Adamas Dizi Konusu ve Yorumu: Jisung’tan Nefes Kesici Bir Gizem Dizisi!

Gerçeği ortaya çıkarmak için tek vücut olarak savaşan ikiz kardeşlerin hikayesini anlatan Adamas, 2022 yılının en çok dikkat çeken Kore dizilerinden biri. Söz konusu gizem, gerilim, intikam ve yüksek kalitede yapımlar olduğunda akla gelen ilk aktörlerden biri olan Jisung dizinin başrolünü üstleniyor. Bu yazımızda sürükleyici bir yapım arayanları tatmin edeceğine inandığım Adamas Kore dizisi hakkındaki detayları bulacaksınız.


Adamas Dizi Konusu

Adamas kdrama konusu itibariyle bir intikam hikayesini ele alıyor.

Biri savcı, diğer ise bir gizem yazarı olan ikiz kardeşler bir gün korkunç bir iddiayla yüzleşir. 20 yıl önce kanlı bir cinayete kurban giden babalarının davası yanlış bir şekilde sonuçlanmıştır. Senelerdir hapishanede olan kişi katil değildir, dahası bu kişi yakın zamanda idam edilme tehlikesi ile karşı karşıyadır.

İkiz kardeşler gerçeği ortaya çıkarmak ve bu haksızlığın intikamını almak için bir savaşa girer. Bu savaşta karşılarına sırlarla dolu bir dünya ve büyük güçler çıkacaktır.


adamas-kore-dizisi,adamas-2022,adamas-kdrama-konusu,adamas-oyuncuları

adamas-kore-dizi-afişi


Adamas Kore dizisi konusu, oyuncuları, ne zaman başlayacak, kaç bölüm, kaç sezon, cast ve dahası…

Güçlü oyuncu kadrosu ve sıra dışı hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken AdamasKore dizisi; son zamanlarda trend olan intikam ve gerçeği açığa çıkarma temalarıyla da öne çıkıyor. Dizinin yönetmenliğini Park SeungWoo yaparken, senaryo yazarlığını Choi TaeKang üstleniyor. Yönetmen en son bir bilimkurgu dizisi olan Kairos ile karşımıza çıkmıştı.


Adamas Kore dizisi kaç bölüm, ne zaman başlayacak?

Özellikle gizem-gerilim ve intikam temalarını sevenlerin büyük bir merakla beklediği dizi 27 Temmuz’da başladı. tvN ekranlarında yayınlanan dizi, her biri yaklaşık 1 saat olan bölümlerden oluşacak. Peki, Adamas Kore dizisi kaç bölüm? 15 Eylül’de final yapması beklenen dizi, 16 bölüme sahip.


Adamas hangi günler yayınlanıyor?

Dizi, Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlanacak.


Adamas ne demek?

Dizinin ismi, “fethedilmesi imkansız, yok edilemez şey” anlamına geliyor.


adamas-kore-dizisi,adamas-2022,adamas-kdrama-konusu,adamas-oyuncuları

Adamas Kore Dizi Oyuncuları

Güncel 2022 Kore dizilerinden biri olan yapımın başrolünde Jisung oynuyor. Jisung yeni dizisinde biri savcı, bir diğeri ise yazarolan iki kardeşe hayat veriyor.

WooShin, kitapları çok satan bir gizem-gerilim yazarıdır. Suçlara ve gizeme karşı özel bir ilgisi vardır. SooHyun ise bir savcıdır. İki kardeş birbirleriyle tıpatıp aynı görünmelerine rağmen çok farklı karakterlere sahiptir. Kardeşler, gerçeği ortaya çıkartmak için tek vücut olarak çalışacaktır.

Adamas oyuncuları arasındaki Seo JiHye; dizide Eun HyeSoo karakterini canlandırıyor. HyeSoo, zengin bir aileden gelmiştir ve güçlü bir şirket olan HyeSong grubun gelinidir. Bir gün kendisini karanlık sırlarla dolu bir ortamın içinde bulacak ve WooShin’e yardım edecektir.

Seo JiHye’yi en son Dinner Mate dizisinde izlemiştim. Yetenekli bir aktris.


Dinner Mate: Romantik Komediye Doymak İsteyenlere!


Lee SooKyung’un canlandırdığı Kim SeoHee, adalet ve gerçekler söz konusu olduğunda sınır tanımayan bir habercidir. Bu cesaretinin gizli bir sebebi vardır. Çalıştığı kanal ve geçmişi onu da bu savaşın içine sürükler. Lee SooKyung’u ise en son Law School dizisinde hırslı bir öğrenci olarak izlemiştim.

