlar olduğunu öğreniyoruz ve dizinin seyri değişiyor.

Dizi ile ilgili söylemek istediğim ilk şey göründüğünden çok daha derin ve dramatik olduğu. Cıvıl cıvıl ve oldukça klişe bir lise aşkı tadında başlayan dizi kısa sürede aslında hiç de öyle olmadığını gösteriyor. Buna rağmen Love Wish zaman zaman güldürmeyi de başarıyor.

Dizi bir web dizisi. Bölümleri 15 dakika civarında olduğu için elbette bir saatlik dizilerdeki kadar izleyemiyoruz karakterleri. Yine de ben hikayenin, özellikle ilk bölümlerde çok hızlı ilerlediğini düşünüyorum. Çiftin duyguları ve samimiyetleri pek de başarılı yansıtılmıyor. Neyseki dizi bu eksiğini ikinci yarıda tamamlıyor, karakterlere alışıyor ve hikayelerine ortak oluyorsunuz.

Dizi dostluk ve aile konularına hafiften değinmekle birlikte asıl olarak zorbalık temasını merkeze koymuş. Love Wish, neredeyse her lise dizisinde karşımıza çıkan okul zorbalığı konusunun ne kadar ciddi olduğunu yüzümüze tokat gibi çarpıyor.

Spoiler olmaması adına detaya girmeyeceğim. Ancak ben dizinin ikinci yarısını daha çok beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle Yebin’in karakterinin flashback sahneleri çok dokunaklıydı. Bir de kızın başından beri neden bu kadar sıcak kanlı ve rahat olduğuna değindiler ki burayı da çok sevdim.

Love Wish bir şansı hak ediyor!

Dizinin, şu ana kadar izlediğim en iyi Kore web dizisi olduğunu söyleyemem. Özellikle dizinin ilk bölümlerindeki acele ettirilmişlik, karakterlerin ne zaman aşık olduklarını bile anlayamadığımız bir hızda ilerlemesi benim için eksi yanları oldu. Buna rağmen, bahsettiğim gibi, dizi bu eksilerini bir şekilde telafi etmeyi başarıyor. Çok duygulandırdığı ve izleyenlerin kalbine dokunduğu yerler de var. Ben diziyi özellikle dramı seven ve çerezlik bir şeyler izlemek isteyenlere öneriyorum. Şimdiden keyifli seyirler!


Şu Kore Web Dizilerine de bir şans vermek isteyebilirsiniz;

Nighmare Teacher; Kabus Gibi Bir Öğretmen!

Çok Sevilen Çin Dizisinin Kore Versiyonu: A Love So Beautiful!

Shadow Beauty: Bir Sırrı Ne Kadar Saklayabilirsin?

https://www.youtube.com/watch?v=0_1n2HUqiGQ


Siz diziyi izlediniz mi? Favori web Kore diziniz hangisi?

BCP Şubat ayı yazısının sonuna geldik. Yeni yazılardan; en yeni Kore dizilerinden ve güncellemelerden anında haberdar olmak için bloğa abone olmayı unutmayın! Bu arada yorumlarınızı da bekliyorum. Lütfen, yazıyı buraya kadar okuduysanız yorum bırakmadan ayrılmayın. Sonraki yazıda görüşmek üzere!

You may also like...

10 Responses

 1. okurix dedi ki:

  Akran zorbalığı çok ciddi mesele. Şuanda ana okulunda bile zorbalık var. Başlıca sebebinin çocukların erken yaşta her türlü bilgiye maruz kalmaları. Özellikle sosyal medyada başı boş bırakılan çocuklar çok kolay bir şekilde olumsuz ögeleri benimsiyorlar.
  Kalemine sağlık. 🙂

 2. Oh Yoon joo dedi ki:

  Ellerine sağlık güzel paylaşım olmuş. Bu sıralar okul zorbalığı üzerine çok dikkat çekiliyor dizi ve filmlerde. Gençlerin üzerindeki bu baskı ve stresin bazen şiddete bazen de umutsuzluğa sürüklediği bu çocukları ülkemizde görmeye başlamamız endişe verici aynı zamanda. Sevgi kurtaracak bizleri

 3. minihanok dedi ki:

  Evet ne yazık ki… Ben çocukların yaptığı hataların küçümsenmesinin, üstlerinin örtülmesinin ana sebeplerden biri olduğunu düşünüyorum. Nedense ailelerde, “o küçük daha” anlayışı var ve bir şekilde çocukların hatalarının sorumluluğunu almasını engelliyorlar. İnsan izlerken bile deliriyor zorbalığı… Çok teşekkür ederim değerli yorumun için.:)

 4. minihanok dedi ki:

  Bir zamanlar Kore dizilerinde birbirine eziyet eden lise öğrencilerini gördüğümde çok şaşırıyordum. Kendi eğitim hayatımda karşılaşmadığım için bizim ülkemizde yokmuş gibi geliyordu. Evet belki bu kadar şiddetlisi yoktu ama insan sonra fark ediyor. Sözlüsünden psikolojik şiddetine ne yazık ki dünyanın her yanında bu durum var. Dediğin gibi birçok dizi filmde işleniyor, bence işlenmeye de devam edilmeli. Kesinlikle sevgi ve saygı kurtaracak. Empati kurtaracak… Çok teşekkür ederim güzel yorumun için.:)

 5. duygu emanet dedi ki:

  Fragmanı ilgimi çekti. Eksiklikleri varsa da merak ettim. Zaten kısa izleyim o zaman. 🙂

 6. Youngjae var diye izlemek istiyorum ben de ama henüz fırsat bulamadım. 🙂
  Benim seçtiğim dizide zorbalıkla ilgili. Bu aralar dizilerde oldukça yaygın bir konu oldu. Bu dizilerin dikkat çekmeye faydası olsa da bunların sonu gelse..

 7. Anonim dedi ki:

  Bu diziyi duymuştum ama dramatik olduğunu duymamıştım. Ben mini dizilerde daha eğlenceli şeyler izlemeyi seviyorum ama Youngjae için de bir şans vermek istiyorum. İkinci yarısı da madem güzel o zaman dram izleme modumda olduğunda mutlaka bakacağım 🙂 Emeğine sağlık 🙂

 8. tefrikablog dedi ki:

  Diziyi sevdiğine göre hikaye güzel o halde ben webtoonu okuyayım. Şu sıralar dizi izlemekten daha çok hoşlandığım için 🙂 77 bölümmüş. Benim için ideal uzunluk. Tanıtım için teşekkürler 🙂

 9. Sessizgemi dedi ki:

  daha önce duymamıştım kısa bir diziymiş belki izlerim ben de emeğine sağlık ^^

 10. minihanok dedi ki:

  Teşekkür ederim:) 🙂

Ne düşünüyorsunuz?