My First First Love Konusu-Eğlenceli Bir Gençlik Dizisi!

Kore gençlik dizileri çoğumuzun severek izlediği yapımlar. Kore polisiye,fantastik dizilerini çok sevmeme rağmen okul konulu,gençlik dizileri de çok sık tercih ettiğim yapımlar oluyor. Benim gibi eğlenceli Kore gençlik dizilerini sevenler varsa sizler için güzel bir dizi önerisi ile geldim! Dizimiz My First First Love.

2019’un en sevilen gençlik Kore dizilerinden biri olan dizimiz My First First Love iki sezon halinde Netflix’de yayımlandı. Her sezonu 8‘er bölüm olan dizinin senaristliğini Kim Ran yaparken yönetmenliğini Oh JinSuk yapmış.

 

  • Farklı türlerde Kore dizisi izlemek isteyenler varsa da türlerine göre Kore dizilerinden birini buradan seçerek diledikleri diziye başlayabilir:)

Eğlenceli dizimiz; bir grup arkadaşın hayat mücadelelerini,dostluklarını,sevgilerini ve hayallerini anlatıyor.

My First First Love Konusu

TaeO hali vakti yerinde bir ailenin oğludur. Ailesiyle arası pek iyi olmayan TaeO yirminci yaş günü hediyesi olarak dedesinin evini alır ve orada yalnız yaşamaya başlar. TaeO evinde yalnız başına yaşamaktan çok memnunken bir gün düzeni bozulur. Çocukluk arkadaşı olan SongYi, ve iki arkadaşı daha kendince sebepleri yüzünden evsiz kalmışlardır. Gidecek yerleri olmayan üçlünün aklına TaeO’nun evi gelir. TaeO başta karşı çıkar evine arkadaşlarını kabul etmek istemez. Fakat zamanla her şey değişecektir.

My First First Love Oyuncuları,kore dizi konusu ,kore blog

My First First Love Oyuncuları

My First First Love Oyuncuları ve Karakterleri

Biraz sorumsuz biraz çılgın bir karakter olan TaeO’yu JiSoo canlandırıyor. JiSoo’yu en son Sassy Go Go dizisinde izlemiştim. Çok yetenekli olmasına rağmen hep yan rollerde gördüğüm için üzüldüğüm bir oyuncuydu. Daha çok başrolde görmek isterim.

Ağırbaşlı ve efendi bir karakter olan DoHyeon’u eski B1A4 üyesi JinYoung canlandırıyor. JinYoung’u ilk kez eğlenceli tarihi Kore dizilerinden biri olan Moonlight Drawn By Clouds‘ da izlemiştim. Bu dizide karakteri beni çok az gıcık etse de çok yetenekli bir idol-oyuncu bence. (Bu arada çok güzel bir sesi var K-Pop dinleyenler, meraklılar mutlaka dinlesin.)

Sıcak ve sürükleyici tarihi Kore dizilerini sevenler EXO’dan KyungSoo’nun başrolünde olduğu 100 Days My Prince dizisini de mutlaka izlesin!

Biraz yorgun biraz aklı karışık karakterimiz SongYi’yi ise yine bir idol-oyuncu olan Chaeyeon canlandırıyor. İlk kez bir dizide izledim kendisini, oyunculuğunu harika bulmasam da rahatsız etmedi beni. Özellikle izlediğim bir kaç idol-oyuncuya oranla gayet iyi buldum.

Neşeli, yardımsever (tam bir Pollyanna idi:)) karakter GaRin’i ChoiRi canlandırıyor. En son Come And Hug Me dizisinde izlemiştim kendisini. Sevimli bir oyuncu.

Dizinin sanırım en eğlenceli karakterlerinden biri olan ChoiHun’u Kang TaeOh canlandırıyor. Yine bir idol-oyuncu olan TaeOh sizi bu dizide çok güldürecek:)

İdol-oyunculardan bu kadar bahsetmişken K-Pop severler için birbirinden güzel ve farklı K-Pop şarkı önerileri olan yazıyı da şuraya bırakayım:)

İzlemeyi Düşünenlere

kore dizi önerileri,kore blog,my first first love

ChaeYeon ve Jisoo

İzlemeyi düşünenler için minik bir My First First Love yorumu 🙂

My First First Love’ı izlemeden önce eski bir diziye benzediği hakkında yorumlar okumuştum. İki diziyi de izleyenler varsa bu dizi ile Because İt’s My First Time dizisinin ne kadar benzer olduğunu fark etmiştir. Because İt’s My First Time’ın yeniden çekilmiş hali olduğunu düşündüğüm My First First Love’ı henüz izlememişler varsa çok da endişelenmesinler.

Ben başrollerinde SHINee’den Minho, Kim MinJae, Park SoDam gibi sevilen isimlerin olduğu Because İt’s My First Time dizisini 3 sene önce izlemiştim. Sanırım uzun süre önce izlediğim için birçok ayrıntıyı unutmuşum diziyle ilgili. (İki dizide elbette değişikler var özelikle My First First Love’ın ikinci sezonu farklı.) Bu yüzden yeni çıkanı izlerken “şurada şöyle olacaktı,burada böyle oluyordu” havasında izlemedim diziyi. Aksine çok eğlenerek izledim. Dizimiz kafa dağıtmalık, eğlenceli bir Kore dizisi.

Diziye hemen başlamak isteyenler için My First First Love birinci bölüm linki burada!

İlk sezonu izleyen ve ikinci sezona başlayacak olanlar için de My First First Love 2. sezon birinci bölüm linki burada.

Diziyi izlediniz mi? Sizce en güzel Kore gençlik dizisi hangisi?

Sizlerin görüşleri,fikirleri benim için çok önemli. Diziler, filmler vb. konuşmak istediğiniz her şey ile ilgili sohbet etmek için yorumlara bekliyorum sizleri. Ayrıca sorularınız, istediğiniz-merak ettiğiniz şeyler varsa da çekinmeden sorabilirsiniz!??

Yazılardan hemen haberdar olmak için abone olabilirsiniz??

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?