Son olarak Yumi’s Cellsdizisinde seyirciyle buluşan Ahn BoHyun’da Adamas dizisinde önemli bir role sahip olacak.

Adamas oyuncu kadrosunun tamamına şuradan ulaşabilirsiniz; Asianwiki Adamas Kore dizi oyuncuları


Adamas Dizi Yorumu

Minihanok’u bir süredir takip ediyorsanız gizem-gerilim yapımlarını ne kadar çok sevdiğimi bilirsiniz. Adamas Kore dizisi de gizemle döşenmiş hikayesiyle bu sene ilgimi en çok çeken yapımlardan biriydi.

İntikam ve adalet için savaşan, bunu yaparken tek kişi gibi mücadele eden ikiz kardeşlerin hikayesi ilk duyduğumdan beri beni çok heyecanlandırdı. Ancak bu yıl yayınlanan onlarca gizem dizisi var. Bunların arasında benim için Adamas’ı özel yapan şeyin, dizilerini büyük bir hayranlıkla izlediğim Jisung olduğunu itiraf edeceğim. Bu yüzden diziyi merakla bekliyordum.


Adamas Dizi Yorumu, İncelemesi: Dizi İzlemeye Değer Mi?

Dizi, iki kardeşin farklılığına vurgu yaparak giriyor hikayeye. Birbirinden mizaç olarak çok farklı olan kardeşlerin, atışmalarına rağmen güzel anlaştıklarını görüyoruz. Bu kısa tanıtım bölümünden sonra dizi hızlanıyor. Yazarımız bir iş teklifi alıyor ve hikaye ilginçleşmeye başlıyor.

WooShin karakteri, ülkenin en büyük şirketlerinden biri olan HyeSong’un sahibinin biyografisini yazmayı kabul ediyor. Telefonunu ve iletişim araçlarını geride bırakarak bir aylığına HyeSong malikanesine gidiyor. Bir süre sonra karakterin buraya yalnızca bir hikaye yazmaya gelmediğini görüyoruz.

Bu sırada savcı olan kardeşin karşısına da bir gazeteci çıkıyor. Bu gazeteci, savcıya, seneler önce ölen babalarının katilinin aslında yakalanmadığını; yakalanan adamın masum olduğunu söylüyor. Bu şekilde her iki kardeş de, gizemli sırlarla dolu tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.


Adamas dizisi hakkında beğendiğim şeyler!

  • Bence Adamas, uzun zamandır aranan gizem-gerilim dizisi olmuş. Çünkü dizide yersiz komediler, akışı bozan aşırı dramatik olaylar yok. Her şey tadında ve gerilim olması gerektiği gibi çok güzel hissediliyor.
  • Dizinin havası çok güzel! Müzikleri, mekanları ve çekimleriyle sizi alıp götürüyor. Siz de yazarla birlikte tedirgin edici bir tatile çıktığınızı hissediyorsunuz.
  • Jisung, her zamanki gibi harika bir performans sergiliyor! Jisung’u izlemek her zaman çok keyifli. Ancak her türlü duyguyu yaşatacağı, bir intikam dizisinde izlemek çok daha iyi.
  • Ben dizinin gizem içinde gizem barındırmasını sevdim. Sırları ve gizli bir amacı olan tek karakter ana karakter değil. Gördüğümüz her karakterin gizli bir hikayesi ve sessizce gerçekleştirmeye çalıştığı bir amacı olduğunu görüyoruz. Bence bu çok heyecan verici olmuş. Dizi her bölümde yeni bir şey sunuyor.

Bence yeni gizem dizisi, izlemeye değer ve seyir zevki yüksek bir yapım olmuş. Ben diziyi, sürükleyici bir şeyler izlemek isteyen herkese öneriyorum.

Şimdiden keyifli seyirler!


Bir dizi tanıtımının daha sonuna geldik. En güncel 2022 Kore dizilerinden ve Kore dizi yorumlarından anında haberdar olmak için Minihanok’a abone olabilir; bloğun bildirimlerini açabilirsiniz! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!


Bu Yazılara Da Bakmak İsteyebilirsiniz;

En Yeni 2022 Kore Dizileri: Yayınlanacak 25 Yeni Kore Dizisi!

Big Mouse Konusu: Lee JongSuk’tan Muhteşem Bir Gerilim!

Cinayet İşlenen Bir Okul: Law School Konusu ve Yorumu!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?